Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston ALS88X - cieknie

robiw 04 Mar 2007 16:45 6950 20
  • #1 04 Mar 2007 16:45
    robiw
    Poziom 26  

Witam.
    Pralka j.w. - gdy włączymy program do firanek (czyli nabiera pół bębna wody) pralka przecieka - woda pojawia się pod pralką ale nie wiem skąd cieknie - cieknie jednak tylko przy tym programie gdy nabiera dużo wody. Czasami, jednak, przy zwykłym programie (np.2 lub 4) nabiera też tak dużo wody, choć nie powinna, i wtedy także cieknie - czyli są 2 problemy. Może coś zasugerujecie? robiw

1 20
  • #2 04 Mar 2007 16:55
    PBK
    Specjalista AGD

do czyszczenia hydrostat zwłaszcza jego wężyk
    i dozownik proszku

do sprawdzenia fartuch i rodzaj proszku
    moze sie za mocno pienic i dlatego bedzie przeciekac zwłaszcza z tymi firankami

0
  • #3 04 Mar 2007 19:38
    robiw
    Poziom 26  

Dozownik proszku (ten element, który ma dysze, z których leci woda i wymywa proszek z pojemnika; razem z wężem) był wymieniany na nowy około roku temu (po 5 latach eksploatacji). W fartuchu jest sporo jak gdyby szlamu/kamienia. Gdzie jest ten hydrostat? robiw

0
  • #4 04 Mar 2007 19:56
    PBK
    Specjalista AGD

to taki okragły plastikowy przedmiod podczepiony z boku obudowy wewnątrz pralki od niego odchodza zazwyczaj 3-4 przewody i gumowy cienki wężyk
    ściągnij ten wężyk
    i go dokładnie wyczyść zwłaszcza na dolnej jego części
    tam gdzie łączy sie z grubszą rurką
    jesli będzie przypchany to osad bedzie się znajdował pomiędzy cienka a grubą rurą gdzies na łączniku
    przepłucz to wszystko

0
  • #5 04 Mar 2007 22:30
    Parol
    Poziom 17  

Na pewno cieknie z fartucha.Najlepiej zdjąć fartuch z przedniej blachy i obejrzeć go z drugiej strony czy nie ma zacieków.

1
  • #6 31 Lip 2007 07:25
    robiw
    Poziom 26  

Parol napisał:
    Na pewno cieknie z fartucha.Najlepiej zdjąć fartuch z przedniej blachy i obejrzeć go z drugiej strony czy nie ma zacieków.

Witam ponownie, gdyż problem nie rozwiązany i proszę o pomoc. Jak spojrzy się pod pralkę, to od dołu bliżej jej frontu widać taki obciążnik - i właśnie on jest mokry - nie wiem skąd się leje. Jak pralka ma bardzo mało prania to nie leci ale jak jest załadowana do pełna to potrafi lecieć ciurkiem. A jak zdjąć ten kołnierz z frontowej blachy bo on tak mocno trzyma się tej blachy, że nawet odciągnąć się nie da. Bardzo proszę o POMOC... robiw

1
  • #7 31 Lip 2007 12:58
    nares
    Specjalista AGD

Fartuch ma opaskę z drutu - należy ją zdjąć, a potem odciągnąć fartuch. Obejrzyj go dokładnie z drugiej strony.

0
  • #8 31 Lip 2007 13:00
    sammarer
    Poziom 10  

Kołnierz na froncie pralki ma zabezpieczenie, które należy najpierw zdjąć.

0
  • #9 31 Lip 2007 17:19
    robiw
    Poziom 26  

A gdzie znajduje się to zabezpieczenie kołnierza (dokładnie) i jak dostać się do tej opaski? Trzeba zdjąć górną płytę obudowy i od góry? A przy okazji, gdzie przez internet kupię najtaniej taki fartuch? robiw

0
  • #10 31 Lip 2007 20:47
    eeban
    Specjalista AGD

robiw napisał:
    A gdzie znajduje się to zabezpieczenie kołnierza (dokładnie) i jak dostać się do tej opaski? Trzeba zdjąć górną płytę obudowy i od góry? A przy okazji, gdzie przez internet kupię najtaniej taki fartuch? robiw

tu masz link do rysunku https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3797473#3797473

zdejmij tylko tą opaskę oznaczoną nr 15 tamtej nie zdejmuj bo nie założysz !!!

0
  • #11 30 Lis 2007 16:41
    toranagasama
    Poziom 10  

witam wszystkich,ja tez jestem szczęśliwym posiadaczem Margaritty.I zaczęła przeciekać pierwsza diagnoza-zatkany wężyk gumowy piachem i 1 groszówką (done)!druga -uszczelka przy filtrze ,następne pranie i lukanie w którym momencie przecieka no i przy ostatnim płukaniu cieknie w środkowej części !Sprawdziłem kołnierz i tu zauważyłem że w dolnej części są trzy nacięcia chyba tak powinna być?Ale też i jest w połowie fartucha centymetrowe nacięcie to chyba jednak to!

0
  • #12 30 Lis 2007 18:11
    nares
    Specjalista AGD

Fartuch sprawdź po zdjęciu opaski - pooglądaj go z drugiej strony.

0
  • #13 30 Lis 2007 18:24
    toranagasama
    Poziom 10  

Zdjąłem opaskę i znalazłem dziurkę,ale czy u Was też są jakieś 3 nacięcia w dolnym odcinku fartucha?I może ktoś sie orientuje gdzie w Lublinie kupie fartuch?,z góry dzieki,pozdro

0
  • #14 02 Gru 2007 20:12
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Te trzy naciecia jak mowisz musza tam byc bo one odprowadzaja wode do bebna z faldu fartucha

0
  • #15 15 Gru 2007 20:43
    toranagasama
    Poziom 10  

witam ,kupiłem fartuch no i teraz czeka mnie wymiana fartucha.Jest to możliwe bez ingerencji fachowca no i czy naprawdę trudno będzie zdjąć opaskę tą od środka bębna?proszę o instrukcję.

0
  • #16 15 Gru 2007 23:09
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Nie jest trudno. Bedziesz tam mial w zaleznosci od rodzaju zbiornika albo opaske sprezynowa ktora normalnie rozciagasz albo drutowa skrecana na srube, ktora wystarczy troche poluzowac, wtedy wkladasz palce miedzy wewnetrzny rant fartucha a rant zbiornika przy samym bebnie i odciagasz fartuch na zewnatrz jego okregu

1
  • #17 16 Gru 2007 00:33
    Parol
    Poziom 17  

Niestety w tym modelu ciężko założyć obejmę wewnętrzną bo jest zapinana na zatrzask.Najlepiej przy zakładaniu sciągnąć wstępnie spinką plastikową tak żeby zaczepy były blisko siebie.Następnie scisnąć szczypami i zaczepy powinny zaskoczyć jeden na drugi.

0
  • #18 18 Gru 2007 22:40
    toranagasama
    Poziom 10  

faktycznie nie będzie łatwo,tą spinkę z zatrzaskiem to jest widać czy operacja tylko na zmysł dotyku?

0
  • #19 19 Gru 2007 10:12
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Sprobuj wyczuc dookola objezdzajac palcami bo faktycznie moze nie byc widac

0
  • #20 22 Gru 2007 23:04
    toranagasama
    Poziom 10  

Ta obejma wewnętrzna jak dobrze zobaczyłem różni sie od pierwszej która jest cieniutka a ta druga około centymetrowa.Objechałem palcem dookoła i pod palcem nie wyczułem zapinki.Jak ona jest zamocowana?

0
  • #21 23 Gru 2007 10:11
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Jak jest gruba i nie ma zapinki to znaczy ze to taka opaska sprezynowa. Wtedy sprobuj caly fartuch odciagac na zewnatrz zbiornika wkladajac palce miedzy wewnetrzny rant fartucha a rant zbiornika, opaska powinna sie rozciagac i wtedy pociagasz do siebie i zdejmujesz

1