Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Próba adaptacji LCD od laptopa do PC

przemo.t 15 Sie 2005 23:03 250517 558
    _DooM
    Poziom 16  
    witam!

bylbym wdzieczny za data sheet lub pinout do matrycy sharp LM64N606
  • Fabryka prądu
    Vein
    Poziom 22  
    fenixxxxx napisał:
    Witam, kilkanascie postow predzej przewinol się uklad AD9888. Postanowilem mu się troche lepiej przyjzec, jednak po zlutowaniu calosci szybko mnie zniechecil lipna jakoscia. Przyszly wakacje, czlowiek znalazl troche czasu na powrot do korzeni i po tygodniu kombinowania udalo mi się uzyskac zadawalajacy efekt. Zalaczam tez foto pierwszej wersji pcb-niedzialajacej, jeszcze bez przerobek, aktualnie calosc znajduje się na okolo 5 plytkach zlozonych "na pajaka" :/

Witam !!

Śliczny efekt, moglbys moze powiedizec cos wiecej na temat sterownika i efektów ? byłbym wdzięczny.... nawet za schematy i opisy co i jak oraz dlaczego :P , może jakiś mały kosztorys ?
    fenixxxxx
    Poziom 13  
    Witam po dluzszej przerwie wakacyjnej,
    coz brak mi czasu i checi na babranie sie z opisami i schematami. A zwlaszcza ze wszystko jest w data sheecie (schemat na ostatnich stronach).
    Kosztorys..hmm jakis mikrokontrolerek do I2C, stabilizator i kondesatorki, reszte dostajesz z sampli, plytke wykonalem sam wiec koszt niejest zbyt wysoki.
    Co do obrabiarki to swietny pomysl, ale tu juz trzeba troche popracowac. Najlepiej zamiast pakowac calego PC z bebechami wsadzic jakis procesorek DSP i matryce na dotyk.
  • Fabryka prądu
    azyl17
    Warunkowo odblokowany
    Witam.Widze ze na ten temat była łądna debata.Mam pytanie.Jak sprawdzić czy matryca jest sprawna??MAm SHARP LQ11S353 około 12".Ma 41 pinow i ma jeszce 2 przewody na lampe.Slyszlaem za na taka lampe potrzebne jest duze napiecie.MAm pytanie sakd wziosc napiecoe okolo 1000V i jak sobie z tym radzil malutki laptop?Pozdro
    LordBlick
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Dodam, że to nie jest takie proste to napięcie, bo dochodzi regulacja jasności obrazu (intensywność podświetlania) przebiegiem tego napięcia... No i tym właśnie zajmuje się moduł "invertera" ;)
    --
    Pozdrawiam, Daniel
    stasiu2323
    Poziom 13  
    fenixxxxx:
    Mogłbys dokładniej opisać jakosć obrazu.Uzyskaną rozdzielczość, ilość kolorów i wrażenia wizualne ?
    Pozdrawiam
    fenixxxxx
    Poziom 13  
    stasiu2323: obraz jest taki jak na monitorze. Jakosc obrazu zalezy glownie od stabilizacji napiecia, musi byc pozbawione wszelkich szumow. Co do rozdzielczosci to ustawiasz ja przez I2C w ad9888(czestotliwosc probkowania), jednak zeby to jakos wygladalo to musi byc ona taka jak rozdzielczosc matrycy
    Pozdrawiam
    fenixxxxx
    Poziom 13  
    Witam,
    jesli zebralo by sie pare osob zainteresowanych zakupem takiej pcb mogl bym sie podjac wykonania takowego projektu.
    kokobaroko
    Poziom 13  
    na razie jest caly jeden zainteresowany = ja :)
    zwlaszcza ze mozna w ta kostke pruc komponentem
    jacynka84
    Poziom 26  
    A moja matryca to ze starego dełu (LP121S2 TFT czy coś) i też chciałbym to do PieCa podłączyć.
    noiro
    Poziom 12  
    Jaki by był koszt pcb z TW8800 i czy on będzie pracował ze starymi LCD z laptopów 640x480?
    Niestety nie moge zassac pdfa, jak ktos może prosze o podesłanie na maila.
    mbr4
    Poziom 10  
    Hi, chciałem zapytać o zaislanie invertera. Mam 2 wyświetlacze a do nich invertery, wiem gdzie jest w tych inverterach masa i zasilanie tylko nie wiem jakie napięcie należy podać na wejście i z jakiego zasilacza (np. z komputerowego, albo ze zwyklego lm78xx).
    McRancor
    Zacznij od 5V i jedź do góry, jak uzyskasz zadowalające oświetlenie to znaczy że to napięcie jest dobre. A różnicy w napięciu np. 5V z lm7805, a z komputera raczej nie widze...
    bartods
    Poziom 16  
    Potrzebuje porady co do matrycy SHARP LM64P728 mono (z laptopa).
    Kupiłem takową na Allegro i niestety nie wiem jak to podłączyć do kompa, chodzi mi głównie o to aby pokazywała mi temp procka, obr collera , winampa itp. Wiem że coś takiego jest możliwe.
    Mam już jeden LCD HD..... Podłączony do LPT lecz z tym chciał bym się już pożegnać ponieważ ma on 2x16 znaków i jest troszkę niewidoczny. Chciałem podłączyć coś co ma 640x480 mono :D , lecz przeglądając forum nie znalazłem żadnego schematu co i jak który by mi się przydał bądź nie wiem o tym. poniżej zamieszczam zdjęcia tego LCD wraz z jakąś płytką zdaje się że inwerterem :P. Proszę podajcie chociaż link do czegoś co mogło by mnie naprowadzić.
    McRancor
    http://www.rtd.com/panels/lm64p722.htm
    Ten link to pinout zamiennika, jest zgodny z tym który masz, a jak go podłączyć, no to już musisz sam na to wpaść, VESA FEATURE ZŁĄCZE ;) się nie nada bo to jest 16 bitów szarości, bez pdfa nie dasz rady, a takowego nikt nie widział na necie. Z góry tylko podpowiem że LPT jest za wolny, a VESA FC wymagałaby specjalnego konwertera, który musiałbyś zbudować sam.

Innymi słowy, nie podłączysz tego.

Nie można było zapytać przed kupnem? ;)
    McRancor
    DVI? zapomnij... to nie ma wbudowanego żadnego kontrolera
    bartods
    Poziom 16  
    Widziałem na interku duże LCD podłączane pod LPT i to z rozdzielczościami 640x480 tylko że trzeba było zrobić jakiś sterownik czy cuś mógł byś mi powiedzieć coś więcej??
    A tu jest link do wyświetlacza 320x240 mono

http://forum.tweak.pl/Moj-Lcd-57-320x240-Ocencie-Samiaaaaaaaaaa-t140119.html
    fenixxxxx
    Poziom 13  
    bartods: ten lcd da sie podlaczyc do vesa feature jednak troche lipnie bedzie to dzialac, gdyz elran jest podzielony na 2 czesci, starsza terada slowa danych wyswietlana jest od gory a mlodsza od polowy ekranu, ale jesli umiesz programowac to mozesz to obejsc.
    Co do lpt- w tych matrycach trzeba podawac sygnal w sposob ciagly wiec lipa, a budowa sterownika jest juz troche bardziej skomplikowana.
    Pewnie zegar w tym lcd jest ponizej 10mhz, zatem mozesz na sile wpiac to w slot ISA.
    DVI- to da sie tez zrobic ale trzeba konwerterek z analoga wyczaic, podobny do tego AD9888
    McRancor
    Nie będe owijał w bawełne, nie masz szans zbudować sterownika który obsłuży ten LCD.
    bartods
    Poziom 16  
    Jak to się mówi "Polak potrafi" już znalazłem schemat podłączenia tego ustroistwa do lpt wraz z opisem tylko że po niemiecku :P.
    Podaje link może ktoś mi to przetłumaczy i wytłumaczy po polsku.
    Zaprojektować płytkę ze schematu ideowego potrafię, to samo z polutowaniem. cóż więc?? trza brać się do roboty
    http://www.lamepage.de/hardware/gfxlcd/index_de.html

wdg. mnie to się nadaje.
    zasilanie z 5 i 12 na -22v takie same jak w sharpie.Ekan mono 320x240
    :(, układ nie wygląda na aż tak bardzo skomplikowany co o tym sądzicie:?:
    Skoro niemiec potrafił to dlaczego by polak nie mógł:?:
    Jarema
    Użytkownik obserwowany
    Owszem może i układ jest prosty ale trzeba posiadać kontroler SED1335 :D
    bartods
    Poziom 16  
    A gdzie można dostać takowy:?: Perzecież musi być jakiś sposób... :| .

Dobra a inaczej, znalazłem graficzy LCD z tym układem za 80zł. czy posiadając już ten układ będę miał szansę podłączyć to do portu LCD. A i czy ktoś wie coś o tym inwerterze poniewarz wychodzi z niego taśma 30 pin. i nie wiem jaki pin to co :?:

:!:I WILL NOT SURVIVE :!:
    :D
    fenixxxxx
    Poziom 13  
    Koledzy troche za bardzo kombinujecie, pare postow w tyl piotr zrobil steronik na cpld i sramie, elementy sa latwo dostepne, pozatym duze mozliwosci konfiguracji na przerozne lcd, przeczytajcie caly watek
    Father
    Poziom 26  
    Sterownik zrobił, ale dokumentacja jest szczątkowa... Tu http://www.compart.pl/ można kupić gotowy kontroler na SED1330/1335, tylko trochę drogo niestety...
    Sanjuro
    Poziom 18  
    fenixxxxx napisał:
    DVI- to da sie tez zrobic ale trzeba konwerterek z analoga wyczaic, podobny do tego AD9888

DVI (DigitalVisualInterface) z tego co pamietam zostal wymyslony wieki temu gdyz dawniej monitory podlanczalo sie przez cyfrowe zlacze, potem ktos wpadl na pomysl zeby zrobic na grafie RAMDAC. Teraz, jako ze LCDki i tak przyjmuja slowo cyfrowe znowu powrocono do zlacza DVI. Owszem sa wersje analogowe i mieszane, ale prawdziwe DVI to jest zlacze cyfrowe. Wiec po co konwersja A/C?