Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2004?

mk04 09 Wrz 2005 10:23 201430 338
    Lech_o_o
    Poziom 10  
    A ja chciałbym kupić jakiś używany TV.

Co sądzicie o TV firm: Medion, Universum i Schneider, które sa sprowadzane z Niemiec?
    suhotnik
    Poziom 13  
    The_Crow napisał:
    suhotnik napisał:
    Ja bym wybrał LG.
    Sam się napaliłem na http://www.avans.pl/sklep/product_info.php?cPath=111_112_190&products_id=2548
    Mam nadzieję, że nie będę żałował :/

Odradzam LG, problemów z tą marką w ostatnim czasie tak dużo widziałem, że szkoda sobie głowe zawracać.

:(
    Ja właśnie od sprzedawców słyszałem dużo dobrego o LG a o Sony,Philips i Panasonicu, że schodzi na psy :/
    I bądź tu mądry :(
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    The_Crow
    Poziom 13  
    suhotnik napisał:
    No i ja zmieniłem swojego kandydata.
    Teraz myślę o PANASONIC - TX-32PM11P.
    http://www.panasonic.totu.pl/prodinfo.php?item_id=2092

Dobre to będzie ??

Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do PANASONIC. Sam się zastanawiam nad tą marka. Tylko narazie nikt nie odpowiedział na mojego posta odnośnie JVC-AV28H5 i AV28X4.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    witam
    28 x 5 JVC - jedyny telewizor z kineskopem JVC , Inter arti - też świadczy o jakosci wykonczenia i jakości obrazu.
    to najwyższy model JVC w 28"
    28 JVC H5 jest w niższej klasie - rożnica jakości widoczna.
    Obecnie w testach 32x5 - 28 x 4 oraz LCD.
    28 X 5 chodzi super.
    pozdrawiam
    stiopa15
    Poziom 12  
    Witam wszystkich i Pozdrawiam.
    Mam zamiar kupić TV 32" 100 Hz panorama w cenie do 3000zł.W cenie tej jest dosyć spory wybór proszę fachowców i mądre głowy, których na forum nie brakuje o pomoc w wyborze TV. Interesują mnie takie firmy jak:Sony,Jvc,Panasonic,Philips,Thomson,Grundig,Samsung.Z góry dzięki za poradę.
    The_Crow
    Poziom 13  
    LOCOLOCO - Dzięki:) Jak będziesz wiedział co i jak z AV 28 X 4 to daj znać.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Cała seria X4 i X 5 zbiera pozytywne opinie.
    w testach CRT - czyli JVC 28 X 4 -wypadł extra. Kolorty naturalne, wyrażne , biel i nakladane kolory czyste. W tej klasie jest wyrózniajacym się telewizorem z całą pewnością .Piekna prezencja wykonana przez Inter arti oraz kineskop JVC /produkowane w Anglii/ dopełniają całości.

w 32" jego następca 32 JVC X5 - zajał swoje miejsce. Rożnice w testach wykazala jedynie baza kolorystyki.
    Jakośc przy cenie 2299 - zapewniająca wyjatkowe wrażnia.

W 32" warto srawdzic Panasonica 32 PX 10 - za 2200 , lub Thomsona
    32" WB 842 - za 2850 / ze stolikiem
    pozdrawiam
    suhotnik
    Poziom 13  
    A czy warto dodać parę stówek za:
    -układ dynamicznej kontroli gamma
    -kontrola apertury (pionowo).

TV Panasonica.
    lesioand
    Poziom 13  
    proponowałbym philipsa lub sony troszkę drogie, ale to marka i jest wiele nowości na rynku ze można wybrać
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Oczywiście wiesz ,że Sony oficjalnie poinformowalo ,że wycofuje się z produkcji CRT. Wiele produktow jest już niedostępne- bo nieprodukowane. Więc z tym wyborem , troche przesadziłeś.
    pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    101100
    Poziom 2  
    O co dokładnie chodzi ze sprawdzaniem geometrii obrazu, trzeba mieć poproatu dobre oko, czy można to jakoś sprawdzic w ustawieniach odbiornika? Zielony jestem. ;)
    luks25
    Poziom 10  
    Dopiero teraz zacząłem zastanawiać się nad nowym tv. Czy wybór Grundiga 82 Xedance 3310/7 będzie zł?
    leXus
    Poziom 11  
    A co powiecie o PANASONIC TX 32PM11 ?
    Jast m.in. w sieci AVANS za 1999.
    Wg. mnie obraz na tym tv był najlepszy ze wszystkich panoram, które akurat były w sklepie, a były to(nie podam modeli bo nie pamiętam ;) SONY za 2199zł. - tragedia, brak ostrości na obrzeżach, brak dynamicznej zbieżności kolorów!;
    JVS za 2229zł. - brak stabilności obrazu w zależności od jego jasności(pływał jak na moim starym BEKO);
    THOMSON za 1850zł. - obraz rozmyty w rogach, zniekształcona geometria w pionie.
    Panasonic nie miał tych wad. Obraz był ostry i stabilny.
    pozdrawiam
    luks25
    Poziom 10  
    Panasonic TX-32PM11P jest może niezły jeżeli chodzi o parametry wizji ale jeżeli chodzi o dźwięk i bajery to trochę mu brakuje.
    Czy ktoś może testował Grundiga Xedance 82 FLAT 3310/7 z PIP, bardzo bym prosił o opinię. Dzięki
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    witam
    32 Pm 11 to najtańszy z Panasoniców na rynku. Cena 1899 nawet taniej
    to dobra oferta.
    JVC pływa ? co to znaczy. ?
    Nie widziałem nawet żadnego Daewoo żeby pływał. Pływać moze tylko obraz w telewizorze z uwagi na słabe złącze.
    JVC pływa- cokolwiek to znaczy ?
    JVC z JVC Polska - nie pływa i nigdy nie pływało. Ale gra znacznie lepiej niż PM 11 - co przyznaje nawet konkurencja.
    pozdrawiam
    leXus
    Poziom 11  
    Witam.
    Pisząc "pływa" miałem na myśli powiększanie i zmniejszanie się obrazu w zależności od jego jasności. Widać to wyraźnie obserwując rogi kineskopu. Ten efekt był bardzo widoczny na JVC i to zdecydowało o wyborze Panasonic-a.

pozdrawiam
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    obraz sprawdzony z generatora - nie pływał ani na Panasonicu ani na JVC
    JVC odbiera lepiej bo ma lepsze wyposażenie. W końcu jest w znacznie wyższej klasie
    pozdrawiam
    leXus
    Poziom 11  
    Żeby podrążyć temat... :D
    Obraz podany z generatora nie będzie "pływał" (nie jest to trafne słowo, ale nie wiem jak inaczej to określić) bo jest statyczny, a tu chodzi o dynamiczną zbieżność, czyli "pływanie" obrazu w momentach dynamicznego przejścia obrazów ciemnych w jasne i odwrotnie.

pozdrawiam

ps.
    byłbym wdzięczny gdybyś napisał mi w czym jest lepszy JVC od Panasonica (oprócz dźwięku)
    pszemeq
    Poziom 18  
    Witam !
    A czy przypadkiem ie chodzi o tzw. pompowanie obrazu - czyli jego zwiększanie w zależności od prezentowanego obrazu ?
    pozdrawiam
    pszemeq
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    am
    jvc - 100Hz DigiPure Pro
    - Kompensacja ruchu
    - Funkcja Auto Digital VNR
    - Naturalne skanowanie
    - Podwójny ekran obrazu i tekstu
    - 3D Cinema Sound
    - pocylanie obrazu
    - kontrola obrazu cyfrowego
    ważniejsze funkcje których nie posiada Panasonic.
    Ale to zadna sensacja - ten model jest w innej klasie cenowej.I nie powinien podlagać porównaniom.

pozdrawiam
    leXus
    Poziom 11  
    Telewizor, o którym ja mówię (poszedłem do sklepu i sprawdziłem jaki to był model) - AV-32H5 nie ma tych funkcji i jest droższy od Panasonica, ale tylko o ok. 200zł. więc nie jest to raczej wyższa półka cenowa.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    witam
    ten LG widzialem znacznie taniej

opisywalem JVC 32 X 5 - ktory kosztuje 2220 zł
    wiec od Panasonica , który na dodatek podrożał jest znacznie lepszą ofertą
    Zresztą byl w klasie Panasonica PX 10.
    JVC 32 H 4 - kosztuje 1999 zł
    pozdrawiam