Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA5580A510 - błąd 7

mirsta1 01 Mar 2007 11:36 3746 6
    mirsta1
    Level 11  
    Witam!
    Problem z tą pralką polega na tym, że po nabraniu wody pralka zaczyna normalnie prać ,ale po jakimś czasie przestaje kręcić i dioda miga 7 razy (problemy z napędem) silnik sprawdzony. Natomiast z innym modułem jest wszystko w porządku, i co może być przyczyną takiego zachowania? Po odłączeniu od sieci znowu silnik rusza, ale po ok 10min znowu to samo podejrzewam, że coś z elektroniką, może ktoś z już czyś takim się spotkał i coś poradzi.
    User removed account
    User removed account  
    mirsta1
    Level 11  
    No niestety przelutowanie nic nie pomogło. Podejrzewam, że to któryś z tranzystorów, ale nie mam schematu i nie wiem, które są odpowiedzialne za rewersy proszę o rade...
    krzysiekl
    Level 22  
    Prawdopodobnie jest uszkodzony procesor ma module.
    80arturr
    Level 18  
    Najprawdopodobniej są uszkodzone tranzystroki SMD strujace przekażnikami (zakładam, że szczotki i połączenia w silniku sprawdzone) znajdziesz je łatwo. Po prostu idziesz od przekaźników, a dokładniej od cewek przekażników po scieżkach i napewno się na nie natkniesz takie malutkie z 3 nogami :) Miałem też kiedyś coś podobnego wymieniłem i było ok.
    milosz47
    Level 14  
    Dokładnie takie uszkodzenie jak w temacie i tym typie pralki. Przyczyną było wykręcenie się z osi silnika napędowego, magnesu tachogeneratora.