Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża Panasonic SA-AK18

24 Sep 2003 11:59 5112 9
  • Helpful for users
    Mam uszkodzenie tego typu, że po włączenie zasilania wyjeżdża szuflada od CD i mimo włożenia płyty i zamknięciu szuflady, szuflada po kilku sekundach ponownie się wysuwa i pojawia się napis DISC TAKE OUT.
    Przeczyszczenie lasera nic nie zmieniło. Jest to wieża na 5 CD. Co może być uszkodzone? Może ktoś spotkał się z tym uszkodzeniem w takiej wieży?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    przede wszystkim zamknij szufladę bez płyty i zobacz czy laser się rusza(resetuje) a następnie mechanizm powinien sprawdzić obecność płyty w wieży jeśli tego nie robi to masz uszkodzoną mechanikę lub sterowanie
  • Level 15  
    Jeśli jest tam taka sama mechanika jak w SA-AK 40, to :
    1. Sprawdź krańcówki ( czy sprawne mechanicznie i czy zwierają oraz czy są w swoich mocowaniach).
    2. Częstą przyczyną jest kleszczenie się tych zmieniaczy i ich niewłaściwe składanie po odblokowaniu. Sprawdź czy podłączyłeś prawidłowo taśmy od cd.
  • Helpful for users
    Dzięki za te porady. Sprawdzę w/w rzeczy. Narazie nic nie robiłem przy mechaniźmie tylko widziałem, że laser nie próbuje ustawiać ostrości a co za tym idzie nie obraca się również płyta. Nie znam tego mechanizmu zmiany płyt. Jest 5 przycisków zamykania szuflady i po włożeniu płyty zamykam różnymi a efekt ten sam jak wcześniej pisałem.
  • Helpful for users
    Dzięki za te porady. Sprawdzę w/w rzeczy. Narazie nic nie robiłem przy mechaniźmie tylko widziałem, że laser nie próbuje ustawiać ostrości a co za tym idzie nie obraca się również płyta. Nie znam tego mechanizmu zmiany płyt. Jest 5 przycisków zamykania szuflady i po włożeniu płyty zamykam różnymi a efekt ten sam jak wcześniej pisałem.
  • Helpful for users
    Po rozebraniu mechanizmu i nie stwierdziłem widocznych uszkodzeń, jednak gdy wszystko ponownie złożyłem to wszystko zaczęło działać poprawnie. Dzięki za cenne wskazówki.
  • Level 1  
    Potrzebuje schemat do wiezy PANASONIC SA-AK 18.Podaje meila kadzio(malpa)poczta.onet.pl :( :( :(
  • Level 12  
    Mam zwaloną mechanikę w cd niewiem jak się za to zabrać. Ani w te ani wewte cdik nie chce iść. Jak trochę popchnę to zaczepi i przesunie się lekko. Co zrobić żeby wieża "myślała" że cd jest w środku, bez wysuwania tacki(z wyjętą tacką).

Tacka nie dosuwa się do końca. Silniczek dalej kręci się. Po paru sekundach wysuwa tackę do końca jednak silniczek znów pracuje i zębatka grzechocze.

Proszę pomocy bo niezabardzo się na tym znam.
  • Level 12  
    Może da się podczepić cd-rom z kompa, jakiś stary zamiast tego "oryginalnego"
  • Level 28  
    Niezly zart z CD-ROMem. :) Oczywiscie - wszystko sie da!!! Tylko po pierwsze trzeba by niezlego eksperta, ktory zrobil by odpowiedni konwerter, ktory zaakceptowal by panasonic i naped cd. Nie wiem czy to by siie oplacalo...