Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 27 Mar 2007 23:09 416788 1331
    Jurek2805
    Poziom 21  
    serwal napisał:

Psa?
    Pewnie był szczesliwy z tego powodu. A na ile dałeś mu wirowanie ;)

Przecież już było. :D Nie wiem czy szczęśliwy, ale on jak widzi wodę w innej postaci niż w misce do picia, to zamienia się w dywan. Albo płytkę terakoty.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk
    Wirowanie delikatne jak do prania ręcznego. :lol:

A tak na poważnie.
    Jacobs - do stosowania środków wszelakich do ostatniego płukania służy przegródka oznaczona z reguły kwiatkiem (płyny zmiękczające). Niestety miejsca w przegródce jest niewiele.
    Widzę to tak. Wlać do bębna po zakończeniu prania miksturę i uruchomic program krochmalenie/ zmiekczanie. Nigdy nie stosowałem "rożka". Firanki piorę normalnie używając płynu i w programie do tkanin delikatnych.
  • SterControlSterControl
    Jurek2805
    Poziom 21  
    pogar napisał:

Sa na rynku moze jakies pralko-suszarki ale ladowane od gory?
    Kiedys zdaje sie produkowala je firma Brandt czy jakos tak. Ale teraz zadnej znalezc nie moge.
    Pozdrawiam

A nie lepiej kupić dobrą pralkę z dużą ilością obrotów wirowania?
  • SterControlSterControl
    apek
    Poziom 10  
    Witam!

Jak wielu/wiele przedemną mam ten sam problem. Pralka kona - trzeba kupić nową.

Szukam, czytam, oglądam....

Znalazłem.. Amica PCP 5512 B 623. Tylko nie wiem co o niej sądzić. Jak dla mnie ma wszystko co potrzeba: wirowanie 1200 obrotów, niskie zużycie prądu i wody. No i ma System Aqua Spray (pozwala na optymalne wykorzystanie środka piorącego. Zrasza pranie pod ciśnieniem i rozprowadza środek piorący równomiernie po całym praniu. Detergent pracuje efektywnie podczas całego procesu prania stopniowo uwalniając swoje właściwości piorące. Dzięki temu pralka zapewnia bardzo wysoką skuteczność prania przy mniejszych nakładach na środki piorące)
    No ale... przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i o pralkach Amica znalazłem mało i na dodatek w stylu: raczej nie.
    Co jest z tymi pralkami? Czy sa do d**y?

Ps. szukam pralki ekonomicznej, wsad z przodu, wirowanie 1200 obrotów, niskoawaryjnej, cena do 1500zł, wygląd zewnętrzny mniej ważny - będzie stała w piwnicy :)

Z góry dzięki za pomoc.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    apek napisał:

Ps. szukam pralki ekonomicznej, wsad z przodu, wirowanie 1200 obrotów, niskoawaryjnej, cena do 1500zł, wygląd zewnętrzny mniej ważny - będzie stała w piwnicy :)

Rozumiem, że może być pełnogabarytowa? Może AEG Lavamat 62610 albo 52610 (52610 nie ma wyświetlacza i ma ograniczone do trzech stopni opóźnienie - w sumie szczegół) ? Gorenje nie proponuję, bo jak widać są dziwne problemy z dostępem. Niby są w ofercie, maja ustalone ceny, a ich nie ma. Tylko jak je kupić i za ile? A nawet prospekty drukują i mają strone internetową po polsku. Popyt przewyższa podaż, jak za komuny. :D

Dodano po 43 [sekundy]:

fifiki napisał:
    a co sądzicie o Electrolux EWS1001?

Ile sobie za nią krzyczą?
    fifiki
    Poziom 11  
    Electrolux EWS 1001 za ok 1250 - 1390
    więc sie zastanawiam

co do gorenje to prawda
    ja się napaliłem na ws 43100 ale nigdzie prawie nie ma czekam jeszcze na info z 2 sklepów
    jeśli nie będzie to kupie chyba boscha WLF 20260 PL jeśli zjada troche z ceną
    bo jest za 1390 -1410

albo bosch 16060 za 1345
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Mi się z nich wszystkich najbardziej WLF 20260 podoba.
    Elek 1001 (nie mają zbytnio czego pokazać w slimach -stara oferta) to prościuch nad prościuchy, BOSCH 16060 też i jeszcze 800 obrotów.
    zieljacek
    Poziom 11  
    Ja mieszkam w łodzkim i będąc w sklepie pytałem o Gorenje WS 43121.
    Sprzedawca powiedział że będzie na drugi dzień.Na sklepie są tesz inne modele tej firmy, a więc chyba są łatwo dostępne. Z AEG 1246EL tesz nie ma problemu.Tylko nie wiem ktora zamowić? Może ktoś jeszcze mi doradzi co mam wybrać?
    pogar
    Poziom 10  
    Jurek2805 napisał:
    pogar napisał:

Sa na rynku moze jakies pralko-suszarki ale ladowane od gory?
    Kiedys zdaje sie produkowala je firma Brandt czy jakos tak. Ale teraz zadnej znalezc nie moge.
    Pozdrawiam

A nie lepiej kupić dobrą pralkę z dużą ilością obrotów wirowania?

Przy dwojce malych dzieci i wylaczonym ogrzewaniu to by nic nie dalo..
    Pranie teraz schnie 2-3 dni (obecna pralka wiruje z max 800 obrotow/min)
    jacobs242
    Poziom 18  
    Cytat:
    Jacobs - do stosowania środków wszelakich do ostatniego płukania służy przegródka oznaczona z reguły kwiatkiem (płyny zmiękczające). Niestety miejsca w przegródce jest niewiele.
    Widzę to tak. Wlać do bębna po zakończeniu prania miksturę i uruchomic program krochmalenie/ zmiekczanie. Nigdy nie stosowałem "rożka". Firanki piorę normalnie używając płynu i w programie do tkanin delikatnych.

hmmm, nie mam programu krochmalenie/zmiękczanie. A program płukanie wykona tylko jeden cykl płukania, czy tak jak w praniu - cztery?

Z czego jest zrobiony bęben w Boshu? Chyba nie stal nierdzewna?
    serwal
    Poziom 20  
    apek napisał:

No i ma System Aqua Spray (pozwala na optymalne wykorzystanie środka piorącego. Zrasza pranie pod ciśnieniem i rozprowadza środek piorący równomiernie po całym praniu. Detergent pracuje efektywnie podczas całego procesu prania stopniowo uwalniając swoje właściwości piorące. Dzięki temu pralka zapewnia bardzo wysoką skuteczność prania przy mniejszych nakładach na środki piorące)

Marketingowe blebleble.
    Pralki nie miały tego systemu i prały, detergenty w pralkach bez tego sysyemu radzą sobie dobrze. Wszystko zalezy od ilości i jakosci (skałdu) środka do prania. Tu nie ma cudów. Musisz dać odpowiednia ilosć detergentu, środka piracego by zdyspergować (rozproszyć i zawiesić) cząstku brudu w kompieli pioracej. Jesli dasz za mało to nic Ci nie pomoże, nawet jakieś cudowne systemy. Moze to wspmóc pranie poprzez lepsze mieszanie, ale cudów sie nie spodziewaj, mojm zdaniem szkoda pieniędzy na takie wodotryski.
    Tak na marginesie pamięta ktoś jeszcze pralki bombelkowe które miały być przełome w pralnictwie?
    emer
    Poziom 19  
    A ja uwazam że system przepompowania wody z detergentem z dna zbiornika i wlewany szerokim strumieniem na pranie z góry czy z boku pod cisnieniem (tak miałem kiedyś w Candy) jest ŚWIETNYM pomysłem.
    Oczywiście chodzi mi o wymuszony obieg pompą, a nie jakiś grawitacyjny - czesto pisze sie o "prysznicu"w danych techn pralek, który de facto nie jest wymuszony a tylko własnie grawitacyjny.
    W przypadku tego pierwszego pralka wtedy podnosi lekko obroty, pranie ładnie "przykleja sie" na obwodzie bębna, a ten strumień pieknie aplikuje rzeczom w praniu wodę z detergentem - dokładnie je mocząc tym roztworem. Taki cykl powtarza sie co jakis czas - swietny pomysł, podnoszący jakość i efektywność prania. Oczywiście takie cos odbywa sie również podczas płukania, podnoszać efektywność płukania i wypłukując dokładnie pranie z pozostałości detergentu ...

W wypadku mojego Candy (ok 7 lat temu) był jeden zasadniczy minus tego systemu - mysle że po prostu niedopracowane technologicznie. Tzn przewody którymi woda z detergentem płyneły, po czasie "zamulały sie" tą zawiesina wody i proszku - efektem było ze np szuflada, a właściwie przewody które pzrepłukiwały poszczególne przegrody były zapychywane i woda płynąca do przegrody z płynem do płukania niedokładnie ten płyn brała, albo np część wody szła obok i pzrechodziła przez przegrodę przeznaczoną na proszek.

Tego typu system jest/był stosowany w niektórych modelach Candy, Electrolux, oraz wyższych modelach Bosch, Siemens, Gorenje.
    Być moze jest tez stosowany w innych pralkach. Ale powtarzam - powinien być dobrze dopracowany technologicznie, aby po czasie wręcz nie był przyczyną do napraw i czyszczeń przewodów i rurek.

Po tej Candy chyba activa 126plus (czy jakos tak) z 1200obr. Kupiłem parę miesięcy temu Siemens WS12x460PL - NIESTETY nie ma tego w tej pralce.
    Natomiast nigdy nie kupie pralki która miałaby mniej niz 1200obr - wg mnie jest to baaardzo przydatne i oszczędzanie 100-200zł na obrotach jest nie adekwatne do tego, że będzie mi jej brakowało przez np 7lat uzywalności pralki. Nieprawda jest również wg mnie ze pranie jest pogniecione - 90% ubrań toleruje takie obroty i nie jest pogniecione. Noooo chyba ze wywiruje sie pranie, a potem se leży w pralce pare godzin - wtedy i 600obr jest za duzo ...
    Natomiast zysk "suchości" prania do predkości 1200 jest odczuwalny, a powyżej już nie idzie to tak proporcjonalnie do wzrostu prędkości ...
    fifiki
    Poziom 11  
    no mam nadzieje że moje poszukiwania dobiegają końca

MUSZE się do jutra zdecydować mam dwie propozycje

bosch WLF 20260PL
    gorenje ws43100

są w zasadzie w tej samej cenie więc chce wybrać to co lepsze

wiem że niektórzy piszą że bosch to bosch ale inni znowu że gorenje ma najlepszy stosunek jakości do ceny.

bardzo proszę o rade
    emer
    Poziom 19  
    Zapytaj żone - w tej chwili pozostaw jej wybór ...
    Chociaż ja wybrałbym tego boscha.
    Gdyba to była WS 43121 - to Gorenje (nie tylko ze 1200obr), ale dlatego że ma czujnik czystości wody, specjalnie wygłuszona obudowę ...

Ale w Twoim wyborze chyba raczej ten Bosch - chociaż jak mówiłem - z powodzeniem możesz zostawić wybór teraz żonie .... ;)
    fifiki
    Poziom 11  
    żone będę pytał jak już będę wiedział o co:) bo zawsze można pytanie zadać w taki sposób żeby wszyscy byli szczęśliwi:)

a tak poważnie to ws43100 też ma czujnik czystości wody a obroty wirowania mają obie takie same
    dag
    Poziom 10  
    Gorenje 43100 nie ma czujnika czystosci i ma tylko 1000obr (dane m.in. z katalogu).

Niestety Gorenje (przynajmniej te z serii x3) nie maja programu bawelna 30st. Jest to dla mnie bardzo dziwne, gdyz uwazam ten program za podstawowy (90% wykonywanego przeze mnie prania). Co o tym sadzicie?

Jeszcze pytanie do uzytkownikow AEG 1246: jak dlugo trwa krotkie pranie bawelna 30st?

pozdrawiam.
    fifiki
    Poziom 11  
    jakiś sklep podał że ws 43100 ma czujnik czystości wody ale teraz sprawdziłem różne strony i nic nie ma na ten temat co znaczy że faktycznie go nie ma.

sprawa pozostaje dalej otwarta

bosch WLF 20260PL
    czy
    gorenje ws 43100

obie mają po 1000 obr/min
    raton laveur
    Poziom 19  
    pogar napisał:
    (ciach)

Przy dwojce malych dzieci i wylaczonym ogrzewaniu to by nic nie dalo..
    Pranie teraz schnie 2-3 dni (obecna pralka wiruje z max 800 obrotow/min)

Jak kupisz pralke z 1200 obr., to bedzie schlo 1 dzien-roznica miedzy 800 a 1200 na bawelnie jest ogromna. Wszyscy znajomi, ktorzy kupili pralko-suszarke, a takze widzialem taka opinie na tym forum (w 1 czesci), nie byli zadowoleni. Z moich znajomych nikt z tej funkcji finalnie nie korzysta, uzywaja tylko jako pralki, czyli wywalili pieniadze na darmo. Do pralko-suszarki mozna dac na raz tylko polowe prania (do normalnej suszarki wchodzi 5 kg, a nie najwyzej 2,5), skarzyli sie, ze wychodzi okropnie pogniecione i ma dziwny zapach. Najlepsze wyjscie to zestaw normalna pralka i suszarka w kolumnie (tzn. suszarka przystosowana do zamocowania NA pralce, niektore firmy maja taka mozliwosc, np. Miele, Gorenje, pare innych na pewno tez), no ale rozumiem, ze Ty nie masz na takie rozwiazanie miejsca. W takiej sytuacji, mocno radzilbym Ci wziac pralke z iloscia obrotow 1200, roznica naprawde jest, i wcale sie tak nie gniecie (tylko trzeba wyjac i rozwiesic zaraz po zakonczeniu wirowania). Pozdrawiam :D

Dodano po 7 [minuty]:

fifiki napisał:
    (ciach)sprawa pozostaje dalej otwarta
    bosch WLF 20260PL
    czy
    gorenje ws 43100
    obie mają po 1000 obr/min

Powtorze za przedmowca, teraz moze zostaw wybor zonie, bo niektorym zonom uczestnikow tego forum Gorenje sie wybitnie nie spodobaly...po co masz ryzykowac kwasy w domu. Pod wzgledem solidnosci i funkcji te pralki sa moim zdaniem na tym samym poziomie (Bosch chyba nie ma funkcji "krochmalenie", a Goenje zdaje sie ma pod nazwa "zmiekczanie", no ale nie kazdy krochmali). I Gorenje ma zbiornik z inoxu, no ale to wzgledne, co kto lubi, byla dyskusja na poprzedniej stronie. A mozesz latwo kupic Gorenje?-bo bywaja trudnosci. Jak kupisz Boscha, to tez bedziesz mial dobra pralke, moze tylko ciut glosniejsza od Gorenje. Pozdrawiam :D
    fifiki
    Poziom 11  
    dzięki raton:)

obie pralki wstępnie zostały zaakceptowane przez drugą połowę :)

teraz to pewnie kupie tą którą łatwiej będzie dostać
    bo z gorenje faktycznie mam problem z realizacją zamówienia

ale czekam jeszcze na info z jednego sklepu podobna maja mieć w piątek

jeśli nie, to będzie bosch
    raton laveur
    Poziom 19  
    jacobs242 napisał:
    (ciach) A program płukanie wykona tylko jeden cykl płukania, czy tak jak w praniu - cztery?
    Z czego jest zrobiony bęben w Boshu? Chyba nie stal nierdzewna?

Tak jak zaobserwowalem na moim, program plukanie daje 2 plukania.
    Beben w Boschu jest ze stali nierdzewnej, a zbiornik (kociol) z tworzywa sztucznego.

@fifiki
    koniecznie napisz, co w koncu kupiles, i jakie wrazenia z uzytkowania.
    Pozdrawiam wszystkich :D
    zieljacek
    Poziom 11  
    Może ktoś jeszce mi podpowie czy wybrać Gorenje WS43121 cz AEG 1246EL.czekam na pomoc
    emer
    Poziom 19  
    @zieljacek
    Gorenje WS 43121 - nie ma slima lepiej wypasiongo na rynku. Moze jedynie design i kolor nie wszystkim podoba sie ...

@fifiki
    A co do WS 43100 - mówiłem fifiki ze WS43121 ma czujnik i 1200obr i dlatego nie miałbym watpliwości gdybyś ten model wybrał. Ale biorąc pod uwag WS43100 - to jednak Bosch (mimo ze już jest nowszy model od tego co wybrałeś).
    zieljacek
    Poziom 11  
    emer
    A co powiesz o AEG 1246EL w stosunku do WS43121
    apek
    Poziom 10  
    Jurek2805 - dzięki za odpowiedz

Jak rozumiem z Amiką mam sobie dać spokój.

AEG Lavamat 62610 - ogladałem - całkiem całkiem - wciągam na listę...

A co sądzicie o Electrolux EWF 12470 W:?: jest od 1360 zl

W sumie to chyba ten sam producent.. ale która lepsza?
    raton laveur
    Poziom 19  
    zieljacek napisał:
    Może ktoś jeszce mi podpowie czy wybrać Gorenje WS43121 cz AEG 1246EL.czekam na pomoc

Zdecydowanie Gorenje WS43121-jak napisal emer, nie ma slima bardziej wypasionego na rynku. Ale "fasada" i kremowy odcien lakieru Gorenje nie kazdemu sie podoba, szczegolnie niektorym polowicom... ;)

Dodano po 16 [minuty]:

apek napisał:
    (ciach)A co sądzicie o Electrolux EWF 12470 W:?: jest od 1360 zl
    W sumie to chyba ten sam producent.. ale która lepsza?

Moim zdaniem, sa na mniej wiecej tym samym poziomie-wez po prostu tansza. Aha, i na ten AEG ktos sie tu niedawno skarzyl, ze kabel za krotki i cienki, nagrzewa sie. O kablu Electroluxa danych brak, moze sprawdz w sklepie i porownaj oba (kable), bo jak ma stac w piwnicy, to w razie problemu (choc to malo prawdopodobne, no ale wszystko jest mozliwe) nawet sie od razu nie zorientujesz. Moze przesadzam, ale raz mi sie juz zaczela palic pralka (co prawda silnik na wirowaniu, a nie kabel), na szczescie nie stala w piwnicy...
    zieljacek
    Poziom 11  
    W moim sklepie Gorenje jest droższa o 100 od AEG.Ale chyba warto dopłacić!
    raton laveur
    Poziom 19  
    zieljacek napisał:
    W moim sklepie Gorenje jest droższa o 100 od AEG.Ale chyba warto dopłacić!

Moim zdaniem warto, w koncu to nabytek na co najmniej 10 lat... Ten AEG tez jest dobry, ale G. WS43121 jest jeszcze lepszy, wiec jesli tylko jest Ci dostepny... bo z dostepnoscia modeli wlasnie jest czesto problem przy Gorenje, szczegolnie wyzszych modeli.
    serwal
    Poziom 20  
    emer napisał:

Moze sie czepiam ale jeśli na dnie bębna osadza sie piasek z błota i osady z prania to raczje nie słuz poprawy jakoś ponowne ich wylewanie na zawarotść bębna. Sam piszesz że te muły pozapychały Ci wężyki systemu przysznic. Jak dla mnie to sie to kłuci.

Co do obrotów wirówki
    Tylko z obrotami powyżej 1000, czyli 1200 i wiecej.
    Bawełna po takim wirowaniu i przy pogodach jak dziś za oknem schnie w dwie godziny. Przetestowane.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    dag napisał:

Jeszcze pytanie do uzytkownikow AEG 1246: jak dlugo trwa krotkie pranie bawelna 30st?

Nie ma na programie do bawełny 30 stopni. Jest 40 stopni. Przy skróconym praniu to 68 minut wg wyświetlacza. 30 stopni jest na syntetykach, praniu tkanin delikatnych, wełnie + ręcznym.
    emer
    Poziom 19  
    @zieljacek
    AEG 1246 - jeden z najlepszych SLIM ...
    ale WS 43121 jezeli chodzi o parametry, wyposazenie - lepszy ...
    jeszcze dochodzi sprawa subiektywnej oceny designu, pecha lub sczęScia przy kupnie danego egzemplarza i jego awaryjności, no i co bardziej podoba sie żonie ...
    Ja wybrałbym WS 43121 ...

@serwal
    Chyba szukasz dziury w całym i czepiasz sie troszeczke ... ;)
    System prysznic - ale ten wymuszony, pod cisnieniem - jest stosowany w Bosch, Siemens, Gorenje tylko w najlepszych i najdroższych modelach.
    Więc plizzzzz... nie czepiej sie tak tego i nie twierdź że jest to coś złego i watpliwej użyteczności ....
    A wg mnie wymaga tylko po prostu opanowanie tej technologii ...