Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA ZgC -50-8-44. Czy da się zamontować mocniejsze głośniki i zwrotnice?

04 Mar 2007 21:43 1566 4
  • Poziom 10  
    Mam pytanko, czy do tych kolumn da radę zamontować mocniejsze głośniki(150-200w) i zwrotnice .
    no i zamontować bass reflex?
    Dodam że mają grać na wzmacniaczu Pioneer a-66x (pobór mocy 600w, 8ohm).
  • Poziom 30  
    Nie da sie, bo ta obudowa jest liczona tylko i wyłącznie pod ten głośnik i żaden inny
    To czy sa otwory bass-reflex zależy tylko i wyłącznie od parametrów głośnika.

Tak więc reasumując - spraw sobie komplet nowych głośników i sam zrób sobie kolumny, w dziale DIY-Akustyka znajdzisz sporo ciekawych propozycji
  • Poziom 20  
    Zgadzam się z kolegą Janusz27, jak masz jusz mieć taki "pożądny" wzmacniacz i mają ci niestarczyć te kolumn to lepiej je sprzedaj i kup mocniejsze lub zbuduj coś konkretnego bo nie ma sensu tych przerabiać (nie opłaca się)
    Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Witam
    Widziałem kiedyś na allegro te kolumny z basem stx`a 150 i miały BR. Sprzedający zachwalał jak to one dobrze grają ale sam nie jestem tego pewien. myślę że sie nie opłaca dawać większych głośników ponieważ obudowa tego nie wytrzyma. Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam,

ja posiadam Altusy 65 z głośnikiem GDN 20/40 czyli taki jak ty (miałem kiedyś ZgC -50-8-44 właśnie z GDN 20/40)

Poprawiałem sobie basik przez zestrojenie obudowy chyba na 43 Hz lub coś około tego.

Basik stał się bardziej mięsisty na tyle że nie trzeba dodatkowego suba :D

Pozdarwiam