Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zawieszają się obroty - Lanos

czubekxx 02 Mar 2007 22:51 15649 21
  • #1 02 Mar 2007 22:51
    czubekxx
    Poziom 9  

Witam, mam problem z zawieszającymi się obrotami w moim Lanosie 1.6!!! troszke czytałem tutaj o podobnych problemach i wiem , że powodem tego może być elektryka, silnik krokowy, przepustnica i Bóg wie co jeszcze: ) w każdym razie chodzi o to, że obroty wieszaja się na 2000 tysiącach na chwilę po czym schodzą do normalnych 900, z tym, że schodzą bardzo powoli! co mam zrobić w tej sytuacji? myślę o wyjęciu i wyczyszczeniu silnika krokowego tylko, że jak podnoszę maskę to nie wiem gdzie co jest i jak wygląda więc proszę o pomoc!!! może ktośzna inne rozwiązanie tego problemu???

Pozdrawiam!!!:

• #2 02 Mar 2007 22:55
    romek77
    Poziom 11  

może być to kwestia silnika krokowego lub też jakiejś nieszczelności w układzie dolotowym.

• #3 03 Mar 2007 11:20
    czubekxx
    Poziom 9  

Do tego doszły jeszcze problemy z odpalaniem auta, dzisiaj jeszcze się udało po ciężkiej walce ale następnym razem może nie być tak dobrze: ( jak wygląda silnik krokowy i gdzie mam go szukać?

• #4 03 Mar 2007 13:29
    grzebacz
    Poziom 21  

nie za bardzo wiesz co gdzie lepiej jedz do warsztatu,sam narobisz dużo szkód.

• #5 03 Mar 2007 14:10
    irc
    Poziom 18  

Zajrzyj na stronkę lanos.autokacik.pl w zakładce MANUALE masz opis ze zdjęciami jak czyścić silnik krokowy. Zajrzyj na forum autokacik.pl tam jest opisane sporo podobnych problemów i sposobów ich eliminacji. Napisz czy masz może instalację gazową ? Może mapa wtrysków benzynowych Ci się rozjechała i trzeba by zrobić reset komputera.

• #6 03 Mar 2007 14:22
    cardiag
    Poziom 30  

zabrudzona przepustnica

• #7 03 Mar 2007 16:26
    czubekxx
    Poziom 9  

mam instalacje gazowa, po prostu nie wiem jak wygląda ten silnik i co za tym idzie nie potrafie go zidentyfikowac pod maska!!!

• #8 03 Mar 2007 21:41
    irc
    Poziom 18  

Spróbuj zrobić reset komputera. Zdjąć klemę + z akumulatora na jakieś parę minut lub wyjąć bezpiecznik F5 w skrzynce bezpiecznikowej w kabinie. Potem odpal na benzynie i zobacz czy będzie lepiej. Zrób tak z 10km. Potem przełącz na gaz i zobacz czy znowu zaczną Ci szaleć obroty. Jeśli tak, to masz coś na kopane w ustawieniach komputera gazowego (emulacja sondy lambda). Natomiast jeśli po resecie kompa dalej będą Ci szaleć obroty to do sprawdzenia silnik krokowy oraz przewody do czujnika położenia przepustnicy (TPS), sam czujnik TPS oraz sonda lambda. Najlepiej jedź do ASO niech podłączą kompa i sprawdzą sondę i sygnał z TPS i emulację sondy na gazie. Powodzenia !!!

• Pomocny post
    #9 03 Mar 2007 21:46
    carcan
    Poziom 11  

Silniczek krokowy wygląda mniej więcej tak:
    zawieszają się obroty - Lanos
    Ten akurat pochodzi z Astry. Lokalizacja: zazwyczaj koło przepustnicy :idea:

• #10 03 Mar 2007 23:10
    procekkk
    Poziom 24  

czubekxx napisał:
    mam instalacje gazowa, po prostu nie wiem jak wygląda ten silnik i co za tym idzie nie potrafie go zidentyfikowac pod maska!!!

To ze obroty zatrzymuja sie w pewnym momencie i powoli schodza do obrotow biegu jalowego to jest prawidlowo - tak ma byc , tylko ze przy ok 1500 rpm powinnyu zaczac powoli zchodzic, poza tym nie grzeb sam jak sie nie znasz bo narobisz se kosztow a za pare groszy ktos kto sie na tym zna dobrze ci auto naprawi. nie pakuj sie w niepotrzebne koszta zwiazane z twoimi bledami ktore mozesz popelnic, a o to nie problem.

• #11 04 Mar 2007 11:17
    czubekxx
    Poziom 9  

Dzieki za zdjecie silniczka, teraz napewno bede wiedzial co i jak: ) co do wypowiedzi prockkka i grzebacza to Wy tez kiedys pewnie nie wiedzieliscie co gdzie i jak! najlatwiej pojsc na latwizne i jechac do warsztatu! no ale ja chce sie czegos dowiedziec, po to wlasnie jestem na tym forum! poza tym dziekuje za wypowiedzi typu to normalne, ze zawieszaja sie obroty! jakos wczesniej silnik pracowal inaczej i to chyba bylo normalne! moze w Twoim aucie tak jest!
    Chodzi o to , ze obroty sie wieszaja i na gazie i na benzynie! zrobie reset komputera i zobacze co i jak a jesli to nie pomoze to chyba naprawde bede sie musial podpiac pod komputer w ASO!!! Dzieki irc!!!

Dodano po 41 [minuty]:

na stronie lanos.autokacik.pl jestem na biezaco a co do manuali to akurat przy czyszczeniu krokowego wystepuje błąd i przegladarka nie chce mi tego otworzyc: (

• #13 04 Mar 2007 12:53
    brzezina1
    Poziom 12  

witam:) generalnie czyszczenie silniczka krokowego nie zawsze przynosi efekty !!:( sa tacy ktorzy twierdza ze nawet wcale (mowia ze silniczek jest nierozbieralny a uszkodz. ulegaja el. do ktorych nie ma dostepu)! jednak jak bedziesz czyscil juz ten silniczek to zrob to jakims reczniczkiem papierowym bo zostawia jak juz mniej smieci niz szmatka:) moze byc tez papier toaletowy ;)
    Pozdr

• #14 05 Mar 2007 21:39
    czubekxx
    Poziom 9  

dzieki za link irc!!! napewno zajrze i dokladnie przeczytam co i jak ale chyba sie nie obedzie bez wizyty u mechanika: ( i na dodatek jeszcze w mojej miescinie nie ma ASO! Wczoraj zaobserwowalem, ze przy mocniejszym wcisnieciu pedału gazu zaczyna sie dławić!

Dodano po 18 [sekundy]:

Pozdrawiam!!!

• #15 05 Mar 2007 21:53
    procekkk
    Poziom 24  

wyczysc przepustnice i caly uklad dolotowy;
    skasuj adaptacje;
    sprawdz wtryski i ukl. paliwowy

• #16 10 Mar 2007 15:46
    czubekxx
    Poziom 9  

Widze,że chyba pomysły co do przyczyny awarii sie wyczerpały!!! jeszcze nie "dotarłem" do mechanika. Lanosik zaczął za to jeszcze do tego palić jak smok, po przejechaniu ok. 130 km ubyło 23l gazu: (

• #17 10 Mar 2007 16:23
    kryszt44
    Poziom 17  

Jedź do mechanika trochę poznałeś ale widać rozregulowałeś swój pojazd . W tej chwili już trzeba zdjagnozować ,gaz i ustawić LPG i fachowo skontrolować ten zawieszające się obroty.

• #18 11 Mar 2007 22:08
    procekkk
    Poziom 24  

czubekxx napisał:
    Widze,że chyba pomysły co do przyczyny awarii sie wyczerpały!!! jeszcze nie "dotarłem" do mechanika. Lanosik zaczął za to jeszcze do tego palić jak smok, po przejechaniu ok. 130 km ubyło 23l gazu: (

Tak to sie konczy jak ktos sam probuje mieszac w aucie, a nie do konca wie co robi :P

• #19 12 Mar 2007 21:53
    czubekxx
    Poziom 9  

Tylko, ze ja nic nie grzebalem w aucie wiec takie uwagi zachowaj dla siebie!!!

• #20 13 Mar 2007 00:28
    kavma
    Poziom 21  

Witam
    Nie denerwuj sie kolego Czubekxx.
    Właściciele Lanosów maja różne doświadczenia ze swoimi "Wozami" w aspekcie regulacji, czy też stabilizacji wolnych obrotów.
    Sam mam Lanosa i coś o tym wiem.
    Jeśli jeszcze nie byłeś u "Mechanika" i nadal walczysz, to posłuchaj:
    1. w moim Lanosie nie było wolnych obrotów.
    2. czyszczę silnik krokowy, kanały dolotowe i sprawdzam szczelność całego układu dolotowego powietrza.
    3.Wszystko jest Ok - ale nadal brak wolnych obrotów.
    3. Sprawdzam silnik krokowy omomierzem - przejścia między uzwojeniami są w porządku, a silnik nie przesuwa się w stronę "na zamknięcie". Sprawdzić to można po wyjęciu silnika, z tym, że trzeba zachować ostrożność i broń Panie Boże nie kręcić silnikiem.
    4. Nachodzą minie czarne myśli - a może to Sterownik ECM.
    5. Jak większość kierowców nie posiadam Skanera do kontroli pracy układu zapłonowego i jadę do serwisu. Serwisant ma dużo pracy, ale w drodze wyjątku podłącza skaner do złącza diagnostycznego i mruczy pod nosem "Impulsy wychodzą z ECM" - jestem w domu.
    6. Z Elektrody ściągam schematy montażowe i idę do garażu.
    I wiesz co było - pękł przewód w wiązce do silnika krokowego.
    Jak z tego widać w Lanosie różne rzeczy mogą się zdarzyć.
    Przepraszam za ten zbyt długi wywód i to co powiem na koniec. Jeśli nie wiedziałeś jak wygląda silnik krokowy to prawdopodobnie nie masz doświadczenia w naprawie pojazdów. Zleć naprawę w serwisie.
    Pozdrawiam

• #21 13 Mar 2007 00:56
    rokoko
    Poziom 20  

Jezeli posiadasz LPG to calkiem mozliwe ze mechanik ktory zakladal instalacje gazowa zaslepil zmienna geometrie dolotu (podobno zapobiega to wystarzala gazu) a objawy to wlasnie wolne schodzenie z wysokich obrotow. Wiem co pisze gdyz najpierw mialem problemy z "kichajacym" lanosem, pozniej trafilem naprade do dobrego gaziarza i to on wlasnie zaslepil zmienna geometrie dolotu i od tego czasu wszystko jest OK z wyjatkiem wlasnie wlno spadajacych obrotow!! Ale coz zycie jest sztuka kompromisow.....

• #22 14 Mar 2007 19:09
    czubekxx
    Poziom 9  

Dzieki, w koncu jakies pozytywy, rzeczywiscie nie mam w tym doswiadzcenia a auto mam niezbyt dlugo, wybiore sie do warsztatu, jak sie wyjasni co mu dolegalo, to napewno napisze, moze komus, kto ma podobne problemy sie przyda!!!Swoja droga rzeczywiscie ciezka sprawa z tymi Janosikami: )

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME