Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabudowa Audio Mercedesa 190E

norek333 24 Wrz 2003 18:22 2749 11
  • #1 24 Wrz 2003 18:22
    norek333
    Poziom 2  

Witam!

CZy ma może ktoś mercedesa 190e z rozbudowanym zestawem audio.
    Posiadam taki pojazd a niewiem co tam można zrobić bo miejsca jest niewiele , a fabryka o system audio się nie postarała :(

0 11
  • #2 24 Wrz 2003 23:32
    djlj24
    Spec od car audio

Oj jak masz fabryczny na BE1305 lub 1302 to nie ma co narzekać

0
  • #3 25 Wrz 2003 00:15
    pio17soft
    Poziom 14  

a na 12 cm głośnikach niema bum tylko cyk

0
  • #4 25 Wrz 2003 00:32
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Wrz 2003 02:32
    MANGI
    Poziom 20  

i po co Ci taki Mały Mercedes ?
    nawet muzy nie ma jak posłuchać, tak to jest z małymi autkami, tu tylko pomoże tuba ze wzmakiem i głośniki o b.dużej dynamice

pzdr

0
  • #6 25 Wrz 2003 03:12
    xwaldek1
    Poziom 20  

No nie wiem,czy subwoofer też ci na wiele pomoże , jeżeli tak jak w innych masz zbiornik z paliwem za siedziem.
    Wiele miałem problemów z subami do mietka, zazwyczaj średniej klassy cenowej sie nie sprawdzały.Niby sub ma być stłumiony ma sie "rozejść" po aucie ale ale jaokś w mietkach to sie nie udawało.
    Będziesz musiał wyłożyć troszke pieniążków.Jak chcesz to poszukam w swoim archiwum na jakim głosniku robiłem suby no nich , naprawde chodziły super , były drogie ,ale to jedyne wyscie żeby uzyskać dobrą akustyke.
    Oczywiście na subwooferze nie koniec....

0
  • #7 25 Wrz 2003 08:09
    herdi
    Poziom 23  

norek333 napisał:
    Witam!

CZy ma może ktoś mercedesa 190e z rozbudowanym zestawem audio.
    Posiadam taki pojazd a niewiem co tam można zrobić bo miejsca jest niewiele , a fabryka o system audio się nie postarała :(

Trzeba Paneliki na drzwi zrobić, wsadzić Xeteca G6 i będzie bum a nie tylko cyk :D

0
  • #8 25 Wrz 2003 11:22
    SlaweK
    Poziom 43  

W swoim 190D mam w tej chwili skromny zestaw. Blaupunkt Essen RCR127 4x35W i kablami ok fi 1,5mm podpiętę z przodu marne głośniki bezfirmowe ok 40W dwudrożne i z tyłu Blaupukty 80W z płaską membraną. Trochę przód się nie wyrabia ale wykorzystuje go tylko by robił tło dla tyłu. Z tyłu zaś nieco brakuje tej najwyższej góry ale basik jest naprawdę niezly, już kilku oszołomów którzy lubią łupanie orzekło że tutaj tuby nie potrzeba, jak gra kaseta to szukają po aucie CDka. :-))). Docelowo będzie wyższy model np SanFrancisco, Frankfurt, zmieniarka , mały dopał na tył,niewiele , coś ok 40-60W ale Blaupunkta to tak jak w japońcach 200W i oryginalne gwizdki Blaupunkta-Mercedesa które kupiłem kiedyś okazyjnie za jakieś 40zł ze osłonką w kształcie gwazdy Mercedesa. Te 16cm głośniki z płaską membraną zbudowaną jak plaster miodu są naprawdę ciekawe. Zapakowane mam w tylnek półce gdzie jest na wzmocnieniu pod półką wgłębienie na głośnik a i tak ktoś już w samej półce wypruł dziury, więc szkoda było ich nie wykorzystać. Zdjąłem osłony a nawet mało ludzi poznaje że to jest głosnik. Złóż duze gosniki z ładnym napisem a zaraz Ci je wydłubią.

Z drzwiami może być kłopot, ciekawym pomysłem mogło by był nakładki od Poloneza na jakieś 10cm głośniczki które zrobią tło. Zaleta to to że nie przeszkadzają a wada że są płytkie.

W sumie nie kierowałbym się wariackimi mocami na japończykach. Wystarczy spokojnie zestaw Beckera z dobrymi i dobranymi głośnikami i zmieniarką. Jak chcesz poszaleć to kup sobie np Mexico Pro CD np w nawigacją i dobierz głosniki. Muzyka ma sprawiać przyjemność w drodze a nie męczyć po kilku minutach słuchania. A sam przekonałem sie że takim skromnym zestawem z dobrym brzmieniem robię lepsze wrażenie na słuchaczach niż kolorowym gównianym telewizorkiem który udaje radio. A i zakusy złodziei mniejsze i obawa że na moment sie zatrzymasz i stracisz szybę. Jak na razie nie znam lepszego radia do Mesia niż Becker. Zapytaj Leszka DjLj24 który sprawdził już wiele radii co o tym sądzi.

SławeK

0
  • #9 27 Wrz 2003 15:27
    norek333
    Poziom 2  

Ja mam z przodu i z tyłu miejsce na głośniczki 10 cm , a większych nie wsadze bo pod spodem jest podwójna blacha.Co do radyjka to jego moc ( 2x20W) nie wystarcza do seryjnych głośników.

0
  • #10 27 Wrz 2003 22:25
    SlaweK
    Poziom 43  

Dzisiaj wyleczylem następnego maniaka tuby i wielkich mocy moim skromnym zestawem. Wierz mi że 2x20W spokojnie wystarcza choć jeśli chodzi o blaupunkty to wolę te z mocą 4x35W, nieco lepiej brzmią (trochę ostrzejsze brzmienie) przy odpowiednich głośnikach. Z otworami to można je rozpiłować ale jest jeszcze jeden sposób. Widziałem niedawno obręcze wycięte z 28mm płyty MDF które załaniały poprzedni otwór a w środku miały wycięte koło o średnicy dopasowanej do głośnika. Podnosiło to nieco głośnik ale za to nie trzeba było rozpiłowywać otworów.
    Nie wiem co masz w aucie i jakie są oryginalne głośniki ale jest taka teoria że niemieckie głośniki nie lubią japońskich radii i na odwrót.

SławeK

0
  • #11 28 Wrz 2003 13:27
    norek333
    Poziom 2  

Obecnie w aucie posiadam orginalne głośniczki Blaupunkta ok. 40W i 4ohm

0
  • #12 24 Wrz 2008 15:33
    Radhezz87
    Poziom 9  

norek333 napisał:
    Ja mam z przodu i z tyłu miejsce na głośniczki 10 cm , a większych nie wsadze bo pod spodem jest podwójna blacha.Co do radyjka to jego moc ( 2x20W) nie wystarcza do seryjnych głośników.

Z tyłu fabrycznie są Blaupunkty tak jak już było napisane, ale z tyłu jest miejsce na 130mm. Z przodu są głośniki "mercedesowskie" 100mm 6Ohm o nieznanej bliżej mocy, ale przód jeszcze oryginalnie był podłączony przez potencjometr balansu znajdujący się na desce rozdzielczej. Na tył można wsadzić coś porządniejszego, ale należy pamiętać o głębokości montażowej - pomijam fakt akustyki takiego rozwiązania :|
    Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie cięcie blachy z tyłu i wsadzenie czegoś w stylu 6x9", plus ewentualnie jakiś subwoofer 25-30cm w miejsce apteczki. Warto jednak zauważyć, że wtedy odpowiedni poziom dźwięku z przodu siedzącym z tyłu będzie głowy urywał :/
    A robienie przodu wiąże się z dużymi kosztami - wygłuszenie + boczki jednych drzwi jakiś czas temu 450zł, czyli 900 za komplet...

0
  Szukaj w 5mln produktów