Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampka LED mould RGB z Ikei

panmechanik 11 Mar 2007 12:47 22030 49
    Mariuszek15
    Poziom 24  
    panmechanik mogę prosić o płytkę drukowaną to tej lampki RGB??
    micows
    Poziom 10  
    no to jest pożądne wykonanie i efekt dobry - cieszy oko
    Budynios
    Poziom 10  
    Witam. Jestem amatorem elektroniki i kompletnie nic nie wiem z tego schematu. Jeśli ktoś może to proszę przesłać mi schemat z objaśnieniami. Jest mi on bardzo potrzebny gdyż chce zrobić takie coś mamie na urodziny. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
    Siersciuchyelonky
    Poziom 13  
    A może ktoś miałby odsprzedać takiego zaprogramowanego PIC-a ?
    To może też płytkę od razu ;]
    GrzesiuFH
    Poziom 2  
    Naprawde pozazdroscic takiego talentu odpowiednie kolory fantastycznie dobrane 5+
    radyjator
    Poziom 19  
    Witaj! Plik który zamieściłeś jest tylko schematem o rozszerzeniu .sch Ja niestety musiałbym poświęcic sporo czasu na stworzenie z niego płytki bo układanie elementów jest dość uciążliwe. Posiadasz moze plik .brd do tego schematu?
    Dodając konstrukcja bardzo ładnie i przemyślanie rozwiązania chciałbym uzyskać coś podobnego jednak w innym "kloszu".
    Pozdrawiam
    demeus
    Poziom 18  
    Witam
    Czy ktos jeszcze moze zbudowal taka lampke?
    Mi po zbudowaniu strasznie sie grzeje rezystor 5ohm ktory ogranicza czerwona diode, w zasadzie nie rozumiem do konca czemu tak zostaly dobrane te rezystory z moich obliczen wynika ze ich wartosci maja byc inne. Czy ktos moglby mi to wyjasnic?
    A swoja drogą czy wszystkim działa prawidłowo zatrzymanie koloru? :)

z gory dzieki za odpowiedzi.. :)
    Gonza
    Poziom 27  
    Ja zbudowałem taką lampkę jeszcze pod wpływem wcześniejszego tematu. Zatrzymanie koloru działa prawidłowo. Po kilkuminutowej pracy lampki w trybie G->GB->B->BR->R->RG->G rezystor czerwonej diody jest cieplejszy niż dwa pozostałe. A czemu wartości rezystorów są takie a nie inne autor tej lampki wyjaśnia na swojej stronie: http://tobe.nimio.info/led_mood_lamp.php
    Siersciuchyelonky
    Poziom 13  
    Heh
    Fajnie fajnie , jak ktoś zna się na cyfrówce ;]
    Ja niestety nie znam się dobrze i nie mam programatora :( Może jednak ktoś odsprzedał by mi kilka zaprogramowanych takich układów ;]
    panmechanik
    Poziom 23  
    podeśli mi układy PIC wraz z kopertą zwrotną i znaczkiem to zaprogramuje ci za free...
    Siersciuchyelonky
    Poziom 13  
    łoł
    Naprawdę nie spodziewałem się, że ktoś mi pomoże, a na pewno że tak szybko :)
    Potrzebuje to do celów komercyjnych więc chętnie zapłacę ;]
    Jack_H
    Poziom 1  
    WItam jestem nowy na tym forum, i przyznam że mocno zielony :)

Znalazłem ten temat, zupełnie z przypadku. Lecz widze jest to samo sedno tego co szukałem :)

A szukałem jakiegoś układu, umożliwiającego przełączanie podświetlania pomiędzy kilkoma kolorami diod wraz z regulacją jasności. Widze tutaj coś co zaspakaja mnie pod kątem wizualnym w 100%.

Pytanie brzmi czy jest szansa zastosowania tego układu centralnie i sterować powiedzmy 20 diodami, zamontowania centralnie regulatora jasności i przedewszystkim czy zadziała to na napięciu 12 V jakie jest w samochodzie?

Da się coś w tym kierunku, z tym zrobić ?

Pozdrawiam Jacek
    Siersciuchyelonky
    Poziom 13  
    Układ ten zasilany jest z 5 voltów więc nie było by większego problemu z dostosowaniem go do samochodu.
    Wystarczy jedynie dopasować zasilanie :)
    Myśle że trzeba by było zmienić zasilanie samej diody, by nie tracić zbyt dużo mocy z akumulatora :)
    pawelcb33
    Poziom 24  
    Witam wszystkich, temat troche ucichł ale dołącze sie do niego.
    Zrobilem uklad z poprzedniej wersji bo kolega zrobil w zmodyfikowanej wersji (schemat nizej). Uklad zmontowany na plytce uniwersalne, ledy pojedyncze w celu zprawdzenia, proc w wersji A ale po uruchomieniu ukladu ledy mi zaczynaja bardzo szybko migac , przelaczanie dip switchami nic nie daje .

Tranzystory wlutowywalem wg. noty BC337 potem odwróciłem je tak jak ma kolega panmechanik ( po obejzeniu zdięć ) i dzieje sie nadal to samo.

Co moze byc tego przyczyna ?

Lampka LED mould RGB z Ikei
    dominon
    Poziom 18  
    Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Patrzyłem na procka w sklepie i jest on w wersji 20MHz i 4MHz która została tutaj użyta ??
    Kramer16
    Poziom 14  
    Witam
    Mam takie pytanie nie mam własnie na stanie tego PIC-a ale mam 16F84 i się zastanawiam czy był by dobry ?

Pozdrawiam Krystian

Właśnie sprawdziłem architekturę oby dwóch procków i nie może być.:(

Pozdrawiam
    Pawcio89
    Poziom 19  
    Co do użycia układu PIC16F84 to ma on mniejszą pamięć która wynosi 64B natomiast nowszy PIC16F628 posiada 128B pamięci. Co do zamiany tych układów to w drugą stronę prędzej dało by radę, ponieważ PIC16F628 jest rozbudowaną wersją swojego poprzednika 16F84 który zdecydowanie zrewolucjonizował systemy micro kontrolerów.
    Co do problemu pawelcb33 to problemem może być wydajność prądowa źródła zasilania. Zwłaszcza tętnienia napięcia zasilającego. Układ potrzebuje naprawdę dobrego zasilania. Ja osobiście zasilam układ z diodą 3W z zasilacza komputerowego i wszystko bardzo ładnie świeci. Ale też miałem taki problem jak zmieniłem małe diody (były do testów układu) na 3W i chciałem ją zasilać ze zwykłego LM7805, na którym małe diody świeciły bez zarzutu dioda 3W za nic nie chciała dobrze świecić. Tak jak w wymienionym wyże problemie delikatnie tylko mrugała. Pozdrawiam i polecam ten projekt wszystkim którzy chcieli by rozpocząć przygodę z micro kontrolerami. Polecam go ze względu na prostotę jak i rodzaj użytego procesora do którego samemu łatwo można zrobić programator np. bardzo popularny i prosty JDM. Co do kosztów to teraz są one zdecydowanie mniejsze ponieważ 3W diodę RGB można kupić już za 20zł (ja kupiłem i bardzo ładnie świeci :D)
    ukking
    Poziom 12  
    Gibon007er napisał:
    No fajnie fajnie ... Bardzo ładne wykonanie ,a efekt końcowy powalający ;)

Da rade tak "wysterować" diode jak Ty to zrobiłeś ALE bez uC ?
    Może na jakimś scalaczku ?

Tutaj: Link

Ale nie wiem jak to wizualnie bedzie wyglądać.