Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Panasonic SA-AK18

24 Wrz 2003 11:59 4944 9
  • Pomocny dla użytkowników
    Mam uszkodzenie tego typu, że po włączenie zasilania wyjeżdża szuflada od CD i mimo włożenia płyty i zamknięciu szuflady, szuflada po kilku sekundach ponownie się wysuwa i pojawia się napis DISC TAKE OUT.
    Przeczyszczenie lasera nic nie zmieniło. Jest to wieża na 5 CD. Co może być uszkodzone? Może ktoś spotkał się z tym uszkodzeniem w takiej wieży?
  • Poziom 13  
    przede wszystkim zamknij szufladę bez płyty i zobacz czy laser się rusza(resetuje) a następnie mechanizm powinien sprawdzić obecność płyty w wieży jeśli tego nie robi to masz uszkodzoną mechanikę lub sterowanie
  • Poziom 15  
    Jeśli jest tam taka sama mechanika jak w SA-AK 40, to :
    1. Sprawdź krańcówki ( czy sprawne mechanicznie i czy zwierają oraz czy są w swoich mocowaniach).
    2. Częstą przyczyną jest kleszczenie się tych zmieniaczy i ich niewłaściwe składanie po odblokowaniu. Sprawdź czy podłączyłeś prawidłowo taśmy od cd.
    Dzięki za te porady. Sprawdzę w/w rzeczy. Narazie nic nie robiłem przy mechaniźmie tylko widziałem, że laser nie próbuje ustawiać ostrości a co za tym idzie nie obraca się również płyta. Nie znam tego mechanizmu zmiany płyt. Jest 5 przycisków zamykania szuflady i po włożeniu płyty zamykam różnymi a efekt ten sam jak wcześniej pisałem.
    Dzięki za te porady. Sprawdzę w/w rzeczy. Narazie nic nie robiłem przy mechaniźmie tylko widziałem, że laser nie próbuje ustawiać ostrości a co za tym idzie nie obraca się również płyta. Nie znam tego mechanizmu zmiany płyt. Jest 5 przycisków zamykania szuflady i po włożeniu płyty zamykam różnymi a efekt ten sam jak wcześniej pisałem.
    Po rozebraniu mechanizmu i nie stwierdziłem widocznych uszkodzeń, jednak gdy wszystko ponownie złożyłem to wszystko zaczęło działać poprawnie. Dzięki za cenne wskazówki.
  • Poziom 1  
    Potrzebuje schemat do wiezy PANASONIC SA-AK 18.Podaje meila kadzio(malpa)poczta.onet.pl :( :( :(
  • Poziom 12  
    Mam zwaloną mechanikę w cd niewiem jak się za to zabrać. Ani w te ani wewte cdik nie chce iść. Jak trochę popchnę to zaczepi i przesunie się lekko. Co zrobić żeby wieża "myślała" że cd jest w środku, bez wysuwania tacki(z wyjętą tacką).

Tacka nie dosuwa się do końca. Silniczek dalej kręci się. Po paru sekundach wysuwa tackę do końca jednak silniczek znów pracuje i zębatka grzechocze.

Proszę pomocy bo niezabardzo się na tym znam.
  • Poziom 12  
    Może da się podczepić cd-rom z kompa, jakiś stary zamiast tego "oryginalnego"
  • Poziom 28  
    Niezly zart z CD-ROMem. :) Oczywiscie - wszystko sie da!!! Tylko po pierwsze trzeba by niezlego eksperta, ktory zrobil by odpowiedni konwerter, ktory zaakceptowal by panasonic i naped cd. Nie wiem czy to by siie oplacalo...