Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3650 po naprawie wyłącza sie

shop 01 Mar 2007 12:24 951 4
  • #1 01 Mar 2007 12:24
    shop
    Poziom 16  

witam!
    wczoraj dostałem naprawiony telefon nokia 3650.
    Z racji tego że był już raz naprawiany z tej samej przyczyny (4x nokia i się wyłącza), to mam pytanie, czy mi się opłąca go trzymać, tzn jakie jest prawdopododbieństwo, że znowu się popsuje? Telefon między naprawami działał około miesiaca, półtora.
    Dodam jeszcze, (tak mi się wydaje) mogło to być spowodowane kartą pamięci, poniewaz po jakim czasie leżakowania włożona do drugiego identycznego telefonu ten tel wogóle nie chciał wejśc do menu (błąd systemu) karat nokia 32 mb (prawdopodobnie z ngage, chyba była kiedyś na niej jakaś gra, bo pisze "nokia game")
    aktualnie mam karte 512 mb kingstona dual voltage mmc/rs mmc(można odczepić część karty, wtedy będzie rs mmc), i telefon chodzi bardzo ładnie, aż szkoda sie go pozbywać.
    i tu właśnie mam pytanie: pozbywać się go czy nie?
    aha, podobno tel sie psuje jak do niego wgrywa się aplikacje. i pada software.
    To znaczy, że nie wskazane jest wgrywanie do niego aplikacji????
    przecież po to właśnie kupiłem ten telefon.
    prosze o szczere odpowiedzi.
    pozdrawiam shop

0 4
  • #2 01 Mar 2007 15:27
    dr.master
    Poziom 38  

w takim przypadku robi sie najpierw erase flash(czyścisz wszystko) potem wgrywasz nowy soft i fonik działa jak nówka i nie wywali sie zaraz.

0
  • #3 02 Mar 2007 14:00
    shop
    Poziom 16  

a na pewno sie nie popsuje?
    ostatnim razem zanim sie ostecznie popsuł, coraz trudniej było mi go włączyć, niejednokrotnie pisało "telefon zostanie ponownie uruchomiony"
    czy to nie świadczy o jakiejś możłiwej usterce mechanicznej?
    pozdrawiam

0
  • #4 02 Mar 2007 14:09
    telekomuna
    Poziom 29  

jesli wszystko inne dzialalo i tylko sie wylaczal (wykluczam upadku, zalanie) to soft powinien pomoc.

0
  • #5 02 Mar 2007 14:41
    shop
    Poziom 16  

--------------------------------------------------------------------------------

to znaczy to było tak:
    Pierwszy raz nie dało się go uruchomić, gdy podczes zapisywabia dzwięku wypadł jakiś błąd i elefon się zawieśił.
    wyjąłem baterię i klops! 4X nokia.
    Za drugim razem gdy miałem już sporo aplkacji, telefon coraz trudniej, dłużej się włączał, i czasem wyskakiwało "telefon zostanie ponownie uruchomiony, i się restartował i uruchamiał jeszcze raz. i tak przez pare dni było, ale gdy nastawiłem budzik i wylaczylem tela, to już sie nie włączył ani budzik ani tel i zaspałęm! (sic)
    pytanie, czy nie posuje mi się 3 raz.
    Karte pamięci zmieniałem na taka j.w.
    pozdrawiam shop

0