Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy syki 8ohmowe zagraja razem z 4 ohmowymi basowymi ???

01 Mar 2007 10:37 1362 10
  • Poziom 9  
    Witam mam mala prosbe sam do konca nie wiem czy w taki sposob wykonalbym jakas usterke

Mam z tylu na polke z mdf polozona na plastik - w niej glosniki alpharda nie pamietam dokladnie oznaczenia ale sa 25 cm w 4ohmach

z przodu sa juz glosniki typowe do samochodu bodajrze 2 lub nawet 3-drozne

sprawa w jakiej pisze to mozliwosc zamontowania na tylnej polce glosnikow wysokotonowych (chcialem na aluminiowej kopulce) lecz wiekszosc jest 8ohm i nie wiem czy kiedy bym je zamontowal obok tych basowych (w sensie : bas + sopran =1 kanal ) to czy nie byloby zadnych trzaskow, mozliwosci szybkiego spalenia glosnikow lub nawet radia... prosze o pomoc

Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Możesz zjarać ten wysokotonowy takim połączeniem. Zresztą to co masz to jest niestety kiepski sprzęt audio. Dlaczego? Poczytaj troche forum.
    Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Proponuję tak: zrób sobie zestaw odsearowany z przodu i suba w bagażniku. Uzyskasz najlepszy efekt. Jak te alphardy są coś warte to możesz z nich zrobić suba. Jak to wykonać - opcja szukaj. Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    W drzwi glosniki 160mm, w slupki wysokotonowe. Podlacz to pod 4ro kanalowke np CP 604 a dwa pozostale kanaly zmostkowane na suba do bagaznika. Kwestia jest tego typu ile masz pieniedzy. To co masz proponuje sprzedac i na poczatek zajac sie systemem przednim. Pozniej mozna dolozyc wzmacniacz i suba.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Zresztą to co masz to jest niestety kiepski sprzęt audio. Dlaczego? Poczytaj troche forum.

Ta Ciekawe czy ty masz lepszy ?? nie bede sie klucil na temat ktore glosniki sa zajeb.. dostalem je razem z samochodem..

jareki007
    Cytat:
    Proponuję tak: zrób sobie zestaw odsearowany z przodu i suba w bagażniku. Uzyskasz najlepszy efekt. Jak te alphardy są coś warte to możesz z nich zrobić suba. Jak to wykonać - opcja szukaj. Pozdrawiam.

ty tez jestes dobry T_T nie kumasz ze w tylniej plastikowej polce sa wyciete 2 dziury a na nia elegancko wycieta plyta mdf z glosnikami na pokladzie( gdyz przez plastikowe otwory wychodzi magnes... )

Cytat:
    To co masz proponuje sprzedac i na poczatek zajac sie systemem przednim

Ludzie czy wy udajecie czy traktujecie mnie jakbym mial drewniane ucho ja wiem swoje i slysze swoje glosniki przednie graja naprawde ladnie sa to pioneer'ki szerokopasmowe lub inaczej 3 drozne ) z tylu na polce 2 alphardy cw1002c

Do tego dochodzi RADIO DALCO KSC-102

Ja nie pytam sie o wymiane sprzetu ja sie pytam jakie soprany dac na tyl ludzie zastanowcie sie troche !!!!!!!!

Prosze o marke i model interesuje mnie przedzial cenowy max 35 zl za glosnik (NIE WCHODZA GRE PIEZO I INNE CHWASTY)

chcialbym zamontowac jakies na aluminiowej kopulce ew. jedwabna do tego z kondensatorem 2biegunowym 3,9 uF aby przenosil mi tez srednie tony

Chodzi tylko o to czy znacie jakies wysokotonowki w tej cenie w 4ech ohmach lub jesli juz to czy zamontowanie 8mio ohmowych nie bedzie stanowilo problemu (jeden syk chce zamontowac na jednym kanale z glosnikiem niskotonowym)-I W TEJ SPRAWIE PROSZE O ODP !!!!
  • Poziom 17  
    Jakbyś trochę poczytał to forum to wiedziałbyś dlaczego tak piszemy, tylna półka to badziew, zestaw odseparowany gra lepiej niż głośniki współosiowe a te alpierdy i dalco to sorry ale jeśli to jest dobry sprzęt to chyba pomyliłem fora...
  • Poziom 9  
    najwidoczniej tak :) wiem ze zestaw odeseparowany gra lepiej ja nie bede cudowal robie klasyczna konstrukcje gdyz na inne nie mam czasu i pieniedzy

BTW POCZYTAJ SOBIE O TYCH ALPHARDACH NA ELEKTRODZIE PO 2GIE KUB SOBIE TO RADIO I SAM ODSLUCHAJ
  • Poziom 17  
    Masz jakieś dziwne pomysły, po co chcesz pchać wysokie tony do tyłu? Nie lepiej byłoby zrobić scenę przednią a ten bas półkowy zostawić skoro Ci pasuje? Nie obraź się ale to co nazywasz klasyczną konstrukcją jest trochę badziewne abstrahując od tego co tam masz wsadzone. Ja i wielu innych forumowiczów woli markowy sprzęt, choćby używany.
  • Poziom 15  
    Mysle ze twoj pomysl nie sprawdzi sie najlepiej .Polecam wstawic je na przód w slupki bo jesli masz tam 2 cw to one zaglusza caly ten sopran i minie sie to z celem mozliwe ze troche soprany przejdzie ale zepsuje to cala scene!! poszukaj moze cos w pyle albo w boszmanach znajdziesz .
  • Poziom 38  
    Cytat:

Prosze o marke i model interesuje mnie przedzial cenowy max 35 zl za glosnik (NIE WCHODZA GRE PIEZO I INNE CHWASTY)

Za 35 zl to obecnie w tym kraju nawet trudno w gebe dostac ;)

A jak nie chcesz chwastow to sobie kup FOCAL TLR, DEGO MASTER 2000T, Morel Supremo i wpakuj w półe dla lepeszego efektu.
  • Poziom 27  
    brian100
    Samochód to nie dom. Gra to według Ciebie ładnie i lux. Ale dlaczego naskakujesz odrazu? Słyszałeś jakieś lepsze głośniki? Wątpie w to.
    Pozdrawiam