Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.plTermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 70CS

23 Wrz 2003 12:02 1871 12
  • Poziom 26  
    Witam
    Tv miał uszkodzony układ O/W- spalony rezystor R624 i Q606. Wymieniłem na nowe. znalazłem jeszcze "pusty" kondensator 470nF/250 C607.Wymieniłem, plus profilaktycznie C601 12nF/1600. Pomiar pozostałych elementów nie wykazywał uszkodzeń.
    Po załączeniu pojawiły się problemy ze startem w/n, wchodziło na kilka sekund i się wyłaczalo- cyklicznie. Sprawdziłem wszystko jeszcze raz i poprawiłem wszystkie "zimne luty". Uruchomił się, ale brak obrazu- tylko zielone tło z liniami powrotówi dziwny warkot w glosniku. Czasami po kilku w uruchomieniach wchodzi obraz prawidłowy i zniekształcony dzwięk.
    Wszystkie napięcia są zgodne ze schematem. Wymieniłem dodatkowo wszystkie elki w zasilaczu, ale nic nie pomogło.
    Dodatkowym dziwnym objawem jest znaczne nagrzewanie się C604 (330/10) i D610 (wymieniłem tez na nowe).
    Przed naprawą wszystko było ok i brak O/Wa po wymianie chyba coś uwaliłem....??albo jakiś "szewski błąd".
    Może jakieś sugestje....
    Pozdrawiam :cry:
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 31  
    witaj
    jak masz na kolektorze Q607 45V to
    wymien: D616,D617, Q607 ,Q606,Q605

jak juz wymieniles D610 wymien tez D609-ale wlacz szeregowo opor 1,2ohm 2 W i C604 zamien na 470mikro a R638 zamien na 380 ohm 2 W

jak dalej nie ruszy musisz zajac sie VT ic401---
    poszukaj na elektrodzie -juz o tym pisalem napewno daje efekty
  • Poziom 26  
    na kolektorze Q607 jest 18,9V. O/W pracuje dobrze.Po zalaczeniu pojawia sie obraz z przewaga zieleni i liniami powrotu a po kilku minutach wchodzi dobry. Sterowanie do plytki kineskopu jest prawidlowe, ale to moze byc kinol lub tranzystory..
    Zastanawia mnie tylko, dlaczego tak bardzo grzeja sie elki po diodach z trafa w/n-parza!! Wlozylem tu wszystkie na 105 stopni firmy Hitano brazowe.
    I jeszcze jedno dziwne - po zwiekszeniu napiecia S2 do maximum pojawia sie czysty nie zaklucony glos...
  • TermoPasty.plTermoPasty.pl
  • Poziom 31  
    witaj
    umyj plytke kineskopu spirytusem
    wszystkie elementy SMD sprawdz na zimne luty - najlepiej przelutuj -- potrafia same pekac
  • Poziom 39  
    Właśnie miałem podobny przypadek ale z czerwonym.
    Za czerwonym tłem z liniami powrotu był widoczna treść obrazu, nap. na katodzie czerwonego ok 48V. Przy lekkim przegięciu pk obraz wskakiwał normalnie ale za chwilę znowu to samo.
    Przyczyną były zimne luty elementów SMD toru czerwoneg.
    Które to nie wiem bo przelutowałem wszystkie.
    Co do warkotu to podejżewam że sprawa będzie się miała podobnie.
    Nietety wykonanie tego TV pozostawia wiele do życzenia.
  • Poziom 26  
    Przelutowałem całą łytkę kineskopu i pomogło, ale dzwiek jest dalej zakłucony nawet jak wycisze fonie całkowicie. I Grzeja sie strasznie elki, zwłaszcza przy trafie w/n.
  • Poziom 39  
    Podaj dokładnie które elki się grzeją.
    Pozatym co dodźwięku to sprawdź filtrację zasilania (+/- 16V) końcówki mocy IC302 (M5218).
  • Poziom 31  
    witaj
    czy w szereg z dioda D609 wstawiles opor-pisalem wczesniej-
    jakie jest napiecie 45V
    to dotyczylo grzania
    zaklucony ton:
    sprawdz SMD kondensatory C331,332,338,339 wszystkie 47nF , C347,348 10nF
    sprawdz tez zdiody w bazie
    no i na koniec ustaw AGC i AFT
    ustawia sie je recznie i NIE ZAPAMIETUJE ST-BY PRZYCISKIEM
    IF PLL = 18
    AG3 =43

powiadom o wynikach
  • Poziom 26  
    W szereg z dioda D609 wstawilem 1ohm. Przestawiłem IF PLL z 21 na 18 i AGC z 5C na 43- nic sie nie zmieniło. Dalem mu troche pograc z 15 minut, to wszystko jest gorące: trafo przetwornicy, trafo w/n elki po diodach przetwornicy. C 616, 618 i 604 parza-nie da sie utrzymac palca. Wyglada jak by się cos wzbudzało w przetwornicy. Obraz wizualnie jest dobry, wszystkie regulacje działają (tylko ten dzwięk jest chrapiacy na stereo-jeszcze go nie prezsrajałem)
  • Poziom 31  
    witaj
    podaj dokladnie jakie masz napiecie 45V
    czy sprawdziles wszystkie kondensatory SMD
    jaka -dokladnie jest wartosc nap. na C711 i na poszczegolnych nogach Q707
    czy sprawdzales Zdiody w zasilaczu -jak uszkodzone wymieniaj tylko na ORGINALNE
  • Poziom 26  
    C711-152,2V
    Q707: C=7,25 B=5,97V E=5,35V
    na C619 jest 18,9V tu chyba powinno byc 45V
    przejzałem ta dałąź i znalazlem.D619 zwarta.-zamontowana na druku pod klejem silikonowym. Wymieniłem i jest teraz 40,2V i elki juz się tak nie grzeją. Płytaka kineskopu znowu zaczela fiksowac-jak sie ja nagnie to jest dobrze. Fonia jest prawidłowa.
  • Poziom 31  
    witaj
    pomalu do celu
    dokladnie podczas lutowania elementow SMD na PK
    patrz czy nie maja pekniec
    szczegolna uwage zwroc na kondensatory

powodzenia
  • Poziom 26  
    Witam
    Wielkie dzieki za pomoc!
    Dzis jeszcze go troche pomecze, elki w zasilaczu troche sie dalej grzeja. W tym TV wszystko sie grzeje- istny piekarnik. Nie wiem czy wrocic do ustawien w menu serwisowym do nastaw jak byly czy zostawic takie jakie mi podales??
    Moze ktos ma wsad do eproma z polskim menu i fonia do tego typu?
    Jeszcze raz dziekuje za pomoc zwlaszcza Jerzemu.
    Pozdrawiam