Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 27 Wrz 2007 20:12 410116 1331
  • #1051 27 Wrz 2007 20:12
    Alski1
    Poziom 19  

Kasik13- cyt."Przed zamknięciem drzwi pralki należy sprawdzić, czy żaden fragment pranej odzieży nie zostanie przytrzaśnięty. Taka sytuacja może spowodować uszkodzenie odzieży, a nawet pralki".

• SterControl
  • #1052 27 Wrz 2007 20:51
    kasik13
    Poziom 10  

Nie ma raczej takiej mozliwosci; drzwiczkami moja laska na pewno tego nie przytrzasnela, uszkodzenie jest widoczne na uszczelce przy bebnie a gdyby przytrzasnely to drzwiczki to byloby i na uszczelce drzwi slad nie wiem co sie stalo i jak jest to mozliwe

Dodano po 22 [minuty]:

tak to wyglada :cry: nikt mi nie wmowi ze to moja wina

Moderowany przez skryn:

W tym dziale nie zajmujemy się naprawą urządzeń!
    Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• #1053 27 Wrz 2007 22:52
    Stefan12
    Poziom 11  

Ursa777 napisał:
    Ja mam Elektroluxa 12470 W. Wydaje mi się ,że dla dwoch osób to za duża pralka- 6 kg prania to już sporo. Jej wymiary w małej łazience są zauważalne ,jest głębsza od standardowej o ok.10cm. a otwór bębna też jest duży co w zasadzie jest zaletą ale optycznie powiększa i tak dużą pralkę. Pierze bardzo dobrze, wszystko jest czyściutkie, nie wygniecione ma fajne programy lecz niestety jest głośna. Jeżeli hałas komuś nie przeszkadza to może być bo cena też dosyć przystępna.

Ale przeciez nie trzeba jej zawsze zapełniać, więc chyba wielkość nie przeszkadza, a czasem się przydaje (pranie dużych rzeczy). Poza tym czy 60cm głębokości to nie jest standard? Niestety, ta głośność to wada, szczególnie w bloku.
    A jak wypada w porównaniu z tym Electroluxem ta AEG 62610 i Gorenje 63120?
    Czy może jednak szukać czegoś innego?

• #1054 28 Wrz 2007 07:15
    flowerman
    Poziom 2  

Jurek2805 napisał:
    Persil Color napisał:
    @justm
    Możesz kupić AEG, ale szukaj raczej modeli trochę starszych. Strzeż się tych wyprodukowanych we Włoszech. Może jeszcze załapiesz się na sprzęt "Made in Germany". Spiesz się!

Persil ma rację. Trzeba poszukać tych z napisem "Made in Germany" na przednim panelu w dolnym prawym rogu, oraz na naklejce przy otworze wsadowym. Gdzieś od stycznia tego roku pojawiły się produkowane pełnogabarytowe już bez tej deklaracji. Podejrzewam, że dlatego ich ceny tak momentalnie "zjechały" w dół. Nie dotyczy to slimów, które były i są robione we Włoszech od kilku dobrych lat (sam posiadam i na razie jestem zadowolony) oraz górnoładowanych robionych we Francji.

Te moje są dokładnie górnoładowane.

Ale czy ktoś się z nimi spotkał, bo ja osobiście nie mogę się doszukać danych technicznych wszystkich 4 pralek naraz i nie mogę ich porównać.

A cenami się różnią sporo, choć to nie problem.

Pozdro

• #1055 28 Wrz 2007 09:49
    justm
    Poziom 10  

Persil ma rację. Trzeba poszukać tych z napisem "Made in Germany" na przednim panelu w dolnym prawym rogu, oraz na naklejce przy otworze wsadowym.

a polecacie szczególnie jakiś model z zastrzeżeniem, że górnoładowana + dziecko w drodze?
    z tego, co u Was czytałam i oglądałam to chyba wszystkie modele mają teraz już takie funkcje jak dodatkowe płukanie itd?
    przydałoby się również, żeby pralka nie była zbyt głośna.

dzięki za podpowiedzi.

ciekawa jestem również Panów opinii nt Bosch Maxx 5 WOT 26350 BY
    a decyzja musi zapaść najdalej w ten weekend :)

po dokładniejszym wgłebieniu się w temat - z aeg cenowo łapie się tylko 45050, z elektroluxa podoba mi się kilka np 1016, 13420, 10420. zlitujcie się nad babą i pomóżcie w ostatecznym wyborze. :D
    czy wiecie która z nich ma płynną regulację wirowania i temp?

• #1056 28 Wrz 2007 10:22
    Crossbow
    Poziom 10  

A czy istnieją jakieś ciekawe modele pralek typu slim o dużej pojemności i niezawodności charakteryzujące się również cichą pracą? Chodzi mi też o model łatwy do wypoziomowania - niestety w łazience nie mam prostej podłogi a jedyne miejsce gdzie mogę ustawić pralkę ma spad do kratki odpływowej więc z natury rzeczy nie jest poziome.

• #1057 28 Wrz 2007 15:20
    bodziuba
    Poziom 10  

Witam!

Przygotowuję się do kupna mojej pierwszej pralki - niestety ładowanej od góry...

Jak wiadomo oferty sklepów internetowych są najkorzystniejsze, jednak zazwyczaj są one bez dodatkowych usług poza transportem. A zdążyłam się zorientować, że ważnym czynnikiem jest wypoziomowanie pralki, żeby potem nie skakała i cudów nie robiła ;)
    Czy to wymaga jakieś specjalnej wiedzy tudzież talentu???
    Wiem, że taką usługę można zamówić sobie np. w RtvEuroAgd... no ale cena pralki też wtedy wyższa...

Dodam, że po lekturze tego forum doszłam do wniosku, że pozostaje mi firma ELECTROLUX (w tej chwili upatrzyłam Electrolux EWT 1316).

• #1058 28 Wrz 2007 18:26
    Ursa777
    Poziom 10  

Chciałam tylko zwrócić uwagę na rzeczy które w dużym markecie są niezauważalne. Gdy pralki stoją obok siebie w sklepie to wydają się takie same, a w domu może być problem jak nam tych kilku centymetrów braknie. Jej wielkość mi w niczym nie przeszkadza, zaletą jest duży otwór na pranie.
    Ale dopiero w domu zauważyłam że jest trochę większa od 5 kg.
    No a z tym hałasem .Sama nie wiem czy wszystkie są takie głośne czy tylko ja tak trafiłam. Ale pomimo tego nie żałuję że ją wybrałam, pierze bardzo dobrze i to jest najważniejsze.

• #1059 28 Wrz 2007 22:09
    basik798
    Poziom 9  

Zdecydowałam się jednak na pralkę boscha WAE 20160.
    cena przystępna, energooszczędna z wsadem na 6 kg nie ma programu krótkiego ale czy to potrzebne- raczej nie często pierze się w temp 30st
    proszę specjalistów o słowa otuchy
    czy to będzie dobry wybór?
    czy lepiej wybrać z wyświetlaczem jakiegoś boscha?
    czy słusznie boję się kupować pralek z wyświetlaczem czy może jednak lepsze właśnie z wyświetlaczem niż bez. wiem że pewno macie już dość tematu o pralkach i odpowiadanie na prawie zawsze takie same pytania ale
    proszę czy to będzie dobry wybór???
    bo jestem już zdecydowana na ten model pralki ale chciałabym zaczerpnąć jeszcze ostatniej waszej opinii
    pozdrawiam
    Basia

• #1060 29 Wrz 2007 00:45
    mir.mar
    Poziom 12  

bodziuba napisał:
    (...)
    Dodam, że po lekturze tego forum doszłam do wniosku, że pozostaje mi firma ELECTROLUX (w tej chwili upatrzyłam Electrolux EWT 1316).

uwazam, ze to dobry wybor... [kiedys sie nad nia zastanawialem]
    moja siostra ma ciut lepsza [EWT 1326] ponad 3 lata i jest z niej b. zadowolona. z ciekawostek: mi.n. ma program do prania obuwia...

• SterControl
  • #1061 29 Wrz 2007 01:33
    justm
    Poziom 10  

basik798 napisał:
    raczej nie często pierze się w temp 30st

basiu, panowie chyba na weekendzie :D.
    ja nie pomogę, ale uśmiecham się, bo ja swoje rzeczy najczęściej piorę w 30st - prawie wszystkie bluzki do kostiumów w tej temp, podobnie moja biezlina itp :)

jedyne, co mi się rzuciło w oczy na http://www.agdexpert.pl/pralki-ladowane-od-frontu/wae-20160-by w opisie to, że w specyfikacji w jednym miejscu podano, że ma opóźniony start a w tabeli, że nie ma. a koledzy pewnie zamarudzą, że mało obrotów

spokojnej nocy.
    ps.
    ja też czekam na rady.

Dodano po 2 [minuty]:

bodziuba napisał:
    w RtvEuroAgd... .

ja się dopatrzyłam jedynie, że w eurortv agd mają ogólnie sporo wyższe ceny niż w sklepach internetowych, na pralkach które ja biorę pod uwagę średnio 100-200pln a to już sporo.

• #1062 29 Wrz 2007 09:10
    bodziuba
    Poziom 10  

justm napisał:

ja się dopatrzyłam jedynie, że w eurortv agd mają ogólnie sporo wyższe ceny niż w sklepach internetowych, na pralkach które ja biorę pod uwagę średnio 100-200pln a to już sporo.

no właśnie, ale mi chodzi o to czy to wypoziomowanie jest trudne?? bo jak sama dam sobie radę to kupię przez neta...

• #1063 29 Wrz 2007 11:27
    Alski1
    Poziom 19  

Wypoziomowanie? Wystarczy położyć na pralce poziomicę i kluczem dostarczonym do urządzenia wyregulować nóżki. Większy problem może być ze zdjęciem blokad transportowych. Bądź co bądź w Instrukcji Obsługi pralki wszystko jest dokładnie wyjaśnione. Myślę, że nie będziesz miała zbyt dużych problemów.

• #1064 29 Wrz 2007 12:11
    bodziuba
    Poziom 10  

Alski1 napisał:
    Wypoziomowanie? Wystarczy położyć na pralce poziomicę i kluczem dostarczonym do urządzenia wyregulować nóżki. Większy problem może być ze zdjęciem blokad transportowych. Bądź co bądź w Instrukcji Obsługi pralki wszystko jest dokładnie wyjaśnione. Myślę, że nie będziesz miała zbyt dużych problemów.

dzięki :)

• #1065 29 Wrz 2007 18:09
    kijas1
    Poziom 12  

witam.czy ktoś spotkał sie z opiniami na temat pralek INDESIT MOON.niewiele można wyczytać w sieci na ich temat.będę wdzięczny za odpowiedz.przydał by sie także ranking pralek .

• #1066 30 Wrz 2007 17:13
    Persil Color
    Poziom 16  

Według mnie, Indesit Moon to parodia pralki. Chcesz ją kupić??
    Ranking pralek: Miele są spoko, a reszta w zasadzie nie :P Nie no, nie jest tak tragicznie, ale trochę prawdy w tym jest. Trudno dzisiaj o dobrą pralkę. No a ranking trudno jakoś stworzyć, prędzej podzieliłbym poszczególne marki na klasy (biorąc pod uwagę jakość, a nie bajery)...
    KL. 1.: Miele
    KL. 2.: Bosch/ Siemens (z wyłączeniem najtańszych modeli), AEG i Electrolux (choć sam nie jestem ostatnio pewien), Gorenje (wybrane modele)
    KL. 3.: W zasadzie cała reszta...

• #1067 30 Wrz 2007 19:33
    kijas1
    Poziom 12  

dziękuję za odpowiedz .napisze moze inaczej mam kwotę 1300-1400zl.co byś cię polecali (the best buy w swojej klasie).ranking mógłby być np. w kategoriach cenowych.

• #1068 30 Wrz 2007 21:00
    jas07
    Poziom 12  

AEG/Electrolux nie! To juz "włoszczyzna" ze wszystkimi dolegliwościami tego faktu. Może uda się znaleźć coś jeszcze z produkcji niemieckiej.
    Wszystkie nowe modele są juz produkcji włoskiej - tak naprawdę to już Zanussi. Może ktoś znajdzie jakiś starszy model, który będzie dostępny w necie..? Moja stara pralka "lasuje się", więc muszę ją czymś zastapić. AEG/Electrolux "
    Made in Germany" sprawdził się u mnie doskonale. Martwię się trochę o nową lodówkę AEG, ku mojemu zaskoczeniu ma na tabliczce znamionowej napis "Made in Italy"...Kupując w necie nie znalazłem w opisie takiego ostrzeżenia.
    Jak nie znajdę AEG, to kupię jakiegoś Siemensa. Albo Boscha. W sumie lepszy będzie "polski" Bosch od włoskiego AEG/Electrolux...

• #1069 30 Wrz 2007 21:15
    PGS2
    Poziom 10  

Witajcie!

Ujmę to tak... Prawie kupiłem Gorenje 63121-za 1699zł jest w Markecie E.LECLERC Bielany. Tak jak pisałem egzemplarz powystawowy. I ma tę wadę przez, którą jej nie kupiłem tj. delikatnie na zawiasach opuszczone? wyrobione drzwiczki? Około 3mm trzeba je podnieść aby je bezproblemowo zamknąć. Tzn. i tak jak są tez się zamykają ale wiecie... Wyłożyć 1699zł i jeszcze mieć niesprawne drzwiczki??? Ten bolec/haczyk/wtyczka... tak o te 3mm zahacza o "gniazdko" Coś nie tak... aha przeceniona właśnie przez to z 1999zł ale to wiecie... Ceny każdy tego modelu w sieci znajdzie. Dostępny od ręki -transport gratis na terenie Wawy. To info dla kogoś jeśli szuka tego modelu. nie mam pojęcia co ze szczelnością i eksploatacja dalej przez te drzwiczki. Teoretycznie nie powinno to mieć jakiegoś super znaczenia? Ale czy na pewno?? Nie można naprawić tego na Gwarancji trzeba samemu płacić za naprawę uszkodzenie mechaniczne??? Chol..a nie wiem... Tak sie wkurzyłem... i nie kupiłem. Nie mogłem zadzwonić do serwisów co z tym felerem zrobić? Bo sie przenoszę i nie mam sieci w mieszkaniu. I nie wiedziałem nawet gdzie dzwonić. O informacji nie mówię. to samo o tym by zajrzeć i poczytać o serwisach w instrukcji... Zapomniałem... po prostu o czymś takim. Jak ja się od netu uzależniam :D Żonie obiecałem nie dobrą ... Ale Super Pralkę! I co teraz??? Odwiedziła nas moja Super świetna teściowa. Jest naprawdę spoko :D i myślę sobie jedzmy do Saturna w Arkadii... Dodam, że rano w akcje desperacji przedstawiłem żonie zalety pralek Miele. Znane z Elektrody i naszej strony www.elektroda.pl i ich cenę 2999zł za W 1513. Żona przestraszona ceną ale... ok Jesteśmy w Saturnie oglądamy Miele W 1513. spokojna rozmowa z Panem sprzedawcą. Który stwierdził min. że Wolałby tą Miele od Siemensa Czy Boscha za 3000 zł. i, że obecne pralki są przewidziane przez Producentów na 10 lat eksploatacji. Miele na 20 - 25. Krótka narada i ...kupujemy Miele. Ciężko zarobione 1700zł wpłacone. Reszta w 5 ratach. We wtorek ma być w mieszkaniu. Wiecie sam teraz nie wiem czego mam się spodziewać... Że moje koszule do pracy będą śnieżno białe? Że mej żonki spódniczki nie pogniecione? Że prasowanie to przyjemność? Że nikt z mej rodziny nie nabawi sie alergii??? Że to nie pralka tylko Statek kosmiczny??? Mam NADZIEJĘ... Jak nie ... to będę spał w Wannie tuląc się do Miele!...
    Kurcze jestem taki podekscytowany, że nie zasnę chyba... a rano do pracy. Dodam, że muszę jeszcze do żony do mieszkania wrócić 60km. Pisze od Super Teściowej:D i czekam aż się drugi wsad odwiruje w Whirpoolu AWG 879 800/obr. 4 rok bez problemów... oby tak dalej! Co do Wanny to żart ale mam nadzieję, że chociaż psuć się nie będzie.... a Tfu na psa urok... żadnego psucia... tfu... odpukać w niemalowane i wogóle... :D Jak zrobię pierwsze pranie to opisze wrażenia... Czy odlecę w kosmos... czy boleśnie upadnę....Jeszcze jedno. Sprzedawca twierdził, że je ręcznie składają. Manufaktura ma się rozumieć??? i Coś co mnie pociesza ... napis na pralce.... Made in Germany... Mam nadzieję, że dobrze zrobiliśmy. Tyle naprawdę Ciężko Zarobionych Pieniążków... Ponoć "oszczędnych nie stać na oszczędzanie"... Oby. Jestem na granicy absurdu i radości z zakupu...

Ponoć dobry mąż to taki, który do żony wraca :D więc i ja widząc koniec prania wsiadam. i jadę. Już tylko godzinka jazdy do domu.

Cóż Pozdrawiam wszystkich, którzy dotarli do końca...

• #1070 30 Wrz 2007 21:17
    raton laveur
    Poziom 19  

kijas1 napisał:
    (ciach) mam kwotę 1300-1400zl.co byś cię polecali (the best buy w swojej klasie) (ciach)

W tych pieniadzach najlepszy jest moim zdaniem AEG LAVAMAT 62610, ewentualnie tez AEG LAVAMAT 52610. Do zaslugujacych na uwage modeli w tej cenie zaliczylbym tez, choc maja tylko 1000 obrotow i sa glosniejsze, Bosch WAE 20460PL i Gorenje WA63100. Ewentualnie jeszcze Bosch WAE 20160PL. No i jest slim Gorenje WS43100 jeszcze do znalezienia w tym przedziale cenowym, pralka cicha i bardzo dobra, tyle ze jest mniejsza-pojemnosc 4,5 kg. Elektroluxow, po ostatnich opiniach tu na forum, wole nie polecac, bo zaczynam miec watpliwosci, czy te aktualnie produkowane dorownuja jakoscia dawniejszym. Porownaj sobie te powyzsze modele, sa wg mnie niezle, moze ktorys Ci akurat przypasuje (no i jest jeszcze kwestia dostepnosci). A pralki Indesit to rzeczywiscie sobie odpusc, podzielam tu w pelni opinie kol. Persil Color. Pozdrawiam :D

• #1071 30 Wrz 2007 21:38
    PGS2
    Poziom 10  

Jeszcze jedno... Mam nadzieję, że uda mi się ją prawidłowo odblokować??? i odpowiedni ją podłączę??? Wypoziomuję??? płytki, także równe podłoże...

Jakieś porady???

Pierwsze pranie bez wsadu?- bez ubrań?? - tak coś mi mignęło około chyba 30 str. w pierwszym wątku... chyba...

Dodam, że waży 99kg!

Nie za dużo info jest w sieci o Miele W1513... Albo nie mam szczęścia.... Macie jakieś info o tej pralce? Może jakieś "sztuczki" tak jak "emer" ze Swoim Simensem :D będę wdzięczny za nie :D

Wybaczcie, że się tak ekscytuje... Ale to Nasza Pierwsza Własna Pralka.... :D
    Pozdrawiam
    Persil Colora-jednak Miele :), Raton Laveura, Jurek2805, Serwala, Emera i każdego kto napisał tu choć jedna konstruktywna opinię n/t jakiejkolwiek pralki. Z pewnością pomoże tak jak i mi pomogło wyrobić sobie pogląd na tą ciekawą i ważna dziedzinę AGD i spokrewnione-np. watek o proszkach. Każdy kto szuka lub szukał pralki wie o co chodzi :D

Jak UPIORĘ to dołączę swój test W1513.

PAX!

• #1072 30 Wrz 2007 21:53
    jopop
    Poziom 9  

Witam, jak wiele osób tutaj szukam pralki, oglądałam już sporo modeli, ale nie chcę ich tu wymieniać by nikogo nie sugerować, może podpowiecie mi coś innego:)

1. Wymagania:
    a) mam 55 cm miejsca na nią, czyli chyba musi być ładowana od góry (inaczej musiałabym pełzać pod umywalką by ją ładować)
    b) do 2000 pln (ale JEŚLI naprawdę warto zapłacić trochę więcej - to dorzucę)
    c) dostępna w miarę łatwo (Warszawa) - najchętniej jakiś sklep netowy (odpadają modele, na które trzeba polować, szukać okazji itp.)
    d) ok. 5 kg ładowności (1 os., ale liczę na to, że będzie więcej :D)
    e) możliwie energooszczędna, wodooszczędna i cicha
    f) z porządnym i łatwym do czyszczenia filtrem - głównie chodzi tu o KOCIE KŁAKI
    g) trwała, z serwisem łatwo dostepnym (żeby przyjechali do mnie, a nie ja do nich...)
    h) z bardzo długą gwarancją LUB z niedrogim serwisem i częściami po okresie gwarancji LUB tak trwała, że się w ogóle nie psuje ;)
    i) bezpieczna, głównie pod względem zalewania sąsiadów pod spodem...
    k) przydałaby się jakaś blokada guzików jeśli będą one na górnej powierzchni, nie wiem czy zawsze uda mi się na czas wywalić koty z łazienki:)

2. Inne:
    a) wygląd obojętny (tzn wolałabym białą niż różową, ale to tylko tyle...)
    b) nie musi mieć miliona skomplikowanych programów
    c) nie musi być "dla idioty" - może mieć napisy w zasadzie w dowolnym języku europejskim :)

3. Rozważania i wątpliwości:
    a) czy przy takim ograniczeniu miejsca w ogóle jest sens szukać czegoś innego niż ładowana z góry?
    b) czy lepiej postawić na firmę polską (tańszy serwis) czy jakąś obcą (być może większa trwałość)

Dziękuję już z góry za rady!

Pozdrawiam,

Joanna

• #1073 30 Wrz 2007 21:56
    deep
    Poziom 1  

Witam!

Jestem nowy na forum (co widać po liczbie postów :), przejrzałem ten wątek prawie w całości, ale jednak byłbym wdzięczny, gdyby ktoś ostatecznie mi pomógł dokonac wyboru...

Zbliża się zakup pierwszej pralki... Dla dwóch osób (bez dzieci, narazie), niepotrzebny jest duży wsad, ma być ładowana od przodu i dodatkowo jakas niegłęboka - slim? Cena - najlepiej do 1500 PLN (ewentualnie wyżej, jeśli jest jakiś brylancik). Aha, wody i prądu ma zużywac tyle, by dobrze prać, nie musi przesadzać z oszczędnością :) No i ogólnie być jak najlepsza :)

Co byście mi poradzili?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

• #1074 30 Wrz 2007 22:32
    Crossbow
    Poziom 10  

Co sądzicie o modelach pralek AEG: Lavamat 48540, i Lavamat 47330?
    I mam jeszcze pytanie do użytkowników tych pralek... Czy posiadają one dwie czy cztery regulowane nóżki? Mam podłogę tak krzywą, że dwie regulowane nóżki nie wystarczą. Czy wogóle są jakieś pralki ładowane od góry z czterema regulowanymi nóżkami?

• #1075 01 Paź 2007 09:32
    Stefan12
    Poziom 11  

Ponawiam pytanie:
    Prala dla dwóch osób, cena do 1500zł.

1. AEG 62610
    2. Electrolux 12470
    3. Gorenje 63120

Która z tych będzie najlepsza?
    Ewentualnie inne propozycje w tej cenie mile widziane...

I jeszcze dodatkowe pytanie. Niedługo u nas otwierają sklep Saturn (Gdańsk). Myślicie, że jest szansa wyrwać coś w atrakcyjnej cenie czy jednak szukać w sklepach internetowych?

Pozdrawiam
    Stefan

• #1076 01 Paź 2007 11:13
    raton laveur
    Poziom 19  

jopop napisał:
    Witam, jak wiele osób tutaj szukam pralki, oglądałam już sporo modeli, ale nie chcę ich tu wymieniać by nikogo nie sugerować, może podpowiecie mi coś innego:) (ciach)

Witam,
    jesli juz musi byc koniecznie gornoladowana, a z opisu wynika, ze raczej tak, bo nawet przy slimie glebokim na 40-45 cm musialabys wejsc pod umywalke w celu zaladowania, i jeszcze jest kwestia, czy syfon tejze umywalki nie blokowalby drzwiczek???-wiec chyba lepsza w tym wypadku gornoladowana, a z gornoladowanych, z czystym sumieniem i pelnym przekonaniem, moge polecic wlasciwie tylko marke Miele (sam mam siodmy rok gornoladowana Miele Novotronic W150S i jestem baaardzo zadowolony, z kocimi klakami tez radzi sobie dobrze, a jest ich troche, bo mam 3 koty, w tym dwa dlugowlose...).
    Niestety, jedyna wada pralek Miele jest ich cena (choc wlasciwie nalezaloby ja podzielic na pol, bo sa to pralki przewidziane na przynajmniej 20 lat uzytkowania, a nie jak innych firm na 10 lat lub mniej), a ich modele gornoladowane sa jeszcze sporo drozsze od podstawowych przednioladowanych :cry: z nowych ta jest chyba najtanszym modelem w gornoladowanych :cry: www.skapiec.pl/site/cat/302/comp/72453 .
    Radzilbym wobec tego szukac na allegro sprowadzonej z Niemiec, uzywanej, lecz niezbyt starej Miele z serii Novotronic, cos w rodzaju tych dwu modeli: www.allegro.pl/item249373037_pralka_miele_w150_f.html , www.allegro.pl/item250431431_rewelacyjna_pralka_miele_.html , po przegladzie technicznym i najlepiej z roczna gwarancja od sprzedawcy (bywaja takie, trzeba tylko czasem poczekac). Sa tez sklepy z uzywanym sprzetem AGD sprowadzonym z zachodu, najczesciej z Niemiec, mozesz poszukac i w takich sklepach, w W-wie tez pewno sa, choc najwiecej tych sklepow jest chyba na zachodzie Polski...
    Ewentualnie, z nowych, jeszcze mozesz sie przyjrzec gornoladowanym pralkom marki AEG, np. AEG LAVAMAT 48380, AEG LAVAMAT 47280, AEG LAVAMAT 47330.
    Pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniach pralki :D

:arrow: PGS2 dzieki za pozdrowienia :D Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiles i mysle, ze bedziecie z zona zadowoleni. Nie ma to jak Miele, kazdego, kto tylko da rade finansowo, namawiam na pralke tej marki, a przy mniejszych finansach na Miele uzywana. Pozdrawiam rowniez i czekam (wraz z innymi) na opis pierwszych wrazen z uzytkowania. Co do zdjecia blokad i pierwszego prania na pusto, to radze dokladnie przeczytac instrukcje, Miele ma instrukcje w formie malych ksiazeczek, bardzo dokladne i wyczerpujace, wszystko jest tam szczegolowo opisane.

• #1077 01 Paź 2007 12:16
    szop-pracz
    Poziom 10  

Stefan12 napisał:
    Ponawiam pytanie:
    Prala dla dwóch osób, cena do 1500zł.

1. AEG 62610
    2. Electrolux 12470
    3. Gorenje 63120

Która z tych będzie najlepsza?
    Ewentualnie inne propozycje w tej cenie mile widziane...

Z obszernej dyskusji na tym forum wydaje się, że najlepsza z powyższych byłaby AEG 62610.

Natomiast sam kupiłem dopiero co Boscha WAE 20461 PL. Cena 1538 złotych plus koszty wysyłki (sklep internetowy e-janki.pl, dostawa w rejonie Warszawy wraz z odbiorem starej pralki - 30pln). Myślę, że mimo tego, że ma "tylko" 1000 obrotów (powyżej wymienione przez Ciebie modele mają 1200 obr), to warto wziąć ją pod uwagę. Kurier przyjeżdża dziś wieczorem, więc wkrótce będę mógł podzielić się doświadczeniami z praktyki :)

Stefan12 napisał:

I jeszcze dodatkowe pytanie. Niedługo u nas otwierają sklep Saturn (Gdańsk). Myślicie, że jest szansa wyrwać coś w atrakcyjnej cenie czy jednak szukać w sklepach internetowych?

Pozdrawiam
    Stefan

Musisz dokładnie policzyć wszystkie koszty dodatkowe, a więc transport, ewentualny odbiór starej pralki - oraz czas. Sam spędziłem ostatnio sporo godzin na wertowaniu ofert internetowych oraz wycieczkach po sklepach tradycyjnych i oto wnioski:
    - najszybciej kupisz w sklepie tradycyjnym, jeśli dany model jest dostępny na miejscu. Zazwyczaj transport następnego dnia - może nawet tego samego wieczorem
    - zazwyczaj jest to też najtańszy transport w granicach "oddziaływania" sklepu - kwota rzędu 30 złotych, czasem w tym już jest odbiór starego sprzętu
    - sklepy internetowe mają zwykle niższe ceny - nawet o 200-300 złotych - ale często trzeba czekać nawet kilka dni, dostawa zazwyczaj kosztuje bliżej 100 złotych (chyba że dany sklep dostarcza własnym transportem w promieniu oddziaływania - jeśli mieści się na danym terenie - musiałbyś np. poszukać sklepów w pobliżu Gdańska); nie zawsze też chcą odbierać zużyty sprzęt, albo liczą sobie za to dodatkowo
    - w sklepach tradycyjnych czasem trafisz na spore promocje (np. przy otwarciu nowego sklepu), ew. na egzemplarze powystawowe. Nie ma oczywiście gwarancji, że będzie to akurat model którego szukasz.

Reasumując, ja kupiłem w sklepie internetowym, bo:
    - cena była zdecydowanie najlepsza (1538 w porównaniu z 1799 najtaniej w sklepie tradycyjnym)
    - transport wraz z odbiorem zużytej pralki był najtańszy (tylko 30 złotych - ale to ze względu na to, że akurat ten sklep ma siedzibę w pobliżu)
    - transport właściwie z dnia na dzień (zamówienie złożone w piątek, dostawa - dziś wieczór)

Dla Ciebie:
    - najpierw wybierz model (lub 2-3), które Cię interesują
    - sprawdź dostępność w sklepach internetowych - uwzględniając koszt i czas dostawy i ew. odbioru zużytego sprzętu
    - wyposażony w taką wiedzę wybierz się na wycieczkę po okolicznych RTV-Euro, Saturn, MM czy Electro-World (zazwyczaj w jednym można sprawdzić dostępność w pozostałych).

Powodzenia!

• #1078 01 Paź 2007 13:48
    basik798
    Poziom 9  

raton laveur - dziękuję za sugestie!
    Teraz jestem na 100% pewna że kupię WAE20460- to to samo co WLX 20460 ale ta ma mniejszy wsad na 4,5 kg przejrzałam jeszcze wszędzie komentarze i wszyscy dobrze się o niej wypowiadają tylko dlaczego ta na wsad 6kg jest tańsza(WAE20460- kosztuje najtaniej 1364zł) a ta na 4,5 kg(WLX20460 kosztuje 1465 zł!)

Jak kupię na pewno podzielę się z wami sugestiami
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w kupnie pralki

ps. a jak jest z tymi pralkami z większym wsadem?( np. to 6 kglub więcej) czy jak załaduję do połowy to jak przy wirowaniu? czy trzęsie pralką i czy nie będzie gonić po łazience??
    bo gdzieś ktoś napisał że ma tą na 6 kg i że trzęsie mimo że ma w programie układanie prania przed wirowaniem

• #1079 01 Paź 2007 14:52
    szop-pracz
    Poziom 10  

basik798 napisał:
    (...) tylko dlaczego ta na wsad 6kg jest tańsza(WAE20460- kosztuje najtaniej 1364zł) a ta na 4,5 kg(WLX20460 kosztuje 1465 zł!)

Może dlatego, że trudniej zrobić mniejsze? Albo że większe są popularniejsze?

basik798 napisał:

ps. a jak jest z tymi pralkami z większym wsadem?( np. to 6 kglub więcej) czy jak załaduję do połowy to jak przy wirowaniu? czy trzęsie pralką i czy nie będzie gonić po łazience??
    bo gdzieś ktoś napisał że ma tą na 6 kg i że trzęsie mimo że ma w programie układanie prania przed wirowaniem

Opowiem szczegóły za jakiś czas. Sam wybrałem WAE 20461 - czyli jeszcze większą, na 7kg. Teoretycznie ma pełną automatykę wagową umożliwiającą pranie od 1 do 7kg wsadu. Anyway, zobaczymy co pokaże praktyka... :)

• #1080 01 Paź 2007 15:27
    Persil Color
    Poziom 16  

@PGS2
    Dzięki za pozdrowienia ;)
    P.S. Nie ekscytuj się tak, bo jeszcze nam zwariujesz :P
    No ale rozumiem Cię i cieszę się razem z Tobą, bo liczę na to, że obszernie opiszesz nam ów model. W sumie, jak kupowałem swoją Miele (choć używaną i starą), też jednak z niecierpliwością czekałem na transport. Szkoda tylko, że entuzjazm z czasem słabnie. Jak poprzedni Bosch miał już 8 lat, to za wszelką cenę chciałem mieć już coś innego :). No ale z Miele jest o tyle lepiej, że ich funkcjonalność jest wyższa niż w innych pralkach. Ja do dziś, choć mam W806 już od 9 miesięcy, odkrywam jakieś nowości :D Z początku się zmartwiłem, bo nie było osobnego cyklu płukania i musiałem ustawiać program prania w zimnej wodzie. No ale z czasem się okazało, że gdy pralkę włączę na dowolny program, to bez wyłączania zasilania (przycisk "ein/aus") można przestawić na początek programatora "Start/Ende" i na wskaźniku przebiegu programów zaczną się stopniowo, co ok. 2 sekundy, zmieniać poszczególne fazy programów. Jak dojdzie do żądanej fazy, np. płukanie, wówczas wyłączam i z powrotem ustawiam ten sam program. No i praleczka płucze ;) Pewnie większość ludzi o tej opcji wie, no ale jak nie, to się właśnie dowiedziało. W ten sposób np. po praniu syntetyków mogę je odwirować na programie bawełny, albo wypłukać na intensywnym płukaniu z "Miniprogramu".
    Trochę ponudziłem :) :) :)
    Tobie, PGS2, życzę udanego egzemplarza, jak najdłuższej sprawności praleczki oraz całkowitego zadowolenia ze sprzętu. Oby Ci się szubko nie znudziła :P
    A wszystkim nam życzę, żeby nas było stać na Miele ;).
    Pozdrawiam.