Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2004?

mk04 06 Lut 2005 15:00 201415 338
    Piotr Pajkert
    Poziom 32  
    Witam1
    Popieram wybór JVC. Co do pozostałych - znane są z awaryjności. Ja mam "Schneidera Scenaro" (nie ma go na polskim rynku - przywieziony z Niemiec). Jakość obrazu i możliwości ustawień - celujące.
    Cześć!
    mlody7
    Poziom 10  
    Palunuje zakup TV 16:9 32' Prosze o pomoc w dokonaniu dobrego wyboru.
    Narazie na placu boju po pierwszej selekscji pozostały 3 poniższe modele z preferencją tego pierwszego.

PANASONIC TX-32PX10 3559 zł
    >> http://www.agdrtv.com/telewizory/panasonic_tx_32_px_10_p.php

PANASONIC TX-32PM11 3089 zł
    >> http://www.agdrtv.com/telewizory/panasonic_tx_32_pm_11.php

SONY KV-32FQ86 4159 zł
    >> http://www.agdrtv.com/telewizory/sony_kv_32_fq_86.php

Rozpiętośc cenowa jest spora 3000 -4000 zł ,dlatego zastanawiam się czy warto np. dokładać 600 zł do PX10. Podobno PM11 ma kineskopy produkowane przez Dewoo i stąd taka cena i mająca pewnie swoje odzwierciedlenie w jakości.Z drugiej strony PX10 nie ma już w oferce np w niemeckich sklepach co mnie zaniepokoiło(PM11 jest i to w dobrych cenach)
    Kolejny problem to czy decydując się na PX10 nie warto dołożyć kolejne 500 zł i kupić SONY FQ86.

Dodam tylko że źródło sygnału dla TV bedzie głównie kablówka,ewentualnie karta DVB i wyjście TV z komputera (RADEON 9200), w przyszlości satcjonarny otwarzacz DIVX.
    W tym miejscu chce dodać że wiekszośc filmów oglądam własnie w formacie DIVX.

Dodam tylko ze w przedbiegach zrezygnowałem z Philispow ze wzgledu na awaryjnosc i SONY CS70 - produkowany w Hiszpani.

Z góry dziekuje za pomoc.
    komunista
    Poziom 10  
    Moim zdaniem najlepszy wybór to THOMSON WB 642S,nie wiem czy go widziałeś ale pośród tych przez Ciebie wymienionych ma zdecydowanie najlepszy obraz ale wybór należy do Ciebie..
    mikas4
    Poziom 11  
    Właśnie zastanawiam się nad kupnem tego THOMSON 32 WB642S. Widziałem tańsze modele ale miały bardzo rozmyty obraz. Czy naprawde w tym przedziale cenowym do 4300 Thomson ma najlepszy obraz ?
    mikas4
    Poziom 11  
    Można juz go kupic za 4000 - 4300 zł . Ta 5500 to stara cena .
    komunista
    Poziom 10  
    Taka jest cena dystrybutora zobacz na allegro bo widziałem taki za 4000 (thomson WB 642 S),jak poszukasz w internecie to nawet powinieneś znalezć taniej.Ceny spadają i powinieneś się trochę p[otargować.
    Gomar
    Poziom 11  
    Cześć witam wszystkich.

Proszę o opinię znawców użytkowników deawoo, i co powiecie o DTH-29U7K-100D. http://www.d-e.pl/?id=szukaj Miałem Sharpa i mi się skończył po 14 latach więc coś muszę kupić, mogę wydać 1600zł.
    JFX
    Poziom 2  
    Przeczytałem wszystko i jedyne co mi się nasuwa to "nie kupuj nic" bo co byś nie kupił bedzie do kitu :) Mam Panasonika PRISM od 12 lat niestety obraz jest już tak ciemny, że ogladanie nawet w nocy zaczyna być problemem. Szukam więc od jakiegoś czasu jakiegoś dobrego tv na zamianę spodobał mi się Philips 32PW9509 ale ta cena 4999 i Wasze ostrzeżenia że awaryjne są Philipsy... moze jednak jest ktoś zadowolony z tej marki???
    doom3r
    Poziom 11  
    A ja tez juz sam nie wiem... Ostatnio bardzo podoba mi sie Philips 28PW9509 i jego rewelacyjny Pixel Plus 2, czy w jakis innych (np. nie panoramach, tanszych;) modelach tez on wystepuje? Ewentualnie 29PT9009, bo moge w miare tanio miec, a PP1 tez nie taki zly. No i caly czas jeszcze Thomson 29DZ640S... Doszedl tez JVC AV 32X4 (prod. Wielka Brytania, wiec jakosciowo nie powinien byc zly), bardzo ladna linia choc troche duzy ;)
    matabane
    Poziom 10  
    Mlody7 Odwiedź stronę
    http://www.geizhals.at/deutschland/a138865.html
    to zobaczysz ile kosztuje ten telewizor Panasonic (TX-32PX10F Silber)
    w Niemczech ok. 600 Euro x 4 zł =2400zł, tylko nie wiem czy i za ile przyślą go do Polski. Ale trzymam rękę na pulsie - wysłałem zapytanie do tych oferujących sklepów.
    A Thomsona 32WB642S można kupić za 888 Euro na stronie http://www.geizhals.at/deutschland/a67359.html
    do tego trzeba doliczyć dostawę około 50 Euro w Austrii i Niemczech.
    Zdrówko
    simskor
    Poziom 2  
    Witam mam pytanko bo ostatnio bardzo potanialy LCD telewizory.
    http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11074 zastanaiwa mnie ten model. Czy to jest dobry wybór??
    A pozatym dlaczego jest w stosunku do innych LCD tej wielkości o tyle tańszy - czy to jest kwestia malej rozdzielczości nominalnej??
    Czy mimo tej rozdzielcości da się oglądać na tym telewizorze bez zdenerwowania.?

Pozdrawiam i z gory dziękujezaodpowiedź.
    SIMSKOR
    mikas4
    Poziom 11  
    Kupiłem ten telewizor Thomson WB642S . Obraz jest super , ale geometria troche kiepska. Nie wiem jak na innych telewizorach , ale tu od góry robi mi się taki łuk. Nie ma lini poziomej . Da się coś z tym zrobić . A jak jest u Was u tych osób co mają ten telewizor ?
    mlody7
    Poziom 10  
    Faktycznie ceny TV w niemczech są bardzo kuszące.

Zastanawia mnie tylko jak wygląda w takiej sytuacji sprawa gwarancji,czy polskie serwisy bedą rezpektować sprzęt zakupiony zagranicą ?
    zefir69
    Poziom 11  
    Jeśli chodzi o geometrie obrazu to nie ma ideału,wiekszość telewizorów wielkoformatowych ma podobne problemy,ogladalem panasoniki(32 px 10) Snoniaki(70,75,Q85,)philipsy i w kazdym mozna było się dopatrzeć się czegos nie tak z geometria(moim zdaniem najgorzej wypadł panas).
    Ja też mam ten model thomsona i też mozna by sie do czegos na siłe przyczepic choć jak mowie na tle innych telewizorow(na tym samym zrodle,ten sam kanał itd.)wypadł napewno lepiej od panasa i soniakow.
    Zawsze można to zglosic do serwisu i oni przyjeżdzaja i regulują geometrię w trybie serwisowym w ramach gwarancji,wiem bo już dzwonilem z ciekawości by zapytać czy jest taka mozliwość odpowiedzieli ze nie ma problemu,przyjeżdza serwisant zapina generator,obraz kontrolny i reguluje...Natomiast jesli chodzi o obraz walory uzytkowe i wyposazenie ten telewizor napewno przebija wspomniana konkurencję no i ma super dzwiek jak na tv,wbudowany suboofer poprawia jakość dzwięku w znacznym stopniu.
    mlody7
    Poziom 10  
    do mikas4
    Chyba tez sie skusze na Thomsona 640 S
    Zmartiwla mnie jednak Twoja informacja o geometrii, czy jest to bardzo uciążliwe,żałujesz zakupu ?
    Może można to wyregulować.
    I najważniejsze powiedz gdzie kupiłeś i w jakiej cenie ??

Pozdrawiam
    mikas4
    Poziom 11  
    Kupiłem go za 3500 zł w MixAgD. www.mixelectronics.pl
    Nie no nie jest tak źle z tym obrazem , chciałem troszke poprawić , ale widze że się nie da. W domu mnie wyzywają że przesadzam z tym obrazem i może taki zostać. A co do jakośći dzwięku i obrazu to jestem bardzo zadowolony.
    mlody7
    Poziom 10  
    juz na 99 % kupuje tego Thomsona chociaż go jeszcze nie widziałem w akcji ;)

Do mikas4
    Dzieki za info jutro jade specjalnie 80 km do mixrtvagd po ten model.
    powiedz mi jeszcze zanim sie wybiore po niego czy wizualnie ten telewizor w naturze prezentuje sie dobrze (obudowa itd), zeby mi na miejscu moja narzeczona go nie zakwestionowala :) ,bo na zdjeciu jest OK

Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Wytłumaczcie mi jeszcze czemu ten Thomson 642 S zniknoł ze strony
    www.thomson.pl ,czyżby wycofywali ten model i stąd obniżka ceny ??
    zefir69
    Poziom 11  
    Trzeba wziąć pod uwagę że do tego tv w zasadzie potzebny jest specjalny stolik,a jesli chodzi o dobranie innego to też moze być kłopot bo standartowe stoliki pod 32 cale mają wymiary 89 lub 90 cm, natomiast ten tv ma chyba 90,04cm i jest na dwóch nóżkach z przodu.Orginalny stolik thomsona kosztuje coś o. 800 zl i niewiele można na nim zmieścić.Ja kupiłem stolik Hubertus model buterfly2 i całość wygląda bardzo fajnie-stolik jest niski 44.5cm i odpowiednio szeroki 96 cm wykonany jest z aluminium i szkla cena ok.600 zl.
    Widzę że można było poczekać:( ,ja zaplacilem za swoj 4450,- a byla to cena wtedy korzystna.
    mikas4
    Poziom 11  
    @mlody7
    Nie no wygląd on ma spoko, troszkę dziwny ale to przez ten subwoofer
    . A jeśli chodzi o tą cenę, to była to promocja i z tego co wiem to jeszcze trwa. Ale była ograniczona pewną ilością tego sprzętu i słyszałem że było bardzo duże zainteresowanie tym telewizorem. Ja go kupiłem w pierwszy dzień promocji z samego rana. Więc radze Ci najpierw zadzwonić do tego sklepu i dowiedzieć się czy go mają lub czy mogą załatwić . Jeśli go kupisz to sądzę że razem z narzeczoną będziesz zadowolony.
    Jazdaaaa
    Poziom 18  
    a nie lepiej zastanowic sie nad kupnem czegos tanszego a wcale nie gorszego a powiedzialbym bardziej funkcjonalnego :
    Telewizor SONY KV-29XL71

cena producenta: 3500 zł

!!!!!!!!!!Podstawowe info
    Model na rok 2004
    2005
    Linia WEGA
    Kolor Czarny
    Fizyczne
    Waga [kg] -
    Wysokość [cm] 59.5
    Szerokość [cm] 79.5
    Głebokość [cm] 52.5
    Konstrukcja -
    Inne -
    Kineskop
    Przekątna ekranu [cal] 29
    Częstotliwość pracy [Hz] 100 Hz
    Rodzaj kineskopu FD Trinitron
    Inne -
    Techniczne
    Magistrala SmartLink
    Telegazeta
    Pamięć stron telegazety 250
    Pilot Standardowy
    Zastosowane technologie Digital Noise Reduction
    Inne -
    Tuner
    Automatyczne strojenie
    Liczba programów 100
    Multiplikacja obrazów PIP
    Tuner funkcje -
    Nagłośnienie
    System fonii Stereo Nicam
    Uprzestrzennienie dźwięku
    Dźwięk technologie BBE
    Virtual Dolby Surround
    Ilość głośników 2
    Moc głośników RMS [W] 35
    Korektor -
    Inne -
    Funkcje
    OSD
    Tryb 16/9
    Menu w języku polskim
    Prosta instalacja -
    Zoom -
    Blokada rodzicielska -
    Funkcja hotelowa -
    Timer Wyłączenie
    Zegar -
    Stop klatka -
    Zastosowane technologie -
    Inne -
    Złącza
    Panel przedni/boczny
    Złącza Euro
    Złącza A/V
    Wyjścia audio -
    Wyjście słuchawkowe -
    Zastosowane technologie -
    Inne -
    Załączone wyposażenie -
    Gwarancja 12 miesięcy
    Cena [PLN] 3500

Sony - piękno + funkcjonalność
    DOMINIK!!
    Poziom 10  
    Jazdaaa ma racje ale proponuje cos takiego:

Model: PHILIPS 32 PW 9309,

Opis:
    PHILIPS 32 PW 9309
    Philips 32 PW9309 32\" telewizor panoramiczny lOOHz Pixel Plus I
    Obraz/Wyświetlacz
    Format obrazu : 16:9
    Długość przekątnej ekranu (cale) : 32 wejście
    Długość przekątnej ekranu (cm) : 82 cm
    Widoczna długość przekątnej ekranu : 76 cm
    Typ ekranu : Kineskop RealFlat
    Funkcje dotyczące obrazu : Digital Crystal Clear, Active Control z czujnikiem oświetlenia, Funkcja Widescreen Plus, Układ Scavem, Digital Natural Motion, Pixel Plus™, Dynam. automat. ustawianie ostrości
    Funkcje i cechy dotyczące ekranu : Ekran z powłoką przeciwodblaskową
    Przetwarzanie obrazu : 100 Hz Digital Scan
    Dźwięk
    System dźwięku : Virtual Dolby Surround
    Moc muzyczna : 60 W
    Funkcje poprawy dźwięku : Cyfrowa obróbka sygnału
    Głośniki
    Wbudowane głośniki : 2
    Tuner/Odbiór/Transmisja
    Zakresy tunera : Hyperband, S-Channel, UHF, VHF
    System TV : PAL, NTSC
    Wejście antenowe : 75 omów koncentryczne (IEC75)
    Odtwarzanie wideo : NTSC, PAL, SECAM
    Liczba zaprogramowanych kanałów : 100
    Możliwości połączenia
    Liczba połączeń AV : 3
    Złącze Ext 1 Scart : RGB, Wejście i wyjście CVBS
    Złącze Ext 2 Scart : Y/C, Wejście i wyjście CVBS
    Funkcje dotyczące połączeń : Cinema Link
    Złącza z przodu/z boku : Wyjście na słuchawki, Wejście S-video, Wejście audio lewe/prawe, Wejście CVBS
    Inne połączenia : Antena IEC75, Wyjście analogowe audio lewe/prawe
    Wygoda
    Łatwa instalacja : Automat. instalacja kanałów (ACI), Plug & Play, Cyfrowa pętla strojenia PLL, Automat. zapis stacji, System automat. strojenia (ATS), Dostrajanie, Sortowanie
    Łatwa obsługa : Powiększenie 16x, Pochylenie obrazu, Stopklatka, Elementy ster. umieszczone u góry, Graficzny interfejs użytkownika
    Nr typu pilota zdalnego sterowania : RC2080
    Teletekst : Telegazeta Hypertext (1200 stron)
    Funkcje dotyczące telegazety : Wyszukiwanie słowa, Habit Watch
    Funkcja Picture in Picture : Podział ekranu telegazety
    Ustawienia formatu ekranu : 6 trybów panoramicznych, Automatycznie wybieranie formatu, Przesunięcie napisów i nagłówka
    Zegar : Wyłącznik czasowy, Smart Clock
    Zabezpieczenie przed dziećmi : Blokada rodzicielska
    Elektr. przewodnik po programach : NexTView 2
    Wymiary
    Głębokość urządzenia : 539 mm
    Wysokość urządzenia : 549 mm
    Ciężar urządzenia : 54 kg
    Szerokość urządzenia : 847 mm
    Waga wraz z opakowaniem : 60 kg
    Archiwum : Srebrny Precision (10888)
    Głębokość opakowania : 702 mm
    Wysokość opakowania : 717 mm
    Szerokość opakowania : 968 mm
    Moc
    Pobór mocy : 109 W
    Pobór mocy w trybie czuwania : < 1 W
    Zasilanie sieciowe : 220–240 V AC, +/- 10%
    mikas4
    Poziom 11  
    Jazdaaaa napisał:
    Sony - piękno + funkcjonalność

+ awaryjność
    mario1965
    Poziom 10  
    Ja również długo szukałem dobrego telewizora i kupiłem Thomsona WB 842S ,porównałem kilkanaście sztuk i niestety doszedłem do wniosku, że ten model bije wszystkie na łeb,może Loewe jest podobny ale kosztuje 3 razy więcej.Jeżeli ktoś widział jakość tego kineskopu w akcji to na pewno wie o co mi chodzi .Sony,Philips,JVC o których wspominacie to nie ta liga.
    JFX
    Poziom 2  
    Ja również długo szukałem dobrego telewizora i kupiłem Thomsona WB 842S ,porównałem kilkanaście sztuk i niestety doszedłem do wniosku, że ten model bije wszystkie na łeb,może Loewe jest podobny ale kosztuje 3 razy więcej.Jeżeli ktoś widział jakość tego kineskopu w akcji to na pewno wie o co mi chodzi .Sony,Philips,JVC o których wspominacie to nie ta liga.

Mario1965 spójrz może jeszcze na Philips`a 32PW9509 myślę że obraz to na pewno co najmniej ta sama liga choć muszę przyznać, że cena thomson`a 32Wb842 4999 jest bardzo kusząca jest to cena wraz ze stolikiem w MIX moim zdaniem warto kupić...
    mario1965
    Poziom 10  
    Philips 32PW9509 za bardzo wyostrza obraz(pixel plus) który jest nienaturalny a wygląd też niestety jest gorszy.Jeżeli dłużej pooglądasz obraz w tym philipsie to będziesz wiedział o co mi chodzi ja do tego nie mogłem się przyzwyczaić dla mnie to niestety nie ta liga.
    doom3r
    Poziom 11  
    Ten Philips to piekna sprawa, akurat mi PP2 czy Movie Plus baaardzo odpowiadaja, niestetey na TV moge przeznaczyc ok 3.000, i co w tej kwocie jest do lykniecia? Philips 29PT9009, Thomson 29DC850 (2.499 w MM), 29DZ640S.

W ofercie tego MixElectronics nie widze juz 642, 842, tylko 640 pozostal (w jakiejs kosmicznej cenie).
    http://www.mixelectronics.pl/index.php?com_oferta1&Itemid=39
    JFX
    Poziom 2  
    doom3r napisał:
    W ofercie tego MixElectronics nie widze juz 642, 842, tylko 640 pozostal (w jakiejs kosmicznej cenie).
    http://www.mixelectronics.pl/index.php?com_oferta1&Itemid=39

Ja dostałem do domu ofertę z niej podałem cenę :) Byłem równiez w sklepie tej firmy i nie dość, że oferta była inna tzn nie było w sklepie np thomsona 642 ani 842 to jeszcze cena np philipsa 5909 też o 1000 zł wyższa :)
    Marcina
    Poziom 10  
    Ja tez zamierzam kupic sobie nowy telewizorek ale bardziej sklanialbym sie ku PANASONIC TX-29PM11.Troche poszperalem i sporo o nim pochlebnych opinii.
    Ja jednakze jeszcze zastanawiam sie nad LG RE-29FA34RB lub SAMSUNG CW-29Z068.
    Zastanawialem sie takze nad Thomsonem DZ640 (troche za drogi!!!wiec odpada raczej).
    Ale najbardziej sklaniam sie by wybrac Panasonica TX-29PM11( Jakby nie bylo to jednak porzadna firma!!!)

Pozdrawiam
    Marcin