Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stare podłączenie do kablówki - jak wzmocnić sygnał?

zolwik_rct 28 Lut 2007 12:37 1895 6
  • #1 28 Lut 2007 12:37
    zolwik_rct
    Poziom 10  

Witam

w mieszkaniu jest stare podłączenie do kablówki, na którym widać było kanały z pakietu Cyfry (3x discovery, mini mini itp). Osoba, od której wynajmuję mieszkanie twierdzi, ze teraz sa juz nowe podlaczenia (mieszka kilka pieter nizej) i to stare (typowe gniazdo telewizyjno- radiowe) jest nieczynne, a mimo to cos w tym kablu leci. Moje pytanie dotyczy tego, co mam zrobić, zeby z sygnału, który jednak dociera do mojego mieszkania, uzyskać jeśli nie pełnowartościowy, to przynajmniej wyrażny obraz z audio.

pozdrawiam

0 6
  • #3 28 Lut 2007 13:55
    ZbigniewII
    Poziom 19  

Jeśli jest możliwe,to można popytać sąsiadów tego mieszkania jaki mają dostęp do kablówki i ewentualnie jakiej jakości jest sygnał.
    Jeśli jest opłacany abonament,przedstawić problem administracji.

0
  • #4 28 Lut 2007 16:42
    zolwik_rct
    Poziom 10  

niestety nie mam możliwości kontaktu z administracją - sygnał odkryłem przypadkiem, kiedy podłączałem w mieszkaniu antenę zewnętrzną. Spróbuję jeszcze popytać sąsiadów.

Rysiek49: co rozumiesz przez poszukanie wzmacniacza - mam sprawdzic wyjscie na gniazdku miernikiem pojemności (jak w Twoim linku)?

0
  • #5 01 Mar 2007 13:45
    zolwik_rct
    Poziom 10  

aha, jeszcze jedno, jak podlaczenie probowalem robic tak, jak podlaczalem antene zewnetrzna - tzn. do wtyczki z jakims ukladem malym w srodku, do ktorego podlaczony jest zasilacz wlozylem kabel z kablowki, to nie bylo zadnych efektow - bylo jeszcze gorzej

0
  • #6 03 Mar 2007 09:23
    ZbigniewII
    Poziom 19  

To jest zasilacz od anteny siatkowej, a wtyczka z seperatorem?Czasem może osłabiać,raczej nadaje się do anteny ze wzmacniaczem.Programowanie zwykle inne dla programów naziemnych i dla programów z kablówki(ta "kablówka " ze ściany może być odłączona i przekazuje śladowy sygnał z nadajnika TV naziemnej.

0
  • #7 07 Mar 2007 07:29
    zolwik_rct
    Poziom 10  

ZbigniewII napisał:
    (ta "kablówka " ze ściany może być odłączona i przekazuje śladowy sygnał z nadajnika TV naziemnej.

tylko, ze w naziemnej nie wystepuje discovery i inne, wiec to musi byc kablowka. Jak latwo sprawdzic ten sygnal, jak uzyskac jego najwieksza moc??

0