Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rozbudowa pamięci RAM w Toshiba Satellite R20-112

Ravir 27 Feb 2007 11:04 1748 3
    Ravir
    Level 13  
    Niedawno kupiłem Satelitkę R20-112, znajomy sprzedał mi za 50 zł 512MB RAM. Wg danych producenta (Kingston) ten moduł pasuje do mojego laptopa.

Problem jest taki że nie bardzo wiem jak się do rozbudowy zabrać. W laptopie nie znalazłem klapki pod którą znajdowało by się gnazdo rozbudowy. A nie bardzo uśmiecha mi się rozbieranie laptopa mającego miesiąc i będącego na 2 letniej gwarancj. W instrukcji nie ma o rozbudowie ani słowa.
    marexx
    Level 17  
    Ravir wrote:
    Niedawno kupiłem Satelitkę R20-112, znajomy sprzedał mi za 50 zł 512MB RAM. Wg danych producenta (Kingston) ten moduł pasuje do mojego laptopa.

Problem jest taki że nie bardzo wiem jak się do rozbudowy zabrać. W laptopie nie znalazłem klapki pod którą znajdowało by się gnazdo rozbudowy. A nie bardzo uśmiecha mi się rozbieranie laptopa mającego miesiąc i będącego na 2 letniej gwarancj. W instrukcji nie ma o rozbudowie ani słowa.

Zapewne gniazdo pamięci jest ukryte pod klawiaturą. Czasem wystarczy wykręcenie 2 śrubek i wyjęcie klawiatury by mieć do niego dostęp.
    Tu: http://forum.laptopy.info.pl/index.php dowiesz się więcej, tym bardziej, że są tam również posiadacze "Tośki"...
    Ravir
    Level 13  
    Niestety nie ma tam. nawet na stronach z zachodu brak manuala serwisowego. Ale już wiem jak to zrobić.

Są dwa paski tworzywa na górze i dole klawiatury. W obu jest specialne wycięcie, podwarzamy i usuwamy te paski. Odsłaniają się dwie śrobki na górze, ktróe trzymają klawiaturę. Po podniesieniu klawiatury mamy dostep do klapki, pod którą znajdziemy dwa gniazda pamieci. Jedno obsadzone fabrycznie a drugie właśnie obsadziłem. :D

Tosia śmiga aż miło.
    marexx
    Level 17  
    Ravir wrote:
    Niestety nie ma tam. nawet na stronach z zachodu brak manuala serwisowego. Ale już wiem jak to zrobić.

Są dwa paski tworzywa na górze i dole klawiatury. W obu jest specialne wycięcie, podwarzamy i usuwamy te paski. Odsłaniają się dwie śrobki na górze, ktróe trzymają klawiaturę. Po podniesieniu klawiatury mamy dostep do klapki, pod którą znajdziemy dwa gniazda pamieci. Jedno obsadzone fabrycznie a drugie właśnie obsadziłem. :D

Tosia śmiga aż miło.

Gratuluję sukcesu... Nie ma większej frajdy niż śmigający miło laptop :D
    P.S.
    Wiedzy nigdy za mało, może podzielisz się nią na forum laptopów?