Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica w Samsungu VK-320

25 Wrz 2003 06:13 1658 5
  • Poziom 11  
    Uszkodzeniu uległ zasilacz (przetwornica)magnetowidu Samsung VK-320,a mianowicie Rezystor R101 2,7 OM 2W , układ STR11006 i zenerka 22V DZ101 .Po wymianie w/w elementów ,przy każdorazowym włączeniu przetwornicy dostaje zwarcia owa dioda zenera 22V, myślałem że uszkodzona jest dioda prostownicza ERC90M-02 ale jest dobra, przy jej podmiance również poleciała zenerka , pozostałe napięcia są obecne (rozpiołem ten obwód i przetwornica pracuje normalnie ).Pomóżcie !!!
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Wpisz do wyszukiwarki hasło: VK350 i poczytaj te 17 tematów które wyświetli.
  • Poziom 11  
    OK ! poczytałem kolejne tematy ale jednego w koncu nie wiem , czy można włączać tą przetwornicę bez obciążenia czy nie ???
  • Poziom 26  
    Wymeń elka po pierwotnej stronie i napięcie wróci do normy. Wymień również elko 1000u przy tej zenerce. Ta przetwornica chodzi bez problemu bez obciążenia.
  • Poziom 14  
    witaj
    przetwornice możesz włączyć bez obciążenia ,
    zanim jednak to zrobisz i zaczniesz ją naprawiać - sprawdż czy nie jest uszkodzony scalak na capsztanie jeżeli jest przegrzany -pęknięty to odpuść naprawe -jest nieopłacalna
    powodzenia
  • Poziom 11  
    OK ! Dzięki wszystkim , przetwornica chodzi , wymieniłem elki po pierwotnej stronie i dodatkowo uszkodzony stabilizator PQ12RF11.