Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SONY KV-32FQ75D - ustawienia w menu serwisowym.

01 Mar 2007 14:59 2763 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Ostatnio wszedłem do menu serwisowego swojego TV SONY KV-32FQ75D, gdyż myślałem, że zresetuję naraz kanały po kablówce. Nie znalazłem takiej opcji i myśląc, że wyszedłem z serwisówki, wcisnąłem numer jakiegoś kanału. Wtedy symbol TT wraz z tym numerem który wcisnąłem (z nerwów go zapomniałem) zrobił sie na ok. 1 sekundę czerwony i nagle zmieniły sie kolory, kontrast. Potem już próbowałem coś poprawić wciskając inne numery, ale chyba tylko pogorszyłem sprawę. W pewnym momencie nawet dźwięk był jakiś dziwny słyszalny na zmianę raz z lewego raz z i prawego głosnika. Nie pozostało mi nic innego jak zresetowanie ustawień i tak zrobiłem poza geometrią obrazu ale dalej obraz jest nienaturalny, zbyt mocny kontrast i jakby za bardzo zielony. Dźwięk chyba jest już normalny. Proszę o pomoc, czy tymi numerami wpisywanymi przy symbolu TT coś zepsułem. Jak wrócić do pierwotnych ustawień. Przy okazji chciałbym sie zapytać, czy w menu serwisowym literkę D mogę zamienić na K, która jest przypisana do naszego kraju? Jak prawidłowo się wyłącza menu serwisowe, bo przyciskiem menu się nie da. Czy wyłączenie TV pilotem gdy świeci TT-- jest prawidłowe?
    Bardzo proszę o pomoc, gdyż jestem laikiem w tej dziedzinie i sam sobie winien.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Spec od TV
    Witam!
    Wpisz w TT 00 = back to normal mode
  • Poziom 10  
    Wpisałem TT 00, ale nadal obraz jest strasznie "żywy" aż nie da sie oglądać. Po naciśnięciu "zerowania" w menu jest bez zmian. Moim zdaniem, patrząc na wartości w menu serwisowym, są one teraz jako domyślne, czyli przed moim błędem musiały być zredukowane, tylko w których pozycjach i o ile?
    Mam możliwość odpisania tych wartości od kolegi co ma identyczny TV, ale proszę o podanie metody prawidłowego wyłączenia menu serwisowego, abym mu nie pomieszał w ustawieniach tzn. np. nie włączył wartości domyślnych.
    Można gdzieś zdobyć w j.polskim opis menu serwisowego?
    Mam jeszcze ważna sprawę. Czy poprzez wpisywanie różnych liczb przy symbolu TT nie przestawiłem czegoś trwale co mogło by uszkodzić TV np wartości jakiegoś napięcia itp. (porównuje to do zmiany ustawień biosu w kompie) i co z tą zmianą literki z D na K? Czy ma to jakiś sens.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 43  
    Przy wpisywani liczb w TT-- wprowadziłeś głupoty do pamięci i nie wiedzą co wpisywałeś nic nie naprawisz. Cokolwiek tam wpisałeś nie doprowadzi to do uszkodzenia TV.
    Spisanie od kolegi też nic nie da.

Możesz:
    -wejść w tryb serwisowy i przeprowadzić inicjalizację pamięci - po pojawieniu się TT-- wpisujesz 47.
    TV powinien powrócić do ustawień fabrycznych.

- kupić nową pamięć i wgrać wsad dla tego modelu /może ktoś ze znajomych ma programator/

- no i oczywiście oddać do serwisu, gdybyś sobie jednak nie poradził

Wyjście z trybu następuje po wyłączeniu TV.

Twój TV to chassis AE-5A i opis trybu masz w serwisówce dostępnej tu

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2121378#2121378

Niestety nie po polsku.

Jak sam widzisz - tryb serwisowy jest jednak dla serwisantów.