Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson AF 2018 brak sygnału napięcia na konwerter ok

28 Lut 2007 21:20 4103 23
  • Poziom 10  
    Witam,
    Problem jest taki, że podczas działania tunera chciałem zamienić kable do konwertera i chyba przypadkowo zrobiłem zwarcie nap. konwertera do masy (tuner był załączony). Od tego czasu tuner wyświetla brak sygnału. Pomierzyłem napięcia na głowicy wszystko ok 14/18V. Pomierzyłem również nap przychodzące z przetwornicy wszystkie ok oprócz nap. 7V u mnie 4,3V. To napięcie dochodzi do stabilizatora KA78805 (4 nogi). Po odłączeniu przetwornicy od płyty głównej nap jest równe 6V. Co może być przyczyną?
    Płyta Rev:3.2 2003/10/02
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    Napięcie na głowicy ok sprawdzam bez podłączenia anteny
  • flexghzflexghz
  • Poziom 24  
    Witam.
    Zawsze pisali koledzy że pod obciążeniem - podłączając małą żaróweczkę. Ale lepiej wpiąć trójnik.
  • Poziom 15  
    jesli zamiast 6-7V masz tylko okolo 4 to wymien w zasilaczu kondensatory w tym obwodzie, latwo je znajdziesz

• Poziom 34  
    Witam,

kondek 1000uF w tej gałęzi w zasilaczu, mimo że wygląda na dobry, z reguły pusty.

--
    pzdr,damdam
  • Poziom 10  
    Wymieniłem wszystki elementy w gałęzi 7V i dalej to samo
  • Poziom 12  
    Witam, czy udało się rozwiązać ten problem bo mam taki sam przypadek?
  • Poziom 32  
    Obowiązkowo należy wymienic 1000uF i 470uF w gałęzi +7V w zasilaczu i jeden kondensator na płycie głównej, tez w gałęzi +7V.

Dodam, że przy napieciu 6,2V tuner już działa poprawnie
  • Poziom 12  
    Miałem taki sam problem. Pomogła podmiana kondensatorów jak radził @pikarel. Wielkie dzięki.
  • Poziom 13  
    Witam
    który kondensator na płycie głównej jest z gałęzi 7V?
    Mam takie samo uszkodzenie a wszystkie kondensatory w zasilaczu już wymieniłem i dalej SIŁA 99% a JKOŚĆ 0%
    z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 13  
    Witam mam bardzo podobny problem tylko ze umnie siła jest 99% natomiast jakość 20% kilka kanałów działa . Tez padł mai zasilacz powymieniałem kondensatory i ferdek ożył wiec tak mam takie napięcia: 3,3 V; 6,0V;24,4 V; 32,3V i 19,2 V wydaje mi się ze drugie napięcie 6V powinno być większe i to moze być przyczyną tylko juz nie wiem co może byc jak mierze od trafa to przed dioda jest 11.4 V zmiennego natomiast po diodzie juz ok 6V stałego . Antena tez dobrze ustawiona bo mam tez fx6600cr i na nim wszystko chodzi. napięcie z głowicy tez chodzi zmienia sie 14 i 18. Moze wie ktoś co moze być jeszcze przyczyną ze nie działa
  • Poziom 2  
    Jak wymienisz kondensatory 1000mF i 470 mF w gałezi 7V - ALE NA NOWE- to problem zniknie. Może jeszcze byc elektrolit na płycie w gałezi zasilajacej 7V ( zwiera do masy ) . Sprawdz to - musi działac !!!
  • Poziom 13  
    a który to elektrolit na płycie jest ? jaka ma wartość ??
  • Poziom 2  
    jestem poza domem - moge ci sprawdzic dopiero jutro i powiem jaki to kondziołek dokładnie
  • Poziom 13  
    to jak będziesz wiedział daj znac

z góry thx
  • Poziom 14  
    tara41 napisał:
    ... wydaje mi się ze drugie napięcie 6V powinno być większe i to moze być przyczyną tylko juz nie wiem co może byc jak mierze od trafa to przed dioda jest 11.4 V zmiennego natomiast po diodzie juz ok 6V stałego

W tej wersji tunera prawidłowe napięcie z zasilacza może być na poziomie +5,8V.
  • Poziom 13  
    no ale na płytce pisze przy złączu 7V
  • Poziom 14  
    tara41 napisał:
    no ale na płytce pisze przy złączu 7V

Racja, na płycie mamy nadruk "7V" - drobna uwaga: jest napisane, bo pisze pani na tablicy... :-)

Sprawdź model zasilacza w urządzeniu; jeśli jest to AR-300, to na wspomnianej linii wytwarza napięcie +5,8V.
  • Poziom 13  
    Sprawdzałem i faktycznie jest to AR-300 . hmm wiec co moze być przyczyna ze nie działa do końca jak trzeba
  • Poziom 14  
    W drugim wątku proponowałem Ci najpierw kontrolę ustawienia anteny. Czy masz 100% pewności, że konwerter prawidłowo odbiera sygnał satelity? Odbierasz jakikolwiek sygnał czy totalnie nic?

Przyczyn problemu potencjalnie może być kilka i poszukując przyczyny oczywiście należy odrzucać kolejne niewiadome.
    Osobiście w trakcie ostatnich świąt miesiąc temu straciłem całe 3 dni na poszukiwanie usterki; już prawie odsyłałem konwerter w ramach reklamacji gwarancyjnej. Ostatecznie przyczyna problemu okazała się najmniej spodziewana: minimalne odkształcenie się parametrów anteny po silnych wiatrach, które jednak zdołało wpłynąć na zanik sygnału z Hotbirda. Swoją drogą walczyłem z problemem tak długo, ponieważ nie miałem akurat możliwości wypożyczenia od kogoś sprawnego tunera.

EDIT: OK, widzę, że wcześniej pisałeś, że antena ustawiona prawidłowo.
  • Poziom 13  
    Ok juz wszystko chodzi wymieniem kond. na plycie 470uF 2 sztuki poprawiłem troszke antene i chyba chodzi bo mam jakosc 60% musze jeszcze chyba antena poruszac chodz dziwne bo mam fx6600 i na nim jakosc 80% a na af-2018 50-60% no nic dzieki za pomoc
  • Poziom 14  
    tara41 napisał:
    Ok juz wszystko chodzi

Gratulacje!
    Elektrolity na płycie głównej miałeś może z serii w fioletowych obudowach?