Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Wodnik Zelmer microfilter

222antek 27 Lut 2007 20:20 3268 5
  • #1 27 Lut 2007 20:20
    222antek
    Poziom 11  

Zaznaczam, używałem przycisku Szukaj wielokrotnie ale na temat tego odkurzacza nic nie znalazłem a poszukuje serwisówki lub porady na temat jak rozebrać ten sprzęt.Jest to odkurzacz z filtrem wodnym ale bez mozliwości prania.Pracuje u mnie już 10 lat ale coraz głośniej i wypadało by już zrobić remont silnika.Proszę o pomoc ,jakie szczotki i łożyska.

0 5
  • #2 27 Lut 2007 22:04
    andrzej-jur
    Poziom 16  

Witam
    Radziłbym jednak powierzyć fachowcom w zakładach usługowych!
    Gdybyś bardzo chciał go naprawić służę pomocą.Ale zaznaczam może skończyć się nie tylko wymianą łożysk?Zazwyczaj dochodzi do tego wirnik,turbiny,tuleje dystansowe.
    Jeżeli zdecydujesz się na naprawę we własnym zakresie czekam na potwierdzenie.
    Pozdrawiam
    Andrzej

0
  • #3 28 Lut 2007 21:01
    222antek
    Poziom 11  

Dzięki za zainteresowanie tym tematem,decyduję sie na remont tego silnika.Pracuję jako elektryk samochodowy przy różnych sprzętach.Nie jest mi to obce,ale przed przystąpieniem do tej roboty chciałem zgromadzić potrzebne części i zrobić to w wolną sobotę.Proszę o informacje.Pozdrawiam

0
  • #4 01 Mar 2007 00:33
    PBK
    Specjalista AGD

wystarczy ze pujdziesz do sklepu z czesciami tam na bank bedą wiedzieli jakie łozyska potrzebujesz
    ps. odrazu zaopatrz sie w jakis dobry odrdzewiacz bo beda problemy ze zdjęciem górnego łożyska

a z rozkręceniem dasz sobie napewno rade
    wystarczy logiczne myślenie

0
  • #5 01 Mar 2007 09:55
    andrzej-jur
    Poziom 16  

Witam
    Demontaż zaczynamy od zdjęcia pojemnika wodnego oraz zbiornika przedniego.Unosimy górną pokrywę, pod pokrywą w zaczepach znajdują się po dwie śruby[lewy i prawy]-wykręć je.Następnie cztery śruby w pasie bocznym odkręcić i ściągnąć pas boczny oraz unieść do góry osłonę górną,wyciągnąć uszczelkę z agregatu ssącego.Podnieść agregat do góry, porozłączać przewody elektryczne i wjąć agregat.
    Demontaż agregatu;
    Zdjąć osłonę silnika z kierownicy.Przytrzymując turbinę odkręć nakrętkę M8 i wkolejności zdemontuj turbinę,tulejkę dystansową,kierownicę z osłoną,drugą tulejkę dystansową[tu może być największy problem z demontażem tulejek],następnie turbinę i pierścień dystansowy.Odkręć z tyłu nakętkę M6[lewy gwint],zdejmij wentylator wraz osłoną wentylatora.Zdemontuj zespoły szczotek[lewa i prawa]i pod zespołami szczotek odkręć wkręty samogwintujące,które trzymają tarczę łożyskową-stojan-kierownicę z łożyskiem.Teraz delikatnie pozdejmuj łożyska 608ZZ szt.2 .Montaż w odwrotnej kolejności.Dodatkowo dokupiłbym 2szt.tuleji dystansowcych [8]sym.304.0002 i turbiny 2szt.304.0040 oraz oczywiście 2szt.łożysk.
    Powodzenia
    Andrzej

-1
  • #6 01 Mar 2007 19:57
    222antek
    Poziom 11  

Serdeczne dzięki za pomoc.teraz przynajmniej wiem co mam kupić aby zrobić remont.Pozdrawiam

0