Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z wideostrada TP-długośc kabla

Lucki 01 Mar 2007 00:35 3676 3
    Lucki
    Level 21  
    Witam. Mam problem posiadam wideostrada tp. Do liveboxa podłacza sie dekoder ablem od tp. Jest on troszkę za krótki :( Chciałem użyc dluzszej skretki ale nie ma polączenia (na infolinii mowili ze kabel poprawnie działający to do 7m a ja mam 12). Czy w takim wypadku można zastosować jakiś wzmacniacz sygnału ? Może koledzy mają jakaś inna propozycje . p.s odległości nie moge zmniejszyc musi byc 12 m

pozdrawiam
    mrrudzin
    Level 39  
    Hmm...
    To troche dziwne (moim zdaniem) że odległość jest ograniczona do 7m :)
    Przecież od centrali telefonicznej do Twojego domu jest wielokrotność tej odległości. Mało tego - od centrali do każdego z domów ta wielokrotność jest inna.
    Moim zdaniem osoby siedzące na infolinii czesto mają takie pojęcie o "hardware" jak ja o robieniu pierogów z kapustą (czyli żadne :) ).

Z punktu widzenia modemu kabel to kabel. Nie ma on wbudowanej miarki odległości (obliczam 7m i 1cm - i nie działam :) ).

Proponuje spróbować jednak kupić/zrobić taki kabel. Warto jednak zwrócić uwagę czy jest on skrosowany czy nie (nie wiem czy ma to wpływ -ale łatwo sprawdzisz to mierząc miernikiem posiadany już kabel ).
    adamjur1
    Level 41  
    A w jakim systemie transmisji pracuje ten układ Livebox - dekoder- nie jest to czasami USB ?
    Jeżeli tak to zastosuj po 7 metrach np hub USB i masz następne 7.....
    Pozdr.J.
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    adamjur1 wrote:
    A w jakim systemie transmisji pracuje ten układ Livebox - dekoder- nie jest to czasami USB ?

Dekoder podłączany jest z użyciem przewodu UTP.

Quote:

Jeżeli tak to zastosuj po 7 metrach np hub USB i masz następne 7.....

Standard przewiduje maksymalną długość przewodu 5m.
    Aby można było dalej przesłać musi być zastosowany aktywny hub USB (z własnym zasilaczem).