Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2004?

mk04 03 Lis 2005 21:52 200821 338
  • #331 03 Lis 2005 21:52
    Mart15
    Poziom 13  

Telewizory CRT tanieją na łeb i szyję, lepiej poczekać i kupić po świętach, będą tańsze.
    Plazmy i LCD stanieją do końca roku ok. 5%, później następna gwałtowna obniżka cen to na wiosnę o ok. 10 lub więcej procent.
    Sony pogorszyło jakość, jak zaczęli produkcję kineskopów w Europie (Anglia), to nie to samo co Made In Japan i gwarancję skrócili do roku. JVC kiedyś miał słabą elektronikę, jak teraz nie wiem. Thomson to bez dyskusji nie podoba mi się obraz, kiepski, przerabiałem różne modele i tanie i drogie 36 cali, chyba, że teraz coś wypuścili ekstra.. Philips słaby obraz, w roku 2003 mieli problemy z elektroniką, dużo awarii. Mam osobiście Philips-a 21’ cali z najlepszej serii, obraz może być, ale widziałem lepsze. LG sprzęt się psuje, koleżanka kupiła kino domowe i telewizor, to w serwisie już ma kartę stałego klienta. :D Panasonic to chyba jedyna firma, która utrzymuje jakość i to moja propozycja.
    Osobiści mam SONY 29FQ65 z 2000 roku, z kineskopem oryginalnym Japan, obraz jest czysty klarowny, piękne kolory + pamięć txt 2000 stron (bardzo praktyczne) stop klatka, 100Hz, redukcja zakłóceń , cyfrowy filtr grzebieniowy i takie tam inne funkcje (bezawaryjny), w efekcie jak jest słaby sygnał to telewizor potrafi go podciągnąć, gdzie Philips 21’ sobie niestety nie radzi.
    I moja rada, jak kupujecie telewizor, to najlepiej poproście, aby podłączyć kilka na raz dla porównania, a jak zdecydujecie się na model to dodatkowo poproście o podłączenie kilku tych samych modeli, bo różnica między nimi też może być.

Pozdro.

• #332 04 Lis 2005 14:10
    emems
    Poziom 1  

> Mart15 - pracujesz dla Panasonica, że tak go wychwalasz (bo dla Sony chyba już nie) ? Może napiszesz dlaczego Philipsy mają słaby obraz, bo w testach uzyskują bardzo wysokie noty (np. http://www.homecinemachoice.com/), a takie puste słowa nic nie wnoszą do dyskusji. Co z tego, że Panasonic być może utrzymuje jakość, skoro nic ciekawego w CRT już nie proponuje (przynajmniej oficjalnie na swojej stronie). Pzdr

• #333 04 Lis 2005 15:03
    Rexxus
    Poziom 11  

Witam
    Postanowiłem wlączyc sie do dyskusji na ten temat i podzielic sie swoimi spostrzezeniami. Moja kariere z telewizorami CRT zaczalem od Grundiga i musze powiedziec ze bylem z niego bardzo zadwolony, dzialal pare dobrych lat bez problemu, pozniej byl Thomson BlackDiva i mowiac szczerze odradzam kupowanie telewizorow tej firmy(problemy z kineskopem, drobne usterki ogolnie 6 razy w serwisie), teraz obecnie mam na stanie telewizor firmy LG oraz rowniez monitor tej firmy i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony z obydwu sprzetow tej firmy jak narazie normalnie zadnych problemow....

Pozdrawiam

• #334 05 Lis 2005 23:35
    Mart15
    Poziom 13  

emems napisał:
    > Mart15 - pracujesz dla Panasonica, że tak go wychwalasz (bo dla Sony chyba już nie) ? Może napiszesz dlaczego Philipsy mają słaby obraz, bo w testach uzyskują bardzo wysokie noty (np. http://www.homecinemachoice.com/), a takie puste słowa nic nie wnoszą do dyskusji. Co z tego, że Panasonic być może utrzymuje jakość, skoro nic ciekawego w CRT już nie proponuje (przynajmniej oficjalnie na swojej stronie). Pzdr

To są moje prywatne spostrzeżenia na podstawie tego, co mam i miałem w domu i na podstawie obserwacji w sklepach oraz na podstawie tego, co naprawiałem (oczywiście nie w serwisie, tylko prywatnie w domu).
    A praktycznie to firmy wychodzą z telewizorów kineskopowych na rzecz nowych technologii i dlatego piszę, że tylko firma Panasonic zachowała jakość, bo inne firmy, wydaje się, że traktują te telewizory po macoszemu.
    Sony wprowadziło niedawno nowy rodzaj kineskopów, za który główny manager w Japonii do spraw wdrażania technologii stracił pracę, bo firma nie odnotowała zaplanowanych zysków.
    Samsung zaryzykował i wprowadził nowy kineskop na rynek "Slim”, który charakteryzuje się krótszą szyją kineskopu. Czas pokaże, z jakim efektem.
    A odnośnie Philipsa, o który pytasz to obraz ma widoczne szumy, obraz nie jest tak czysty, zauważyłem to nie tylko na moim telewizorze, ale i innych tej marki, oraz jego system redukcji zakłóceń nie radzi sobie tak dobrze jak system Sony, mam porównanie aktualnie w domu, bo mam oba telewizory i teoretycznie to Philips powinien sobie lepiej radzić, bo ma mniejszy kineskop, a w rzeczywistości jest odwrotnie. Dodatkowo mogę Ci powiedzieć, że technologia Trinitron niestety nie ma sobie równych. Jedne z najlepszych monitorów komputerowe CRT i telewizory, które powstały – niekoniecznie firmy Sony – są konstruowane na kineskopach Trinitron – nie mylić z Flatronem, bo to trochę inna konstrukcja – bardzo ważna jest też zastosowana elektronika.
    Trinitron – To technologia produkcji lamp kineskopowych opracowana przez firmę Sony w roku 1968.
    Luminofor w postaci pionowych pasków nakładany jest na powierzchnię ekranu, maska zaś posiada zamiast otworów podłużne pionowe nacięcia. Nieprzeźroczysta część matrycy zajmuje mniejszą powierzchnię, a przez to wyświetlany obraz jest jaśniejszy i czystszy.
    Maska składająca się z setek delikatnych włókien utrzymywana jest przez dwa poziome druty tłumiące drgania, rozciągające się przez całą szerokość ekranu. Druty te mogą być widoczne jako poziome linie na białym tle. (są widoczne w monitorach, ale po dokładnym przyjrzeniu się i jeżeli o tym nie wiesz to nie zauważysz)
    Preferowałbym Sony, ale teraz coś często się psuje i gwarancję skrócili to już nie to co kiedyś.
    Podkreślam, że to są moje prywatne spostrzeżenia na przełomie ok. 10 lat i dotyczą telewizorów z górnej półki, obecnie są już dużo tańsze, a do tego każdy może mieć inne zdanie i gusta. Nie każdy zwraca uwagę na jakość, tylko wygląd lub awaryjność.
    Pozdrawiam.

• #335 06 Lis 2005 15:03
    Mefisto
    Poziom 12  

a więc pokazały się w MM 32X5 za 2399 zł. Nareszcie mogłem zobaczyć go na żywo i ocenić czy jest wart tych pieniędzy, tym bardziej, że w siecie można go kupić o ponad 200 zł taniej. Wygląd OK, możliwości też, obraz mniej kontrastowy niż w Philipsie i Panasonicu, ale bardziej naturalny jak dla mnie (choć niektórym może wydać się "mdły"). Co prawda nie ma wynalazków typu PIP czy POP, ale PAP jest. Dźwięk też w porządku. Oczywiście ma wadę, ale dla mnie stosunkowo nieistotną. W trybie 4:3 boki wygięte w łódkę bardzo wyraźnie. Po przejściu w zoom czy każdy inny tryb jest to niewidoczne. Pompowania nie zauważyłem (tzn. istnieje, ale nie jest dokuczliwe) - nie widzę zresztą sensu w krytykowaniu tej cechy, bo kto non stop przełącza kanały muzyczne i wpatruje się w "pływający odbiór". Ogólnie telewizor przy swych zaletach wart polecenia. Podsumowując: parametry Panasonica 29PX10, jakościowo odbiór na poziomie porównywalnym z PX20 z typowymi dla wszystkich panoramicznych przypadłościami w trybie standardowym.

• #336 06 Lis 2005 17:10
    melon44
    Poziom 10  

stereoman napisał:
    Will_away
    to jednak chyba sprawa tego modelu
    dzieliłem się wcześniej na tym forum wrażeniami z obejrzenia go w MM
    i miałem mniej więcej tego typu obiekcje:cry:
    byłem rozczarowany
    pamiętaj o rękojmi czyli o tym ,że towar nie spełnia warunków jakie miał mieć przy zakupie,dam ci linka, gdzie to jest extra objaśnione
    http://www.hdtv.com.pl/index.php?name=PNphpBB...opic&t=1043&postdays=0&postorder=asc&start=15
    pomyśl o wymianie na inny model innej firmy,bo ja też widziałem w tym JVC pompowanie obrazu,kiepszczenie przy 4:3 itp
    masz weekend zanim serwis przyjedzie i pamiętaj czym się różni gwarancja od rękojmi/vide link/
    powodzenia:D

ps.nie szukaj na siłe plusów w tym tv,płacisz za w pełni sprawny egzemplarz PEŁNĄ cenę więc nikt ci nie robi łachy :D

chyba szanowny kolega nie wie, że rękojmia to skończyła się z dniem 1 stycznia 2003 roku na rzecz niezgodności towaru z fakturą zakupu.
    Najlepiej korzystać z niezgodności towaru z fakturą zakupu gdy nie minie 6 miesięcy od daty zakupu, przyjmuje się, że do 6 miesięcy wada występowała w sprzęcie w momencie zakupu towaru przez klienta.

• #337 06 Lis 2005 17:25
    wiesiol
    Poziom 11  

Mefisto napisał:
    już wiadomo, że Thomsony będą dostępne u nas od 5 listopada
    Witam!Cosik nie slychac narazie pojawily sie w MM po 3299,Pozdrawiam!:cry:

• #338 06 Lis 2005 18:11
    stereoman
    Poziom 12  

melon44
    chyba mnie nie przekonałeś
    sprawa z rękojmią zmieniła się wraz z wejściem do Unii
    sprawdź link,który podałem
    niektóre sklepy wymyślają sobie nieboskie gwarancje/takie ,żeby klient nie miał za dobrze/ i w zanadrzu klient ma rękojmię
    pozdrawiam

wiesiol
    a te Thomsony w MM to z nowej dostawy??

Dodano po 2 [minuty]:

pytam ,bo statnio ich w MM nie było

• #339 06 Lis 2005 18:25
    wiesiol
    Poziom 11  

stereoman napisał:
    melon44
    chyba mnie nie przekonałeś
    sprawa z rękojmią zmieniła się wraz z wejściem do Unii
    sprawdź link,który podałem
    niektóre sklepy wymyślają sobie nieboskie gwarancje/takie ,żeby klient nie miał za dobrze/ i w zanadrzu klient ma rękojmię
    pozdrawiam

wiesiol
    a te Thomsony w MM to z nowej dostawy??

Dodano po 2 [minuty]:

pytam ,bo statnio ich w MM nie było
    Tego nie wiem ale gdy wspomnialem sprzedawcy o mozliwosci kupienia w granicy 2800 to cos wspomnial o upuscie swoja droga ta cena hm... jakby odjac vat to wyszloby cos w granicach 2700:D

Ciąg dalszy.