Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie kamer przemysłowych

04 Mar 2007 20:01 10786 5
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Otrzymałem 4 kamery przemysłowe Sony o symbolach:
    T-313C 1 szt. i DC-362 3 szt.
    Wszystkie są 1/3 CCD B/W i na 12 V
    Dostałem też B/B Quad Procesor i jakiś zasilacz z podtrzymaniem akumulatorowym.
    Mój problem polega na połączeniu tego wszystkiego ze sobą,
    Czy ktoś ma jakiś schemat?
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Z pozdrowienieami Krzysztof.
  • OptexOptex
  • Poziom 38  
    Kamery łączysz kablem koncentrycznym 75Ω, są do kupienia kable razem z przewodami zasilającymi. Do każdej kamery prowadzisz osobny kabel. B/B Quad Procesor to najprawdopodobniej przełącznik sekwencyjny, lub dzielnik obrazu, ale nie podałeś typu więc 100% pewności nie mam. Jeśli jest to przełącznik powinien mieć wejścia BNC na kamery i 1 lub 2 wyjścia, do podłączenia monitora i rejestratora. Schemat jest banalnie prosty koncentryki łączysz od kamer do przełącznika sekwencyjnego a przewody zasilające kamery do zasilacza. Wyjścia przełącznika sekwencyjnego również kablem koncentrycznym 75Ω do monitora, ewentualnie do rejestratora (przyszłościowo) można też jako rejestratora użyć komputera z kartą DVR i dane składować na dysku komputera. Wszystko co potrzebne jest do kupienia w np. MDH System.
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Dzięki kolego za pomoc , ale problem jest z kamerami DC 362 ponieważ są obcięte kable i wychodzą cztery cienkie przewody 2x czarny , czerwony i biały. Są grubości przewodu telefonicznego i jak podłączyć do gniazdek BNC w B/W Quad Procesorze?
  • Poziom 21  
    Zasilanie kamer oczywiscie też pod ten zasilacz z podtrzymaniem. Dobrze by było jak byś miał bezpiecznik przed każdą kamerą.

Do kupienia również kabel 2 w jednym zasilanie 2x0,75mm2 i koncentryk 75om, poszukaj na alledrogo :)

Dodano po 18 [minuty]:

Podaj zdjęcie tych kamer z tym kablem albo jakiś link.
  • Poziom 38  
    Z tego co pamiętam te kabelki powinny być zakończone wtyczką, która idzie do przejściówki na podstawie kamery, ale mógł ją ktoś obciąć, a przejściówki brakuje. Dopiero od tej przejściówki odchodziły na zewnątrz kamery właściwe kable zakończone wtykiem zasilającym i koncentryczny zakończony gniazdkiem BNC (na kabel). Ta przejściówka umożliwia montaż podstawy bez kamery i kopuły, oraz szybki demontaż, wymianie kamery bez potrzeby odkręcania podstawy od podłoża. Jeśli chodzi o kolory to czerwony (+) zasilania, czarne (-) zasilania i masa video, biały sygnał video. Masa video (czarny) powinna być podlutowana w kamerze w pobliżu białego oba stanowią parę dla video, oba te kable łączysz z cienkim koncentykiem 75Ω Czarny do oplotu biały z żyłą wewnętrzną, wyprowadzasz na zewnątrz kamery i podlutowujesz do gnazdka BNC (na kabel). Zasilanie również cienkim kablem wyprowadzasz na zewnątrz i podlutowujesz do gniazdka zasilającego na typową wtyczkę zasilającą, (-) dajesz na zewnątrz (+) do środka gniazdka (standardowe łączenie). Oczywiście oba kable zabezpieczasz przed wyrwaniem. W podstawie obudowy powinien być specjalny otwór na wyprowadzenie kabli. Kamera DC-362 jest kopułowa, a T-313C chyba kompaktowa, ale nie pamiętam. Jeśli T-313C jest kompaktowa, to gniazdka powinna mieć na obudowie BNC wiadomo jak podłączyć, natomiast zasilanie (+) wewnątrz gniazdka (bolec) a (-) na zewnatrz.
  • Poziom 12  
    Dzięki Driver, bardzo dokładnie opisałeś wyprowadzenia i masz rację co do T-313.
    Myślę, że teraz sobie poradzę.
    Jeszczze raz dziękuję i pozdrawiam.
    Zamykam temat.