Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA-AK17, uszkodzona mechanika CD, Tape, Tuner.

05 Mar 2007 14:56 2101 7
  • Poziom 22  
    Witam. Otrzymałem tą wieżę z całkowicie uszkodzoną mechaniką CD. Była już w kilku zakładach naprawczych, stwierdzili, że nie ma co naprawić... I z tym w zasadzie to i ja się zgadzam, tylko że proszono mnie aby uruchomić chociaż Tuner czy Tape. Z tym, że prawdopodobnie przełączenie tych funkcji na panelu blokuje uszkodzona mechanika CD. Czy ktoś może próbował "oszukać mechanikę", żeby można było używać resztę?
  • Poziom 27  
    Witam
    Po wypieciu wszystkich taśm od CD wieża powinna wystartować i powinno wszystko działać normalnie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Zacytowanie
    (Po wypieciu wszystkich taśm od CD wieża powinna wystartować)

Nie był bym taki pewien .Po odpięciu CD'ka i włączeniu do prądu może występować napis "ERROR"
  • Poziom 22  
    Tak jest, wypięcie taśm połączeniowych nieczego nie zmienia. Nie możemy dalej wybierać żródła np Tuner czy Tape. Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Witam
    Raczej się w swojej praktyce nie spotkałem z tym że jak odepnę elektronikę cd to pozostałe funkcje nie działają.
    Mówię oczywiście o panasonic-ach różnych.
    Bo jak robilem mechanizm cd to go wymontowywałem czy to 5 płytowe czy te na 60 płyt a pozostała część normalnie pracowała.

A po wypięciu taśm( lub przed) CD jaki error wyswietla ?
    A może być uszkodzony procek po takich wojach wszystko możliwe.
    Warto sprawdzić czy panel przedni nie jest gdzieś pęknięty i obwody klawiatury sprawdzić.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Modele SA-AK17/27/47 miały taką procedurę jeśli był nie wpięty lub uszkodzony mechanizm CD lub servo to nie pozwoliły wybrać innej funkcji.
    Przywrócisz do życia CD i przełączy się na inne źródła.
    Oczywista nieumiejętne postępowanie też może uszkodzić procesor.
  • Poziom 22  
    Witam. Tik_Tak, no już sobie pomyślałem, że może znów mi pomożesz... no i proszę : Serdeczne Podziękowania.
    W takim razie rozumiem, że nie obejdzie się bez naprawy mechaniki CD. Temat można uznać za zamknięty. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Odgrzeję trochę, bo mam takiego Panasonica i uszkodzone CD, jednak ktoś już
    przy tym grzebał, nie wiem czy teraz da radę jeszcze naprawić CD.
    Tym bardziej, że go nie potrzebuję, chciałbym mieć tylko działające radio
    i mam pytanie do osób, które orientują się w temacie - istnieje jakaś możliwość
    oszukania procesora, żeby uruchomić funkcję tunera lub wzmacniacza bez naprawiania CD czy może jedyna opcja to naprawa CD ?