Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B pali się airbag, jak sprawdzić czy są poduszki?

02 Mar 2007 20:25 3592 6
  • Poziom 32  
    Kupiłem Vectre b i nic się nie paliło kiedyś podczas zdejmowania kokpitu zauważyłem rozłączoną złączke złączyłem i nic więc rozłączyłe i od tego czasu pali się symbol poduszki, auto było prawdopodobnie bite. jak sprawdzić w domowaych warunkach czy są obie poduszki albo chociaż jedna (posiada także dla pasażera) jak wyłączyć tą drażniącą kontrolkę. Czy może coś stało się przypadkiem jak rozbierałem kokpit że ta kontrolka się pali. doi tego dnia byłem przekonany że auto ma oba Airbagi.
    jak wyłączyć poduszkę pasażera jest tam taka dziurka z boku ale przełączniczka tam nie widać.
  • Poziom 17  
    Witam!
    Siwecąca kontrolka airbagu wskazuje na niesprawność układu elektrycznego. sprawdź połączenia pod siedzeniami do pasów, wyrzuć kostki, sprawdź na nich kontakt - ewentualnie polutuj przewody (by nie mieć wątpliwości). awarię tą masz zapisaną w komputerze. aby wykasować kod awarii będziesz podtrzebował interfejsu diagnostycznego (polecam Viakena - http://www.viaken.pl), odpowiedni programik do kompa. gniazdo serwisowe w twoim aucie jest pod mieszkiem dźwigni hamulca postojowego.
    Jeśli program będzie sygnalizował ci nadal usterkę airbaga, sprawdź sterownik (auta powypadkowe często mają usuwane sterowniki lub mają zakodowane że airbagi "wybuchły").
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    kolego zewrzyj w kosci diagnostycznej piny A i B,zczytaj kody po włączeniu zapłonu po czym wyłącz zapłon i odłącz akumulator na 2-3 minuty.zapraszam na http://forum.omegaklub.eu/index.php
    Pozdrowionka
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja tam widziałem jak te wtyczki (pod fot...) się zwiera do +12V, pomaga - jednorazowo - tak zwany test poduszek - nie radze robić tego w domu.
  • Poziom 17  
    jedz czlowieku gdzies gdzie ci sprawdza o co chodzi , bedziesz mial spokoj
    po co kombinowac jak samo podlaczenie bedzie cie kosztowac max 50 zl