Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasięg w Alcatelu DB jeszcze raz

24 Wrz 2003 14:23 1104 6
  • Poziom 43  
    Mam kilka sztuk takich DeBeściaków które się włączają i nie mają zasięgu. Niektóre widzą sieć ale nie logują się.
    Ostatni padł mi w rękach. o byl 16D z niemiec. Po zdjęciu locka AWS5 widział Plusa , można sie bylo do niego dodzwonic ale nie pozwalał zadzwonic dająć jakiś dziwny komunikat po niemiecku. Po zgraniu języka z innego 16D przestał widziać sieć. Wgrałem takiego samego flasha z czeskiej strony ale nadal nic. Zupełnie nie rozumiem co sie z nimi dzieje że tak padają. Może ktoś się kiedyś z nich zdoktoryzował i coś wie?
    W sumie mało warte ale czasem mozna komus pożyczyć takieog bez obawy że jak nie zwróci to wiele się nie straci.

SławeK
  • Spec od GSM
    uwalone softwarowo moga miec kłopoty z netem, flash z innego niekoniecznie pasuje, moze byc: no network, reset, włoz karte.
  • Poziom 43  
    Jeśli uzyję dokladnie takiego samego flasha BE1E-1JD1DE1 ? z takiej samej firmy z działającej sluchawki ?

Czyżby eeprom emulowany we flashu zawierał strojenie słuchawki i dlatego są jaja ?

Czy znasz jakąś metodę na dobieranie flasha ?

SławeK
  • Spec od GSM
    niestety metody nie znam, trzeba probowac do skutku. Zasadniczo łatwo wstaje 1mb flash, te dwojki cos ciezko
  • Poziom 43  
    Po eksperymentach już wiem że z ta zasada jest różnie. Pasują języki od innych, flashe też . Ale ciekawostka którą odkryłem to na dwóch sztukach. W Plusie nie widział sieci (???-???)a w Erze chodzi dobrze, ciekawe dlaczego, nawet po rozblokowaniu AWS 5.0. DO 16D 1MB AMD wrzuciłem 16A 1MB Fujitsu i działą. Wciągnąłem z czeskiej strony ponad 30 flashy do róznych wersji, jest co ćwiczyć. Jak na razie wniosek jest tylko taki że trzeba kombinować aż się uda.
    Mimo że te telefony są nie wiele warte to czasem dobrze jest powalczyć dla sportu.

SławeK
  • Poziom 20  
    SlaweK napisał:
    Po eksperymentach już wiem że z ta zasada jest różnie. Pasują języki od innych, flashe też . Ale ciekawostka którą odkryłem to na dwóch sztukach. W Plusie nie widział sieci (???-???)a w Erze chodzi dobrze, ciekawe dlaczego

nie spotkałem się jeszcze w praktyce (bynajmniej w moim mieście) aby Plus działał w DCS, i to jest to!

pzdr
  • Poziom 43  
    Pomysl dobry ale u mnie Plus jest w obu pasmach a Era tylko w GSM i ja łapie. Do masztu Plusa mam 200m a Era dośc daleko i jest słaba. Więc to nie jest końcówka.

SławeK