Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Sony GX 40 buczenie

27 Lut 2007 16:20 1015 4
  • Poziom 14  
    Witam mam problem z buczeniem w amplitunerze sony gx40 i nie wiem jak temu zaradzić. Niestety nie mam żadnych info dotyczących jego. Myślę o wymianie kondensatorów filtrujących w zasilaczu (są to 2*6800µF 50V) ale wydaje mi sie ze w tym w miarę nowym sprzęcie nie powinno być problemu z filtracja? Pomóżcie mi bo nie wiem czy kupowac te kondki czy nie. Jeśli ktos sie spotkał z tym ampli i ma jakieś dane o nim to prosze o opisanie ;)

Dziekuje z góry za pomoc i pozdrawiam!
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Ale mimo buczenia oba, kanały są sprawne?
  • Poziom 14  
    Tak gra w miare dobrze i równo (balans) . Nie podejrzewam uszkodzenia koncówki czy przedwzmaka tylko własnie filtracje... dodam jeszcze ze jak ostatnio sprawdzałem to szumienie było nieznosne a teraz jest nie najgorzej ale i tak chce temu zaradziz ale nie mam pewnosci czy to jest to i czy warto wymieniac kondy??
    Pozdrawiam
  • Pomocny post

VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeżeli całkowicie wyciszyłeś głos, a występuje buczenie/przydżwięk, to nie pozostaje nic innego jak filtracja/ kondensatory ;)
  • Poziom 14  
    Witam ponownie niestety mimo wymiany kondensatorów na takie "same" nie ma poprawy. Podłączyłem więc te stare plus równolegle do nich nowe i jest to sam :( tzn ze filtracja jest dobra w takim razie co moze byc nie tak??
    Może to ekranowanie trafka? z tym że cały układ jest oddzielony od transformatora dość grubą metalowa płytka...
    Prosze o pomoc i pozdrawiam