Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA5580A510 - błąd 7

mirsta1 01 Mar 2007 11:36 3746 6
 • #1
  mirsta1
  Level 11  
  Witam!
  Problem z tą pralką polega na tym, że po nabraniu wody pralka zaczyna normalnie prać ,ale po jakimś czasie przestaje kręcić i dioda miga 7 razy (problemy z napędem) silnik sprawdzony. Natomiast z innym modułem jest wszystko w porządku, i co może być przyczyną takiego zachowania? Po odłączeniu od sieci znowu silnik rusza, ale po ok 10min znowu to samo podejrzewam, że coś z elektroniką, może ktoś z już czyś takim się spotkał i coś poradzi.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  mirsta1
  Level 11  
  No niestety przelutowanie nic nie pomogło. Podejrzewam, że to któryś z tranzystorów, ale nie mam schematu i nie wiem, które są odpowiedzialne za rewersy proszę o rade...
 • #5
  krzysiekl
  Level 22  
  Prawdopodobnie jest uszkodzony procesor ma module.
 • #6
  80arturr
  Level 18  
  Najprawdopodobniej są uszkodzone tranzystroki SMD strujace przekażnikami (zakładam, że szczotki i połączenia w silniku sprawdzone) znajdziesz je łatwo. Po prostu idziesz od przekaźników, a dokładniej od cewek przekażników po scieżkach i napewno się na nie natkniesz takie malutkie z 3 nogami :) Miałem też kiedyś coś podobnego wymieniłem i było ok.
 • #7
  milosz47
  Level 14  
  Dokładnie takie uszkodzenie jak w temacie i tym typie pralki. Przyczyną było wykręcenie się z osi silnika napędowego, magnesu tachogeneratora.