Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 04 Paź 2007 19:35 415963 1331
    morfeus77
    Poziom 11  
    raton laveur napisał:
    morfeus77 napisał:
    (ciach)Po moim pytaniu w sklepie: która pralka jest The Best, Pan sprzedawca zaprowadził mnie do Miele i powiedział:- bez dwóch zdań ta marka!!!!
    Tylko cholera kosztuje 4 tysie i nie wiem czy jest tego warta. (ciach)

Witam,
    prawdę powiedział: jest warta!. Do dobrego sie łatwo przyzwyczaić, być może po tych 10 latach tak sie do niej przywiążesz, ze nie będziesz chciał zmieniać... chyba ze na następna Miele... ;). jeśli tylko jesteś w stanie tyle zapłacić, to sie nawet nie zastanawiaj! Mam pralkę Miele 7-my rok, prosty model bez bajerów, a nawet bez wyświetlacza, i słyszeć nawet nie chce o innej marce, perfekcja po prostu. Mam tez dość wypasionego Boscha (WAE 28460FF), niezły jest, ale gdzie mu tam do Miele. Nie ta kategoria. pisałem tu już o tym na forum parokrotnie. Pozdrawiam i gorąco polecam pralki Miele :D

Drodzy Państwo, myślałem,że może uratuję parę złotych, a tu po Waszych postach.......................cóż, 4 tysie , poszłyyyyyyyyyyyy.
    Dzięki Bardzo i Pozdrawiam.
    Napiszę jak się sprawuje
  • SterControlSterControl
    raton laveur
    Poziom 19  
    agdeldom napisał:
    (ciach) Teraz Gorenje wypuściło nową pralke z 2000obr/m http://www.gorenje.pl/15037?aid=10798 z wyswietlaczem LCD,oświetleniem bębna,elektroniczne otwierane drzwi itp.są to takie bajerki poprawiające życie:) a po za tym ma ona bardzo dobre parametry itp. (ciach)

Bardzo cenie pralki Gorenje ze sredniej i wyzszej polki, ale ten model WA65205 kosztuje tyle co Miele, i to juz nawet nie najprostsza. Z calym szacunkiem do firmy Gorenje, o ktorej mam dobre zdanie, ale pralki Gorenje, nawet te najbardziej wypasione, zdecydowanie nie dorownuja pralkom Miele, nawet najprostszym... wiec jak juz ktos chce i moze wydac na pralke 3000-4500 zl czy wiecej, to wg mnie nie ma sensu brac marki innej niz Miele. Gorenje (takze Bosch, Siemens, AEG) tak, ale do 2500 zl gora-takie jest moje zdanie. Te gadzety w rodzaju podswietlanego bebna wcale jakosci prania ani plukania nie poprawiaja, ani nie maja wplywu na mniejsze zuzycie energii (drozsze Miele tez to maja, ale naprawde nie jest to potrzebne i wg mnie za takie rzeczy nie ma sensu doplacac, wystarczy prostszy model). Pozdrawiam
    Jurek2805
    Poziom 21  
    morfeus77 napisał:

Dziękuję Jurku, ale nadal mam mętlik,, czy pranie rzeczywiście pierze się lepiej w Miele, czy zużycie wody i energii jest mniejsze, czy zestaw funkcji to nie są pierdoły a funkcje naprawdę potrzebne??????????
    Zaznaczam ,że argument o tym ,że będzie działała 25 lat mnie nie przekonuje, bo znając moją skłonność do gadżetów pewnie kupię za 10 tak , kupię nową.

POMOCY:))))!!!!!!!!!!

Akurat Miele nie przewyższa innych marek "pierdołami" (jeśli chodzi o zużycie wody i energii wersje Medic Wash dla alergików ciągną więcej od standardowych - co w ogólnym przeliczeniu wg mnie nie ma większego znaczenia i wcale nie odchudza znacznie portfela). Liczy się jakość i niezawodność
    Miele nie poniża się (jeszcze) się puszczaniem na polski rynek wersji odchudzonych kosztem jakości dla zbicia ceny.
    El Diablo
    Poziom 20  
    A z tych dwoch modeli ?
    Bosch WAE 20160PL Maxx 6
    Bosch WXL 20460PL Maxx 5
    raton laveur
    Poziom 19  
    El Diablo napisał:
    A z tych dwoch modeli ?
    Bosch WAE 20160PL Maxx 6
    Bosch WXL 20460PL Maxx 5

Hmmm... Jak tylko jest miejsce, to zawsze lepiej wziac pelnogabarytowa, ale WLX 20460PL ma wyswietlacz i bardzo fajne programy i opcje (poza pojemnoscia i obrotami jest identyczna z moja WAE 28460FF Maxx7), a wyswietlacz to jednak baaardzo przydatna rzecz. Doradzalbym wobec tego raczej WAE 20460PL lub WAE 20461PL, pelnogabarytowe i z podobnymi programami i wyswietlaczem jak WLX 20460PL.
  • SterControlSterControl
    Konrad003
    Poziom 11  
    mam problem chodziłem po sklepach i mam w mysli dwie pralki wiem ze marki nie sa zabardzo polecane ale tylko na moje koszty narazie mogą byc one:

http://www.euro.com.pl/pralki/ariston-aqxl-105.bhtml

http://www.euro.com.pl/pralki/indesit-sixl-106.bhtml

NAjbardziej mi się spodobały jeszcze jest trzecia ale mysle że nie bendziecie jej polecać:

http://www.euro.com.pl/pralki/amica-pd5012b422.bhtml
    El Diablo
    Poziom 20  
    raton laveur napisał:
    El Diablo napisał:
    A z tych dwoch modeli ?
    Bosch WAE 20160PL Maxx 6
    Bosch WXL 20460PL Maxx 5

Hmmm... Jak tylko jest miejsce, to zawsze lepiej wziac pelnogabarytowa, ale WLX 20460PL ma wyswietlacz i bardzo fajne programy i opcje (poza pojemnoscia i obrotami jest identyczna z moja WAE 28460FF Maxx7), a wyswietlacz to jednak baaardzo przydatna rzecz. Doradzalbym wobec tego raczej WAE 20460PL lub WAE 20461PL, pelnogabarytowe i z podobnymi programami i wyswietlaczem jak WLX 20460PL.

Czy warto kupowac tego Maxx6 ale Made in Poland ?
    jimmy1
    Poziom 11  
    Niektórzy mówia że jednak lepsze sa niemieckie ale ja spotkałem się z opinia że polskie sa równie dobre lub nawet lepsze.Mówił mi to człowiek z serwisu więc chyba cos jest na rzeczy a WAE 20460 PL Maxx 6 mam od ponad roku i narazie odpukac jest wszystko ok.Świetna pralka (cichutka)made in Poland.
    Persil Color
    Poziom 16  
    @Konrad003
    Myślę, że żadna z tych trzech pralek nie będzie polecana... W cenie 1400zł możesz poszukać coś lepszego, np. z Boscha albo używaną Miele z Allegro. Zastanów się jeszcze, bo pralkę kupujesz na lata.
    Pozdrawiam ;)
    NIUFER
    Poziom 11  
    :arrow: Konrad003
    Ja pytałem na forum już wcześniej o takie pralki....
    ....i kupiłem sobie ......
    indesit wie 107
    pierze bardzo ładnie, gwarancja 5 lat tylko może nie należy do najcichszych ale mi to nie przeszkadza....cena 989 zł. :D + 179 gwarancja + ewentualnie kurier
    .....jeśli coś się zmieni na pewno napiszę

Acha jeszcze jedno powinien ktoś założyć temat o polecaniu pralki którą się już ma:
    - bo polecanie w ciemno to loteria dla kupujących :D
    Pozdrawiam!
    Persil Color
    Poziom 16  
    @morfeus77
    Kolejna Miele - no jednak ktoś to kupuje :P
    Wiesz, Miele to zdecydowanie najlepsze pralki, jeśli lubisz nowości i fajne funkcje, jest to sprzęt w sam raz dla Ciebie! Nie znudzi Ci się tak prędko, jak proste modele innych firm, a jak po 10 latach będziesz chciał nową, to przecież zawsze możesz W3241 komuś (np. mnie ;)) sprzedać.
    Życzę zadowolenia ze sprzętu :).

Dodano po 9 [minuty]:

NIUFER, ja, jak już wcześniej pisałem, mam Miele W806, 11-letni automat kupiony na Allegro, chyba najprostszy model z 1100 obrotów, i do tej pory z żadnej pralki nie byłem tak zadowolony, jak z tej. Miałem: Wiatkę 12 (wysiadła po 10 latach, często się psuła), Boscha WFA2070 (pechowy model, ciągle się psuł, bardzo wiele przeszedł, padł po 9 latach), Hoovera AL130 (ma ponad 3 lata, pierze do dziś, jeszcze się nie zepsuł, troszeczkę za głośny, rdzewieje, ale ogólnie jestem zadowolony) oraz Miele W806 (ani śladu rdzy, działa ciszej niż Hoover, oszczędna, dobrze pierze i płucze, ma wiele fajnych funkcji i programów, dobrze rozwinięta elektronika).
    Tak więc z całego serca mogę polecić Miele, nawet te starsze, są rewelacyjne!
    ;)
    polkos
    Poziom 17  
    jimmy1 napisał:
    Niektórzy mówia że jednak lepsze sa niemieckie ale ja spotkałem się z opinia że polskie sa równie dobre lub nawet lepsze.Mówił mi to człowiek z serwisu więc chyba cos jest na rzeczy a WAE 20460 PL Maxx 6 mam od ponad roku i narazie odpukac jest wszystko ok.Świetna pralka (cichutka)made in Poland.
    zęsto t

Ludzie serwisu polecają często to na czym dobrze zarabiają i taka jest prawda, nawet jeżeli jest to znajomy .
    Nie ma tak naprawdę ewidentnie złych marek, są za to modele , które potrafią psuć się nagminnie. A spotyka to różne marki.Chociażby w/w firmę Indesit , jak pamiętam jeden z modeli tej firmy , statystycznie na dziesięć sprzedanych pralek pięć z nich w ciągu roku psuła się- a to tylko przykład. Potrafi się zepsuć i Bosch i Electorlux i inne firmy.
    To , że akurat u sąsiadki zepsuł się sprzęt firmy X nie musi odrazu oznaczać ,że firma X jest kiepska.
    Przy zakupie sprzętu kierujcie się Państwo parametrami danego modelu ,łatwością obsługi czy w końcu wyglądem. POZDRAWIAM
    PGS2
    Poziom 11  
    Witam

Mój test Miele W 1513 Vel Kundzia.

Cóż... Pierwsze koty za płoty...

Nasza Miele przeszła chrzest bojowy! Nadaliśmy jej imię Kundzia. I zaczeła swe pierwsze w życiu pranie. Bez wsadu i Ariela... Czysty żywioł w postaci Wody i nasza Kundzia. Siedziałem ponad 2h w łazience z namaszczeniem przygotowując wszystko i przyglądając się jak pompuje, pierze, wypompowuje, pompuje, wypompowuje i wiruje!

Wrażenia:
    1 - Podłączone węże dopływowy i odpływowy. Wypoziomowane. Węże są bardzo solidne. Odpływowy za pomocą redukcji gumowej. Bałem się trochę o odrzut przy wypompowywaniu ale moje obiekcje były jak teraz widzę bezpodstawne. Wszystko ok.
    2 - Super stabilna! 99kg. robi swoje. Ani Drgnie! Podczas wirowania, przy 1300 obr/min. postawiłem na blat, szklany zaparzacz do herbaty wypełniony około 0,5 l wodą. Jak się uspokoiła tafla wody, po chwili w zaparzaczu, ANI DRGNEŁA!!!!!!!!!! Po prostu szok! A 1300 wirowało jak szalone... Zobaczymy jak to będzie jak będzie pranie z wsadem.
    3 - Jak się doczytałem w instrukcji obsługi - przez pierwsze 8 min. Nasza Kundzia bada nasycenie wsadu wodą i odpowiednio ją dozuje do sobie znanego tylko poziomu. Dopiero po tych 8 min. określony jest na wyświetlaczu finalny czas prania, a następnie czas do jego zakończenia.
    4 - Podczas prania bęben wykonuje ruchy z różnymi prędkościami. Tzn. najpierw raz w lewo raz w prawo wolno... za jakiś czas robi szybsze ruchy. Potem znowu zwalnia, potem znowu przyspiesza.
    5 -Dodam, że programy mają różne czasy trwania i jak się je przegląda to się wyświetlają. Wiem, że to naturalne, ale pisze tak wiecie... może ktoś jak mu sie nie powie, to i się nie dowie.
    6 - Do każdego rodzaju programu są dostosowane odpowiednie maksymalne obroty. Co by się ubrania nie uszkodziły. Można je zmniejszać.
    6 - W ogóle instrukcja obsługi jest niezwykle czytelna i można by powiedzieć intuicyjna. Dodam, że naprawdę dobrze poukładane działy po koleji traktujące o poszczególnych funkcjach, ostrzeżeniach itp. Np. W dziale o ubraniach - ostrzeżenie o używaniu rozpuszczalników/wybielaczy jak to działa na elementy pralki, na pranie, na detergenty. Najpierw opisuje wszystko co trzeba wiedzieć nim się rozpocznie przygotowywanie prania, potem co w trakcie, co na koniec. Najlepsza instrukcja jaką w życiu czytałem.
    7 - Wirowanie - Jak na moje oko stopniowo załańcza sie i przyspiesza i zwalnia. Niby skokowo jak sądzę... ale robi to bardzo płynnie.
    8 - Brak zagnieceń/Koniec prania. Na wyświetlaczu na zmiane pojawiają się te informacje. A także co chwila bęben wykonuje obroty
    9 - Koniec prania i brzęczyk. można ustawić sobie jego głośność. i Trzeba popdejśc aby go wyłączyć i wyjąć pranie :D
    10 - Drzwi w naszej Kundzi, chyba w każdej? Miele otwierają się na prawo! W pozostałych Markach chyba zawsze? na Lewo - Informacja odnośnie planowania rozmieszczenia w łazience. Swoją drogą nigdy nie widziałem na forum tej informacji! A uważam ją za istotną jeśli ktoś ma małą łazienkę. Otwierają się pod kątem 180°
    11 - Jest kilka dodatkowych funkcji niedostępnych w fabrycznej wersji programatora. Widocznie producent uznał, że te podstwowe są wystarczające. Do zaprogramowania osobiście. Bardzo jasno opisane i klarownie wyjaśnione krok po kroku jak tego dokonać. Z naszego forum dowiedziałem się, że jednak pożyteczne dlatego też wspomnę tu o kilku z nich np. dodatkowo jeszcze podwyższony,średni i chyba mały? stan wody w praniu dodam, że piszę z pamięci nie mam przed sobą w tej chwili instrukcji, schładzanie prania, możliwość pozostawienia upranego prania w wodzie do momentu jego wyjęcia i inne.
    12 - Co do dokładania prania w momencie rozpoczęcia juz prania też jest to możliwe i szczegółowo/prosto opisane.

Ogólnie same pozytywy.

Dziś zrobimy pierwsz pranie z wsadem i opisze swe wnioski.

Pozdrawiam Wszystkich!
    PGS2
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Persil Color
    Poziom 16  
    @PGS2
    Ad.9) Ale jeśli denerwuje Cię ten brzęczyk, to przecież możesz go sobie wyłączyć. Zresztą w tym modelu stały brzęczyk ustawia się jako dowolną funkcję na przycisku. No chyba że odpowiada Ci ten dumny dźwięk :D
    Ad. 10) No właśnie, w mojej Miele też otwierają się na prawo i przez to trzaskają o krawędź wanny. A o 180° w pralkach Miele drzwi otwierają się już od dawien dawna.
    Ad. 11) Te opcje to absolutna rewelacja Miele! W moim modelu chyba niestety nie ma możliwości programowania funkcji... W W1513 z tymi poziomami wody jest inaczej, niż napisałeś. Można ustawić (chyba) takie parametry: podwyższony poziom wody przy praniu i płukaniu, dodatkowe płukanie lub podwyższony poziom wody przy praniu i płukaniu plus dodatkowe płukanie.
    Napisz, czy woda do bębna jest pobierana poprzez otwór w górnej części fartucha, bo to mnie interesuje.

P.S. Byłem wczoraj w Media Markcie w Zabrzu i przyglądałem się kilku pralkom Miele. Jest tam jeszcze dostępny model W1513 za 2999zł oraz lepszy W1514 za dość przystępną, jak na parametry, cenę 3699zł. Zmywarki Boscha i Siemensa się tam nie opłacają, bo te, które w internecie są po 1600zł, tam kosztują 2000zł...

Pozdrawiam ;)
    El Diablo
    Poziom 20  
    8 miesiecy wertowania tego forum i internetu 1,5 miesiaca chodzenia po sklepach ogladania i macania pralek w koncu nabylem, WAE 2046MBY co prawda nie ten model chcialem ale BOSCH, ciekawe jak sie bedzie sprawowal :P
    colin_
    Poziom 11  
    Stałem się szczęśliwym :?: posiadaczem pralki slim BOSCH WLF 20260 PL.
    Owszem jest w miarę cicha ma duże możliwości regulacji temperatury prania i obrotów wirowania można się przyczepić tylko do tego że ma b. krótki waż odpływowy. Zastanawia mnie jedna rzecz, czy pranie 4,5 kg bawełny w ok 2,5 litra wody jest normalne dla tego modelu ???? (taka ilość wody znajduje się w bębnie) W serwisie zbyli mnie tylko ogólną informacją ze jest oszczędna i nic poza tym. Czy faktycznie tylko tyle wody pobierają te pralki ? Czy lepiej prać w płynie niż proszku w tej sytuacji ?
    Alski1
    Poziom 19  
    2,5 litra? Przecież to niemożliwe! W jaki sposób to obliczyłeś?
    polkos
    Poziom 17  
    skryn napisał:
    polkos napisał:

Ludzie serwisu polecają często to na czym dobrze zarabiają i taka jest prawda, nawet jeżeli jest to znajomy .

Bzdura. Ja, choć serwisuję wiele innych usterkowych marek, polecam zawsze jedną w miarę pewną, a nazywa się MIELE (naprawy od wielkiego dzwonu). Cała reszta, w/g mnie, to szmelc, który ma wytrzymać okres gwarancji...
    I nie czuję się z tego powodu bezrobotny... :D
    Dziękuję za uwagę.

Chodziło mi bardziej o opinnie serwisu , iż polskie jest tak samo dobre(fakt Polar w nowych modelach sie poprawił) lecz na sprzedanych np. sto pralek Boscha i sto pralek Polara, do serwisu w czasie gwarancji wraca 5 Boscha i z 25 Polara (oczywiście to tylko skala porównawcza dokładnie nie liczyłem) także nikt mi nie wmówi , że są równie dobre.
    Po drugie Pan Jan Kowalski mający swój warsztacik od wczesnych lat osiemdziesiątych przyzwyczajony do starego systemu rynkowego , że to on jest dla klienta a nie klient dla niego, nie stara się nawet o pozyskanie kanału dostępu do części zamiennych innych marek niż do tej pory co ma mówić? Co ma mówić kiedy jest przyzwyczajony brać części tylko od jednego dostawcy , a ten np. nie oferuje części do Boscha? Zgłasza mu klient awarie pralki Bosch, on przyjeżdża i zaczyna marudzić" ot panie a to o części będzie ciężko, a to będą drogie , a trzeba było polską kupić byłoby taniej i bez problemu" taniej , bo dostęp do części ma , a tu co robi ? Przecież nie odpuści okazji, więć udaje się do najbliższego serwisu autoryzowanego Boscha, czyli jedzie specjalnie kilkadziesiąt kilometrów(koszt dojazdu), płaci w serwisie praktycznie tyle co klient ( bo z marżą serwisu ) + koszt robocizny a złotówki lecą. Tak jest w małych miastach, nie mówię, że jest tak wszędzie. Ale czym sugeruje się klient przy wyborze nowego sprzętu, po takich przejściach? Oczywiście opinnią "fachowca".
    Nie podlega dyskusji fakt wysokiej jakości produktów Miele, lecz mówiliśmy tu o pralkach przystępnych cenowo, w moim mieście skierowany ten produkt jest do dość wąskiej grupy odbiorców. Bo raczej rodzina więcej jest rodzin , które mają dochód w granicach 1600zł miesięcznie z czego większość idzie na utrzymanie dzieci i opłaty, taka rodzina może w wydatkach przeznaczyć około 120-150 zł miesięcznie na ratę przez rok . Czyli pralka o wartości około 1500zł- raczej Miele odpada. Pozostają inne firmy, pozostaje potrzeba klienta i chęć sprzedania czegoś z czego ludzie będą zadowoleni.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    NIUFER
    Poziom 11  
    Witam ponownie :D

Po pierwsze dziękuję bardzo wszystkim za okazaną pomoc :D

Po drugie mój nowy indesit nadal świetnie się sprawuje.

Po trzecie co do wyboru pralki : myślę że miele to dobry wybór tylko że:
    - mam 5 lat gwarancji od indesita
    - odpowiednią głębokość 53 cm
    - brak czasu na szukanie czy polowanie po allegro za miele (kasa jest)
    - prosty i po polsku programator
    - NOWA bardzo ładna praleczka spełniająca moje wymagania

Więc może kiedyś kupię miele ale na razie jestem zadowolony z dokonanego wyboru i niech każdy poczyta to forum a do odpowiednich wniosków dojdzie sam - bo i jego kasa; i jego wybór; i problemy (ewentualnie)

Pozdrawiam i polecam lekturę forum bo warto :D
    colin_
    Poziom 11  
    Odnośnie pralki Bosch WLF 20260 to wyjaśniam, że chodzi mi o ilość wody znajdującej się luzem w bębnie (nie wliczam w to ilości wody potrzebnej do namoczenia ubrań).
    Czy ktoś może orientuje się jaki powinien być poziom wody w bębnie pralki?
    U mnie znajduje się ledwo 3 centymetrowa warstwa wody na dnie bębna i to jest właśnie to 2.5 litra.:cry:[/code]
    Alski1
    Poziom 19  
    Tak, w tym momencie jest to dobra ilość wody. Ubrania są dobrze namoczone, a pozostała woda wystarcza do rozprowadzenia detergentu i wyprania ubrań. Przy płukaniu powinno być więcej.
    Persil Color
    Poziom 16  
    Colin_, czy warto zastanawiać się, czy te 3 cm wody w bębnie wystarczy, jeśli pranie jest dobrze wyprane? W pralce bębnowej najważniejsza jest akcja mechaniczna (dynamiczne ruchy wymuszają, z pomocą zabieraków, wędrówkę ubrań w górny punkt bębna, potem, dzięki sile grawitacji, tkaniny z impetem spadają), a nie proces namaczania wodą. Inna rzecz, jak wspomniał Alski1, ma się z płukaniem - tutaj rola wody jest najistotniejsza, może być jedynie wspomagana i wzmacniana różnymi zjawiskami, jak np. intensywne ruchy bębna, natrysk... A atutem niskiego stanu wody podczas prania jest wyższe stężenie detergentów, zapewniające skuteczniejsze odplamianie, oraz niższe zużycie energii elektrycznej.
    Cała ta teoria, którą przybliżyłem, może zostać obalona tylko wtedy, gdy Twoja nowa pralka pierze źle - jest tak?
    Aha, no i przy niższym poziomie wody pralka pierze ciszej, bo nie słychać tego szumu i pluskania ;).

Pozdrawiam :)
    Alski1
    Poziom 19  
    Dodam, że możesz stosować mniej detergentu, gdyż pranie dalej będzie doskonale wyprane, a mniejsza ilość detergentu sprzyja ochronie środowiska, i zarazem lepszemu płukaniu.
    morfeus77
    Poziom 11  
    Witajcie!
    Oto wrażenia złe i dobre po używaniu kilka dni nowej Miele W3241.
    Kupiłem ją w MM za 3899zł(nie mało)
    Jest to model z poprzedniej serii , ale droższy podobno dlatego bo ma ceramiczne łożyska, grzałkę i nowy bęben " w plastry miodu" co podobno wpływa na jakość prania i niszczenie ubrań.

PLUSY:

To wszystko co napisali poprzedni forumowicze o jakości, cichości, płukaniu, prostoty obsługi, zmyślności programatora itp, itd................TO PRAWDA!!!!!

A teraz MINUSY:

Cena!!!!!
    Dlaczego ja nie mam brzęczyka???
    I jeszcze jedna dziwna rzecz: taki niby wypasiony model , a zaprogramować startu nie mogę, a wydaje mi się to przydatną funkcją:(
    Koniec minusów.

P.S. Czy według fachowców warto było wziąć rzeczywiście model serii 3 zamiast dużo tańszego serii 1???

Może za późno na to pytanie , ale komuś może się odpowiedź przydać:)

Pozdrawiam
    AVE MIELE
    jas07
    Poziom 13  
    Przyjrzałem się obydwu interesujacym mnie modelom pralek.
    Porównywanie technicznych parametrów nie wnosi nic do sprawy. To tak, jakbym ogladał serial debat przedwyborczych. :lol:
    Mimo, ze jeszcze mój stary Fagor (8 lat), po prostej renimacji podjął współpracę, przygowowuję się do zakupu nowej pralki. Bo i tak zapewne wkrótce zaczna się powazniejsze kłopoty.
    Albo któryś z topowych Siemens/Bosch albo Miele. Ze wskazaniem na tą drugą markę. Chyba jednak nie stac mnie na tanie, (jak badziewasta "włoszczyzna"), rzeczy.
    W domu mam osobną pralnię/suszarnię, a pralka jest umieszczona w brodziku (jako zabezpieczenie przed zalaniem). Tak więc hałas i zabezpieczenie przed zalaniem jest kwestia drugorzędna.
    Który model Miele? Czy W 3241 WCS, czy W 1714? Wiem tylko, że W 1714 jest nieco nowszym modelem. Czym tak naprawdę te modele różnią sie? I w konstrukcji, w materiałach czy komforcie i jakosci uzytkowania? Design W 3241 WCS jest trochę bardziej tradycyjny, jak to się fajnie mówi -"profesjonalny". Pochylony, czytelniejszy panel sterowania, pokrętło zamiast przycisków elektronicznych itd.
    Z grubsza technologie w tych modelach wydają się byc takie same, różnica w cenie tylko 100zł. Czy te 3800 zł to mało, czy dużo to kwestia dyskusji. Trzeba dołożyc do porównywalnego Boscha ponad 1 tys. zł. Za gwarancję jakości prania i niezawodności.
    Może ktoś z fanów Miele potrafi coś doradzic. Oczywiscie wiem, że cokolwiek nie wybrałbym i tak nie będę żałował. :wink:
    Ale może, coś tak bardziej konkretnego na ten temat...[/code]

emkaa
    Poziom 11  
    Witam :D
    Od 2 m-cy jestem posiadaczką pralki Bosch WLX 24460PL i oogólnie jestem zadowolona.
    Niepokoi i baaaaardzo denerwuje mnie jeden fakt - na wirowaniu 1200 pralką trzęsie i jest wtedy bardzo głośna!!! Mam wrażenie jakby to blachy wydawały ten odgłos, w zależności od prania raz jest głośniej raz ciszej.
    Dodam, że mimo tych odgłosów i trzęsienia pralką ona sama nie przesuwa się w żadną stronę ani o milimetr!!! Pralka jest dobrze wypoziomowana i ścianki pralki nie dotykają niczego. Może mnie uświadomicie "o co jej chodzi"?
    Natalia111
    Poziom 2  
    witam wszystkich!
    Na tym forum udzielam się pierwszy raz ale często tu zaglądałam czytałam i orientuję się troszkę w pralkach. Jednak mam kilka pytań i mam nadzieję że pomożecie mi
    Chciałam zakupić pralkę electroluxa EWF 10149W albo EWF 10040W obie pralki mają te same parametry tylko panel sterowania inny ale który model jest nowszy? i który mam ewentualnie wybrać. Wiem że na pewno powiecie że lepsze są z wyświetlaczem ale mi jednak wystarczy taka bez
    i może wiecie czy można w electroluxie wykupić gwarancję na 5 lat czy raczej nie ma takiej możliwości

ps. Byłam wczoraj w agd oglądać pralki-niestety tych co wymieniłam nie ma:( i pan namolnie namawiał na beco!!!! że ponoć teraz w rankingach jest na 3 miejscu czy to możliwe? wg mnie na 3 miejscu pod tym względem że może dużo osób kupuje bo 5 lat gwarancji i tania ale nie pod względem częstości ew. awarii.

gorąco wszystkich pozdrawiam
    Stefan12
    Poziom 11  
    Kolejne podejście do próby wybrania praleczki. Najpierw ustalenie priorytetów: 1200 obr., 5 lub 6 kg, rozmiar tradycyjny, cena ok.1500zł, firmy:Bosch, Siemens, Aeg, Electrolux. Wizyta w sklepach i internecie zaowocowały wybraniem następujących modeli:

a)BOSCH
    -WAA 24161PL - podstawowy model, bez wyświetlacz, ~1000zł
    -WAA 24260PL - ~1300zł
    -WAE 24360PL - nowy model, niedrogi (~1400zł), nie wiem,
    jak wypada w porównaniu z WAE 24460
    b)SIEMENS
    -WM12A260PL - 5kg, cena 1400zł.
    - WM12E360PL - też nowy, cena ok. 1500zł
    c)ELECTROLUX
    - EWF 12040 - podstawowy model, bez wyświetlacz, ~1200zł
    -EWF 12470 - 6kg, cena 1300zł
    -EWF 12270 - dostępny tylko w EURO AGD, nie wiem co to za
    model, cena 1400zł
    d)AEG
    -Lavamat 62610 - podobno kiedys dobry, cena 1400zł,
    -Lavamat 72610 - czy tylko inny design jak 62610, cena 1400zł.

Moje przemyślenia:
    1.W tym temacie odradzano Bosche serii WAA (pisał ktoś, że straszenie się psują), ich odpowiednik Siemensa to seria WM..A. Czy to prawda i je odpuścić?
    2. Nowe modele Bosch i Siemens z numerkiem 360 czy warte są uwagi?
    3. AEG przestały być promowane tu z powodu pogorszenia jakości produkcji we Włoszech. Czyli wypadają z zestawienia?
    4. Electrolux analogicznie jak AEG. Ponadto model 12270 dostepny tylko w EURO AGD, nie wiem czy dobry.
    5. Czy wyświetlacz jest mocno przydatny czy można z niego zrezygnować?

W tym wątku główna dyskusja to slimy, górnoładowane, tudzież Miele i Gorenje. Dlatego myślę, że pomoc w rozwiązaniu moich dylematów pomoże również innym. Dlatego zapraszam do dyskusji.