Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TestoTesto
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

p造ta elektryczna jaka instalacja

05 Mar 2007 11:16 5559 15
  • Level 10  
    Mieszkam w starym bloku lata 60-70 . instalacja jednofazowa aluminium zabezpieczenia topikowe swiatlo 10A i gniazda 16A. jest zabezpieczenie przedlicznikowe 25A. w domu mam czajnik elektryczny pralke mikrofale lodowke zamrazarke i nie mam zadnych problemow. teraz chce zalozyc plyte grzejna ceramiczna lub indukcyjna okolo 6-7 kW na 230V. i takie pytanie czy i jak przerobic instalacje zeby bylo ok oczywiscie zakladam ze pociagne nowy przewod od zabezpieczen do kuchni. myslalem tez o zalozeniu nowych zabezpieczen tylko nie wiem jakie powinny byc zeby wszystko chodzilo i nie wywalalo i oczywiscie nie bylo piorunsko drogie tak do okolo500z najlepiej. czy zabezpieczenie przedlicznikowe wytrzyma czy trzeba w zakladzie energetycznym wystepowac o zwiekszenie mocy przylaczeniowej. pomozcie prosze bo jak zaprosze pseudo fachowca to penie jego koszty mnie zjedza.
  • TestoTesto
  • Level 24  
    25A przedlicznikowe daje 5,5kW wi璚 musisz pisa do elektrowni o nowe warunki przy陰czenia ale od razu we 3 fazy np. po 4kW czyli razem 12kW.
    Pozdrawiam!
  • Level 24  
    Daj 20A za licznikiem przew鏚 3x2,5 mm2.Nie b璠ziesz u篡wa wszystkiego naraz.Inaczej zjedz cie koszty.Chyba 瞠 chcesz zainwestowa w ca陰 now instalacj,ale to ju tr鎩fazow.A to kilka tys.
  • TestoTesto
  • Level 10  
    czyli jak zostawie ta instalacje i zaloze plyte na nowym kablu z nowym zabezpieczeniem podpieta do tamtych zabezpieczen to raczej kiepsko to bedzie chodzic chybz ze bede uzywal max 2 miejsca na plycie rownoczesnie i raczej niczego innego w tym czasie
  • Level 33  
    Poroponuje w pierwszej kolejno軼i udac sie do ZE aby dowiedziec si czy wogole jest mo磧iwy "wzrost mocy"
    Quote:
    Mieszkam w starym bloku lata 60-70 . instalacja jednofazowa aluminium zabezpieczenia topikowe swiatlo 10A i gniazda 16A. jest zabezpieczenie przedlicznikowe 25A. w domu mam czajnik elektryczny pralke mikrofale lodowke zamrazarke i nie mam zadnych problemow.

Przy takim zabezpieczeniu a dziwne 瞠 nie masz problemow.
  • Level 26  
    Zabezpieczenie 16A mo瞠sz wymieni na 20A oraz przew鏚 Al naCU YDY 3x2,5 ale mimo wszystko cienko to widz w przyszlo軼i, chyba 瞠 wszyscy w twoim domu zakoduj sobie jak urzywa wszystkie odbiorniki w danym czasie aby zabezpieczenie nie zadziala這, czyli utrudnia這 ci 篡cia.Proponuj ci zrezygnowa z p造ty grzejnej, a koszty zakupu p造ty rzeczywiscie przeznaczy na wymian ca貫j instalacji wewn徠rz mieszkania.Wymieniona instalacja / dobrze wykonana / zapewni tobie i twojej rodzinie bezpiecze雟two i niezawodno嗆 eksploatacji. P造t grzejn wymie na kuchenk gazow - tu te zaoszcz璠zisz na kosztach. Zwi瘯szenie mocy oraz wymiana zasilania na 3 fazowe poniesie za sob niestety do嗆 znacze koszty oraz niestety czas oczekiwania,a on niestety jest do嗆 d逝gi.Pozdro.
  • Level 24  
    proponuj przeka幡ik priorytetowy!
  • Level 26  
    Przeka幡ik prioryterowy jest b.dobry ale podejrzewam 瞠 jego zainstalowanie wprowadzi u kol. MICHAx b.du瞠 zamieszanie bo przecie na jego temat trzeba wiedzie o co chodzi.A podejrzewam 瞠 nie mieszka sam w domu.Pozdro.
  • Helpful post
    Level 14  
    czesc ju pisa貫m w jakim po軼ie 瞠 kupi貫m kuchenke elektryczn i te my郵a貫m 瞠 musze i嗆 do zak豉du zwi瘯szy moc ale to tylko pic na wod fotomontarz . Producenci nabijaj ludzi w butelk (chyba jaka zmowa z zak豉dami energetycznymi) ja mam 4 palniki w陰czone jednocze郾ie i i nie mam nawet 16 amper ( za這興em taki bezpiecznikszybki B16 jednofazowy) i go nie wywala. Musz wreszcie chyba zrobi jaki ciag造 pomiar i jaki wykresik waln望 tutaj to mo瞠 by ludzie si troch zastanowili zanim zaczn p豉ci za du穎 zak豉dom:crazyeyes: energetycznym:shocked!:

]
    ps
    No jedyne co zmie to najlepiej doprowadz od kuchenki do licznika nowy kabel to kosztowa這 by ci to tylko cen kabla + jaki osobny bezpiecznik bo je郵i masz stare alumy to mo瞠 ci si grza czasem kalbelek w 軼ianie
  • Level 26  
    No tak przew鏚 zasilaj帷y napewno wypada這by zmieni ale co si b璠zie dzia這 jak kolega MICHAL lub kto z jego rodziny b璠zie chcia np. gotowa obiad na p造cie,w tym czasie w陰czy pranie, a mo瞠 przyjdzie te軼iowa i b璠zie chcia豉ci poprasowa itp????Pozdro.
  • Level 10  
    napewno nie moc cieplna tylko jak pisza w przy kuchniach moc przylaczeniowa. ale wg mnie to jest moc calkowita wszystkich 4 pol grzejnych bo tyle to wychodzi po dodaniu do siebie. wiem ze liczac poc przylaczeniowa jest jescze wspolczynnik powtarzalnosci czy jakos tak ktory wynosi 0.5-0.6 przez ktory nalezy pomnozyc moc wszystkich urzadzen domowych. ale producenci podajac chyba moc przylaczeniowa dla kuchni czy plyty pdaja calkowita moc jako ze obad czesto sie gotuje na wszystkich czterech polach.
  • Level 26  
    Kol.MICHAL b. dobrze g堯wkujesz nie mo瞠 by mowy o mocy cieplnej 7kW bo z tym si nie spotka貫m tylko o mocy przy陰czeniowej.Proponuj przej嗆 na gaz , chyba ,瞠 masz kas na modernizecj inst. elektr.Pozdro.
  • Level 14  
    no mog jeszcze napisa 瞠 mam za licznikiem te 25 ( bloki 1979rok) i wszystko chodzi bez problemu w domu i nawet nie wywala a mam pralk zmywark itd. A z tym bezpiecznikiem 16 to nawet specjalnie testowa貫m z 4 garami lodowatej wody jednocze郾ie za陰czone 4palniki z czego 2 z dopalaczami na maksymalne ustawienia i nie wywala這 mi wcale tego automata ani nie pali這 kork闚 a w domu jeszcze w陰czone 鈍iat豉 telewizor i pralka( dzieninie conajmniej 3 razy ma貫 dziecko w domu :angel: ) itd

Moc pokazywana na opisie kuchenek to chyba jak jest sama grza趾a na wolnym powietrzu( chyba jeszcze w jakiej ch這dni :x-mas: ) bez obudowy to w to jeszcze mo瞠 uwierz. Wi璚 jak mi nie b璠zie pali kork闚 za licznikiem to nie mam w og鏊e zamiaru dawa zak豉dowi ( i chyba r騜nie jest z tymi cenami zale篡 od rejonu u mnie chcieli 130 netto za 1kw) dodatkowych pieni璠zy za co czego nigdy nie u篡wam
  • Level 26  
    Kol. "jasiekz" cen za 1 kW dali ci por闚nywalnie dobr ,w moim rejonie wynosi ona 125 z /kW.Proponuje ci w twoim wypadku kt鏎y opisujesz przeliczy w danym momencie moc obci捫eniow/p造ta grzejna 7,5kW + pralka automatyczna w momence grzania wody 2,5kW / wynosi ona 10kW.Je瞠li twoja instalacja jest zabezpieczona 16A to jest to troch dziwne ,瞠 tw鎩 bezpiecznik 16A nie potrafi zadzia豉.10000 W / 230 V=44 A Mam na my郵i max obci捫enie. a co sie b璠zie dzia這 jak te軼iowa przyjdzie i zacznie prasowa oczywiscie przy w陰czonym 鈍ietle i mo瞠 jeszcze b璠zie chcia豉 ogl康a w tym czasie super film z DVD,a jej wnuczki b璠 gra na kompie, a ty w tym czasie b璠ziesz instalowa karnisz 鈍ie穎 zakupiony.Pozdro.
  • Level 14  
    dobra musz opisa dok豉dnie jak mam instalacj przy samym piecyku Amica mam zamontowany szybki bezpiecznik legranda B16 i jest on tylko na na sam piecyk dlatego pisz 瞠 nie wywala mi go i jest w 100 procentach sprawny reszt kuchni i 豉zi瘽k mam podpi皻e na 20A na 鈍iat這 mam 10A a na gdnizda w ca造m domu 16A i dodatkowo przeciwzwarci闚k . Istalacja jest w pe軟i sprawna i co pewien czas j specjalnie sprawdzam czy zadzia豉j mi bezpieczniki dowalaj望 odpowiedni wzorcowy pr康. Mam sepa wi璚 wiem jak to robi bezpiecznie. acha kuchenka przez 16 jest podpi皻a do tej 20 . No i oczywi軼ie za licznikiem w piwnicy jest 25 topik szybki ( s i takie wolne czasem jest narysowany 郵imak albo oznaczenie C ale dla swojego dobra nie u篡wam takich. Lepiej spali bezpiecznik ni sobie krzywd zrobi. sie ma tak u mnie 鈔ednio zale積ie od pory 230 240 V

Akurat jeszcze przed zakupem kuchenki niedawno dwa razy mi wywali這 w piwnicy ale by豉 to wina uszkodzonej pralki. Troch by造 przypalone styki pr康owe w programatorze i robi造 si ma貫 逝czki co wtajemniczeni zrozumiej 瞠 nast瘼uje wtedy gwa速owny skok pr康u i 瘸dne zabezpieczenie tego nie wytrzyma. naprawi貫m t wad poprostu ucinaj望 te kable z wtyczki i bezpo鈔ednio przylutowa貫m do programatora i jest spokuj.

Co do te軼iowej (na szcz窷cie to nale篡 do tych dobrych typ闚 :spoko: ) to akurat u mnie od 3 tygodni przebywa i pomaga przy opiece nad ma造m. Bo sami w dwojke wysiadali鄉y. wi璚 pralka i 瞠lazko chodzi do嗆 cz瘰to. no i nie mam problem闚 膨dnych z bezpiecznikami. tyle co do mojej sieci. Wie je瞠li mi si jednak zda wywalenie korka to musia豚y by to naprawd niez造 zbiego okoliczno軼i wi璚 narazie nie mam zamiaru dop豉ca do zak豉du(eniona) . bo te 130 netto czyli 160 z to nic w por闚naniu z kosztami zwi瘯szania. Bo ci z dzia逝 to zaraz mi tak litani wywali li co jeszcze muswz zmieni 瞠 normalnie si zaczo貫m 鄉ia. 輳 musz jeszcze przed licznikiem na w豉sny koszt dodatkowo montowa specjalne bezpieczniki a jakbym chcia do domu 3 fazy to ju wog鏊e masakra koszt samych cz窷ci wynius豚y mnie 1500 z a gdzie kasa za robocizne dla go軼ia z uprawnieniami z zak豉du za ciani璚ie w pionie kabla i przer鏏k instalacji.
    Takie to straszne zdzierstwo trzeba wszystko na sw鎩 koszt a oni jeszcze za to dodatkowo kasy rz康aj a wiadomo 瞠 wszystko przed licznikiem jest ich czyli za darmo oddaj swoj w豉sno嗆 w ich w豉danie. Rozumia豚ym to jeszcze gdyby mi to odliczyli od op豉t ale tak to nie jest wie narazie figa z makiem.