Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obrotomierz z Poloneza w WSK.

DJ Volt 05 Mar 2007 12:28 2420 7
  • #1 05 Mar 2007 12:28
    DJ Volt
    Poziom 25  

W moje ręce trafiła ostatnio cała deska rodzielcza z poloneza. Mam zegary, wskaźniki i w ogóle wszystko co tam było. Pomyślałem, że można by wykorzystać ten obrotomierz i zamontować w WSK. Moja wiedza jest trochę za mała, potrzebuję pomocy :). Instalacja w motocyklu jest 6V, do tego obrotomierza wchodzi +12V,-12V i masa. W poldku są 4 cylindry, a w WSK tylko 1 :D. Czy to wogóle da się zrobić? Pewne koszta są do zniesienia, ponieważ zależałoby mi na takim obrotomierzu.

• #2 05 Mar 2007 12:53
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Da się zrobić bardzo wiele rzeczy. Ale:
    1. W wsk masz inne napięcie zasilania. I do tego niestabilne (brak regulatora napięcia).
    2. W polonezie zapłon występuje co 180 stopni OWK (obrotu wału korbowego), a wsk co 360 (jeden pełny obrót).
    3. Twoja wiedza chyba na prawdę jest mała, skoro nawet oznaczenia na obrotomierzu źle interpretujesz. Tam jest: +12V, -12V czyli właśnie masa i wejście impulsów z cewki zapłonowe, czyli impulsów masy.

• #3 05 Mar 2007 13:56
    DJ Volt
    Poziom 25  

No wybacz Błażeju za moją głupotę :). W takim razie te problemy które wymieniłeś, jak przeskoczyć? Czy to będzie ingerencja bardziej w układ w obrotomierzu, czy instalację elektryczną motocykla?

• #4 05 Mar 2007 15:23
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

I w jedno i w drugie niestety. Bo musisz zapewnić stałe napięcie o odpowiednim poziomie i bez tętnień (już będzie trudno), a w obrotomierzu zamienić elementy RC (będzie dużo łatwiej). Albo idź na szrot lub złom i wymontuj z malucha obrotomierz do silnika dwucylindrowego. Tam też zapłony wypadają co 1 OWK (dwa cykle czterosuwowe przesunięte względem siebie o 360 stopni).

• #5 29 Mar 2007 20:36
    radek55
    Poziom 13  

kolego błazej ma racje ze licznk od malucha pasuje lepiej niz od poloneza ale w maluchu terz jest instalacja 12v wiec licznik trzeba by troche przerobic.

• #6 29 Mar 2007 21:29
    DJ Volt
    Poziom 25  

Zarzuciłem pomysł z tym, ponieważ jednak nie kupiłem WSK, tylko coś innego. Ogólnie to maluch nie ma obrotka ? Chyba, że jakieś nowsze wersje?

Dzięki wszystkim za pomoc.

• #7 16 Wrz 2007 19:41
    radek55
    Poziom 13  

w maluchu był obrotomierz jako wyposażenie dodatkowe :D :P

• #8 16 Wrz 2007 22:42
    waldekg
    Poziom 28  

Witam.Ten obrotomierz stosowany w F126p można było stosować do różnych silników,na płytce były specjalne zworki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME