Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor Sharp DV-25083S - kolorowe kreski na ekranie

27 Feb 2007 18:35 1386 8
  • Level 10  
    Witam!!
    W moim TV Sharp w gornej czesci widocznych jest kilka kresek cienkich w kolorach cerwonym,zielonym.Najbardziej to widac na czarnym.Chcialem podniesc obraz i przekrecilem timerkiem na plycie po lewej stronie ,jest tam tylko jeden ale za to obraz sie rozerza i podnosi w gore np.napis danego programu tv1 itp.Moze ktos doradzi co mam zrobic.pozdrawiam.
  • Level 27  
    Witam! Do wymiany kondensatory elektrolityczne w układzie odchylania pionowego. Pozdrawiam
  • Level 10  
    Jak masz schemat to podaj ktore numerki elek wymienic to ja sobie to zrobie i dzieki.
  • Level 30  
    Spróbuj C503/C504 100uF/35V.
  • Level 10  
    Czesc!!1
    Tego C504 wymienilem i nic nie dalo,a 503 jet maly ,ceramiczny ,chyba 10
    Masz jakies moze inne pomysly.Musze chyba sciagnac schemat,bo nic nie zrobie.

Spacje w tym i poprzednich postach [_P_]

Dodano po 1 [godziny] 58 [minuty]:

Jestem poczatkujacym ,nie mam punktów ale i tego schematu nie widze na elektrodzie.Mam prosbe aby ktos poslal jak ma schemat.TV to Sharp DV-25083S na plycie K 7000 BM.Nie wiem co mu nawalilo,ze te paski w gornej czesci sie pokazuja.SA to paski jak nitki i na czarnym tle czerwone,a na innych rozne.Podnioslem obraz jak moglem i nie widac male i napis TV1 jest przy gornej krawedzie.Moze jeszcz ktos doradzi co mam zrobic - dzieki.
  • Level 30  
    Spróbuj wymienić scalak ramki.Jakie jest napięcie zasilające PK?
  • Level 10  
    Tzch scalakow juz troche powymianialem i nic z tego.Powiedz mi co to jest to zasilanie PK bo nie kojarze.Biore sie za jego znow rozkrecanie i moze jeszcze jakis scalak mu wymienie.

Spacje, druga uwaga [_P_]

• VIP Meritorious for electroda.pl
    PK -> płytka kineskopu/ wzmacniacze wizji, jest na cokole/ szyjce kineskopu ;)
  • Moderator
    Scalak ramki czyli pionu - TDA8175. Sprawdź/wymień elementy w jego aplikacji. PK to płytka kineskopu. A schemat Sharpa z płytą (chassis) D3000 jest na Elektrodzie. A za free w czterech częściach tu: www.eserviceinfo.com. W wyszukiwarkę wpisz D3000, ściągnij wszystkie części. Model nieco inny, mało to istotne.