Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Autoalarm Python i Fiat - jak podłączyć centralny?

01 Mar 2007 22:30 1862 14
  • Poziom 18  
    mam pytanie mam fiata starego bo z 95 roku , a w nim alarm python , ale właśnie moje jest takie pytanie jaki to alarm montowano w tamtych latach , model , bo niezabardzo wiem gdzie to zobaczyc a na syrenie nie pisze a na pilocie jest wytłoczone :laser
    pomożecie ? a dlatego pytam bo chciałem sobie zrobic do tego centralny i niezabardzo wiem czy podłaczac pod istniejacy czy zrobić całość od nowa na nowym alarmie z centralnym
  • Poziom 28  
    Jeżeli alarm jest sprawny i mu ufasz, to sprawdź, czy ma wyjścia do sterowania centralnego (dwie masy zamknij otwórz) lub masę po uzbrojeniu. Jeżeli ma dwa wyjścia na centralny, to kup i zamontuj uniwersalny zestaw centralnego zamka. W drugim przypadku (masa po uzbrojeniu) leczy Cię moduł ST1000, cztery siłowniki i trochę przewodu.
    Równie dobrze, możesz kupić nowy alarm, centralny i zacząć od zera (prawie).
  • Poziom 18  
    w alarmach powiem szczerze to jestem troche do tyłu mozna jasniej co znaczy ma masę ? i gdzie to sprawdzić i jak na centralce alarmu bo nie mam do niego zadnych papierów, chodzi mi o punciaka 1 z 95 roku, na pilocie i syrenie tej z akumulatorkiem napisane jest laserline a na płytce z pilota t100/18 , a na szybie python:),
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    GALILEO napisał:
    mozna jasniej co znaczy ma masę ?

Po włączeniu uzbrojenia alarmu na jednym z przewodów centralki pojawia się krótki impuls masy, oznacza to, że jak kontrolkę zapniesz na plusa, to na tym przewodzie na ok. 1s zaświeci Ci się kontrolka

GALILEO napisał:
    i gdzie to sprawdzić i jak na centralce alarmu bo nie mam do niego zadnych papierów, chodzi mi o punciaka 1 z 95 roku, na pilocie i syrenie tej z akumulatorkiem napisane jest laserline a na płytce z pilota t100/18 , a na szybie python:),

Dostań się do centralki i zobacz czy nie masz uciętych dwóch przewodów, możliwe będzie że to te przewody będą do sterowania centralnego zamka.
    Ale to już musisz sprawdzić sam...

Dawny Laserline to chyba obecna Proxima,
  • Poziom 12  
    Witam !!!
    Po pilocie widać ze jest to autoalarm LASERLINE. Jesli tak jest to odszukaj go i na pewno ma wyjscia na zamki .Jak to sprawdzic to juz ktoś Ci podpowiedział
  • Poziom 33  
    Błyskotliwy jesteś.Czytać to i my umiemy.Jak chcesz sobie nabijać punkty to rób to sensownie.Jeśli to ktoś powiedział a ty to powtarzasz to jest 'plagiat' :D
  • Poziom 18  
    troche elektryk jestem i pasjonata ale z centralnym to miałem do czynienienia 1 raz dlatego pytam jakie ma byc to wyjście z alarmu bo widze ze sa różne jakieś z opóźnieniami 3 sek masy bez opóźnienienia , to chyba chodzi o czas otwarcia po wyłaczeniu alarmu , dobrze kojarze ?
  • Poziom 28  
    :arrow: galileo, nie zgaduj proszę, jak nie masz wiedzy. Bez sensu takie gdybanie. Żaden elektromechanik za normalne pieniądze nie odmówi Tobie pomocy i założy co chcesz.
  • Poziom 18  
    no właśnie zakładaja nawet pomarańczowe swetry na żółtą koszule :) i zapisuja się do samoobrony , tylko trzeba zapłacić :), jakbym chciał tak zrobić jak ty to czy pytałbym i pisał , no pomyśl choc troszeczkę , dużo nie wymagam , tak przez 10 sekund, no zmuś się , niekażdy ma tyle pieniędzy co ty , i niekażdy chce oddać auto w niepowołane ręce czarodziejów tzw mechaników , chce to sobie zrobic sam i porządnie a za tą stówkę czy 2 co miałbym dać tym w większości pseudo szpecom wolę kupić coś innego :)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    To zakładaj sam, a nam, jak to piszesz "czarodziejom", nie zawracaj tego co nie jest do zawracania.

Bo tak się składa kolego GALILEO, że większość z nas, tych pomagających, jest właśnie instalatorami...

Zamontuj sobie sam ten zameczek, a jak alarm puści dymka, to zaoszczędzisz stówkę czy dwie, a wydasz dwa razy tyle na nowy alarm tej klasy.

Powodzenia...
  • Poziom 28  
    :arrow: rengien, święte słowa!
    Ja odpuszczam ten temat. Podpowiem tylko, że w ramach tej zaoszczędzonej stówki, warto kupić gaśnicę.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jesli chodzi o samochody i siłowniki w drzwiach to są pneumatyczne i
    elektryczne , w zależnosci od tego mamy rózne czasy. W pneumatycznych siłownikach stosujemy ten czas dłuższy około 3_5 sekund , w siłownikach elektrycznych czas ten jest około 1s ( dłuższy moze nam spalic silczek od siłownika).
    Po uzbrojeniu na jednym z przewodów z alarmu pojawi sie masa na okreslony czas , a po rozbrojeniu na drugim przewodzie też powinna sie pokazać masa
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    przynajmniej stara się pomóc , a pan to ani moderator ani nikt , tylko potrafi pan filozofować więc szkoda czasu i pana pisania i to pan i kolega piszecie bzdury skoro nie macie nic konkretnego do powiedzenia, więc pytanie- po co to , odp: dla punktów :), a kolega wyżej ten co utożsamia się z tymi czarodziejami jak napisał to ja nic nie poradzę na to, pisałem o tych magikach u których byłem i straciłem zaufanie bo jak sądzę oni raczej nie siedzą na forum , zamykam temat , gdzieś to znajdę jak nie tu to na forum gdzie mi pomogą a kolega wyżej dostaje punkty i powodzenia tak dalej i proszę nie brać przykładu z tych właśnie mówców i nie wiem jak to nazwać , może pseudo mędrcy i moderatorzy w jednym ?
  • Poziom 33  
    Jagrer kim ty jesteś człowieku?Jan Christian Andersen był dobrym bajko pisarzem ale ty bijesz go na głowę.Gdzieś to wyczytał?
    :arrow: Galileo większej sknery od ciebie nie widziałem.Ja też żyję z zakładania alarmów i to co pirzesz mnie delikatnie mówiąc zdenerwowało.Ciekaw jestem co ty robisz i z czego żyjesz???Ja ci już nic nie napiszę.A do dętysty chodzisz?Czy sam sobie zby borujesz bo taniej jest??? :evil: A skąd wiesz ile pieniędzy ma mr-perch???Może mniej niż ty???Porażka.