Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lodówko-zamrażalka Ariston MBA 3831V lodówka nie chodzi

krzysiek1976 27 Feb 2007 18:22 4461 5
 • #1
  krzysiek1976
  Level 10  
  Witam
  Chciałbym zasięgnąć porady od czego zacząć szukać, tzn. układ jest szczelny i uzupełniony bo był nieszczelny układ ale juz jest problem załatwiony tylko chodzi o to że zamrażalnik chłodzi jak wsciekły a lodówka nic. Na początku jeszcze było słychać jak się próbuje przełańczać chyba zawór bo nie jestem znawcą chłodnictwa ale teraz już nic.
  Proszę o radę jakiej części się można spodziewać ze jest zepsuta i oriętacyjną cenę jeśli można.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam
 • #2
  benyk1978
  Level 11  
  jak dawno był napełniony ten układ i czy przy napełńaniu był zmieniony filtr. proszę jeszcze podać gdzie znajduje się zamrażalnik na dole czy na górze lodówki
 • #3
  krzysiek1976
  Level 10  
  witam
  gaz był napełniany kilka dni temu bo szukaliśmy ujscia. tęż był sprawdzany układ dolny i górny na szczelność i wymieniany filtr.
  niema tego stukania od elektrozaworu chyba i jestem ciekawy czy on czy tez inna przyczyna bo może np. czujki , termostat lodówki sam niewiem.
  dziekuje za odpowiedzi z góry

  Dodano po 2 [minuty]:

  acha jest jeden układ :d a nie górny i dolny tylko ujście było na połączeniu tych dwóch układów i wtedy sprawdzalismy i późnej w całości .
  agregat jest na dole, zamrazalnik na dole.
 • #4
  benyk1978
  Level 11  
  na moje oko z tego co opisujesz możesz mieć przypchany układ od zamrażalnika w górę do chłodziarki . takie zapychanie ma miejsce wtedy gdy nie właściwie przenosisz lodówkę to jest gdy niesiesz ją tak że spręzarka jest w wyzej od układu rurek i wtedy zalewa ci układ olejem ze sprężarki lub poprostu jest za mało czynika chłodniczego i co za tym idzie solkan dochodzi do zamrażalki do chłodziarki nie dochodzi z braku jego obiętości ważne jest czym sprawdzałeś szczelność bo gdy wżyłeś sprężonego powietrza to masz wilgoć w układzie i pomorze ci tylko czyszczenie układu np alkocholem metylowym sposobem podciśnienia wyciągasz prużnie z lodówki i dawkujesz alkochol
 • #5
  krzysiek1976
  Level 10  
  czynnika jest nawet więcej niż zalecane bo z tego co mówił szrania rurke trochę ssącą lub inną niepamietam dokładnie.
  Ale zastanawia mnie dlaczego już elektrozawór nie stuka czasami tak jak przy innych lodówkach, czy jest jakaś metoda sprawdzenia.
  jutro dopytam sie dokładnie i napiszę więcej.
  Pozdrawiam
 • #6
  User removed account
  Level 1