Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo CEP3000D - brak napięcia na głowicy

adam_sil 01 Mar 2007 11:12 540 0
  • #1 01 Mar 2007 11:12
    adam_sil
    Poziom 20  

Witam
    Wróciłem wczoraj z pracy, włączam tv i po chwili słyszę jakby eksplozję kondensatora. Znikł dźwięk a obraz był prawidłowy. Po rozebraniu okazało się, że rozerwało wzmacniacz mcz (LA4220). Nie wiem co mogło być tego przyczyną. Znalazłem u siebie dwie końcówki mocy z radioodbiornika sam. i postanowiłem zastosować jedną zamiast wspomnianego LA4220. Wiedziałem, że jedna jest uszkodzona a druga nie. Pech chciał że zastosowałem tą złą. Ponieważ podłączyłem zasilanie układu do linii zasilającej głowicę (ok. 13V) a końcówka miała zwarcie, skończyło sie to brakiem tego napięcia. Także kineskop świecił i nic poza tym. Nie mogłem zlokalizować usterki. Wziąłem stabilizator 12V podłączyłem, dałem zasilanie i obraz wrócił. Podłączyłem sprawną końcówkę i mam też dźwięk. Pojawiły sie natomiast białe poziome linie biegające z góry na dół (albo odwrotnie :) ).
    Gdzie szukać braku napięcia zasilającego m.in. głowicę ? Numer chassis: 80P-G14. Tv narazie działa ale nie wiadomo jak długo. Może ma ktoś z Was schemat do tego tv.
    Pozdrawiam

0 0
  Szukaj w 5mln produktów