Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !

adrix88 27 Feb 2007 21:52 3170 12
    adrix88
    Level 11  
    Witam!. Piszę ten post ponieważ mam problem z laptopem Dell Latitude CPi-a, sprawa polega a tym że nie ma pod¶wietlenia matrycy, komputer jest w 100% sprawny i się odpala, matryca także wy¶wietla obraz jak patrzy się na niego pod ¶wiatłem. Wydaje mi się że to może być wina inwertera lub ¶wietlówki, prosiłbym was o jakie¶ rady jak sprawdzić który element nawalił itp.
    Zastanawiam się w sumie nad wymian± całej matrycy na większ± czyli 13,3 cala bo aktualnie siedzi w nim 12,1' i tu kieruje do was drugie pytanie czy jest możliwa taka wymiana na większ± matryce ?
    Dodam jeszcze że aktualnie mam upatrzon± matryce od Dell Latitude CPi-d 13,3 cala i nie wiem czy będzie pasować.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Dodaje kilka fotek laptopa, matrycy i inwertera:
    Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !
    Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !
    Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !Dell CPi-A Matryca działa, ale nie ma pod¶wietlenia !

Proszę was o szybk± pomoc ponieważ jeżeli się okaże że aktualny ekran nie ma szans na odratowanie to bede musiał zacz±ć rozgl±dać się za now± matryc± :(.
    Pomoże kto¶ ?
    Moderated By TONI_2003:

Proszę tylko zamieszczać fotki tak jak w linku poniżej.
    Firmy takie czy siakie co jaki¶ czas kasuj± fotki czy co¶ w tym stylu i już nic nie zostaje dla potomnych....
    S±dzę że jest to zrozumiale dla wszystkich.
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

prof.Gruzin
    Level 11  
    Sorki ale jak chcesz włożyć tam większ± matrycę? Nie da rady...
    lukas-comp
    Level 12  
    99% wina inwertera ;)
    wiekszej matrycy nie da sie zamontowac!
    olfork
    Level 23  
    1. A moze poprostu padla swietlowka w matrycy, ( koszt na allegro ok 15 zl)
    2. faktycznie nie da sie wiekszej wsadzic.
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    Najprawdopodobniej padł inwerter.
    Jeżeli chcesz wymienić na większ± to można to zrobić ale czeka cię większa przemiana.
    Trzeba zakupić cał± klapę z matryc± 13" kompletn± z inwerterem i ta¶m± oraz czeka cię wymiana modułu grafiki w laptopie.
    A więc większa robótka.

Zobacz czy nie spalił się bezpiecznik na inwerterze. Takie co¶ przeĽroczyste przy wtyku od strony laptopa. Dalej sprawdĽ napięcia zasilania i steruj±ce na wej¶ciu inwertera. Następnie mosfety przed trafem i sam trafko. Jeżeli nic to nie da to poszukaj całego inwertera do tego laptopa na allegro.
  • Helpful post
    PitD

VIP Meritorious for electroda.pl
    Przy tych modelach należy dobrze sprawdzić typ.
    Matryce i ta¶my od CPiD nie pasuj± do CPiA
    Obydwa wygl±daj± tak samo i mog± mieć taki sam procesor jednak nie s± zamienne !
    adrix88
    Level 11  
    Witam ponownie, kupiłem niedawno na allegro za 55 zł matrycę która wygl±dała identycznie jak tam w moim laptopie. Dzi¶ otrzymałem przesyłkę i po próbie podł±czenia spotkała mnie niemiła niespodzianka, ponieważ z tego co widze to matryca i obudowa s± niemal identyczne lecz w tej co kupiłem jest więcejstyków ;/. Po rozkręceniu obudowy, okazało się także że nawet nie da się przełożyć starej ta¶emki do nowej matrycy ponieważ również i tutaj styki nie pasuj±. Jedyna rzecz która przychodzi mi na my¶l to podł±czenie jakim¶ sposobem nowy inwerter do starej matrycy ;/. Proszę was o rady jak można poradzićsobie z tym problemem.

Niżej dodaje fotki:

1 foto: Stara matryca
    2 foto: Nowa matryca
    3 foto: Obudowa i tasiemka starej matrycy
    4. Obudowa i tasiemka nowej matrycy
    5 foto: Gniazdo <stara matryca>
    6 foto: Gniazdo <nowa matryca>
    7 foto: Nowy inwerer
    8 foto: Stary inwerer
    ArteXL
    Level 24  
    W Dell-ach serii CPi A, matryce maj± zł±cze 20 pinowe. Jeżeli będziesz miał okazję kupuj matrycę 13 calow±. Jeżeli masz sprawn± ¶wietlówkę od matrycy 13 calowej, mogę ci sprzedać ew. zamontować j± w swojej matrycy. Mam kompletn± z uszkodzon± ¶wietlówk±.

Pozdrawiam
    ArteXL
    adrix88
    Level 11  
    Teraz już wiem ile ma pinów ;/, ale czy da się co¶ zrobić z t± matryc± któr± zakupiłem ?.
    ArteXL
    Level 24  
    Przy serii matryc Samsunga mamy pare opcji:
    LT121SU-121
    LT121SU-121-02
    LT121SU-121-B0
    LT121SU-121-CO
    LT121SU-121/134
    LT121SU121/D
    LT121SU121/U
    LT121SU12165
    LT121SU121D1
    LT121SU121U12
    Na wcze¶niejszych zdjęciach zauważyłem że orginaln± matrycę miał¶ w wersii LT121SU-121 Jeżeli masz możliwo¶ć zwrotu zwróć j± sprzedawcy. Ona jest prawdopodobnie do Vaio PCG-F610 lub Gateway Solo 5300. Więc nic z ni± nie zrobisz. Sprawdzę jeszcze w dokumentacji.

Pozdrawiam
    ArteXL
    adrix88
    Level 11  
    Zwracać tej matrycy to raczej nie ma już sensu bo kosztowała z całym osprzętem (obudowa, inwerter, ta¶ma i matryca ) 55zł + 10 przesyłka więc chyba nie ma sensu wydawać drugie 10 zł żeby otrzymać z powrotem 55 zł ;/. Dałem już sobie spokój z t± matryc± i przeszukuj±c allegro natrafiłem na co¶ takiego http://www.allegro.pl/item173045820_kompletna_matryca_do_dell_cpi_d_266_xt.html , co prawda jest to większa matryca ale ma chyba identyczne gniazdo, jak my¶licie będzie pasować :>.

P.S: W wcze¶niejszym po¶cie Ľle umie¶ciłem zdjęcia, poprawiłem już błędy.
    ArteXL
    Level 24  
    Sprzedaj±cy opisuje matrycę jako CPi D. Proszę zwrócić uwagę na zastosowany kontroler grafiki. W CPi D jest NeoMagic 2160, a w Twoim - masz CPi A "siedzi" NeoMagic 2200. Z 13 calowych w serii A były stosowane matryce Sharp-a, LQ13X02C. Zadaj pytanie sprzedaj±cemu jaka jest matryca. Z CPi D nie będzie pasować do Twojego laptopa.
    Poniżej masz link do aukcji w której sprzedaj±cy jasno okre¶la zastosowanie ta¶my do matrycy. Nie pasuje do Dell-a CPi A.
    http://www.allegro.pl/item173050698_dell_cpi_13c_tasmy_matrycy_nowe_gw_f_v.html
    Jeżeli jeste¶ zainteresowany to wystawię kompletn± matrycę z obudow±, ta¶m± inwerterem za 70 zł. Musisz wymienić tylko ¶wietlówkę. Długo¶ć ¶wietlówki wynosi: 280 mm. Do kupienia na Allegro.

Pozdrawiam
    ArteXL