Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 13 Maj 2007 17:56 399772 1331
  • #361 13 Maj 2007 17:56
    WildR
    Poziom 9  

" Zastanawiam się nad kupnem pralki Hoover VHD146 lub 148 albo Elektrolux EWF 16981 W. Co sądzici o tych praleczkach?? "

Electrolux ogólnie jest super i sam kupilem electroluxa..... Spotkałem jednak ostatnio EWF 16981 który fabrycznie nie miał jednego programu. Wyglądało to tak jakby fabrycznie nie był wgrany.... Ale nie można snuć złych opini o marce na podstawie jednej pralki. Poza tym zdecydowanie polecam ten model!!!

• #362 16 Maj 2007 09:42
    fingerr
    Poziom 10  

Witam serdecznie,

widze ze watek od jakiegos czasu nieaktywny ale moze znajdzie sie ktos kto mi pomoze.

Zamierzam kupic pralke i "na oku" mam nastepujace modele i nie moge sie zdecydowac:
    - Indesit 105WISL (niska cena mnie przekonuje - 1099)
    - BOSH WLF20260PL (cena 1460)
    - BOSH WLX20460PL (moj typ cena 1510 )
    - BOSH WLX24460PL (cena 1700)
    - Siemens WS 10F260PL (cena 1470)

Mam tez pytanie czy warto zamawiac w necie (chodzi mi dostawe towaru, bo ceny nie podlegaja dyskusji)

Z gory dziekuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam.
    Mariusz.
    finerr(at)interia(dot)pl

• #363 16 Maj 2007 16:30
    raton laveur
    Poziom 18  

fingerr napisał:
    (ciach) Zamierzam kupic pralke i "na oku" mam nastepujace modele i nie moge sie zdecydowac:
    - Indesit 105WISL (niska cena mnie przekonuje - 1099)
    - BOSH WLF20260PL (cena 1460)
    - BOSH WLX20460PL (moj typ cena 1510 )
    - BOSH WLX24460PL (cena 1700)
    - Siemens WS 10F260PL (cena 1470)
    (ciach)

Witam,
    z wymienionych przez Ciebie modeli najlepszy moim zdaniem jest Bosch WLX24460PL, bo ma 1200 obrotow. Mam Boscha z tej serii na 6,5 kg (WAE28460FF) i jestem dosc zadowolony, plukanie tylko mogloby byc lepsze. Ale zmniejszylem doze proszku o polowe i jest O.K. Ta seria Bosch Maxx z duzym wyswietlaczem jest niezla, pralki sa bardzo proste w obsludze, jedno pokretlo do wszystkich programow, mozliwosc swobodnego ustawienia temperatury, programy uzyteczne, zuzycie wody i energii oszczedne, duze i bardzo wygodne drzwiczki z katem otwarcia 180°. Bosch WLX 20460PL to wlasciwie to samo co WLX24460PL, tylko ma 1000 obrotow. Wedlug mnie to troche za malo, ale moze do 4,5 kg bielizny wystarczy. Indesita bym Ci odradzal stanowczo, mimo niskiej ceny. To zdecydowanie nie ten sam poziom co Bosch i Siemens, nie tylko jesli chodzi o czestotliwosc awarii i trwalosc, ale i o efekty prania i plukania.
    Bosch WLF20260PL jest troche glosny, a w kazdym razie znacznie glosniejszy od WLX20460PL. Siemens WS10F260PL bardzo przypomina Boscha WLF20260PL, ale ma 3D system zraszania (Bosch tylko AquaSpar).
    Ale ogolnie, oprocz Indesita, wszystkie te modele sa niezle. Niemniej osobiscie, gdybym kupowal slima, wolalbym slim Gorenje, najlepszy jest model WS43121, swietnie wyposazony, cichutki, ma czujnik czystosci wody i 1200 obrotow. Tu na forum chyba ktos go kupil juz w granicach 1300-1400 zl. Ewentualnie prostszy (i tanszy) model Gorenje WS43100, z 1000 obrotow. Program welna te slimy Gorenje maja w kazdym razie lepszy niz Bosche z serii Maxx, no i lepiej plucza. Jesli chodzi o awaryjnosc i solidnosc, to pralki Gorenje, a przynajmniej te ze sredniej i gornej polki, sa na tym samym poziomie co pralki Bosch i Siemens, natomiast ewentualne naprawy, wydaje mi sie, ze sa duzo tansze (Bosch i Siemens maja niestety wysokie koszty napraw-i moga byc naprawiane WYLACZNIE w autoryzowanych serwiasach, a przynajmniej Bosch, bo co do Siemensa to nie mam pewnosci, ale to przeciez ta sama firma-na szczescie pralki tych marek dosc rzadko sie psuja). Pozdrawiam :D

• #364 17 Maj 2007 21:33
    ciacho1984
    Poziom 11  

Witam zarejestrowałem sie by zadać pytanie o zakup pralki, przed rejestracja przeczytałem 1 i 2 czesc niniejszego tematu, co pozwoliło mi jako osobie nie majacej żadnego doświadczenia z pralkami ograniczyć dość znacznie wybór.

Podstawowe wymagania pralka ma byc ladowana od góry, niestety nie ma na inna miejsca w lazience. Pralka bedzie używana przez 3 dorosłe osoby, pranie raz na tydzień około.

Czytajac obie czesci ograniczylem wybor do dwóch firm AEG i Elektrolux.
    Cena maksymalna 1800 zl (jednak jesli mialoby to wplynac znacząco na walory użytkowe to 200 zl moge dołożyć).
    Cechy które chce by miała:
    -minimum 1200 obrotów
    -wyświetlacz

Prosiłbym o pomoc bo niestety przegladalem oferty i nie mam pojecia co wziąść.

• #365 17 Maj 2007 22:34
    al1
    Poziom 10  

Wreszcie kupiłem wybrałem Gorenje 63100 mam już w domu jutro pierwsze testy w związku z tym mam pytanie

pierwsze pranie wykonać bez wsadu bielizny ? a jeżeli tak to w jakiej temperaturze

proszę o radę

• #366 17 Maj 2007 23:30
    mir.mar
    Poziom 12  

ciacho1984 napisał:
    (...)
    Czytajac obie czesci ograniczylem wybor do dwóch firm AEG i Elektrolux.
    Cena maksymalna 1800 zl (jednak jesli mialoby to wplynac znacząco na walory użytkowe to 200 zl moge dołożyć).
    Cechy które chce by miała:
    -minimum 1200 obrotów
    -wyświetlacz

Prosiłbym o pomoc bo niestety przegladalem oferty i nie mam pojecia co wziąść.

kliknij na link: http://www.agdexpert.pl/porovnani/?vids=26817,4140374,26814,4140376

tam powinienes wybrac cos dla siebie - ostatnie 2 to full wypas... ale cena to ponad 2 tys. zl...
    skoro czytales obie czesci to nie bede sie rozpisywal o ich mozliwosciach
    [wg mnie, lekkie wskazanie na: AEG - Electrolux Lavamat 48380]
    celem obnizenia kosztow zakupu mozesz przejrzec wybrany model na "ceneo" lub "skapiec"

Dodano po 4 [minuty]:

al1 napisał:
    Wreszcie kupiłem wybrałem Gorenje 63100 mam już w domu jutro pierwsze testy w związku z tym mam pytanie
    pierwsze pranie wykonać bez wsadu bielizny ? a jeżeli tak to w jakiej temperaturze
    proszę o radę

oczywiscie ze bez bielizny i w najwyzszej mozliwej temperaturze, czyli w zaleznosci od pralki: 90°C lub 95°C...

• #367 18 Maj 2007 12:43
    fingerr
    Poziom 10  

raton laveur napisał:

(ciach)
    Witam,
    z wymienionych przez Ciebie modeli najlepszy moim zdaniem jest Bosch WLX24460PL, bo ma 1200 obrotow. Mam Boscha z tej serii na 6,5 kg (WAE28460FF) i jestem dosc zadowolony, plukanie tylko mogloby byc lepsze. (ciach)

Witam serdecznie!!

Wielkie podziekowania za pomoc, i chyba rzeczywiscie zdecyduje sie na Gorenje WS43121 (aktualnie szukam najlepszej oferty), jakos nie bylem przekjonany do tej marki ale opinie na forum rozwialy moje watpliwosci.

p.s.
    Ma ktos moze wiedze jaka jest roznica w ewentualnym servisowaniu BOSH a Gorenje?

Serdecznie pozdrawiam,
    Mariusz

• #368 19 Maj 2007 11:57
    Axel2
    Poziom 1  

Witam,
    chciałbym na wstępie podziękować wszystkim którzy przyczynili się swoimi postami do mojego zakupu pralki :) .

Po długim ślęczeniu nad wszystkimi postami zdecydowałem się kupić AEG 62610 (1200) w promocji Neo za 1399zl.

Jak na razie nie mam większych zastrzeżeń.
    Wirowanie przy 1200 jest ciche chociaż nie ma tu aż takiej różnicy jakiej bym się spodziewał w stosunku do ponad 10 letniego wcześniej używanego Whirpoola (1000obr).
    Różnica w suchości tkanin jest niewielka ale jest ;) .
    Układ sterowania i programowania, "klawiszologia" - nad wyraz prosta.
    Pranie z dodatkowym płukaniem > OK
    Pranie bez dodatkowego płukania > OK przy zmniejszonej dozie proszku
    Rzeczywiście ilość wody przy praniu zasadniczym jest bardzo mała.

Praktycznym rozwiązaniem jest bieżące wyświetlanie czasu pozostałego do końca prania.

Pralka została wyposażona w specjalny zawór zabezpieczający przed wyciekiem wody z pękniętego przewodu doprowadzającego wodę do pralki.

Duży blat umożliwia praktyczne jego wykorzystanie zwłaszcza w ciasnych łazienkach.

Wygląd może nie jest super modern, ale jak ktoś tu się wypowiadał wcześniej, rzeczywiście w nocy z ta ilością diod i wyświetlaczem LED wygląda jak reaktor jądrowy ;) .

Niestety popełniłem ten mały błąd ze nie sprawdziłem szerokości drzwi do łazienki (stary wieżowiec, 60cm) i miałem duże problemy z jej wprowadzeniem. Po odkręceniu zabezpieczeń, blatu i drzwiczek bębna pralki, oraz po dociśnięciu klawiszy ;) udało się!

Mam nadzieję ze wytrzyma przynajmniej 6-8 lat bo jak będę miał ją wyciągać do serwisu to trochę się namęczę. ;) , zwłaszcza ze stary Whirpool z suszarka wytrzymał ponad 10lat bez żadnej usterki.

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych zakupów!

• #369 19 Maj 2007 22:35
    ciacho1984
    Poziom 11  

Czytalem ale nie widze wiekszych roznic miedzy tymi za 1900 zl a 2200 zl , patrzylem na skapcu http://www.skapiec.pl/site/cat/302/filtr/_1288_1295_0_0_0_0_0_0_0_0/2
    Electrolux EWT 13620W a Electrolux EWT 13921W to 400 zl roznicy a podstawow parametry takie same.
    Jesli AEG to tylko ten AEG Lavamat 48380.
    Nie wiem czy wykożystam taka ilosc programow jakie maja, napewno wezme klase energetyczna A+ bo skoro to ma byc pralka na minimum 8-10 lat, a praktycznie mozna w cenie do 2000 zl wziasc taka to czemu nie. Wiec napewno wydam wiecej tylko prosze jeszcze o pomoc niestety bylem wczoraj i przedwczoraj ogladac w saturnie, media markt i rtv euro agd kolo mnie, no i nie moglem zobaczyc zadnego z tych modeli wyzszych na zywo sa tylko nizsze, a wogole jakos malo tych pralek ladowanych od gory, w media markt to juz szok okolo 15 szt roznych firm :( . Wychodzi wiec ze bede musial cos zamowic bez ogladniecia sprzetu na zywo, informacji niestety od sprzedawcow za wiele nie uzysakalem, poza tym ze w cenach do 2000 zl proponuja z pralek od gory ladowanych bosch,siemens, whirpool i elektrolux, o aeg nie wspomnieli ale pewnie temu ze w zadnym ze sklepow nie bylo wiecej niz 1 szt.

• #370 20 Maj 2007 14:26
    mir.mar
    Poziom 12  

ciacho1984 napisał:

Electrolux EWT 13620W a Electrolux EWT 13921W to 400 zl roznicy a podstawow parametry takie same.
    Jesli AEG to tylko ten AEG Lavamat 48380.

Te drozsze maja na pewno system zraszania - taki prysznic pod cisnieniem: "Funkcja ta poprawia efektywność prania i płukania"...
    Ponadto, Lavamat 48380 ma czujnik metnosci wody ktory uruchamia [w razie potrzeby] dodatkowe plukania - przydatna funkcja, zwlaszcza dla alergikow i ludzi z delikatna skora...
    Czy ten czujnik ma EWT 13921W to nie wiem, ale na pewno nie ma tego EWT 13620W [jak i systemu zraszania].

Podobne opcje do EWT 13921W i Lavamat 48380 ma EWT 1346 - moze byc dobra alternatywa dla wymienionych pralek przez Ciebie...

P.S. zastanow sie czy dodatkowe programy i funkcje ktore posiadaja drozsze pralki beda przydatne dla Ciebie. [sa sklepy internetowe gdzie np. Lavamat 48380 kosztuje ponizej 2 tys. zl.]

[ja kiedys tez zastanawialem sie nad pralkami gornoladowanymi, ze wzgledu na mala lazienke, ale w koncu wybralem Gorenje WS43121 i jestem b. zadowolony, choc musialem troche przearanzowac swoja lazienke... ;-)]

• #371 20 Maj 2007 15:55
    mar81
    Poziom 2  

Witam
    przymierzam sie do kupna tej pralki,jednak przed jej zakupem chcialbym poznac opinnie uzytkownikow tych modeli,jak pierze?czy glosno? i co oznacza sympol MBY? bo nigdzie nie moglem tego znalesc w necie:/
    moge ja kupic za 1400zl a wiec mysle ze cena nie jest wygurowana...
    czy lepiej kupic np AMICE PCP 5510 B 623?
    czekam na info
    pozdro

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z AGD.

• #372 20 Maj 2007 16:07
    zayzayer
    Specjalista AGD

Śmiało kupuj tego Boscha i nie rób więcej takich głupich porównań :)

• #373 20 Maj 2007 16:16
    mar81
    Poziom 2  

a mozesz mi napisac co znaczy symbol MBY? wszedzie w niecie jest PL

• #374 20 Maj 2007 17:17
    al1
    Poziom 10  

A to jest ze strony Gorenje:

WA 63100 A 0,19 /1kg 6 kg, 1000 obr./min., 19 programów, zużycie wody 45 l., elektron. wyświetlacz tekstowy, czujnik czyst. wody, progr. startu prania, prog. JOGGING, mat. zb.: carbotech, obud. z bl. ocynkowanej.

Ile jest sklepów, które oferują 63100 z czujnikiem?

A tak, jak pisałem, to czemu moja 63100 robi test czujnika wody?

• #375 20 Maj 2007 18:18
    GETomek
    Poziom 15  

Cytat:
    moja 63100 robi test czujnika wody

Napisz proszę jak ona to robi? Kiedyś pytałem czym różni się kontrola piany od czujnika czystości wody niestety nikt nie odpowiedział....Moja nowa pralka po zakończeniu prania tzn wypuszczeniu wody lekko odwirowuje pranie - gdy piany jest za dużo włącza sobie sama dodatkowe płukanie. Ta opcja to chyba kontrola piany a czym różni się czujnik czystości wody??? Może ktoś na tym forum wie jak to działa od strony technicznej????

• #376 21 Maj 2007 02:44
    shary
    Poziom 1  

Witam,
    Czy ktos z Was wie moze czy pralka
    CANDY CY1 084
    ma mozliwosc wylaczenia wirowki?

Instrukcja obslugi, ktora znalazlem w necie nie wspomina nic o tym, co by sugerowalo, ze takiej mozliwosci nie ma, a to troche dziwne.

Z gory dziekuje za odpowiedzi!

Pozdrawiam wszystkich

• #377 21 Maj 2007 19:23
    AgaGM
    Poziom 2  

Witam!
    Jak się ciesze,ze znalazlam to forum.
    Zrezygnowalam z pralki Indesit,a czytajac tutaj pozytywne opinie(doszlam do 6 strony watku) zastanawiam sie nad GORENJE.
    Moge miec pralke tylko o glebokosci do 45 cm. Zastanawiam sie,ktory model jest lepszy,i czy warto doplacac okolo 250zł do tego drugiego modelu.Chodzi o te: Gorenje WS 43100 i Gorenje 43121. Obie są dostepne,pierwsza kosztuje cos okolo 1320zl,druga 1550zł.Dla mnie to dosc duza roznica.Jednak jesli ta druga jest duzo lepsza to jestem w stanie dolozyc te 250zl,aby miec lepsza pralke.
    Przede wszystkim - czy one są ciche? takie,zeby mozna ja bylo wlaczac w nocy?
    BARDZO PROSZE O POMOC.
    Pozdrawiam.Aga

P.S.Czy one naprawde na zywo tak brzydko wygladaja? ;>

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Poczytalam caly topik i po waszych postach chyba zdecyduje sie na te drozsza Goorenje.

• #378 21 Maj 2007 19:52
    raton laveur
    Poziom 18  

AgaGM napisał:
    (ciach) Zastanawiam sie,ktory model jest lepszy,i czy warto doplacac okolo 250zł do tego drugiego modelu.Chodzi o te: Gorenje WS 43100 i Gorenje 43121. Obie są dostepne,pierwsza kosztuje cos okolo 1320zl,druga 1550zł.Dla mnie to dosc duza roznica.Jednak jesli ta druga jest duzo lepsza to jestem w stanie dolozyc te 250zl,aby miec lepsza pralke.
    Przede wszystkim - czy one są ciche? takie,zeby mozna ja bylo wlaczac w nocy?
    BARDZO PROSZE O POMOC.
    Pozdrawiam.Aga

P.S.Czy one naprawde na zywo tak brzydko wygladaja? ;>

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Poczytalam caly topik i po waszych postach chyba zdecyduje sie na te drozsza Goorenje.

Witam,
    ja bym stanowczo radzil brac Gorenje WS43121, jest jednak lepsza od WS43100. Jest bardziej wyciszona (choc one obie sa ciche i mozna prac w nocy), ma 1200 obrotow, AquaStop i czujnik czystosci wody, moim zdaniem warto za to doplacic 250 zl, w koncu to zakup na kilka lub nawet kilkanascie lat. I jesli masz prac w nocy, to lepiej brac model wyposazony w AquaStop ;) , strzezonego itd...
    A co do wygladu, to kwestia gustu, moim zdaniem wcale brzydkie nie sa... a zreszta w pralce wyglad to jednak sprawa drugorzedna, w salonie przeciez nie stoi, wazne, zeby dobrze prala i plukala, i psula sie mozliwie jak najrzadziej (a najlepiej wcale :D ). Pozdrawiam

• #379 21 Maj 2007 20:45
    bendzi40
    Poziom 12  

witam szukam pralki do 45cm głęb, dziś widziałem
    GORENJE 41101 za 1111 zł warto,prosze o pomoc

• #380 21 Maj 2007 20:55
    emer
    Poziom 19  

i wydaje mi sie że 43121 bedzie chyba lepiej wygłuszona ...

• #381 21 Maj 2007 21:23
    raton laveur
    Poziom 18  

bendzi40 napisał:
    witam szukam pralki do 45cm głęb, dziś widziałem
    GORENJE 41101 za 1111 zł warto,prosze o pomoc

GORENJE WS41101 to niezly bazowy model, ale nie ma wyswietlacza, funkcji dodatkowego plukania ani podwyzszonego poziomu wody, i tylko minimum programow, bez programu krotkiego i prania recznego. Na Twoim miejscu szukalbym GORENJE WS43100 za okolo 1200 zl, bywaja juz w tej cenie, roznica w pieniadzach miedzy tymi 2 modelami stosunkowo niewielka, a w wyposazeniu baaardzo duza... 1111zl to juz troche jest, moim zdaniem ten model (WS41101) warto byloby brac do max. 900 zl, a za troche wiecej mozna juz miec duzo lepiej wyposazona pralke... Radze to przemyslec :D .

• #382 21 Maj 2007 22:40
    mir.mar
    Poziom 12  

al1 napisał:
    A to jest ze strony Gorenje:

WA 63100 A 0,19 /1kg 6 kg, 1000 obr./min., 19 programów, zużycie wody 45 l., elektron. wyświetlacz tekstowy, czujnik czyst. wody, progr. startu prania, prog. JOGGING, mat. zb.: carbotech, obud. z bl. ocynkowanej.

Ile jest sklepów, które oferują 63100 z czujnikiem?

A tak, jak pisałem, to czemu moja 63100 robi test czujnika wody?

i to jest b. ciekawe...
    informacje ktore podajesz zamieszczone sa w cenniku na stronie www.gorenje.pl - lecz wg cennika pralka ws43100 rowniez ma czujnik czystosci wody... czy ktos z wlascicieli tej pralki moze to potwierdzic ??

Pytam sie, poniewaz zarowno w katalogu jak i na stronie pozwalajacej porownac pralki wynika ze modele z koncowka 100 nie posiadaja czujnika czystosci wody...
    oto dowod: http://www.gorenje.pl/default.asp?id=15038&aid=9864&aID1=6374

nie chce sie spierac, ale jesli twoj egzemplarz posiada czujnik czystosci wody to mozesz sie cieszyc... :D

Dodano po 23 [minuty]:

GETomek napisał:
    Cytat:
    moja 63100 robi test czujnika wody

Napisz proszę jak ona to robi? Kiedyś pytałem czym różni się kontrola piany od czujnika czystości wody niestety nikt nie odpowiedział....Moja nowa pralka po zakończeniu prania tzn wypuszczeniu wody lekko odwirowuje pranie - gdy piany jest za dużo włącza sobie sama dodatkowe płukanie. Ta opcja to chyba kontrola piany a czym różni się czujnik czystości wody??? Może ktoś na tym forum wie jak to działa od strony technicznej????

1. kontrola piany
    jak to dziala - nie wiem, ale zasada jest taka, ze jak "wyczuje" zbyt duza ilosc piany to wylewa czesc wody z detergentem i uzupelnia czysta woda - czyli rozciencza stezenie detergentu zapobiegajac tym samym zbyt obfitej ilosci piany.

2. czujnik czystosci wody
    przed wykonaniem pierwszego prania trzeba przeprowadzic test z czysta woda (bez detergentu) - uzyskujemy tym samym tzw. probke odniesienia.
    Wtedy pralka "zapamietuje" metnosc wody wodociagowej.

Podczas prania metnosciomierz porownuje metnosc wody (z detergentem) po plukaniu z metnoscia wody czystej (probki odniesienia) - jesli metnosc wody po plukaniu rozni sie (jest wieksza) od zapamietanej metnosci probki odniesienia pralka wykonuje dodatkowe plukanie... i dzieje sie tak dlugo (ale podobno maksimum 3 plukania) az metnosc wody po plukaniu bedzie zblizona do metnosci probki odniesienia.
    Jezeli po pierwszym plukaniu metnosc tej wody bedzie zblizona do metnosci czystej wody pralka juz wiecej nie plucze... :D

jednym slowem - pralka stosuje tyle plukan ile potrzeba aby woda po plukaniu miala metnosc zblizona do metnosci wody czystej
    [mam nadzieje ze dosc jasno to wytlumaczylem]

• #383 22 Maj 2007 10:01
    emer
    Poziom 19  

Ktoś kiedys pisał ze kupił 43100 i okazało sie że ten model nie ma czujnika.

• #384 22 Maj 2007 11:04
    Adaś Ciekawski
    Poziom 14  

Witam,

...i mnie dopadło kupno pralki, oczywiście przeczytałem topic, googlowałem, sprawdzałem na stronach i w sklepach.
    Pralka, początkowo miała być górnoładowana (tak druga połówka chciała), ale jak przeczytałem temat powiedziałem, że to byłby błąd i lepiej slima Gorenje wziąć, już się napaliłem... zaszedłem do sklepu i oglądam jak to na żywo wygląda. Chyba zmieniłem zdanie, wg mnie ta pralka jest za płytka, chyba nie da się tam włożyć prania ? bo wszystko wypadnie, i właśnie się waham z przewagą na górnoładowaną, z której na pewno nic nie wypadnie plus większa ładowność...
    trochę zboczyłem z tematu
    potrzebuję pralkę która będzie użytkowana mniej więcej 3 razy w tygodniu oczywiście 1200 obrotów i wyświetlacz, dobra sprawa opóźnienia włączenia pralki, tylko co wybrać???
    Polecacie Elektorluxa, ale zdaje sie że to francuz... a co z AEG??

• #385 22 Maj 2007 12:16
    emer
    Poziom 19  

przesadzasz ... :)
    Ale jezeli masz miejsce na standard głeboką, to bierz standardową (ale ładowana z frontu).
    Mam slima Siemensa WS12X460PL, piore chyba 5-7 x w tygodniu i jakoś jest , a nawet fajnie jest ... ;)
    Wszystkie slimy mają 40-45cm i 4.5kg wsadu.
    Tylko chyba Direct Drive LG ma o ile nie myle sie 45-50cm i ma wsad 5kg - wynika to z nowatorskiego silnika umieszczonego na bębnie. Obok innych bardzo przydatnych, uzytecznych rozwiazań wynikajacych z uzycia tego silnika ma ten plus, ze przy stosunkowo małej głębokości jest ciagle na 5kg ...

• #386 22 Maj 2007 13:03
    mir.mar
    Poziom 12  

Adaś Ciekawski napisał:
    Witam,
    (...) lepiej slima Gorenje wziąć, już się napaliłem... zaszedłem do sklepu i oglądam jak to na żywo wygląda. Chyba zmieniłem zdanie, wg mnie ta pralka jest za płytka, chyba nie da się tam włożyć prania ? bo wszystko wypadnie, i właśnie się waham z przewagą na górnoładowaną, z której na pewno nic nie wypadnie plus większa ładowność...

jesli chodzi o "plytkosc" slimow, to jest to tak iz faktycznie beben jest plytki lecz ma duza srednice, wiec latwiej wlozyc duze objetosciowo pranie niz do gornoladowanej.
    i na pewno nic z niej nie wypadnie, przeciez ma drzwiczki... ;-)
    [na powaznie - juz kilka razy pakowalem prawie na maksa i nic nie wypadalo]

a propos wiekszej ladownosci - nie wiem czy kazde pranie wazysz aby mialo 5,0-5,5 (6,0) kg... wiekszosc ludzi robi to na "oko".

i nie wiem czy roznica wsadu 0,5-1,0 kg jest taka wazna - ja na poczatku tez tak myslalem, ale wcale tego nie odczuwam...
    [uzytkownik slima gorenje ws43121]

• #387 22 Maj 2007 13:27
    Adaś Ciekawski
    Poziom 14  

Z tą ładownością to jest tak, że jak wrzucam powiedzmy 20 par skarpet od góry to na pewno żadna mi nie wypadnie a w slimie nie dam rady (chyba) tak zrobić. Cholera nie wiem...eh, a jak jest z pościelą ile da radę na raz włożyć??

wracając do ładowności, miałem bardziej na myśli, że ładuję do samej góry bębna... znowu jestem na slima :D

• #388 22 Maj 2007 14:54
    mir.mar
    Poziom 12  

Adaś Ciekawski napisał:
    Z tą ładownością to jest tak, że jak wrzucam powiedzmy 20 par skarpet od góry to na pewno żadna mi nie wypadnie a w slimie nie dam rady (chyba) tak zrobić. Cholera nie wiem...eh, a jak jest z pościelą ile da radę na raz włożyć??
    wracając do ładowności, miałem bardziej na myśli, że ładuję do samej góry bębna... znowu jestem na slima :D

1. jesli chodzi o skarpety - tez nie wypadna, tylko musisz ladowac blisko tylnej scianki bebna... ;-)
    [ja tak robie gdy wrzucam tylko majty (ciemne) i skarpety... lecz staram sie mieszac ciuchy o roznej wielkosci, bo tak jest podobno lepiej - pewnie chodzi o rownomierne rozkladanie prania podczas wirowania]

2. we wczesniejszych postach ktos wspominal o 2 kompletach poscieli (i oprocz tego cos jeszcze chyba bylo) - sprawdz poprzednie posty :!:
    [nie tylko ten watek, ale rowniez poprzedni (ok. 67 stron postow), bo nie pamietam w ktorym to czytalem... ;-)]

• #389 22 Maj 2007 17:57
    Alski1
    Poziom 19  

Jurek2805 napisał:
    Oglądałem ostatnio pralkę Gorenje WA 50140. Przyzwoite parametry (wirowanie 1400 obr.) w tej klasie cenowej. Ale jak zobaczyłem drzwiczki to sie załamałem. Chyba przesadzili z tą oszczędnością. Szyba z pleksy, nie ze szkła, a ramka to cienki plastik ( przekrój o profilu C) - tylko odlew zewnętrzny bez dodatkowej wewnętrznej części jak to ma miejsce w innych pralkach.

Drogi Jurku, taki z ciebie fachowiec, a takie głupoty gadasz. Ta szyba z pleksi
    to zaleta tej pralki, bo wewnętrz jest normalny wziernik ze szkła, a to jest tylko powłoka chroniąca, aby się nie dotknąć do danej rozgrzanej części. Czyli dzieci są bezpieczne. I dlateg drzwiczki są takie cienkie, aby można było wyczyścić przestrzeń między normalnym wziernikiem, a tym zabezpieczeniem.

Dodano po 10 [minuty]:

mar81 napisał:
    a mozesz mi napisac co znaczy symbol MBY? wszedzie w niecie jest PL

Symbole na końcach BOSCH'owskich pralek pokazują "język" na blendzie pralki. Jeśli mamy PL, znaczy to, że będzie napisane np.: "wełna". Jeśli na końcu jest BY, będzie piktogram z narysowanym kłębkiem wełny.

• #390 22 Maj 2007 18:18
    KONFLIKTUS
    Poziom 10  

Adaś Ciekawski napisał:
    Polecacie Elektorluxa, ale zdaje sie że to francuz... a co z AEG??

A jaka róznica? Nie robiona w ChRL i to jest ważne. Mam EWS 1221 i jestem zadowolony. Katuję ją praktycznie co drugi dzień. AEG i Electrolux należą do jednej grupy kapitałowej i AEG jest traktowane jako najwyższa klasa pralek z tej grupy (Electrolux jako 2, a Zanussi jako 3). Są faktycznie bardzo dobre ale jednak drogie. Szczególnie polecam model LAVAMAT 1246. 45 cm, 1200 obrotów...Spełni Wasze oczekiwania... o ile Was stać. Cennikowo około 2000 PLN (stan na kwiecień 2007 - o ile dobrze pamiętam).

A co do LG Direct Drive. To serio ma 5 kg i tylko 45 cm głębokości. Chodzi ona cicho. Ale opini jak na razie jest mało.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME