Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niechciany rosyjski spam

25 Sep 2003 08:43 4050 7
  • Level 18  
    Cześć. Mamy w pracy problemik z blokowaniem spamu rosyjskojęzycznego, ktory zalewa nasze skrzynki pocztowe. Próbowałem zastosować reguły wiadomości w Outlooku aby wywalał wiadomości zawierające w temacie ruskie znaki. I tu jest pies pogrzebany. Bo w widoku ogólnym Outlooka nie ma obsługi tyych czcionek, są wyświetlane krzaczki. Prawidłowe znaki widac dopiero po otwarciu danej wiadmomości. A jak kopiuję ruskie znaki z Worda to po wklejeniu ich do reguły wiadomości pojawiają się same znaki zapytania. I co z tym cholera zrobić ? Pisac do Microsoftu ? Niestety, nie możemy zainstalowac żadnego oprogramowania antyspamowego z sieci, gdyż wszystko musi być całkowicie 'freeware', tzn. darmowe nawet do użytku w firmie.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Proponuję sprawdzić skąd to przychodzi (chodzi o nazwę domeny) no i uaktywnić odpowiednią regułkę w outlooku.
  • Level 18  
    dziadzia wrote:
    Proponuję sprawdzić skąd to przychodzi (chodzi o nazwę domeny) no i uaktywnić odpowiednią regułkę w outlooku.

to nic nie daje - tych domen jest od cholery i trochę
  • Level 14  
    sa programy freeware MILO SPAM KILLER albo SPAM CSI v3.4 np albo jak masz dojscie zainstaluj program norton internet security
  • Level 18  
    cakp wrote:
    sa programy freeware MILO SPAM KILLER albo SPAM CSI v3.4 np albo jak masz dojscie zainstaluj program norton internet security

Dzieki. Mamy wykupioną licencję na Nortona AV. Pomoże to coś ?
  • Level 14  
    Gustavo wrote:
    cakp wrote:

Dzieki. Mamy wykupioną licencję na Nortona AV. Pomoże to coś ?

jezeli masz samego nortona antywirusa to nie ale jezeli masz norton internet security to tak tam jest opcja blokowanie niechcianego spamu program rozpoznaje sam i daje temat tej wiadomosci jako ALERT ANTYSPAMOWY ustawiasz wregulach wiadomosci w outlokuu ze wiadomosci z tematem ALLERT............ majaisc do kosza rowniez mozesz ustawic to w nortonie inetrnet security ja mam uzyte reguly wiadomosci w outlokuu ze jak w temacie wiadomoscu jest slowo np pics free the on in your $ daily itp wedruja do kosza 98% skutecznosci ale nieraz musisz pzrejrzec kosz outloka poniewaz moze tez ci usunac te dobre ale jest ich kilka
  • Level 14  
    Gustavo wrote:
    Cześć. Mamy w pracy problemik z blokowaniem spamu rosyjskojęzycznego, ktory zalewa nasze skrzynki pocztowe. Próbowałem zastosować reguły wiadomości w Outlooku aby wywalał wiadomości zawierające w temacie ruskie znaki. I tu jest pies pogrzebany. Bo w widoku ogólnym Outlooka nie ma obsługi tyych czcionek, są wyświetlane krzaczki. Prawidłowe znaki widac dopiero po otwarciu danej wiadmomości. A jak kopiuję ruskie znaki z Worda to po wklejeniu ich do reguły wiadomości pojawiają się same znaki zapytania. I co z tym cholera zrobić ? Pisac do Microsoftu ? Niestety, nie możemy zainstalowac żadnego oprogramowania antyspamowego z sieci, gdyż wszystko musi być całkowicie 'freeware', tzn. darmowe nawet do użytku w firmie.

a sprubuj zainstalowac wysietlanie i pisownie wszyskich jezykow nie wiem jaki masz system w winxp pzry instalacji to jest "zainstaluj obsluge dla jezykow wschodnioazjatyckich eeuropejski jak rozwiniesz liste tam sa kody jezykow w nawiasach i kliczby i zaznaczasz znacznikem ktore maja byc zaisntalowaen system ci mowi ze to bedzie wymagalo 200mb wolnego miejsca itp
  • Level 18  
    a sprubuj zainstalowac wysietlanie i pisownie wszyskich jezykow nie wiem jaki masz system w winxp pzry instalacji to jest "zainstaluj obsluge dla jezykow wschodnioazjatyckich eeuropejski jak rozwiniesz liste tam sa kody jezykow w nawiasach i kliczby i zaznaczasz znacznikem ktore maja byc zaisntalowaen system ci mowi ze to bedzie wymagalo 200mb wolnego miejsca itp[/quote]

Przeczytaj co napisałem w pierwszym poście wątku :D