Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szkoła dla (przyszłego) elektronika...

Janek0007 17 Mar 2007 23:02 3993 38
    VC
    Level 21  
    No ale jaki jeszcze przedmiot może być w elektroniku, słyszałem że w niektórych jest chemia. Ale dokładne info znajdziesz na www szkoły, w googlach poszukaj, na dzień dzisiejszy każde liceum ma swoją stronę.
  • OptexOptex
    janusz27
    Level 30  
    A teraz tak szczerze jak masz możliwość pójścia do jakiejś zawodówki to idź do niej, bo tak jak kolega wcześniej napisał w technikach teraz uczą samej czystej teorii nie mającej pokrycia w rzeczywistości, wiem i widzę co się u mnie w szkole dzieje. Na pracowniach jakieś głupie pomiary nie wnoszące nic specjalengo i nieczego nie uczące.
    Przykład z lekcji - moja sprzeczka z nauczycielem na temat wzmacniacz, byłem usilnie przekonywany, że wzmacniacz scalony jest dużo dużo lepszy niż wzmacniacz na elementach dyskretnych, nie mówiąc że wzmacniacz na lampach to arhaizm totalny i kto teraz robi wzmacniacze na lampach, przecież tego sie już w ogóle nie używa i że lampy były dobre ale 40 lat wstecz. Hmm to niech mi ktoś powie dlaczego wzmacniacze lampowe są jednymi z najdroższych??
    Dodatkowo byłem przekonywany, że stabilizatory scalone są również lepsze niż stabilizatory tranzystorowe
    stormblast
    Level 14  
    Myśl o przyszłości.

Po budowlankach kolesie dostają na budowach po 20 zł na godzinę. Na własne oczy widziałem kosztorys: np. cieśla budowlany dostaje 25 zł/h, a robią od 7-8 rano nawet do 18. Mało tego. Zdarza się, że czasami w nocy pracują (np. wylewają beton). Operatorzy ciężkich maszyn dostają jeszcze więcej.

Po elektronice się załapiesz w najlepszym wypadku na instalatora systemów alarmowych albo automatyki do bram (jak dobra firma to średnią krajową (ze 2,5 kzł na rękę) wyciągniesz).

Rób jak chcesz. Jak pasjonuje kogoś elektronika, to samemu się można w domu uczyć.
  • OptexOptex
    Janek0007
    Level 11  
    stormblast wrote:
    Myśl o przyszłości.

Po budowlankach kolesie dostają na budowach po 20 zł na godzinę. Na własne oczy widziałem kosztorys: np. cieśla budowlany dostaje 25 zł/h, a robią od 7-8 rano nawet do 18. Mało tego. Zdarza się, że czasami w nocy pracują (np. wylewają beton). Operatorzy ciężkich maszyn dostają jeszcze więcej.

Po elektronice się załapiesz w najlepszym wypadku na instalatora systemów alarmowych albo automatyki do bram (jak dobra firma to średnią krajową (ze 2,5 kzł na rękę) wyciągniesz).

Rób jak chcesz. Jak pasjonuje kogoś elektronika, to samemu się można w domu uczyć.

Jak sobie pomysle o tym ze w naszej (torunskiej) budowlance jakis czas temu usunieto kilku uczniow za "umieszczenie smietnika na glowie nauczyciela" to mi sie smutno robi na mysl ze mialbym tam isc.

Ja widze dla siebie przyszlosc w dziedzinie elektroniki, pod tornem juz buduje sie fabryka sharpa. Tylko tyle, ze oni woleliby za pewne kogos z 'inz' przy nazwisku .... :|

Dodano po 4 [minuty]:

no i jeszcze trzeba dodac, ze prawdopodobnie przyjma mnie i do rzeczonego liceum i technikum o ile oczywiscie zloze tam dokumenty, poniewaz stoje nieco ponad progiem punktowym - 70-80pkt z testu i szykuje sie pasek na swiadectwie, o wolontariacie nie wspomne (za to tez sa punkty). Do technikum 120pkt, na mat-fiz do lic. nr1 130 pkt.
    600a
    Level 10  
    Jestem uczniem V technikum w Toruniu na profilu elektronicznym, na koniec gimnazjum miałem 164 punkty z czego 86 z tesu. Wynik nie najgorszy, miałem do wyboru wszystkie toruńskie licea, a mimo to wybrałem technikum i nie żałuję. Tuta uczę się tego co naprawdę lubię, w liceach nauczyciele wymagają na wszystkim przedmiotach, a tutaj największy nacisk kładą na fizykę, matematykę i przedmioty zawodowe(na których natematyki i fizyki jest najwięcej). Mam przewidziane 6 godzin fizyki, a podręcznik z rozszerzeniem dla liceów. Gdy porównuję zadania, cz prace klasowe ze znajomymi, którzy chodzą do liceów odnoszę wrażenie, że uczę sie tego samego co oni w dobrych liceach, podobnie jest z matematyką. Na przedmiotach zawodowych już poznaliśmy logorytmy i funkcje trygonometryczne, co w liceach pojawia się o wiele później. Jeżeli chodzi o poziom to jest najwyższy w województwie, a jego uczniowie zdobywają najwyższe miejsca w ogólnopolskich olimpiadach. Większość z poprzednich osób biorących udział w forum traktuje technikum stereotypowo, myśląc, że jest tu niższy poziom. Na jakiej podstawie tak twierdzą skoro nie mają porównania? A to właśnie technikum daje podstawy do nauki na studiach. to tu można sprawdzić działanie układów w praktyce, studia nie dają już takiej możliwości. Można się tu dowiedzieć wielu cennych porad, o których w liceach można tylko pomarzyć. Licea są dla humanistów, niezdecydowanych kretów i frajerów, którzy nie znają się na rynku pracy dlatego jeżeli interesujesz się elektroniką najlepszym wariantem będzie technikum. Szkoła ta współpracuje z wieloma europejskimi państwami do których można jechać na praktyki. Jedną z możliwości może być siemens w Niemczech, a papie o ukończeni praktyk w takim miejscu daje nam możliwość pracy w wybranym miejscu, a nie jak to niektórzy myślą w shapie przy taśmie.
    Michal19881
    User under supervision
    idz do liceum akademickiego (Torun) a potem na UMK na elektronike (do autora 1 postu)

ja chodze do klasy maturalnej w technikum elektronicznym w Koninie i powiem tak: nacisk jest kladziony tylko na matematyke, reszta sie nie liczy, poziom z resztty jest bardzo niski zwlaszcza z zawodowych
    600a
    Level 10  
    Michał19881 chodzi do jakiegoś gównianego technikum,a w Toruniu masz najlepsze technikum w województwie. Jeżeli ktoś zamierza związać się z elektroniką to niepotrzebny jest mu nacisk na inne mniej ważne przedmioty takie jak biologia, wok czy jakieś inne gówna.
    Janek0007
    Level 11  
    Michal19881 wrote:
    idz do liceum akademickiego (Torun) a potem na UMK na elektronike (do autora 1 postu)

Widać że trochę niezorientowany jesteś liceum akademickie jest dla mutantów z przerośniętym mózgiem, a na UMK właściwej elektroniki jako takiej nie ma.
    Dave91
    Level 9  
    600a wrote:
    Jestem uczniem V technikum w Toruniu na profilu elektronicznym, na koniec gimnazjum miałem 164 punkty z czego 86 z tesu. Wynik nie najgorszy, miałem do wyboru wszystkie toruńskie licea, a mimo to wybrałem technikum i nie żałuję. Tuta uczę się tego co naprawdę lubię, w liceach nauczyciele wymagają na wszystkim przedmiotach, a tutaj największy nacisk kładą na fizykę, matematykę i przedmioty zawodowe(na których natematyki i fizyki jest najwięcej). Mam przewidziane 6 godzin fizyki, a podręcznik z rozszerzeniem dla liceów. Gdy porównuję zadania, cz prace klasowe ze znajomymi, którzy chodzą do liceów odnoszę wrażenie, że uczę sie tego samego co oni w dobrych liceach, podobnie jest z matematyką. Na przedmiotach zawodowych już poznaliśmy logorytmy i funkcje trygonometryczne, co w liceach pojawia się o wiele później. Jeżeli chodzi o poziom to jest najwyższy w województwie, a jego uczniowie zdobywają najwyższe miejsca w ogólnopolskich olimpiadach. Większość z poprzednich osób biorących udział w forum traktuje technikum stereotypowo, myśląc, że jest tu niższy poziom. Na jakiej podstawie tak twierdzą skoro nie mają porównania? A to właśnie technikum daje podstawy do nauki na studiach. to tu można sprawdzić działanie układów w praktyce, studia nie dają już takiej możliwości. Można się tu dowiedzieć wielu cennych porad, o których w liceach można tylko pomarzyć. Licea są dla humanistów, niezdecydowanych kretów i frajerów, którzy nie znają się na rynku pracy dlatego jeżeli interesujesz się elektroniką najlepszym wariantem będzie technikum. Szkoła ta współpracuje z wieloma europejskimi państwami do których można jechać na praktyki. Jedną z możliwości może być siemens w Niemczech, a papie o ukończeni praktyk w takim miejscu daje nam możliwość pracy w wybranym miejscu, a nie jak to niektórzy myślą w shapie przy taśmie.

Tez chodze do tej szkoly tyle ze profil mechatronik, moj kolega przeniosl sie po I klasie do X LO klasa europejska czy jakos tak i mowi ze u nas w technikum musial sie uczyc a tam olewa ^^ macie porownanie .. Jak kolega napisal wcale nie jest latwo i to w moim przypadku z wiekszosci przedimotow a nie tlyko ze scislych . Znajomy w VIII LO na roszerzonej fizyce na pk mial to co ja na szybciutkim powtorzeniu materialu na fizyce . Co roku mamy konkurs elektra na ktorym uczniowie wystawiaja swoje prace , w tym roku ziomek zrobil robota .. zeby zrobic cos takiego jednak trzeba sie troche pouczyc i miec o elektronice pojecie ..