Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 27 Jul 2007 00:35 421684 1331
SterControl
    max1974
    Level 11  
    witam wszystkich mam problemik z pralką gorenie .nie umiem się zdecydować czy kupić nową czy naprawić starą? mam w domu gorenie wa122 pralkę kupiłam 7 lat temu była eksploatowana na maksymalnych obrotach 1200, co drugi dzień przez 7 lat po 3 prania dziennie super pogramy dodatkowe ogólnie do 6 roku byłam nią zachwycona teraz zaczęły się problemy z modułem sterującym 2 razy zrobiło się zwarcie raz rok temu -blokada drzwi koszt naprawy ok.300 zł (i tylko dlatego 300 ze elektryk lutował) niestety teraz było jakieś zwarcie i elektryk juz nie da rady bo za dużo jest popalone koszt wymiany modułu ok.500 zł tyle ze przy takim eksploatowaniu pralki to wymiana tego jest chyba bez celowa szkoda sie będzie z nią pożegnać bo była naprawdę super szkoda mi tylko kasy ja dawałam za nią 2250zł 7 lat temu na narodziny pierwszego potomka :) a teraz mam dylemat jaką kupić do 1000 zł i co zrobić ze starą? jest jeszcze w serwisie musze zapłacić 75 zł za wycenę no chyba ze kupie u nich to mi panowie spuszczą 50 zł na nowej a starą zostawię

chciałam jeszcze dodać ze pralka dalej bedzię tak często użytkowana gdyż doszedł nam nowy szkrab-brudasek:D
  • SterControl
    Persil Color
    Level 17  
    @max1974
    Oj, poniżej 1000zł dobrego nowego sprzętu nie kupisz na pewno.
    Chociaż wydaje mi się, że intensywnie eksploatowanej 7-letniej pralki też nie opłaca się naprawiać (miałem kilkuletniego Boscha, który po każdej naprawie psuł się ponownie i tak w kółko)...
    Na Twoim miejscu kupiłbym (na Allegro) używaną pralkę Miele z gwarancją. Te pralki są absolutnie nie do zdarcia i przystosowane do częstego prania. Sam mam Miele już 11-letnią, którą kupiłem pół roku temu na Allegro za 500zł i jestem naprawdę zadowolony. Praleczka ta ma elektroniczne sterowanie, 1100 obrotów na minutę, dużo programów (np. wełna lub miniprogram) i funkcji (woda dodatkowa, pranie wstępne, cykl skrócony, tryb łagodny). Jest cicha, oszczędna, pierze i płucze bardzo dokładnie. Polecam absolutnie!

Proszę spojrzeć na ten model:

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

Rocznik 2000, obroty 1550/min., opcja namaczania, program do tkanin mieszanych, dodatkowe płukanie - w sam raz do ubranek małych urwisów ;)
    Dodatkowo cena naprawdę atrakcyjna, a pralka pochodzi z pewnością ładnych parę lat. I ta roczna gwarancja!

Pozdrawiam :)

Dodano po 7 [minuty]:

P.S. U mnie robi się 2 prania dziennie :]
  • SterControl
    kri99
    Level 11  
    Kupiłem Miele W1513.
    DZIEKUJĘ SERDECZNIE raton laveur
    za polecenie MIELE . Naprawdę nie żałuję ani złotówki wydanej na tą pralkę.
    Pierwsze wrażenia bardzo dobre.
    Jakość wykonania poza zasięgiem innych firm.
    Dziś przypadkowo byłem w sklepie i wyrywkowo sprawdzałem drzwiczki i pojemnik na proszek innych pralek. Przepraszam uzytkowników innych pralek ale nawet w AEG Bosch'ach plastki w drzwiczkach i w pojemnikach to tak jakby porównać najtańsze made in china i solidny wyrób b.wysokiej jakości.

Zrobiliśmy dopiero 2 prania więc na wnioski za wcześnie - ale już widać że jest extra.

Na razie tyle.
    pozdrawiam
    kri
    Persil Color
    Level 17  
    @kri99
    Napisz, proszę, czy ta pralka też jest tak zarąbiście cicha i czy ma przy praniu system coraz szybszych obrotów, a potem stopniowego, łagodnego zatrzymywania?
    Chciałbym się też dowiedzieć, czy ten model spryskuje wodę poprzez otwór w fartuchu.

Życzę Ci miłego prania.

Dodano po 2 [minuty]:

P.S. Czy ona ma 1300 obrotów, czy 1400, bo różnie broszurki podają...
    Persil Color
    Level 17  
    @max1974
    Mhm...Ta pralka nie jest zła, ale zdjęcie jest mało widoczne. Obawiam się, że ten model może mieć już z kilkanaście lat. Owszem, ma sporo bajerów, ma wyświetlacz, ale ja bym go nie kupował. Może inny użytkownik może coś powiedzieć na temat tejże pralki?

Dodano po 11 [minuty]:

Szczerze powiedziawszy, ta nowa Gorenje może nie być zła, ale na pewno jest dosyć głośna jak na nowe pralki. Poza tym wiele nie mogę powiedzieć, bo na poszczególnych modelach Gorenje się nie znam. Wiem jedynie, że jedne są lepsze, a inne gorsze...
    Mam nadzieję, że ktoś obeznany Ci pomoże.
    Pozdrawiam ;)
    Rudi_15
    Level 10  
    A ja mam pytanię, która pralka jest z tych najlepsza:
    Gorenje WS 43100
    AEG - Electrolux Lavamat 1046EL
    Electrolux EWS 1021.
    Prosiłbym także o opinię na temat firmy AEG-Electrolux. W sklepie powiedziano mi, że to najlepsza firma (oczywiście pomijając miele).
    Miron71
    Level 10  
    Witam :)
    zamierzam kupić pralkę slim obowiązkowo o głębokości 40 cm w cenie do 1800 zł. Przeglądając internet i czytając forum elektrody wybrałem Boscha WLX 20460 PL ale znalazłem na nacie Samsunga WF-F125 AV. Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tej pralki:), cenowo zbliżony jest do Boscha ma wyższe obroty wirowania 1200 obr/min.
    Nistety nie znalazłem żadnych opini o tym modelu.
    Dodam tylko, że pralka ma robić pranie dla 5 osobowej rodziny (trójka dzieci).
    Dzieki za opinie :). Mile widziane sugestie innych modeli :)
    Pozdrawiam
    pesukone
    Level 11  
    @kri99

Bardzo proszę o więcej informacji na temat Twojej nowej Miele. Sama zastanawiam się nad kupnem tegoż modelu, więc miło byłoby usłyszeć, jak się on sprawuje. Dołączam się również do pytań zadanych przez Persil Color - widzę, że interesuje nas to samo :D

Dodano po 7 [minuty]:

@ Persil Color

Pytanie nie było do mnie, ale napiszę, co ja wiem na temat prędkości obrotów w modelu Miele W1513.

W serii W1500 występują 3 modele:

W1512 - 400-1200 obr./min.
    W1513 - 400-1300 obr./min
    W1514 - 400-1400 obr./min.

Tak podaje fińska broszura Miele i są to jedyne różnice między powyższymi modelami.
    Persil Color
    Level 17  
    @pesukone
    No chyba fucktycznie mamy to samo zboczenie (pralki Miele) :D
    A co do modelu W1513 - no właśnie polska broszura poświęcona pralkom z serii W1000 podaje prędkość 1400 obrotów zarówno dla W1514, jak i dla W1513, co wydaje mi się być błędem...
    Ale ta różnica 100 obrotów to pesteczka ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Przepraszam za błąd: nie chodziło mi o model W1514, ale W1714, choć to mało istotne ;)

Dodano po 4 [minuty]:

@Miron71
    Jedno Ci powiem... Samsunga to bym nie kupował, choćby nie wiadomo jakie posiadał udogodnienia. Pralka tej marki w którymś z testów jako jedyna się zepsuła i otrzymała ocenę niedostateczną. Poza tym, z tego co się orientuję, Samsungi mają głośną pompę i w ogóle... Po prostu nie polecam.
    A pralki Boscha są w porządku, tak myślę ;)

Dodano po 54 [minuty]:

@Alski1
    Jakiś czas temu dyskutowałeś z emer'em na temat istnienia (lub nie) pompy recyrkulacyjnej w Boschu...
    Zdecydowałem się poprzeć emer'a. Taki system, jaki on opisał, jak najbardziej może istnieć, bo identyczny stosowany jest w nowych Miele.
    Po prostu, gdy pralka pobierze z pojemnika proszek lub płyn, nie ma sensu dalej ciągnąć wody tą drogą (poprzez brudną szufladkę), a szczególnie podczas płukania. Wówczas pralka zmienia obieg wody, doprowadzając ją z wodociągu bezpośrednio do bębna poprzez dyszę w fartuchu. A jak wiadomo woda z wodociągu też swoje ciśnienie ma (no bo jak np. bierzesz prysznic, to woda leci, nie?).
    Efekty są takie: pranie płukane jest pod pewnym ciśnieniem krystalicznie czystą wodą, co zwiększa skuteczność. I tyle.
    Mam nadzieję, że wiesz, o co chodzi.

Aha, looknij na Youtube'a:
    http://youtube.com/watch?v=fCRZmdWU0p8

Tutaj na początku jest to ujęte.

emer
    Level 19  
    Alski1 wrote:
    @emer - nie mam zamiaru Ci nic obrabiać, tylko wytłumacz mi proszę. Jest otwór na górze w fartuchu, przez który się leje woda w czasie prania. Leje się, mimo że nie ma NIC co ją napędza. Siemens odkrył jakieś coś, co hamuje grawitację? Bo nic samo nie leci do góry, bez żadnego napedu. Chyba, no bo może się nie orientuje.

Wczesniej napisałem:
    "jak mówiłem nie jest to jakiś wymuszony obieg wody juz z detergentem, ale po prostu czysta woda wlewająca się CIŚNIENIEM Z INSTALACJI DOMOWEJ bezpośrednio na ubrania aby je lepiej zmoczyć przed praniem, lub lepiej wypłukać w trakcie płukania ..."

I nie w czasie prania, tylko w czasie pobierania wody.

Myśle że jest tak, jak sam napisałeś :
    "może się nie orientuje"

Pozatym Persil Color napisał Ci coś nie coś , a ten krótki filmik i poczatek powinien jednak Ci cos powiedzieć w czym sie " nie orientujesz" ...
    hydrosan
    Level 12  
    Witam
    Ja mam takie pytanie Czy pralkę można zasilić ciepłą wodą? Mam kolektor słoneczny i ciepłą wodę prawie za darmo, zawsze jakaś oszczędność na prądzie.
    PrzemoKing
    Level 11  
    Witam
    Dokonałem wyboru i kupiłem pralkę Siemens WS 10F26RPL. Postaram się na bieżąco informować o wadach i zaletach. Teraz mam dylemat jakiego zmiękczacza do wody używać?. Znam tylko Calgon. Co możecie mi polecić?
    emer
    Level 19  
    Hmmm ... ja nic nie uzywam, ale stosuje ostatnio proszki z niemieckiego rynku (np Persil), a tam już jest calgon w składzie ...
    IMO - wystarczy jeżeli bedziesz uzywać od czasu do czasu calgon (no i dobrze byłoby sprawdzić jaki pH ma Twoja woda)
    basket78
    Level 1  
    Witam wszystkich

zastanawiam się nad kupnem pralki i suszarki
    w zasadzie z tego co na razie znalazłem to Electrolux
    EWF 12670 + suszarka EDC 5310 (ew. EDC 66150)

proszę o opinie na ich temat, czy warto kupić te modele
    oraz przed wszystkim o opinie na temat takiego składaka jak pralka typu front + na niej suszarka

słyszałem opinie ze nie warto kupować pralko - suszarki
    Persil Color
    Level 17  
    @PrzemoKing
    Ja w ogóle nie używałbym Calgonu i innych zmiękczaczy, bo są szkodliwe dla środowiska (mają fosforany i/lub polikarboksylaty)...
    Faktycznie... niemieckie proszki wystarczająco zmiękczają wodę (polskie zresztą też w miarę sobie z tym radzą, ale dużo z nich ma fosforany). Jak już polskie, to Persil albo Rex. I tyle...

Dodano po 1 [minuty]:

@emer
    tu chyba nie chodzi o pH... Może o dH?

Dodano po 3 [minuty]:

@hydrosan
    niektóre można...
    Na rynku niemieckim jest pralka Miele z serii Allwater, można ją zasilić ciepłą wodą, ale ów model jest drogi...
    Innych modeli na ciepłą wodę nie potrafię teraz wymienić.
    emer
    Level 19  
    masz racje ... "raczej" nie kwasowość/zasadowość wody a dH ... :oops:
    Sonia11
    Level 11  
    Witam ponownie
    Tak jak już pisałam ostatecznie zdecydowałam się na pralkę Elektrolux 12470. Od soboty mam ją w domu. Ogólnie pralka mi się podoba, ma fajne funkcję, z których najbardziej podoba mi się możliwość wyboru stopnia zabrudzenia prania, a jest ich chyba 5, od których uzależniany jest czas trwania programu. A teraz o wadach a właściwie jednej, otóż pralka nie chce prać :( Zupełnie nie wiem czy jest to wada pralki a może ja robie coś nie tak :( Pierwsze pranie bez wsadu przebiegło ok, potem nastawiłam bawełnę na 40 st. Wyświetlacz pkazal ze program bedzie trwal 1.55 i pralka zaczela prac. Gdy wyswietlacz pokazal 1.31 do konca prania pralka przeslała prac, czas się zatrzymał i kontrolka start/pauza zaczela migac. Nic nie dało naciskanie startu, wiec zresetowałam program i nastawiłam jeszcze raz ten sam progam, ale sytuacja się powtórzyła i znowu gdy do końca zostalo 1.31. Kazałam więc pralce wypłukać i odwirować pranie i chyba dziś wezwę serwis :(
    Persil Color
    Level 17  
    Ja się tam za bardzo nie znam, ale wydaje mi się, że to feler. Chyba będziesz musiała wezwać serwis.
    Życzę Ci, żeby wszystko wróciło do normy i żebyś mogła cieszyć się nową pralką oraz czystym praniem ;)
    evvk
    Level 11  
    witam!
    Bardzo dziękuje za wszyskie wypowiedzi odnośnie najdroszszego modelu gorenje. Po długich namysłach postanowiłam jeszcze troche dołożyć i kupić Miele... Z tego co zauważyłam ciągle dyskutujecie o pralkach z serii 1000 ja obawiam się że drzwiczki pralki typu W1734 będą za duże żeby móc je swobodnie otwierać w mojej małej łazience, więc tu moje pytanie co myślicie o modelu W3241? Mam jeszcze jedno pytanko czy modele pralek Miele które można kupić w polskich sklepach internetowych a nie znalazłam ich na oficjalnej stronie Miele to są jakieś starsze modele których już nie produkują???
    Persil Color
    Level 17  
    Model W3241 WPS jest, wg mnie, całkiem niezłym modelem. Z wyglądu podoba mi się nawet bardziej niż te z serii W1000. Mówiliśmy właśnie o tejże serii, ponieważ z niej pochodzi najtańszy model W1513, który jest w zasięgu ręki polskiego "szaraka".
    W3241 WPS ma dodatkowo opcję namaczania, krochmalenie, ale nie ma za to programu 75 stopni (dla mnie stanowiłoby to alternatywę dla programu 95st., bo 60st. to jednak w niektórych przypadkach za mało).
    Nie podoba mi się jeszcze jedno w tym modelu: w programach powyżej 60st. pralka wykonuje zaledwie 2 płukania w niskim poziomie wody! To chyba stanowczo za mało. A więc jeśli by ustawić program z funkcją Woda Plus (dodatkowa woda do prania i płukania plus dodatkowe płukanie), wówczas będą to 3 płukania w średnim poziomie kąpieli... Przy mojej alergii to dalej byłoby niewystarczające.
    Do zalet tego modelu można jeszcze zaliczyć 6-kilogramowy bęben SoftCare, a przy tym mniejszą głębokość 58cm.
    Jeśli chodzi o inne modele... Spotkałem w 2 sklepach internetowych model W527, który jest modelem starszym, ale na rynku niemieckim nadal dostępnym. Możesz go zobaczyć na niemieckiej stronie Miele.

Dodano po 1 [minuty]:

P.S. Czekamy na Twoją decyzję. Myślę, że kupując pralkę Miele, zadowolisz niektórych z nas, spragnionych informacji na temat tego sprzętu ;)
    serwal
    Level 20  
    PrzemoKing wrote:
    Witam
    Dokonałem wyboru i kupiłem pralkę Siemens WS 10F26RPL. Postaram się na bieżąco informować o wadach i zaletach. Teraz mam dylemat jakiego zmiękczacza do wody używać?. Znam tylko Calgon. Co możecie mi polecić?

Jest troche innych środków w różnej postaci, czy to proszku czy tabletek.
    Najwiekszy wybór jest oczywiście w sieciach marketów. Z tego co pamiętam to w
    - Lidlu kupisz Adrit (tabletki)
    - Carrefour tabletki marki Carrefoure i proszek z "1"
    - Real Claro
    - Auchan Claro
    To chyba nie wszystko ale więcej nie pamiętam. :(
    Co do fosforanów prawo w RP dopuszcz ich stosowania w wyrobach chemi gospodarczej (w odróznienia np od Francji). A i ich wpływ na srodowsiko okazuje sie słabszy niz dotychczas sądzono.

Widze że ktos kupił nową Mielką.
    Sam swego czasu załowałem że przeszł koło nosa promocja w MM gdzie niektóre modele miały cenie nizszą o jakieś 20 - 30%. No ale promocja była mineła a ja kupiłem AEG z której jestem zadowolony. Oprócz jednego: dość głosno pracuje, na tyle ze urzywam ja zamiast budzika.
    max1974
    Level 11  
    witam
    po 2 tygodniach czytania elektrody i różnych takich podobnych miałam juz prawie wszystko obmyślone z pralką:
    na pewno nie kupować
    ładowanej z góry
    wersji slim
    samsunga, indesit,candy,Whirlpool itd
    miałam już gorenie przez 7 lat i tu po miele tez właśnie tą firmę chwaliliście a że fundusze były ograniczone więc wybrałam GORENIE
    WA 63120 trochę PERSIL COLOR mnie zmylił z tą miele ale zupełnie sie nie znam na typach miele więc odpuściłam .
    poszłam do sklepu i z jaką pralką wróciłam?
    Samsung R 1045 AV
    na nic sie zdało moje czytanie elektrody jeżeli sie nie zepsuje szybko to praleczka super jestem bardzo mile zaskoczona a co do głośności pompy to trwa to może 30 sekund na początku pobierania wody ale to mi nie przeszkadza bo mam zamknięte drzwi w łazience .Po 11 praniach mogę powiedzieć że do wad pralki zaliczam brak możliwości otwarcia pralki po naciśnięciu pauzy np w celu dołożenia prania oraz zbyt dużą przerwę po miedzy szkłem drzwiczek a gumowym kołnierzem do której dostają się drobne rzeczy np skarpetki i nie są potem właściwie prane.
    Persil Color
    Level 17  
    @max1974
    Skoro postanowiłaś tak, to trudno... W końcu każdy z osobna ma swoje preferencje i wybiera pralkę dla siebie. Ja na pewno bym nie kupił, ale życzę Ci, żebyś była z niej zadowolona i żeby prała jak najdłużej ;)

@serwal
    Może wpływ fosforanów na środowisko nie jest aż tak widoczny, ale bilansując, jest jednak ujemny (przyczyniają się one do procesu eutrofizacji wód). Środki zmiękczające wodę, jeśli zawierają fosforany, zawierają ich bardzo dużo. Są też zmiękczacze bez fosforanów. Dlatego polecam przy zakupie takowych zaznajomić się ze składem. Najlepiej wybrać te na bazie zeolitów albo cytratu. Polecam Klar albo Sonett, choć te akurat są trudno dostępne (głównie w sklepach z artykułami ekologicznymi).
    Jeśli mamy taką możliwość, nie kupujmy pochopnie, zdecydujmy się na produkt, który jak najmniej szkodzi środowisku naturalnemu.
    Taka mała refleksja ;)

P.S. Jeśli macie dylemat: Persil czy Ariel/ Rex czy Bonux, polecam Persil lub Rex - bezfosforanowe :)
    serwal
    Level 20  
    max1974
    I niech Twój post będzie przestrogą dla wszystkich. ;)

Persil Color
    Zaponiłaś o jednym (podobnie jak ekolodzy) fosforany w wodach powierzchniowych pochodzą z nawozów stosowanych w rolnictwie. W karajch gdzie zaprzestano stosować TPF (trójpolifosforany) w chemi gospodarczje nie wylenijnowano nadmiernego rozwoju glonów w wodach powierzchniowych.
    A pisząc o zamiennikach do fosforanów w środkach zmiekczających wode wypada podać nazwy produktów, bo zwykły odbiorca czytając czytaja skład na opakowaniach będzie miał mętlik. Ot choćby fosfates - fosfonates brzmi podobnie, ale to dwa rózne zwiazki.
    koniec oftopika

Chyba jednak założe wątek o chemi.
    Persil Color
    Level 17  
    Hehe...
    Dobra, nie męczmy tej chemii - mam wakacje :)
    Po prostu - zmiękczacza wody używamy tylko wtedy, gdy mamy bardzo twardą wodę. W innych przypadkach jego stosowanie jest absolutnie zbędne.

Co do marek: Claro jest bezfosforanowy, ale zawiera dużo polikarboksylatów, które są nieprzyjazne dla środowiska i ludzi. Wydaje mi się, że Adritt też może być pozbawiony fosforanów (bo jest chyba wyprodukowany w Niemczech), ale trzeba to sprawdzić. Na pewno Klar i Sonett są bezpieczne, bo to produkty ekologiczne.

Owszem, nawozy stanowią znaczną większość fosforanów i azotanów wpuszczanych do zbiorników wodnych, ale popatrz: fosforanowy proszek zawiera 15-30% fosforanów. Teraz przeanalizuj, ile proszku do prania zużywają wszyscy Polacy (wiele z nich oczywiście przesadza z ilością używanych środków piorących). Wniosek jest prosty: nie jest tego aż tak mało. Trzeba też się zastanowić, dlaczego Polska wypuszcza najwięcej syfu do Morza Bałtyckiego...

NO I Z MOJEJ STRONY TO KONIEC WąTKU CHEMICZNEGO.

@serwal - dzięki za dyskusję ;)
    kri99
    Level 11  
    MIELE W1513

do Persil Color .

Czy ona jest zarąbiście cicha ? Nie odpowiem na to pytanie obiektywnie dlatego ,że kilkanaście lat używałem Polara :))
    Wogóle to nie jestem znawcą pralek ....ale :
    Charakteryzuje się ona dużą kulturą pracy , moim zdaniem w czasie prania jest cicha , przy pompowaniu i wirowaniu wiadomo głośniejsza ---- mi te dB odpowiadają :))

Z tego co zaobserwowałem to rzeczywiście obroty startują od b.wolnych aż do szybkich i odwrotnie.
    Spryskiwania prania nie zauważyłem - chyba tego nie ma - w instrukcji też ani słowa.

MIELE W1513 ma 1300 obrotów - jest to regulowane skokowo ale zależy od wybranego programu ( na niektórych nie pozwoli Ci wirować 1300 tak jak nie pozwoli wybrać każdej temperatury)

do pesukone :

nie wiem co chcesz jeszcze wiedzieć
    ja ze swojej strony powiem tak :
    Czy jest normalną rzeczą , że dorosły facet z kuflem piwa siada w łazience na taborecie i patrzy na ruchy bębna, na wyświetlacz ------ Moim zdaniem nie jest to normalne .....chyba ,że ma się pralkę MIELE ( oczywiście nie zamierzam zawsze tak siadać , ale teraz jestem tak zadowolony , że nie mogłem sobie odmówić półgodzinnego popatrzenia :))) )
    Ta pralka ma łącze na podczerwień/a może bluetooth a więc można w przyszłości wgrać nowe oprogramowanie.

Powiem tak pralki MIELE nie są tanie, więc oczywiście należy rozważyć czy warto, ale jeśli ktoś ma możliwość ( nie pozwoli aby rodzina kilka miesięcy
    wbijała zęby w tynk) TO NAWET SIĘ NIE ZASTANAWIAJCIE.

pzdr
    kri
    ps. sorki , że tak późno odpowiadam
    rem16
    Level 2  
    Mam pytanie odnośnie pralek Bosch. Zastanawiam się nad kupnem modelu WLX20460 PL lub WLX 24460 PL. Oprócz ceny różnią sie ilością obrotów. Pierwsza ma 1000, druga 1200. Czy ktoś z Państwa może powiedzieć coś o uzytkowaniu tych pralek? Czy są głośne w użytkowaniu?Co w razie gdy coś się zepsuje? Czy łatwo dostać części wymienne i czy są drogie? Mam troche wątpliwości, ponieważ to mój pierwszy zakup pralki.
    KasiaG
    Level 1  
    Witam wszystkich

jestem z okolic Trójmiasta i poszukuję porady Szanownych Doświadczonych i doskonale zorientowanych w temacie Forumowiczów. Chyba już wiem, że pralka jaką chciałabym kupić to Miele. Z uwagi na wysokie ceny nowych będzie to zapewne używana. Stoję jednak przed dylematem jaki miałby to być model. Prosiłabym więc o poradę, który z modeli wybrać:
    Novotronic W927 WPS
    Novotronic W820
    Novotronic W850
    Novotronic W 904
    Novotronic W921
    Novotronic 971
    Novotronic dUET w922
    Novo Stella
    Novo Eco
    Special Electronic W757
    Comfort Line W957

Trochę tego jest ale powiem szczerze nie wiem na co powinnam zwrócić szczególną uwagę. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

pozdrawiam Kasia
    BART1975
    Level 2  
    Witam,
    Po lekturze forum, a tego tematu w szczególności spodobała mi się i to bardzo Pralka Gorenje model WA64123. Można tę pralkę dostać w internecie poniżej 1900PLN i uważam, że za te pieniądze jest to bardzo dobra oferta.
    Wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt totalnej niedostępności tej pralki:(
    W moim, przecież całkiem niemałym mieście nie tylko, że nie można nigdzie obejrzeć tej pralki - ba, w ogóle żadnych pralek Gorenje! Z dostępnością w sklepach internetowych też nie jest dobrze: optymistyczny termin oczekiwania na dostawę to min. 4 tygodnie, i to po uprzedniej wpłacie pieniędzy:(

Moje pytanie: czy ktoś zna miejsce gdzie można obejrzeć te pralki w Poznaniu lub okolicach oraz czy znacie sklep internetowy gdzie można kupić Gorenje bez tak długiego okresu oczekiwania?

Pozdrawiam
    Bartek