Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 28PT9210 (7300 Profesional) - wsad, sch.

28 Lut 2007 18:43 1151 12
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem ze zdeformowanym obrazem (poduszka 1/2 ekranu przesynięta w lewy górny róg).
    Co może być przyczyną takiego objawu? Czy to jest wina odchylania, czy raczej przetwornicy?
    Pozdrawiam i proszę o jakieś wskazówki.
  • Poziom 9  
    Własnie nie wiem jaka to jest płyta, bo nigdzie nie ma ospisu do tego modelu. Wydaje mi się, że Md1.2e.
  • Spec od TV
    I tu niespodzianka ;) - to jest chasssis 7300 (Orion).
  • Poziom 24  
    Jeżeli to MD1.2, to płyta sygnałowa musi być pionowa, jest tak ?
  • Poziom 9  
    Jeśli to jest faktycznie chasssis 7300 (Orion), to może ktoś podrzucić mi schemat?, bo w bazie schematów jest tylko Orion 7000.
    Pozdrawiam i proszę o jakąś radę na jutro, bo teraz muszę już kończyć.
  • Spec od TV
    Za 'free' ten schemat chyba jest nieosiągalny; będziesz musiał się 'podeprzeć' tym do 7000; 7300 jest po prostu uboższą wersją (brak NICAM'u, PIP) chassis 7000.
  • Poziom 9  
    Witam!
    Potrzebuję wsad pamięci do 7300 oraz schemat.
    Z góry pozdrawiam

Dodano po 19 [minuty]:

Chciałem jeszcze dodać że jest to kość 24C08

Scalono 2 tematy. (am)
  • Poziom 9  
    Wgrałem nowy wsad pamięci i uzyskałem znaczną poprawę obrazu. Tzn. obraz jest teraz jeszcze nieznacznie zwężony od dołu i z góry prześwituje jasny pasek. Gdzie mógłbym wyregulować szerokość obrazu, bo prawdę mówiąc nie mam zbyt dużego doświadczenia z naprawą telewizorów. Czy jest taka opcja w menu serwisowym?, bo nie mogę wejść w niego. TV nie wchodzi w TS po włączeniu kombinacji "menu" + SB. I jeszcze jedno w bazach wsadów znalazłem wsad do tego telewizora, ale do pamięci 24C04 a w TV miałem 24C08. Czy jest jakaś różnica między tymi pamięciami i czy można włożyć do TV 24C04, taką do jakiej mam wsad?
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Amik9m nie mogę wejść w TS według załączonej instrukcji. Nie wiem, czy wina nie leży we wsadzie pamięci, bo mimo, że obraz jest już prawie dobry (zwężony), to nie działają wszystkie funkcje w pilocie (zoom).
    Kto może mi pomóc i podpowie mi jak można rozszerzyć obraz w tym modelu TV?
    Z góry dzięki.
    Pozdro
  • Poziom 9  
    Widzę, że nikt nie miał doczynienia z tym TV, bądź nikt nie ma chęci na pomoc. No cóż spróbuje poradzić sobie z nim sam.
    Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.