Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 01 Sie 2007 15:31 415972 1331
    emer
    Poziom 19  
    BART1975 napisał:
    ( ciach ) Moje pytanie: czy ktoś zna miejsce gdzie można obejrzeć te pralki w Poznaniu lub okolicach oraz czy znacie sklep internetowy gdzie można kupić Gorenje bez tak długiego okresu oczekiwania?

Gdy kupowałem pralke (a zdecydowałem się na Gorenje 43121) też miałem problemy z kupieniem jej w .... Polsce - dzwoniłem wtedy do Gorenje Polska i tam pytałem o dostawy. Miałem kontakt wtedy z p.Mazurem 0506 010 279 i on mnie informawał kiedy i ile ma byc sprowadzonych tych akurat modeli, a nawet jak już są w Polsce, to są w stanie powiedzieć gdzie poszły, w jakie rejony Polski.
    Może spróbujesz i Ty tam podzwonić i popytać ... po prostu u źródła :)

BTW - nie doczekałem się i kupiłem Siemensa WS12X460PL .... ;)
  • SterControlSterControl
    BART1975
    Poziom 2  
    Dzięki Emer za sugestię - jutro zadzwonię.

Próbowałem skontaktować się z regionalnym przedstawicielem Gorenje w Poznaniu, ale Pan stwierdził, że modele Premium raczej w sklapach nie bywają a on sam potępia (to jego określenie) handel sprzętem Gorenje w internecie.

pzdr
    ciacho1984
    Poziom 11  
    Jestem bardzo zadowolony z zakupu AEG 47280, postaram sie napisać więcej o pralce jeśli ktoś byłby zainteresowany w przyszłości takowa, a będzie przeglądał ten temat jak ja wcześniej.
    Zaczne od wirowania, 1200 obrotów robi swoje i pranie jest praktycznie lekko wilgotne tylko, jednak warto było dołożyć trochę pieniędzy , używałem też opcji 900 i jednak różnica jest bardzo duża i jesli nie sa to delikatne rzeczy to napewno warto używać .
    Teraz pranie i tu tez nie mam zastrzezen, nie używałem jeszcze wszystkich programów, ale podstawowych tak i do prania delikatnego gdyż mialem troche koszulek wymagajacych prania w temp 30 st i takiego własnie trybu. Pranie jest czyste. Jest możliwość dodatkowego płukania, użyłem raz i jakoś różnicy nie odczułem, standardowe płukanie jest wystarczająco dobre jak dla mnie. Sterowanie jest bardzo proste po przeczytaniu instrukcji , wręcz intuicyjne, wszystko bardzo czytelne, w trakcie prania podświetlane jest co akurat sie dzieje. Pralka idealna dla faceta bo prosta w obsłudze.
    jokomatic
    Poziom 10  
    Witam, jestem o krok od podjecia decyzji, ktora pralke kupic: Gorenje WA63121 czy WA63120. Czy ktos z Panstwa moglby mi podpowiedziec jaki model wybrac?
    agnes7391
    Poziom 10  
    BART1975 napisał:
    Witam,
    Po lekturze forum, a tego tematu w szczególności spodobała mi się i to bardzo Pralka Gorenje model WA64123. Można tę pralkę dostać w internecie poniżej 1900PLN i uważam, że za te pieniądze jest to bardzo dobra oferta.
    Wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt totalnej niedostępności tej pralki:(
    W moim, przecież całkiem niemałym mieście nie tylko, że nie można nigdzie obejrzeć tej pralki - ba, w ogóle żadnych pralek Gorenje! Z dostępnością w sklepach internetowych też nie jest dobrze: optymistyczny termin oczekiwania na dostawę to min. 4 tygodnie, i to po uprzedniej wpłacie pieniędzy:(

Moje pytanie: czy ktoś zna miejsce gdzie można obejrzeć te pralki w Poznaniu lub okolicach oraz czy znacie sklep internetowy gdzie można kupić Gorenje bez tak długiego okresu oczekiwania?

Witam. Ja pralkę Gorenje WA 64123 kupiłam w sklepie internetowym max24 w cenie 1990 zł a czas realizacji zamówienia to ok 10 dni roboczych. Życzę udanego i owocnego polowania :-)
  • SterControlSterControl
    arkadiusz75
    Poziom 10  
    Witam
    Potrzebuje rodzicom kupić nową pralkę.
    Głębokość 45cm, ładowana od przodu, min. 1000 obr.
    Upatrzyłem sobie Samsunga R1043.
    Ładny wygląd ;) ,prosta obsługa, dobra cena.
    Ale przeczytałem różne opinie o tej marce i teraz już nic nie wiem.
    Proszę o radę , może znacie jakiś inny model (co myślicie o Beko) o podobnych parametrach, prostej obsłudze i przyzwoitej cenie.
    Pozdrawiam.
    evvk
    Poziom 10  
    i postanowiaone! zdecydowałam się i zamówiłam Miele W3241. Niestety będę musiała na nią poczekać ze 2 tygodnie bo w Niemczech nie ma tych pralek z polskimi panelami a ja już wole poczekac o tydzień dłużej i mieć z polskim panelem i polską instrukcjią obsługi (akurat niemiecki to nie jest moja mocna strona)... hehe wygląda na to że będę miała najświerzszy towar.

ps. tak na prawde ta pralkę postanowiłam kupić kilka dni temu ale nie potrafiłam znaleść sklepu co ją sprzeda za rozsądną cene i wniesie na trzecie piętro przecierz sama nie wtacham 120 kilo... (powiedziano mi że tyle ona waży)Niestety moje poszukiwania były bezowocne, i takim sposobem wniesienie pralki podło na barki znajomych...:D
    pesukone
    Poziom 10  
    My również, wspólnie z mężem postanowiliśmy. Znaleźliśmy świetną ofertę na Miele. Model W1714 w cenie 899 euro - regularna cena to 995 euro. Pojechaliśmy wczoraj zajrzeć do sklepu i okazało się, że mają na stanie model z wystawy - na blacie są widoczne delikatne zarysowania i drobne zabrudzenia (wygląda na to, że być może stała wcześniej na niej suszarka). Innych wad nie dostrzegliśmy i poinformowano nas, że pralka jest w pełni sprawna. Dokładnie ją obejrzeliśmy i podjęliśmy decyzję. To jest pralka dla nas!

Mam delikatne wyrzuty sumienia, że takie drogie cacko kupujemy, ale okazja to okazja :D

Teraz tylko musimy doczekać się na mieszkanie, więc póki co pralka będzie stać w magazynie sklepowym i czekać na odbiór.

Jak tylko rozpoczniemy użytkowanie, opiszę wrażenia. Zobaczymy, jak sprawuje się bęben typu plastry :D
    Alski1
    Poziom 19  
    A pralko-suszarka Samsunga? Kolega się zastanawia, a parametry całkiem całkiem. 10 kg prania, 6 kg suszenia, sterylizacja, a zużycie wody i energii go nie obchodzi.
    @arkadiusz : Bosch WLX24460PL, kl. prania i energetyczna A+, 1200 rpm, wyświetlacz, 3d Aquaspar, no cudeńko.

Dodano po 8 [minuty]:

A ja mam dylemat, bo padła mi pralka. Jak myślicie :
    Whirlpool® Cabrio™ Washer
    ENERGY STAR® Qualified
    WTW6400S
    czy
    White Kenmore Elite Oasis™ 4.5 cu. ft. Canyon Capacity™ Washer
    Sears item #02627072000 Mfr. model #27072
    czy
    Maytag MTW6500 TQ.
    W grę wchodzi również suszarka z tej samej serii. Kolor : Black diamond.
    Pomóżcie....
    Persil Color
    Poziom 16  
    Mhm... widzę, że w drodze są 2 nowe Miele. Nie ma co, będzie ciekawie ;)
    Czekamy na informacje, już się niecierpliwię...

Dodano po 1 [minuty]:

@Alski1
    Ja Ci na pewno nie pomogę, bo nie znam się na amerykańskich pralkach górnoładownych. W Polsce po prostu czegoś takiego nie ma - czysta egzotyka ;)
    jokomatic
    Poziom 10  
    jokomatic napisał:
    Witam, jestem o krok od podjecia decyzji, ktora pralke kupic: Gorenje WA63121 czy WA63120. Czy ktos z Panstwa moglby mi podpowiedziec jaki model wybrac?

Bardzo pieknie prosze:)
    emer
    Poziom 19  
    a skąd Ty wytrzasnąłeś tą WA 63121 ... w ofercie na Polske jest tylko WA 63120
    Może to po prostu to samo, tylko np wersja "innojęzyczna" ...
    eeban
    Specjalista AGD
    Alski1 napisał:
    A pralko-suszarka Samsunga? Kolega się zastanawia, a parametry całkiem całkiem. 10 kg prania, 6 kg suszenia, sterylizacja, a zużycie wody i energii go nie obchodzi.
    @arkadiusz : Bosch WLX24460PL, kl. prania i energetyczna A+, 1200 rpm, wyświetlacz, 3d Aquaspar, no cudeńko.

Dodano po 8 [minuty]:

A ja mam dylemat, bo padła mi pralka. Jak myślicie :
    Whirlpool® Cabrio™ Washer
    ENERGY STAR® Qualified
    WTW6400S
    czy
    White Kenmore Elite Oasis™ 4.5 cu. ft. Canyon Capacity™ Washer
    Sears item #02627072000 Mfr. model #27072
    czy
    Maytag MTW6500 TQ.
    W grę wchodzi również suszarka z tej samej serii. Kolor : Black diamond.
    Pomóżcie....

ja wybrał bym Maytag MTW6500 TQ. szkoda że w polsce niedostepna w dobrej cenie
    aleole
    Poziom 10  
    Witam !!
    Udało mi się przebrnąć tylko przez połowę tego wątku :/...
    Jestem przy zakupie pralki , niestety moje finanse nie są zbyt duże i myślę o kupnie pralki w przedziale cenowym około 1000-1200 nieważne czy głośna itp. może nie mieć też jakichś super funkcji, musi być tylko ładowana od góry,no i zeby dobrze prała:)polecacie może jakieś modele w tym przedziale cenowym? Co myślicie w ogóle o pralkach Mastercook?
    http://www.euro.com.pl/pralki,f1.bhtml
    Dość konkurencyjne ceny ale nie wiem jak z niezawodnością sprzętu(mają dobre raty:).
    Dzięki za pomoc!Pozdrawiam!!
    Alski1
    Poziom 19  
    A mi chyba ten Whirlpool podpasował... Taka ładna i poprzednia pięknie dopierała. Przez 4 lata, teraz coś tam z elektrozaworem i sprzedałem znajomemu, pralkę i suszarkę za 500$.
    @emer i eeban, no właśnie chciałem mamie kupić(zamiast tej nieszczęśliwej Gorenje), ale znalazłem tylko stare używane GE, więc się nie opłacało. Może zaryzykuję i kupię tego Maytag'a. Sam nie wiem. A co cię w nim przekonało? Napisz, bo wybór trudny.
    pesukone
    Poziom 10  
    @ aleole

Nie miałam nigdy Mastercook'a, ale znawcy z niniejszego forum odradzają tę markę.
    Zastanawiałeś się może nad AEG-Electrolux? Na pewno godniejsze polecenia niż Mastercook. Można znaleźć modele ładowane od góry w bardzo dobrych cenach, w interesującym Cię przedziale cenowym. Sprawdź na przykład na Ceneo.
    jokomatic
    Poziom 10  
    emer napisał:
    a skąd Ty wytrzasnąłeś tą WA 63121 ... w ofercie na Polske jest tylko WA 63120
    Może to po prostu to samo, tylko np wersja "innojęzyczna" ...

Skąd wytrzasnęłam? Natknęłam sie na obie w internecie:

http://www.ceneo.pl/8032

http://www.ceneo.pl/640949

Najprawdopodobniej sa to te same pralki,(choc z jakiegos powodu maja rozne symbole). Pytanie czy sie tym w ogole przejmowac, czy brac te ktora da sie sprowadzic wczesniej? :)
    columbus_29
    Poziom 11  
    Witam wszystkich.
    Zastanawiam się nad kupnem Bauknecht WA 1400 Star lub AEG Oko Lavamat Future-W. Pralki są używane, ale za rozsądne pieniądze. Po problemach z Indesit (zaraz po gwarancji padł moduł) mam alergię na sprzęt włoski i z rozbudowana elektroniką. Proszę o opinie. Który z tych modeli jest godny polecenia ze względu na jakość i trwałość?

Oto przykładowe linki tych modeli:
    http://allegro.pl/item223391913_bauknecht_wa1400_star_2000r%5D_gwarancja.html
    http://allegro.pl/item219909051_aeg_oko_lavamat_future_w_update_gwarancja.html
    marceen
    Poziom 10  
    Witam,
    mam do Was serdeczną prośbę. Poradźcie którą pralkę wybrać:
    Electrolux EWF 12470W Time Manager za 1350 zł
    czy
    Candy GO 612 TXT za 1372 zł.

.....a może coś innego?

Lodówkę wybrałem sam (ELECTROLUX ERB 36402 W), ale z pralką mam nielichy problem...... :)

Pozdrawiam i dziękuję,
    marceen
    Alski1
    Poziom 19  
    Alski1 napisał:

Alski1 napisał:
    Może zaryzykuję i kupię tego Maytag'a. Sam nie wiem. A co cię w nim przekonało? Napisz, bo wybór trudny.

Ponawiam pytania i znawców proszę o odpowiedź.
    Persil Color
    Poziom 16  
    @columbus_29
    Bauknechta bym nie kupował. Z tego, co wiem, te pralki są awaryjne i w testach konsumenckich zajmują końcowe miejsca.
    Co do AEG: jeśli nie przeszkadzają Ci te małe drzwiczki, wybierz lepiej tę pralkę.
    Na Twoim miejscu kupiłbym to: http://allegro.pl/item220282339_aeg_w_bardzo_dobrej_cenie.html
    Ten model jest nowszy.

Pozdrawiam ;)

Dodano po 1 [minuty]:

@marceen
    Marka Electrolux jest jednak lepsza niż Candy :)
    tech1001
    Poziom 10  
    Witam,
    jestem świeżo po rozwiązaniu tego problemu.
    Według mnie schemat jest następujący:
    1. pralka ładowana od góry czy z boku ?
    jeżeli od góry to firmy w kolejności:
    Miele, AEG, Electrolux, Whirlpool

2. pralki ładowane od frontu, to firmy w kolejności:
    Miele, BOSCH,
    przy czym Miele jest strasznie drogi, deklarowana trwałość 20 lat nie wydaje mi się atrakcyjna (kto chce jeździć 20-letnim autem)
    Jeśli zaś chodzi o modele to wedle upodobania, nie najtańsze i nie najdroższe
    pozdrawiam
    GK
    Alski1
    Poziom 19  
    Co do pralek top: Wyszukaj : Pralka: top czy front. Dyskusja, krótka ale wyjaśniająca całe sedno sprawy.
    emer
    Poziom 19  
    tech1001 napisał:
    Witam,
    jestem świeżo po rozwiązaniu tego problemu.
    Według mnie schemat jest następujący:
    1. pralka ładowana od góry czy z boku ?
    jeżeli od góry to firmy w kolejności:
    Miele, AEG, Electrolux, Whirlpool

2. pralki ładowane od frontu, to firmy w kolejności:
    Miele, BOSCH,
    przy czym Miele jest strasznie drogi, deklarowana trwałość 20 lat nie wydaje mi się atrakcyjna (kto chce jeździć 20-letnim autem)
    Jeśli zaś chodzi o modele to wedle upodobania, nie najtańsze i nie najdroższe
    pozdrawiam
    GK

Bardzo konstruktywnie, pouczająco i ... tajemniczo.
    Nawet nie powiedziałeś co kupiłeś, i na czym opierasz swoje opinie dotyczące "od góry" i "frontu" ...
    No i chciałbym zaznaczyc ze Bosch to właściwie BSH, a więc Bosch i Siemens - nie ma własciwie róznic, oprócz zewnetrzego designu ....
    halszka
    Poziom 2  
    mavi napisał:
    A czy ktoś zna opinię o pralkach samsunga? Podczas latania po sklepach nie słyszałem złego słowa o tych pralkach, a wręcz same pozytywy. Zdziwiło mnie to że ogólnie sprzęt samsunga był chwalony, czy to była pralka, lodówka czy piekarnik lub odkurzacz. Mocno sie zastanawiałem nad zakupem też samsunga i może będę znów pralke kupował dla rodziny wiec moze tym razem wybiore ją. Jeśłi ktoś ma jakieś doświadczenia to z chęcią przeczytam.

Mowa o tej pralce:
    http://www.samsung.com/pl/products/washingmachine/washingmachine/f1045av.asp

Mnie również interesuje ta właśnie pralka- Samsung F1045AV. Choć generalnie nie byłam dotąd zwolenniczką tej fimy to tu mnie zaintrygował SYSTEM SILVER NANO, mała głębokośc (tylko 40 cm) a także ciekawy design. Brakuje mi jednak opinii fachowców z branży nt cen ewentualnych części i innych problemów
    Czy ktoś mi pomoże? Czeka góra prania a ja nie mogę podjąć decyzji co kupić. Musi byc płaska
    emkaa
    Poziom 11  
    Ponawiam pytanie (przypomnę, chodzi o pralkę BOSCH WLX 24460PL)
    emkaa napisał:

A te wielostopniowe zabezpieczenie przed zalaniem? Ma aquastop? Czy też to "wielostopniowe" oznacza wszystko (wg producenta) a tak naprawdę niewiele dla użytkownika?
    raton laveur
    Poziom 19  
    jokomatic napisał:

Witam,
    osobiście wybrałbym z tych dwu model WA63121, jeśli tylko byłby jeszcze dostępny. Moim zdaniem jest lepszy, gdyż ma czujnik czystości wody, jest trochę cichszy i wydaje mi się także, że ma lepsze zabezpieczenie przed zalaniem. Pozdrawiam
    emer
    Poziom 19  
    raton - skad masz te dane?

Za te niżej wyjaśnienia - DZIĘKI :)
    raton laveur
    Poziom 19  
    @emer,
    pamiętam dane techniczne WA63121 z polskiej strony Gorenje sprzed kilku miesięcy, gdy model ten jeszcze tam figurował-teraz już go chyba nie produkują, więc na stronie producenta już go nie ma, a w sklepach też występuje coraz rzadziej i niedługo pewnie całkiem zniknie ze sprzedaży. Zrobiłem nawet kopię strony producenta z opisem technicznym, ale została w domu i nie mam teraz do niej dostępu, stąd moja niepewność w kwestii ochrony przed zalaniem. Ale zapamiętałem NA PEWNO czujnik czystosci wody i trochę mniejszą liczbę decybeli (mniejszą niż ma model WA63120) - sprawdzałem to tuż przed moim wyjazdem, po poście kol. Alski1 dot. kupna modelu WA63120, porównałem sobie wtedy te dwa modele. Wygląda na to, że WA63120 zastąpił WA63121, i jeśli jest tak rzeczywiście, to lepszy model został zastąpiony trochę gorszym. Na pocieszenie doszedł WA64123, ten to (w tej cenie) prawdziwa perełka moim zdaniem i chyba najlepsza obecnie pełnogabarytowa pralka marki GORENJE (uważam, że za jeszcze droższe nie ma sensu przepłacać, bo sięgają ceny Miele, więc wtedy dużo lepiej wybrać Miele- jak była o tym niedawno dyskusja). Pozdrawiam :D