Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 03 Cze 2007 08:01 408820 1331
  • #451 03 Cze 2007 08:01
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Obie pralki są produkowane w Turcji.
    BY oznacza, że na panelu są obrazki
    PL oznacza, że są napisy po polsku

Aha i nie doradzajcie ludziom tych WAA jak chcecie być wobec nich uczciwi, w pralkach na gwarancji jak padają łożyska to za każdym razem serwis wymienia cały zestaw: zbiornik, bęben i łożyska :!:

• Metal Work Pneumatic
  • #452 03 Cze 2007 10:08
    emer
    Poziom 19  

PS 663S BIO napisał:
    Aha i nie doradzajcie ludziom tych WAA jak chcecie być wobec nich uczciwi, w pralkach na gwarancji jak padają łożyska to za każdym razem serwis wymienia cały zestaw: zbiornik, bęben i łożyska :!:

"Jak padają" - czyli czesto? Masz jakies doswiadczenie że to szybko wysiada?
    A czy to źle jak wymienia sie wszystko?
    Po gwarancji nie mozna tylko łożysk?

• #453 03 Cze 2007 10:35
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Chodzi o to, że w normalnej pralce jak padną łożyska, to wymienia się tylko łożyska (jeśli klient nie czekał zbyt długo z wymianą). A w WAA jak padną łożyska, to od razu pada bęben (dokładniej jego oś). Raz nawet była taka sytuacja że nowy bęben, oryginalna część zamienna, miał luzy :!: Technik serwisu (!) musiał napunktować oś żeby mocniej siedziała. A co do zbiornika, to łożyska i simmering są zamawialne tylko razem z tylną ścianą zbiornika :?
    Jak często? Kilkanaście zgłoszeń dziennie (wszystkie pralki na gwarancji ;))
    Naprawdę, te WAA już tyle krwi napsuły marce Bosch :( Takie coś wogóle nie powinno być sprzedawane pod taką marką :!: 8-O

PS
    W Siemensie WAA to WM...A... :?

• #454 03 Cze 2007 10:41
    emer
    Poziom 19  

I hope moje WS12X460PL nie będzie takie .... (no i w końcu made in germany ;) )

Ale jak był u mnie serwisant (moje wątpliwosci co do max predkości 1200obr) to generalnie narzekał ze ludziska napychaja do pralki na maxa, jakby mogli to nogami by jeszcze upychali ... i mówił coś o łozyskach własnie ....

• #455 03 Cze 2007 19:54
    agnes7391
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Kilka dni temu prosiłam o pomoc w podjęciu decyzji odnośnie zakupu pralki Gorenje, nie byłam do końca zdecydowana co do modelu. Ostatecznie wybrałam WA 63121 ale co się okazało kiedy chciałam zamówić pralkę w sklepie a mianowicie to że ten model jest już wycofany z produkcji, polecono mi WA 64123 oczywiście zamówiłam taki model ale niestety czekam już tydzień i pralki jeszcze nie dowieźli :-( a niestety jest mi ona potrzebna na już. Wczoraj w MIX ELECTRONIX widziałam Elektroluxa EWF 10670W w cenie 1949zł i mam gorącą prośbę, poradźcie proszę co robicz czy warto na rzecz Elektroluźa rezygnować z Gorenje czy jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam Agnieszka.

• #456 03 Cze 2007 19:56
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Załączam testy pralek, kosztował mnie ten plik 9zł +VAT.
    Może pomoże.

Dla tych co nie wiedzą, podaję wzór:

pralka w teście = model na polskę

Privileg = AEG/Electrolux
    Zanker = AEG/Electrolux
    Bauknecht = Whirlpool
    Hanseatic = Whirlpool
    EBD = Ardo

Załączniki:
  • #458 04 Cze 2007 13:32
    annie
    Poziom 11  

Witam wszystkich na forum.
    Od dłuższego już czasu śledzę ten temat, jak i inne, podobne na tym forum. Za 2-3 mies. przeprowadzę się do nowego mieszkania, w związku z czym będę musiała kupić podstawowe sprzęty AGD. Co do pralki: potrzebuję pralki płytkiej, ładowanej od przodu, bezawaryjnej, dobrze piorącej, oszczędnej i cicho chodzącej, łatwej w obsłudze;) Po przeczytaniu tego wątku skłaniam się ku Gorenje WS 43121. W związku z tym mam pytanie: gdzie w Warszawie można ją dostać? Czy w grę wchodzą tylko sklepy internetowe?

• #459 04 Cze 2007 20:11
    emer
    Poziom 19  

annie napisał:
    ( ciach ) Czy w grę wchodzą tylko sklepy internetowe?

Prawda jest (niestety dla sklepów, a stety dla nas) ze realia ekonomiczne powodują ze sklepy nie maja szansy z internetową sprzedażą ...
    Jezeli ktos WIE, co chce kupić, jaki model - to wydaje sie logiczne że najlepiej i najtaniej jest kupować w sklepach (pseudosklepach) internetowych ...
    Jest to wygodne, tanie i własciwie bezpieczne już. Mozna za pobraniem kupować, gwara jak w sklepie ...

@BIO
    Dzięki - super ... :)
    Tylko kurde niektóre te modele takie jakies nie polskie ... ;)
    Np WXLP 1241 ... jaki jest odpowiednik na polskim rynku?

• #460 05 Cze 2007 10:45
    fingerr
    Poziom 10  

Jurek2805 napisał:
    fingerr napisał:
    Witam!!
    Ostatecznie zdecdowalem sie na Gorenje WS43121.

Zapewne będziesz bardzo zadowolony. I cena wcale, wcale.

Pzdr

Dodano po 1 [minuty]:

Witam,

mam do Was jeszcze jedno pytanko i prosbe o wskazowki. Wydaje mi sie ze niedawno zakupiona WS43121 jest troche za glosna, glosniejsz nawet od mojej wysluzonej Polar BIO :( Pranie w nocy przypomina koszmar (jak twierdzi zona). Moze uda mi sie nagrac kawalek 'scezki dzwiekowej' to bym wrzucil na jakas stronke, ktos moze mialby chwile czasu i ochoty na porownanie ...

Zastanawiam sie czy nie udac sie do serwisu lub do sklepu o mozliwosc
    zwrotu ....

Macie moze jakies inne pomysly?
    p.s.
    Pralka jest wypoziomowana i stoi na twardym podlazu.

Z gory dziekuje i pozdrawiam,
    Mariusz.

• Metal Work Pneumatic
  • #461 05 Cze 2007 11:16
    annie
    Poziom 11  

Emer-masz rację, że cenowo różnica jest znacząca. Tylko że przed zakupem wolałabym ją obejrzeć na żywo, w sklepie, bo jak na razie widziałam ją tylko w internecie i czytałam opinie...
    A jeśli mowa o sklepach internetowych - to jakie możecie polecić jako sprawdzone (gdzie jest oczywiście ta pralka)?

• #462 05 Cze 2007 13:07
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

fingerr :arrow: Współczesne pralki pracują trochę głośniej niż stare.

Dla porównania: stara polska PS663SBio miała 350 obr./min., Gorenje WS43121 ma 1200 obr./min. To jest różica. Tkaniny wchłaniają 2,5 razy więcej wody niż same ważą. Więc 4kg bielizny nasiąkniętej 10kg wody daje razem 14kg :!: Praw fizyki nie zmienisz -przy takiej "kosmicznej" prędkości jaką jest 1200 obr. (a czasami i więcej!) pralka nie może chodzić bezszelestnie :not:

Jeśli Twoja pralka stoi w miejscu przy wirowaniu to wszystko jest z nią w porządku :?

• #463 05 Cze 2007 14:29
    fingerr
    Poziom 10  

PS 663S BIO napisał:
    fingerr :arrow: Współczesne pralki pracują trochę głośniej niż stare.

Dla porównania: stara polska PS663SBio miała 350 obr./min., Gorenje WS43121 ma 1200 obr./min. To jest różica. Tkaniny wchłaniają 2,5 razy więcej wody niż same ważą. Więc 4kg bielizny nasiąkniętej 10kg wody daje razem 14kg :!: Praw fizyki nie zmienisz -przy takiej "kosmicznej" prędkości jaką jest 1200 obr. (a czasami i więcej!) pralka nie może chodzić bezszelestnie :not:

Jeśli Twoja pralka stoi w miejscu przy wirowaniu to wszystko jest z nią w porządku :?

Problem w tym ze ona chodzi glosniej nie tylko podczas wirowania . Jesli by to bylo tylko podczas wirowania to nie mialbym zastrzezen.

Pozdrawiam.

• #464 05 Cze 2007 14:38
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

A co do głośności podczas prania, to też normalna rzecz. Silnik na wolnych obrotach buczy, bo jest sterowany elektroniką. A do tego buczenia dochodzi jeszcze szum szczotek i komutatora. I tak ma być! ;)

• #465 05 Cze 2007 14:46
    fingerr
    Poziom 10  

PS 663S BIO napisał:
    A co do głośności podczas prania, to też normalna rzecz. Silnik na wolnych obrotach buczy, bo jest sterowany elektroniką. A do tego buczenia dochodzi jeszcze szum szczotek i komutatora. I tak ma być! ;)

Postaram sie to jakos zonie wytlumaczyc :) (bedzie wojna ...)

Pozdrawiam,
    Mariusz.

• #466 05 Cze 2007 15:52
    emer
    Poziom 19  

cos tu jest niebardzo z tą WS43121 ...
    Ta pralka w kategorii SLIM jest najcichsza na rynku ...
    Mam siemens WS 12X460Pl która jest głośniejsza od tej Gorenje, a jest ona (Siemens) duuuużo cichsza od mojej byłej Candy 7-mio letniej ...

@BIO
    Mysle jednak ze nie masz racji z tą głośnością ... Pranie we współczesnych pralkach (może nie tych najtańszych) jest zdecydowanie cichsze, a wirowanie mimo jak sam piszesz 350 i 1200obr, porównywalnie głośne - moze jedynie ten świst, jak mówią start odrzutowca, jest inny, może niektórych denerwujący ...

• #467 05 Cze 2007 16:04
    fingerr
    Poziom 10  

emer napisał:
    cos tu jest niebardzo z tą WS43121 ...
    Ta pralka w kategorii SLIM jest najcichsza na rynku ...
    Mam siemens WS 12X460Pl która jest głośniejsza od tej Gorenje, a jest ona (Siemens) duuuużo cichsza od mojej byłej Candy 7-mio letniej ...

@BIO
    Mysle jednak ze nie masz racji z tą głośnością ... Pranie we współczesnych pralkach (może nie tych najtańszych) jest zdecydowanie cichsze, a wirowanie mimo jak sam piszesz 350 i 1200obr, porównywalnie głośne - moze jedynie ten świst, jak mówią start odrzutowca, jest inny, może niektórych denerwujący ...

Moze jakas sugestia co z tym dzialac?

Pozdrawiam,
    Mariusz.

• #468 05 Cze 2007 16:19
    emer
    Poziom 19  

Proponuje zadzwonić do Gorenje Poland, może dział techniczny, moze Pan Czesław Mazur (ale niekoniecznie - ja miałem z nim kiedyś kontakt telefoniczny i mailowy, i zapewniał mnie o tym ze jest to najcichsza pralka na rynku polskim w kategorii SLIM) i powiedziec o swoich wątpliwościach i porównaniach ze stara pralką ...
    P. Mazur napisał mi m.inn. o tej pralce:
    "(ciach)Super Silent oznacza, że pralka WS 43121 jest wyciszona specjalnymi matami wygłuszającymi, a max. hałas przy wirowaniu nie przekracza 68dB(A) re 1pW. Proszę o porównanie tej wartości z danymi katalogowymi innych producentów.(ciach)"

Powołać sie na ichnie dane techn dotyczące głośności (przesłane mi przez P. Mazura):

"(ciach)
    - super silent
    (ciach)
    Schallpegel beim Waschen dB (A) re 1 pW 54 dB(A) re 1pW
    Schallpegel beim Schleudern dB (A) re 1 pW 68 dB(A) re 1pW
    (ciach)

Są to dane spełniające normy UE dotyczące spełnienia warunków pomiaru głosności. No i same wartości ...

A może przy okazji dane techn moze bardziej zaawansowane WS43121, tak "modnej" ostatnio na naszym forum (ale niestety w jezyku niemieckim")

PS37/120 - WS43121 109025 USP:

Unwuchtkontrollsystem
    Super silent
    Dusche-Waschsystem DUSCHE System
    Intervalschleuder
    Gehäuse aus verzinktem und lackiertem Blech
    Integrierte Service-Logik
    Türverriegelung
    Enzymphase
    EKO-System
    Dreifachdosierbehälter
    Programmanzahl 19
    Aqua STOP teilweise
    Bedruckung auf Schalterblende Symbole
    Displayanzeige LCD doppelzeilig grün
    Türöffnungsdurchmesser (mm) 330 mm
    Handwaschprogramm
    Buntwäscheprogramm
    Sportprogramm
    Knitterschutz
    Tonsignal
    Schalterblendeschließen
    Sprachenauswahl auf LCD
    Türverriegelung Mit Zeitvorwahl
    Elektromotorüberwärmungsschutz Wärme- und Elektronikschutz
    Falscheinstellungsschutz
    Sonderausführung der Trommelperforation
    Bügelleicht
    Trübungssensor
    Spülen zusätzlich

Merkmale:

Schleuderdrehzahl Wahl von ... bis Variabel
    ohne Schleuder Ja
    Zusatzprogramme Waschen UseLogic
    Automatische Wasserstandsanpassung an Ladung Ja
    Schaumerkennung Ja
    Unwuchtkontrolle Ja
    Überlaufschutzsystem Vollschutz
    Getrennte Temperaturwahl möglich Voreinstellbar

Kaltwaschen möglich Ja
    Digital-Restzeitanzeige Ja
    Startzeitvorwahl Stufenlos
    Halbe Beladung Nein
    Vorwaschen Ja
    Schnellwaschen/Kurzprogramm Ja
    Wollprogramm Ja
    Spülstop Ja
    Feinwäsche / Seide Ja
    Wasser plus Ja
    Türöffnung: Taste / Griff Griff
    Werkstoff Laugenbehälter Edelstahl
    Trommelvolumen (l) 36 l
    Trommelmaterial Edelstahl
    Kalt-/Warmwasseranschluss Nein

Warenzeichen:

Warenzeichen GORENJE
    Produktfamilie Waschmaschine
    Typbezeichnung/Modellbezeichnung PS37/120 - WS43121
    Artikelnummer 109025
    EAN-Nummer 3838942216138
    Aufstellungsart Standgerät
    Arbeitsplatte/Deckel abnehmbar Nein
    Doppelverglasung/Doppeltür Nein
    Bauform Frontladung
    Türanschlag Links
    Farbe/Material der Frontplatte Weiß / Kunststoff
    Farbe/Material des Gehäuses Weiß / Verzinktes und lackiertes
    Blech
    Anschlusswert (W) 2000 W
    Strom (A) 10 A
    Spannung (V) 230 V
    Frequenz (Hz) /
    Approbationszertifikate CE,VDE,CO1,UA
    Netzkabellänge (cm) 150,0 cm
    Steckerart Euro
    Höhe mit Arbeitsplatte (mm) 850 mm
    Höhe ohne Arbeitsplatte (mm) 820 mm
    Abmessungen des Geräts (mm) 600 X 440
    Abmessungen des verpackten Geräts (mm) 920 X 640 X 515
    Rollen Nein
    Nettogewicht (kg) 68,0 Kg
    Bruttogewicht (kg) 70,0 Kg

Typenschildinformation / Funktion:

Energieeffizienzklasse A
    Energieverbrauch (kWh) 0,85 kWh
    Waschwirkungsklasse A
    Schleuderwirkungsklasse B
    Maximale Schleuderdrehzahl (rpm) 1200 rpm
    Füllmenge Baumwolle (kg) 4,5 Kg
    Wasserverbrauch (l) 37 l
    Schallpegel beim Waschen dB (A) re 1 pW 54 dB(A) re 1pW
    Schallpegel beim Schleudern dB (A) re 1 pW 68 dB(A) re 1pW
    Durchschn. Jahresverbrauch Wasser (l) 7400 l
    Durchschn. Jahresverbrauch Energie (200 volle Ladungen) 170 kWh
    Feuchtigkeitsreste in der Wäsche nach Schleudern 51 %
    Waschdauer bei 60°C (min) 149 min
    Energie-/Wasserverbrauch kWh 95°C Baumwolle (kWh/l) 1,80/40
    kWh/l
    Energie-/Wasserverbrauch kWh 40°C Buntwäsche (kWh/l) 0,51/37
    kWh/l
    Energie-/Wasserverbrauch kWh 30°C Feinwäsche (kWh/l) 0,15/38
    kWh/l
    Energie-/Wasserverbrauch kWh 30°C Wolle (kWh/l) 0,15/32 kWh/l

• #469 05 Cze 2007 16:40
    fingerr
    Poziom 10  

emer napisał:
    Proponuje zadzwonić do Gorenje Poland, może dział techniczny, moze Pan Czesław Mazur (ale niekoniecznie - ja miałem z nim kiedyś kontakt telefoniczny i mailowy, i zapewniał mnie o tym ze jest to najcichsza pralka na rynku polskim w kategorii SLIM) i powiedziec o swoich wątpliwościach i porównaniach ze stara pralką ...
    (ciach)

Wielkie dzieki za info! Zobacze, moze jakis posiadacz tej pralki odezwie sie na forum ze swoimi 'wrazeniami'.

p.s.
    Popytam jeszcze znajomych, moze ktorys bedzie mial dostep do 'halasometru' :)

Pozdrawiam,
    Mariusz.

• #470 05 Cze 2007 18:27
    GETomek
    Poziom 15  

Zaraz po zakupie pralki próbowałem obrócić energicznie bębnem - nie wykonał pełnego obrotu- coś szurało. Po ok. 30 praniach wykonuje po zakręceniu 4 obroty. Jednocześnie hałas generowany podczas prania (charakterystyczne buczenie) znacznie zmalał na wirowaniu dalej świszczy. Myślę że nie jest to kwestia przyzwyczajenia ale dotarcia szczotek i komutatora.Ktoś potwierdzi?

• #471 05 Cze 2007 21:19
    linda
    Poziom 10  

Moja gorenje ws 43100 pierze cicho. Praktycznie przy zamkniętych drzwiach łazienki w odległości 3-4m od tych drzwi jej nie słychać. Tylko jak wiruje to słychać lekki świst(gdy nasłuchiwać). W pokojach praktycznie jej nie słychać - nawet, gdy są otwarte drzwi do pokoju. Mieszkam w bloku. Ale w dosyć głośnej okolicy i w nocy nie piorę.
    Zdecydowanie nie można o niej powiedzieć - głośna. Chyba, że jest bardzo cicho w nocy, ściany cienkie, a sen bardzo czujny. Może przetestujcie ją w dzień, gdy jest jakiś poziom hałasu. Czy przy zamkniętych drzwiach słychać pracę. Najgłośniej działa pompa - nawet głośniej od wirowania tzn, nie głośno ale chodzi o poziom głośności.

• #472 05 Cze 2007 21:33
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Głośność też zależy od pomieszczenia w którym stoi pralka. Jeśli jest to pomieszczenie 3,5 m wysokości i dookoła same gołe betonowe płyty, no cóż :? A jeśli będzie to malutka łazienka 2,5 m wys. dookoła szafki i porozwieszane ręczniki które skutecznie chłoną hałas?

Aha! I nie porównujcie głośności na podstawie tego, co producent podaje w tabelce. Tam producenci mogę pisać wszystko, nawet to co im się w nocy przyśniło bo nikt tego nie sprawdza :lol:
    Żeby porównać głośność pralek, trzeba by je każdą z osobna osłuchać i koniec kropka :!: I żadnych tabelek, bo to do niczego nie prowadzi :not:

emer :arrow: Twoja poprzednia Candy też miała silnik komutatorowy. Zapamiętaj to, że każdy kto poprzednio miał pralkę ze zwykłym silnikiem klatkowym, będzie mówił że jego nowa pralka jest głośna. Tak zareaguje każdy :)

• #473 05 Cze 2007 22:32
    mir.mar
    Poziom 12  

fingerr napisał:
    (...) Zobacze, moze jakis posiadacz tej pralki odezwie sie na forum ze swoimi 'wrazeniami'. (...)

ja piore zwykle po 20... [mam WS 43121]
    i jedynie do czego moge sie "przyczepic" to praca pompy - takie "ciumkanie" jak ktos kiedys okreslil - jest glosniejsza niz samo pranie... wirowanie to lekki swist [jak wspomniala Linda], ale tak na prawde to nie przeszkadza...
    jak ogladam telewizje to nie slysze pralki, nawet podczas wirowania... ;-)
    [moja lazienka jest mala, ma 4,5 m2]
    moze faktycznie cos jest z ta pralka??
    moja pracuje cicho, a jak wiruje to drga dosc mocno ale stoi w miejscu i nic co na niej stoi to sie nie przesuwa - zwykle stosuje 1200 obrotow...
    [jutro bede pral ok. 21 - poslucham i dam znac]

Dodano po 14 [minuty]:

annie napisał:
    Emer-masz rację, że cenowo różnica jest znacząca. Tylko że przed zakupem wolałabym ją obejrzeć na żywo, w sklepie, bo jak na razie widziałam ją tylko w internecie i czytałam opinie...
    A jeśli mowa o sklepach internetowych - to jakie możecie polecić jako sprawdzone (gdzie jest oczywiście ta pralka)?

zobacz tu: http://www.ceneo.pl/8038
    te co maja najwiecej gwiazdek to sa dobrze ocenione.
    [mozesz poczytac opinie o sprzedajacych]
    ja np. kupowalem w MF Electronics i jestem b. zadowolony... :-)
    szybko, tanio i z wniesieniem... ;-)

Dodano po 22 [minuty]:

annie napisał:
    (...) Gorenje WS 43121. W związku z tym mam pytanie: gdzie w Warszawie można ją dostać? Czy w grę wchodzą tylko sklepy internetowe?

chyba nie, ja np. widzialem ja w sklepie rtv-agd przy tesco w Bydgoszczy... wiec pewnie w stolicy tez znajdzie sie jakis sklep "niewirtualny", ktory bedzie mial pralki gorenje.
    zobacz tu: http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=3479&IDP=21
    jesli na tej stronie klikniesz na link: "MF Electronics" to m.in. przeczytasz:
    "(...). Jako jedni z niewielu decydujemy się na bezpośredni kontakt z klientem (tzn. można odebrać zamówiony wcześniej sprzęt, w Naszych oddziałach) Posiadamy dwa oddziały (dokładne mapki w zakładce "Kontakt z Nami")
    - Warszawa: Ul. Marynarska 14
    - Kraków: Ul. Narwik 63 "
    moze akurat beda mieli na stanie i dadza obejrzec... ;-)

• #474 06 Cze 2007 00:39
    prefender
    Poziom 10  

Witam

Powiem szczerze ze ja juz glupieje przy wyborze pralki. Kiedys bylo inaczej. Jak rzucili pralki do sklepu to 100 chetnych do jednej. Oczywiscie najczesciej to byla slynna PS 663 BIO i nikt nie narzekal ze glosna, ze tanczy po lazience i ze ma za male obroty. Kazdy zachwycony ze wogole sie doczekal ;-)

Ja w koncu zdecydowalem sie na GORENJE WS 43100 ale mysle sobie: polaze po sklepach i moze znajde choc jeden model tej marki zeby obejrzec na zywo. Znalazlem...
    Ku mojemu zaskoczeniu a zony najbardziej, byla to najszarsza biel obudowy jaka w sklepie stala no i to plastikowe "szklo" w drzwiczkach. Wg mnie smierdzi to troche tandeta. Nie pamietam jaki to byl model (bo mi wtedy rece opadly) ale mam pytanie:
    -czy wszystkie Gorenje tym sie charakteryzuja i czy to plastikowe "szklo" sie nie rysuje?

Pomozcie bo chyba dam do remontu poczciwa 23 letnia Bio...
    Potrzebuje trwalej, plytkiej pralki ktora wiruje 800 gora 1000 obr/min z regulacja, no i mogl by byc wyswietlacz z czasem do konca prania. Cena w oklicach 1500 PLN.

Z gory dzieki za pomoc.

• #475 06 Cze 2007 04:15
    witkan
    Poziom 1  

Witam. Jestem pod wrażeniem tego wątku. Przeczytałem go w całości, łącznie z poprzednim.
    Chciałbym się podzielić kilkoma informacjami, może komuś się przydadzą.
    Szukałem slima do 45 cm z 1200 obr/min. Po wstępnej ocenie tego co chciałbym mieć zdecydowałem się na trzy pralki:
    Siemens 12X460
    HOOVER HNS 9125 NEXTRA
    Gorenie WS 43121

Przy tym bardzo pomocna była strona sklepu www.agdexpert.pl,, gdzie jest fantastyczne wyszukiwanie według wielu różnych kryteriów i możliwość obejrzenia wyników w postaci tabeli, a nie tak jak prawie wszędzie tylko zdjęcie z krótkim opisem.
    Jakby komuś nie wystarczały informacje dostępne na tej stronie, to od większości producentów można sobie ściągnąć instrukcje obsługi i spokojnie je przejrzeć nie ruszając się z domu. Szczególnie spodobał mi się ten Hoover, gdyż jest bardzo wypasiony i właściwie ma więcej niżbym potrzebował.
    Sprawdziłem w serwisach (pod uwagę brałem tylko te marki, które mają serwis w moim mieście) i siemens odpadł. Ze względu na drogie części zamienne, no i nie był na miejscu. W serwisie Hoovera i Gorenje bardzo kompetentna pani po usłyszeniu które pralki mnie interesują powiedziała, że ceny części są podobne. Zresztą jak usłyszała o Hooverze to pierwsze jej zdanie brzmiało ,,to są części od Candy''.
    Zdecydowałem się więc na Gorenje. W sklepie cena wyjściowa była 2090 z możliwością spuszczenia 100 czy 200 złotych. Więc zdecydowałem się na kupno w www.topmarket.pl.. Wysłałem do nich zapytanie jaki jest termin dostawy, jeżeli będzie do przyjęcia, to od razu zamawiam.
    Co prawda na to forum trafiłem już po wyborze tych 3 pralek, ale w dalszej selekcji było bardzo pomocne.

• #476 06 Cze 2007 09:20
    fingerr
    Poziom 10  

witkan napisał:
    Witam. Jestem pod wrażeniem tego wątku. Przeczytałem go w całości, łącznie z poprzednim.
    (ciach)
    Więc zdecydowałem się na kupno w www.topmarket.pl.. Wysłałem do nich zapytanie jaki jest termin dostawy, jeżeli będzie do przyjęcia, to od razu zamawiam.
    Co prawda na to forum trafiłem już po wyborze tych 3 pralek, ale w dalszej selekcji było bardzo pomocne.

Witam,

ja zamawialem swoja Gorenje WS43121 wlasnie w topmarket.pl, jak powiedzieli tak zrobili. Zamowilem w poniedzialek, a w piatek juz mialem pralke u siebie (kurier bez zadnych oporow pomogl wniesc do domu).

Pozdrawiam,
    Mariusz.

• #477 06 Cze 2007 10:01
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

prefender :arrow: Tylko niższe modele są "splastifikowane" -te tanie dla ubogich. Te droższe, są full wypas :)

• #478 06 Cze 2007 13:11
    manofanhour
    Poziom 11  

prefender napisał:
    Witam

[CIACH]

Pomozcie bo chyba dam do remontu poczciwa 23 letnia Bio...
    Potrzebuje trwalej, plytkiej pralki ktora wiruje 800 gora 1000 obr/min z regulacja, no i mogl by byc wyswietlacz z czasem do konca prania. Cena w oklicach 1500 PLN.

Z gory dzieki za pomoc.

z takimi wymaganiami moge Ci spokojnie polecic BOSH WLF20260PL. Moze nie jest najcichsza ale za to piekielnie stabilna - u mnie stoi prawie "na styk" miedzy zlewem i sciana i ani drgnie. Czas pokazuje, ma opozniony start i takie tam, prania robi tyle ze w sam raz miesci sie ono na jednej pokojowej suszarce.
    Jedne co mnie niepokoi to fakt ze po praniu zostaje troche wody w gumowym kolnierzu od bebna, ktora tam stoi, nie wycieka ani za bardzo nie odparowywuje mimo otwartych drzwiczek, i nie wiem czy gdybym ja zaostawil na dluzej bez pracy to czy by cos tam nie uroslo,
    Ciekaw jestem jak to wyglada w innych pralkach - czy ktos u siebie tez cos takiego zauwazyl?

• #479 06 Cze 2007 13:19
    fingerr
    Poziom 10  

manofanhour napisał:

[CIACH]
    Jedne co mnie niepokoi to fakt ze po praniu zostaje troche wody w gumowym kolnierzu od bebna, ktora tam stoi, nie wycieka ani za bardzo nie odparowywuje mimo otwartych drzwiczek, i nie wiem czy gdybym ja zaostawil na dluzej bez pracy to czy by cos tam nie uroslo,
    Ciekaw jestem jak to wyglada w innych pralkach - czy ktos u siebie tez cos takiego zauwazyl?
    [CIACH]

Witam,

w Gorenje WS43121 tez to zauwazylem, woda zatrzymuje sie w kolnierzu. Odsaczam wode jakas sciereczka, coby tam jakis 'mini staw' sie nie zrobil :)

Pozdrawiam,
    Mariusz.

• #480 06 Cze 2007 15:09
    annie
    Poziom 11  

mir.mar napisał:

moja pracuje cicho, a jak wiruje to drga dosc mocno ale stoi w miejscu i nic co na niej stoi to sie nie przesuwa - zwykle stosuje 1200 obrotow...
    [jutro bede pral ok. 21 - poslucham i dam znac]

Czy w Gorenje WS 43121 jest możliwość wyboru prędkości wirowania, jeśli tak to jaka?

Cytat:
    annie napisał:

zobacz tu: http://www.ceneo.pl/8038
    te co maja najwiecej gwiazdek to sa dobrze ocenione.
    [mozesz poczytac opinie o sprzedajacych]
    ja np. kupowalem w MF Electronics i jestem b. zadowolony... :-)
    szybko, tanio i z wniesieniem... ;-)

Dodano po 22 [minuty]:

annie napisał:
    (...) Gorenje WS 43121. W związku z tym mam pytanie: gdzie w Warszawie można ją dostać? Czy w grę wchodzą tylko sklepy internetowe?

chyba nie, ja np. widzialem ja w sklepie rtv-agd przy tesco w Bydgoszczy... wiec pewnie w stolicy tez znajdzie sie jakis sklep "niewirtualny", ktory bedzie mial pralki gorenje.
    zobacz tu: http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=3479&IDP=21
    jesli na tej stronie klikniesz na link: "MF Electronics" to m.in. przeczytasz:
    "(...). Jako jedni z niewielu decydujemy się na bezpośredni kontakt z klientem (tzn. można odebrać zamówiony wcześniej sprzęt, w Naszych oddziałach) Posiadamy dwa oddziały (dokładne mapki w zakładce "Kontakt z Nami")
    - Warszawa: Ul. Marynarska 14
    - Kraków: Ul. Narwik 63 "
    moze akurat beda mieli na stanie i dadza obejrzec... ;-)

Dzięki za informacje, bardzo mi się przydadzą;))

Szukaj w 5mln produktów