Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 25 Lis 2007 02:40 415795 1331
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    W instrukcji napisali, żeby po praniu zamykać drzwi? Nic bardziej błędnego! Drzwi należy zostawić otwarte na kilka godzin, aby wnętrze pralki się przewietrzyło i wysuszyło. I to właśnie dobrze wpływa ;)
    Widziałem nieraz już pleśnie i grzyby na fartuchach pralek, które przez dobrych kilka lat były zamykane od razu po praniu. A odór z takiej pralki nieprzeciętny 8-O
  • SterControlSterControl
    Persil Color
    Poziom 16  
    Ja też zawsze zostawiam drzwiczki uchylone. W mojej Miele jest trochę źle skonstruowany fartuch - te dziurki służące do ściekania wody są trochę za wysoko, przez co w kołnierzu zostaje woda. No i trzeba to wycierać po każdym praniu. Takie małe niedociągnięcie ;).

Żelazko mam Brauna Freestyle 1900W z Textile Protector - spisuje się nieźle, choć w nakładce do prasowania delikatnych ubrań (textile protector) poszła jakaś sprężyna czy co i nakładka jest już praktycznie nieużyteczna, bo ciągle spada ze stopy. Uważam, że trwałe i solidne żelazka już nie istnieją - żywot wszystkich kończy się po góra 6-7 latach. Mieliśmy już kilka żelazek, zarówno tych tańszych, jak i droższych, no i żadne rewelacyjne nie było. Pierwsze, jakieś stare bez pary słabo prasowało i, nie pamiętam po ilu latach, się zepsuło; potem jakieś o nazwie Mia było - tu było gorzej: zaczął palić się i iskrzyć kabel przy wtyczce - to dopiero były fajerwerki :D; dalej Moulinex 1600W - niedawno spadł komuś z rodziny na podłogę i już nie da się go uruchomić, ale ogólnie prasowało się nim dobrze; teraz ten Braun - oczywiście baaardzo intensywnie eksploatowany, spadł na podłogę już co najmniej 15 razy, jeszcze sprawny :P. Babcia miała do niedawna starego (ok. 15-20 lat) Siemensa i cały czas był w porządku - to dopiero sprzęt! W końcu "made in Germany"...

Pozdrawiam ;).
    mir.mar
    Poziom 13  
    witek55 napisał:
    Panowie wiadomo że za 1300zł super sprzętu się nie kupi, ale co jest warte tych pieniędzy. Jest wiele firm. Które z nich po prostu nie robią bubli? (...)

w cenie ok. 1300 zl, ale tylko w sklepach internetowych - choc moze i w marketach - moglbym zaproponowac gorenje WS 43100...

[ja mam drozsza, ws43121, i jestem b. zadowolony... a posiadacze ws43100 wypowiadali sie o swoich rowniez pozytywnie]
  • SterControlSterControl
    MC_NEO
    Poziom 15  
    Witam...

PS 663S BIO napisał/a:
    Cytat:
    We Włoszech i Francji. Z takich części z jakich składane są wszystkie pralki.

I tutaj się zgodze co do kraju produkcji, ale nie co do jakości części.
    Czasami zdarza się, że kupujemy dajmy na to Bosch'a, Siemensa, AEG lub inny sprzęt. Po jakimś czasie pada jakaś część, a to programator, łożyska, pompka lub elektrozawór i nasza decyzja brzmi Pralki tej firmy już nie kupie bo ostatnio zepsuło się to i tamto. I tu tkwi będna diagnoza - obarczamy winą np. Siemensa bo lecą łożyska, ale czy producentem tych łożysk jest Siemens :?: (bardzo w to wątpie) :!: .
    Tak więc to nie wina Siemensa (przynajmniej nie bezpośrednia), że padły łożyska jakiegoś kooperanta, z drugiej jednak strony Siemens mógł zaostrzyć normy co do tych np. łożysk.

Zgoła inaczej sprawa przedstawia się w kwestii Palek Miele :!:
    Miele jako firma produkuje wszystkie 100% podzespołów do swoich finalnych produktów sama :!: . Od łożysk po programator. Miele ma własne linie montażowe wszystkich podzepołów, dlatego gwarancja jakości Miele jest najbardziej wiarygodna :!: . Owszem można polegać na kooperantach ale nie zawsze wiemy z czego montujemy wtedy Pralke (bo w ramach cięcia kosztów kooperant mógł przyoszczędzić na jakości blachy do bębna lub innych materiałów), natomiast jeżeli sami wszysko robimy od podstaw to wtedy możemy być pewni ile co nam wytrzyma w tej Pralce :!: .

Info odnośnie żelazka:
    Kupiłem swojego czasu w 1997 roku żelazko Boscha w "Magnes AGD".
    Było to wtedy najdroższe żelazko jakie było na sklepie, kosztowało około 350 PLN.
    Nie przetrwało prasowania pieluch - uszczelki szlak trafił i zaczeło cieknąć :!: .
    Teraz mam Philipsa (nie pamiętam modelu), ale służy już kilka lat i jestem zadowolony :D .

Pozdro...
    MC_NEO
    astw
    Poziom 17  
    W wykazie brakuje np. Miele, Panasonic, Bauknecht. Jeszcze zatem trochę zostaje do testowania :) W rankingu mowa jest, iż powstał w oparciu o cytuję: "badanie". Jaka była metodologia tego badania?
    A może ranking suszarek .....
    Doradcy Amiki
    Poziom 9  
    Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem przygotowanym przez WP.PL: „Top 5 pralek”

W zestawieniu tym zwyciężyła pralka AWN 610D marki Amica. Pralka ta daje możliwość niezależnej regulacji temperatury i prędkości wirowania oraz posiada system wyważenia ładunku, który zmniejsza hałas w trakcie pracy. Połączenie tych cech z klasą efektywności energetycznej A+ oraz klasą skuteczności prania A sprawia, że pralka ta jest naprawdę praktyczna i niezawodna.

Więcej informacji o pralce można znaleźć tutaj: http://www.amica.com.pl/pl,produkt,navigatorplus,awn610d,696,2.html.

Pozdrawiamy,
    Doradcy Amiki
    malinabend 1
    Poziom 22  
    Pierwsza moja pralka była ruska biatka Wiadomo żarła prąd i wode . ale jechała dobrych kilka lat Nastepną miałem gorenje Nie powiem wmiare w stosunku do biatki Mniej prądu wody mniejsze koszty ale raz do roku wymiana łozysk na końcu 2x do roku . Obecnie mam BOSCH i szok ,,kula ''ciuchy prawie na sucho bardzo oszczędna aż za bardzo . tak oszczędza wode że czasami słabo płucze trzeba włączać max podwyższanie poboru wody [ taki guzik zwiększający pobór wody ] Ale powiem 1 katuję ją zawodowo od 2 lat 5-8 prań /.na dobe - wyprała już około 5 tyś x non stop dzien w dzień Jest katowana ani jednej awarii!!!!!! Szok więc polecam BOSHA co do amici to nie polecam miałem troche ich sprzętu więc im dziękuję same problemy! A poza tym ta firma zle traktuje pracowników !!!!!!!!!!! I hamom mowimy zdecydowane NIE!!!!!
    MieleSuper
    Poziom 11  
    Po awarii mojej pierwszej Indesit WIL105 kupiłem od rodziny drugi egzemplarz, bo w tamtej chwili nie stać mnie było na inną pralkę. Teraz znowu jestem bez pralki. Wczorajsze pranie w niej miało cztery cechy: uruchomione z pięści, na dowolnym programie (pralka oblatywała programator po kolei), bez grzania i bez wirowania (owszem, układała, ale gdy się samemu wyłączy wirowanie, to też układa). Jeszcze piąta cecha: nie świeciło się na panelu nic oprócz blokady drzwi. Dlatego też ta pralka pożegnała się już z działalnością.
    Teraz na temat moich poszukiwań: W moim mieście (Bolesławiec) jest człowiek handlujący pralkami (tylko używane Miele). Na swoje pralki daje pół roku albo rok (nie pamiętam) gwarancji, same pralki są ponoć sprawdzone i po rygorystycznych przeglądach. Ceny zaczynają się od 700 zł i tyle kosztuje przeciętny model z lat 90. z wirowaniem 1200 (tak powiedział). Poszukiwania zawęziłem do pralek od tego handlarza. Zawsze jest nadzieja, że posłuży dłużej niż 2 lata. A przy nówce to na 99% w 25. miesiącu padnie moduł lub jakaś inna droga część. Tutaj aż takiej pewności nie ma. Przemawia do mnie też to, że koleżanka ma od tego gościa Miele W929 WPS już dobre 4 lata i jest perfekcyjnie.
    Myślę, że nie warto wydawać na nową pralkę. Żadna nie pierze tak dobrze, jak Miele, nawet używane.
    Myślę, że moja wypowiedź przyda się ludziom szukającym pralki, a jeżeli macie jakieś wskazówki dla mnie, to poproszę ;)
    PS. Do Doradców Amiki: Zacznijcie produkować mniej awaryjny sprzęt, to wtedy te reklamy będą miały sens :D A tak, to jest zwykłe pakowanie ludzi w badziewie.
    Pozdrawiam wszystkich posiadaczy pralek :D