Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podejście niektórych osób do zagadnienia nagłaśniania...

!katun! 16 Sty 2013 19:51 26712 161
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
    polakk
    Poziom 18  
    William Bonawentura napisał:

IMHO to jest kwestia dzisiejszego stylu nagłaśniania - byle głośno. Znam klub 38 i jest tam raczej ciasno. Więc sprzężenie mikrofonu wokalisty jest twoim głównym ograniczeniem. No i tu się zaczyna twój wybór. Albo dajesz dużo instrumentów ale wokal ginie (jest "głośno") albo stawiasz na czytelność. Ponieważ 80% ludzi jest głuchych muzycznie to woli kiedy gra się głośno.

Tu niestety jest clou problemu, w dzisiejszych czasach 95% koncertów jest grana o 10-20db za głośno, zwłaszcza w zamkniętych obiektach, przy mocno kompresowanym basie na poziomie 120dB albo i więcej nie ma szans żeby dobrze było słychać średnicę i subtelności wysokich, to wszystko ginie w potwornym łomocie.
    W tym roku na Ergo Arenie np był chyba tylko jeden duży koncert, który nie dość że był całkowicie poprawnie nagłośniony, to jeszcze miał akceptowalny poziom głośności (czyli średnio ok 95dB), był to Michaela Bublé.
    REPSOL46
    Poziom 17  
    Dj-MatyAS - pisząc "Podłączać wynalazki które trafiają do rąk i "obczaić"" miałem na myśli . -trafia do Ciebie jakiś driver rack - a nie miałeś z tym odczynienia... To skoro nie wiem co to jest i jak to skonfigurować to najpierw czytam - ok. Ale czytanie a robienie nie idzie w parze i lepiej jest podłączyć to pod szrot i konfigurując sprawdzać co się dzieje...

Zawsze to bezpieczniej. Gdzieś i na czymś trzeba się wszystkiego uczyć.

Dodano po 1 [minuty]:

Ja rozumie ze każdy działa wg. własnego systemu i każdy pracuje po swojemu. Ja obrałem taką zasadę - że spawarki Nowe i sprzętu w zapas i tak też działam.

Kto inny ma inną zasadę i styl działań :)
    Pozdrawiam i życzę miłej pracy - REPSOL466
  • Computer ControlsComputer Controls
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wojtas_177
    Poziom 22  
    Na koncercie WOŚP miałem okazję zobaczyć kolejne olewające podejście, tym razem do oświetlenia. Nagłośnienie porządne - liniówka nexo i dobry akustyk, ale na całą scenę było tylko 7 PAR'ów led. No dobrze rozumiem, oszczędzili na oświetleniu ale dlaczego pary były zaadresowane jako 2 nie jako 7? I lecące w kółko te same kiczowate programy. Sterownik był naprawdę dobry. Podczas rozmowy z oświetleniowcem zadałem pytanie, dlaczego ma zaadresowane pary jako 2 urządzenia, a on odpowiedział mi, że :nie chciało mu się ciągnąć 7 kabli". Z tego co mi się wydaję (jestem oświetleniowcem od 3 lat, akustykiem od 9 lat) to w systemie DMX od sterownika leci tylko jeden przewód ale... są mądrzejsi :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    REPSOL46
    Poziom 17  
    Dj-MatyAS - i właśnie chce CI to samo napisać, ze ja mam spokuj i jestem pewien że nic mi nie padnie !!

Jeśli tak Ci nie padnie jak piszesz - powodzenia.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  
    Strobo rządzi.
    Moim skromnym zdaniem, na rynku jest za dużo firm, która grają tanio, czasem na dobrych gratach za kasę z unii, ale co z tego, jak poziom ich usług, reprezentuje powyższy film.

Dodano po 5 [minuty]:

Podejście ludzi z branży? Czasem są ludzie z którymi można rozmawiać, czasem są tacy którym wystarczy przytaknąć, bo nie ma z kim rozmawiać. A przejmować się tym? Po co? Szkoda nerwów. Jeśli nie masz umowy na sztukę, grasz gratis, czy za przyjazd, a chcesz zagrać to grasz. Nawet na źle postawionym systemie, niewystrojonym, z obsługa która wie ile kosztuje to i tamto, widziała taaakie miksery, a ich kolega ze stanów to już w ogóle...
    Czasem lepiej przyjść godzinę wcześniej i zrobić swoje.
    krzysiuc
    Poziom 25  
    Znam przypadek, pewna firma wygrała przetarg za psie pieniądze, przyjechała kilkaset kilometrów, postawiła graty wyzbierane chyba z 3 różnych firm, scenę 10x10. Dźwięk w miarę był przyzwoity, system klasyczny, żadnych liniówek, więc możliwość złej konfiguracji nierealna, natomiast światło było kapitalne. Bo oto zawieszone zostały 4 głowy, które same w sobie rozmiarowo powinny wisieć w klubie bądź na malutkiej scenie, do tego 4 listwy z reflektorami par z kolorowymi filtrami i mrugały cały czas jak kolorofon, nie ważne czy ktoś przemawiał na scenie, czy otwierał koncert, czy grał zespół, jeden i ten sam program. A co do bezpieczeństwa, też pojawiła się mała uwaga, bo oto przyjechał na koniec dnia DJ, którzy potrzebował jakiś stolik, dużego kejsa pod konsolę, pracownicy tej firmy nie patrząc na nic wydzierają jeden z podestów scenicznych, żeby było ciekawiej z samego końca sceny i podają chłopaczkowi pod konsolę. Zagrano, kasę wzięto, to w czym problem?! Pytanie retoryczne. Oferta tej firmy była o jakieś 20% niższa od reszty, ale czy o to w tej branży chodzi?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto