Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co sodzicie o głosniku Alphard

27 Lut 2007 17:07 1353 26
  • Poziom 24  
    do domu to on się nie nadaje, bardziej do samochodu na suba. Chodź też nie dokońca.
  • Poziom 10  
    Bo gdzieś przeczytałem że też sie nadaje do domu i dlatego sie pytam aby się upewnić.

Dodano po 8 [minuty]:

A jeśli te się nie nadają jakie byście mi zaproponowali Żeby dawały "mięsisty" i czysty bass (tak do 150 zł za sztukę)

Dodano po 49 [minuty]:

acha i mam jeszcze takie pytanie im wyższy parametr Qts tym bass jest wiekszy czy odwrotnie ??
  • Poziom 23  
    Qts to parametr min rozgrywajacy o tym czy glosnik idzie to obudowy zamknietej cczy br

A co do glosnika to polecam Tonsila gdn 20/80/2
  • Poziom 10  
    To w takim razie przy jakiej wartości jest ta granica ??
  • Poziom 31  
    Qts >0,5 skrzynia zamknieta Qts<0,5 skrzynia br
  • Poziom 16  
    Jesli chodzi o ten przedzial cenowy to lepiej wez cos z STXa. Zamiast tego alpierda lepiej zagraja np 2x gdn 22 120 i cena bedzie nizsza lub jesli jeden glosnik to np cos z serii 27 lub 32. Zalezy do jakiej muzyki ma to byc i w jakim pomieszczeniu bedzie gralo - metraz?? Warto pomyslec tez nad tym w/w tonsilem bo jednak tonsil to tonsil.
  • Poziom 10  
    bbartasswlkp napisał:
    Qts >0,5 skrzynia zamknieta Qts<0,5 skrzynia br

A nie odwrotnie ??
  • Poziom 10  
    Acha jeśli chodzi o metraż to pokój ma 4m x 6m
  • Poziom 16  
    to po 1 tonsilu na kolumne powinno wystarczyc
  • Poziom 10  
    No też tak myślałem
  • Poziom 16  
    Wiec poszukaj sobie w dzialach DIY jakis kolumn na tych glosnikach moze ci jakies sie spodobaja.

Dodano po 36 [sekundy]:

djpolb napisał:
    Wiec poszukaj sobie w dzialach DIY jakis kolumn na tych glosnikach moze ci jakies sie spodobaja.
    a jesli nie to reszte glosnikow tez sie dobierze
  • Poziom 10  
    Spoka dam rade :)

Dodano po 1 [minuty]:

Tak sobie myślę o GDN 27 150 4 sc

Dodano po 8 [minuty]:

Albo o GDN 25 100 8
  • Poziom 16  
    do tego jakas srednio i wysokotonowka tylko takie aby mialby taki sam lub zblizony SPL do tego stxa. Sredniotonowych stxa niepolecam bo niemaja zbyt dobrej opinii wysokotonowe juz troche lepiej. Przejrzyj jeszcze glosniki tesli i visatona
  • Poziom 23  
    a to widze ze glosnik nie do suba tylko do kolumny 3way to zmienia postac zeczy jesli upierasz sie przy tym stx 22-120 to odradzam spl na poziomie 86dB co to jest jedne wielkie dno a ten 25 100 to juz wogule nie bede go komentował
  • Poziom 16  
    kto powiedzial ze ja sie upieram?? dlatego napisalem ze 2 x 22-120 wtedy bedzie 89 dB
  • Poziom 23  
    czemu upieracie sie na te alpierdy ile masz kasy na głosniki bassowe co ty wogule chcesz jakies kolumienki na fronty czy jak??

Dodano po 1 [minuty]:

a co to stx co z tego ze beda miały 89 dB to tego potrzeba okropnie mocnego wzmaka inaczej je przesteruje i bedzie kicha
  • Poziom 10  
    na bassowe mam max 200 zeta

Dodano po 21 [minuty]:

kolumienki ma sie rozumieć najlepiej jak by głośnik bassowy miał 25 cm
  • Poziom 23  
    tzn jak masz juz gotowy obudowy???

Dodano po 1 [minuty]:

wiesz co ja bym zrobił tak po dwa Tonsile 20/40 do jednej budy wstadził + jakis gwizdek albo jak by ci zalezalo na jakim sredniotonowcu tez mozna by w sumie dac ale nie wiem po co np. 10/60 ale koszty wzrotnicy wzrosna

Dodano po 3 [minuty]:

albo 2xArn 188-05-04
  • Poziom 10  
    Nie budy nie mam jeszcze
  • Poziom 10  
    ja tam mam alpharda jako suba na chacie i młuci pod odpowiednim wzmakiem nie miłosiernie :P co prawda zmajstrowałem go z myślą o samochodzie ale w domu robi miazge i dałem za niego 120 zł ale za to na pudło się wykosztowałem bo było robione na specjalne zamówienie mimo wszelkich opini na temat alphardów ja jestem ZA nimi bo mnie jeszcze nie zawiodły
  • Poziom 23  
    dobra jest pare dobrych alphardow np. lw80
  • Poziom 1  
    Moje zdanie na temat głośników Alphard? powinny sie nazywac alpierd :/

p.s. przykre doswiadczenia
  • Poziom 40  
    W sumie na rynku jest tylko alphard i STX, TVM Tesla jest dobra ale oni zatrzymali sie na glosnikach 8calowych bo wiekszych nie robia. Reszta firm to kompletny zlom i tu nawet alphard jest od niektorych o wiele lepszy.

Na kolumny najlepsze sa STX GDN27/300 ale sa niestety dosc drogie. Z 8calowych GDN22/120/4 i dwa na kolumne w polaczeniu szeregowym da 8om. Wersje 4omowe maja wyzsza efektywnosc i zdrowe Xmax.