Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielacz audio na TDA7050

ldarko 05 Mar 2007 12:55 4380 7
  • #1 05 Mar 2007 12:55
    ldarko
    Poziom 9  

Witam

Mam pytanie, czy mozna wykorzystac poniższy schemat poglądowy, do rozdzielenia sygnalu audio z wyjścia sluchawkowego wzmacniacza (jakiś model Marantz) na 5 wzmacniaczy TDA7050 w celu podłączenie 5 par słuchawek (do studia domowego, nagrywanie itd) z regulacja głośności

prosze o odpowiedź
    dziekuje

0 7
  • #2 05 Mar 2007 16:01
    Mleczyk89
    Poziom 34  

Moglo by tak pracowac ale chyba poziom sygnalu by spadl.Po wyjsciu z tego Marantz`a musial bys wzmocnic sygnal i dopiero go podac na kolejne wzmacniacze.Takie jest moje zdanie.

0
  • Pomocny post
    #3 05 Mar 2007 18:26
    MarcinG
    Poziom 30  

To jest dobry schemat, wystarczy dać przed każdym TDA potencjometr do regulacji głośności i gotowe.

0
  • #4 06 Mar 2007 07:56
    ldarko
    Poziom 9  

Dziekuje za odpowiedzi.
    Bede testował to rozwiązanie, wprawdzie nie na TDA7050, ale na TDA2822.
    Tak zamierzalem dać potencjometry na wej. każdego wzm, zobaczymy co z tego wyjdzie

pozdrawiam

ps
    a prosze mi powiedziec jak sie zachowuje zrodlo sygnalu (czyli wyjscie słuchawkowe ze wzmacniacza) kiedy istnieje realne zagrożenie uszkodzenia go, czy da sie przewidziec jaką impedancja bedzie obciazane to wejscie po podlaczeniu kilka wzmacniaczy (konkretnie TDA2822M)

nie che niczego wypalic :)

0
  • #5 06 Mar 2007 16:33
    MarcinG
    Poziom 30  

We wzmacniaczu na wyjściu słuchawkowym jest dzielnik napiecia dostosowany do obciążenia ok. 16-32Ω bo to typowa impedancja słuchawek. TDA ma rezystancję wejściową 100kΩ i nawet jeśli przed nim damy potencjometr 10kΩ to i tak wypadkowa impedancja będzie dużo większa od słuchawek.
    Nawet jeśli wystąpiłoby zwarcie to nic nie powinno się stać, własnie przez rezystory wewnątrz wzmacniacza.

0
  • #6 09 Mar 2007 11:14
    ldarko
    Poziom 9  

Witam ponownie

Chcialbym kontynuować temat :)

Zmontowałem układ, zdjecia poniżej. W założeniu ma spełniać zadanie, więc wygląda jak wygląda :) - udało się go zmieścić do pudełka z dyskietek. Otwory zrobione lutownicą bo plastik pęka.

pytanie:
    Mam taki problemik, kiedy załączam układ to pojawia się w głośnikach
    charakterystyczne "pyrkanie" (uklad dziala, tzn slychac takze głos) tak jakby "traktor" i tak sobie pyka. Kiedy dotykam palcem wejscia wzmacniaczy na plytce (tzn tam gdzie przychodzi sygnał z wyjścia słuchawkowego) to oczywiscie "zabuczy", ale i pyrkanie mija. I dziala OK. Kiedy znow przełącze OFF/ON - pyrkanie.

czy ktoś spotkał się z czymś podobnym, to wygląda jakby coś wzbudzało te wzmacniacze (TDA2822)

uklad:

0
  • #7 09 Mar 2007 20:05
    kwlgrupa
    Poziom 14  

Najlepiej by zastosowac obudowe metalową , żeby był jakis ekran moze wtedy to minie , sprubuj na jednej sztuce , powinno pomóc

0
  • #8 10 Mar 2007 01:30
    ldarko
    Poziom 9  

Dziekuje z pomoc :)

w ostatnim przypadku pomoglo - kondensator na wejscie 1000uF

pozdrawiam

0