Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 19 Sie 2007 21:06 415741 1331
    Evunia
    Poziom 11  
    Witam!
    Mój mąż kupił uzywaną pralkę Constructa cr 5421. Niestety bez instrukcji obsługi. Jesli ktoś z Państwa taką posiada proszę o przesłanie.
    A w ogóle co sadzicie o tej pralce, bo dla mnie to jakis dziwny wynalazek, nigdy z ta nazwą się nie spotkałam. Jakie to pralki, czy dobre?
    Pozdrawiam :)
  • SterControlSterControl
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Ta pralka to nic innego jak Bosch. Bardzo dobry wybór! Super maszyna, to stary dobry projekt Bosch'a! Z pewnością bardzo długo Wam posłuży.
    Co do instrukcji to można o niej zapomnieć. Zrób cyfrówką zdjęcie panela pralki lub przepisz oznaczenia których nie rozumiesz. Przepisz legendę programów. W każdym bądź razie postaram się pomóc :)
    Evunia
    Poziom 11  
    Wielkie dzięki! Zrobię zdjęcie i prześlę. Wczoraj wieczorem coś próbowałam ze słownikiem rozgryść (hehe) i pralka prała, ale nie zrobiła ostatniego płukania i nie wywirowała :cry:
    Persil Color
    Poziom 16  
    @sebastiango
    Nie za dużo 8kg??? Ile osób jest w Twoim domu? Bo jeśli więcej niż 6, to rozumiem, ale w innym przypadku to kompletnie nie ma sensu... 7kg to maksimum. Do takiej pralki wejdą Ci grube koce, zasłony, kołdry... no i sterty pieluch ;)
    Ale musisz też wiedzieć, że Bosche są dość głośnymi pralkami (56, 59dB podczas prania to już niemało), a więc najpierw zastanów się, czy to nie będzie uciążliwe... Jeśli nie, to polecam Siemensa WM14E461PL (Siemens to praktycznie to samo, co Bosch, ale w ofercie tejże firmy znajdziesz praleczkę na 7kg z 1400 obr./min.).
    ja_ma
    Poziom 2  
    Dzięki PersilColor, ale co do Hoovera to też nie mam zaufania. Niestety muszę poszukać jakiegoś slima . Celuje w electroluxa EWS 1221. Natomiast żona zaczyna mi się upierać na Aristona AVSF 129 lub AQSF 129 (najprawdopodobniej kobiety pralki kupują jak samochody:)). Jakie macie, szanowni forumowicze zdanie o Aristonie, a w szczególności o tych modelach? Pozdrawiam
  • SterControlSterControl
    Persil Color
    Poziom 16  
    O Aristonie to chyba większość forumowiczów ma niezbyt dobre zdanie. Ja również bym nie polecał. W ogóle pralki "Made in Italy" są kiepskie. Lepiej zrobisz, jak kupisz tego Electroluxa.
    Pozdrawiam ;)
    swkd
    Poziom 1  
    witam serdecznie
    czy jest mi ktos w stanie pomoc i wie gdzie we wrroclawiu badz okolicach mozna jeszcze dostac pralke gorenje ws 43100? bo szukam i szukam i nikt nie ma na stanie...
    pewnie juz jej nie dostane i rozwazam dwa modele:

elektrolux ewf 10240w
    gorenje ws 41101

na ktory wg Was sie zdecydowac?
    nie mam duzych potrzeb co do funkcji choc to ws 43100 strasznie mnie korci :)
    Jurek2805
    Poziom 21  
    swkd napisał:

elektrolux ewf 10240w
    gorenje ws 41101

Z tych dwóch Gorenje jest oszczędniejsza i płytsza (slim - 44cm). Electrolux ma wymiary standartowe (60cm glebokości) i dodatkowo wyświetlacz i 0,5kg załadnku więcej.
    Gorenje wygląda na model bardzo "odchudzony" z funkcji.
    raftaj
    Poziom 11  
    ja mam pralke indesit i jestem zadowolony
    ewcia131
    Poziom 2  
    Ja posiadam od niedawna używaną pralkę GORENJE WA 65205 sprowadzaną z Włoch i bardzo sobie ją cenię. Pierze bardzo cicho, no i wiruje z maksymalną prędkością 2000 obr./min. Szybszych pralek to chyba jeszcze nie ma :)
    emer
    Poziom 19  
    no chyba nie ma ...
    ale przy takich prędkościach chyba juz jest dość głośno , bo samo pranie jest na pewno ciche ..
    Rasial
    Poziom 1  
    Witam.Proszę o sugestie .Co sądzicie o Bosch WAE 20360 ?Co to za model?
    ewcia131
    Poziom 2  
    Nie jest głośno. Jest naprawdę cicho, aż sama byłam zaskoczona. Na youtube.com jest filmik jak ta pralka wiruje. Z resztą to właśnie po jego obejrzeniu zaczęłam poszukiwania owej pralki, bo wcześniej miałam zamiar kupić pralkę i suszarkę, ale uważam, że tak szybkie wirowanie w zupełności wystarczy. Wszystko szybciutko schnie, no i zaoszczędziłam miejsce na suszarce.
    PS. Oczywiście jeśli chodzi o głośność to moja subiektywna ocena. Wcześniej miałam Superautomat i w porównaniu z tą pralką jest ogromna różnica.
    aq4x4
    Poziom 2  
    Witam
    Przeczytałem chyba cały temat ale nie znalazłem opinii na temat pralek LG
    konkretnie chodzi mi o model LG WD-12390NDK.
    Spotkaliście sie z opiniami na temat Systemu Direct Drive.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Evunia :arrow:

Programy Bawełna do gotowania/Kolorowa

normalne B 30-95°
    z praniem wstępnym A 30-95°
    ekonomiczny B 30-60°
    lekko zabrudzone C 30-60°
    szybki program D 30-40°
    długie wirowanie F

Tkaniny syntetyczne
    normalne H 30-60
    z praniem wstępnym G 30-60
    ekonomiczny H 30-40
    lekko zabrudzone J 30-60
    szybki program K 30-40
    delikatne wirowanie L

Odzież/Firanki (+ przycisk "Mehr Wasser"!)
    normalne H 30-40
    z praniem wstępnym G 30-40
    ekonomiczny (brak)
    lekko zabrudzone J 30-40
    szybki program K 30-40
    delikatne wirowanie L

Wełna N zimna-40
    Krótkie wirowanie S

Przyciski:

Schongang - pranie delikatne:
    Wciśnięcie przycisku ogranicza mechanikę prania. Czasy obrotów bębna będą krótsze, a czasy postojów -dłuższe. Zaleca się użycie przy praniu tkanin bardzo delikatnych.

1000-800-600 -redukcja wirowania:
    Przy programie prania Bawełny pralka wiruje z prędkością 1000 obrotów na minutę, natomiast przyprogramach dla tkanin syntetycznych, odzieży, firanek i wełny pralka wiruje z prędkością 800 obr./min. Wciśnięcie przycisku spowoduje obniżenie prędkości wirowania z 1000 na 800 obr./min. lub z 800 na 600 obr./min.

Mehr Wasser -wysoki poziom wody:
    Wciśnięcie powoduje podwyższenie poziomu wody przy praniu i przy płukaniu. Przy programie prania dla Bawełny zaleca się wciśnięcie celem dokładniejszego płukania, natomiast przy programie prania odzieży i firanek wciśnięcie przycisku jest konieczne! Przy programie prania Wełny przycisk nie jest aktywny.

Spulstop -Zatrzymanie płukania:
    Wciśnięcie przycisku spowoduje że pralka nie wykona ostatniego wirowania i zatrzyma cykl z wodą z ostatniego płukania w bębnie. Zapobiegnie to wygniecieniu rzeczy w przypadku gdy nie zostaną one wyjęte natychmiast po zakończeniu programu. Jeśli po zatrzymaniu płukania rzeczy mają zostać odwirowane należy zwolnić uprzednio wciśnięty przycisk. Natomiast jeśli rzeczy nie mają być wirowanie, należy pokrętło programatora przestawić na pozycję P i zwolnić przycisk.

Sypanie proszku:
    -do prania wstępnego -do przegródki oznaczonej I
    -do prania zasadniczego -do przegródki II
    -płyn do płukania -przegródka oznaczona "kwiatuszkiem" (bodajże środkowa).

Jeśli są jeszcze jakieś pytania do proszę śmiało :)
    nyger26
    Poziom 2  
    Niestety nie doczekałem sie zadnych komentarzy do pralek BEKO. Widze ze tu wszyscy tylko o jednym bosh elektrolux i miele. Tez nie chce kupować badziewia bo wole na raty coś lepszego ale chcialem wiedziec jaka jest opinia o beko, chociaz i tak pewnie tego nie kupie bo nie mam zaufania do turków ,zastanawiam sie nad slimem whirlpola lub polara bo to ponoć to samo. Nie wiem jak jest z amicami bo widze ze nie wszyscy sa zadowolenie.Potrzebuje pralki max 45cm glebokiej-Poradzcie mi coś
    kasik13
    Poziom 10  
    Witam wszystkich!
    Od kilku dni śledzę forum ponieważ chcę kupi pralkę i mój wybór po przeczytaniu forum padł na gorenje ws43121. I tu zaczął się problem ponieważ w moim mieście nigdzie nie można jej dostac a jak zapytałam czy mogą sprowadzic na zamówienie to oczywiście powiedzieli że nie ma problemu jak się tylko zorientują czy są te pralki gdzieś na stanie. Po dniu oczekiwania na odpowiedź zadzwoniono do mnie ze sklepu i co się okazało Pan mnie poinformował, że tej pralki nie produkują, że to jest stary model:0 Nie wiem czy to jest prawda? Na który rok był model tej pralki jeśli wiecie to proszę o odpowiedź?
    emer
    Poziom 19  
    o ile wiem to 2004 i o ile wiem nie ma innego lepszego slima ani w gorenje ani u innych (chodzi o dane techn), oraz o ile znam zycie tak Ci powiedziano cobyś se kupił co innego co mają na stanie ... ;)
    sebastiango
    Poziom 10  
    Dzisiaj idę kupić pralkę. Jeszcze sie waham między
    AEG LAVAMAT 74810 (cena 2400. minus jak dla mnie jej wygląd)
    BOSCH WAS 28740 (cena 2550)
    Ktoś mi powiedział, że nawet jak nie mam 6 osób w rodzinie i będe prać np 5kg to jak się weźmie pralkę o większym "tonażu" to zawieszenie bębna dużo dłużej wytrzymają niż np pralka na 4kg za każdym razem na maxa obciążona. Prawda?
    emer
    Poziom 19  
    Tylko wtedy jak bedziesz przeciążał pralke i przekraczał maksymalne wsady ...
    A gdy bedziesz przekraczał zalecane wsady na poszczególnych programach to pranie bedzie niedoprane lub źle wypłukane ...
    kasik13
    Poziom 10  
    Dziękuję emer za odpowiedź. Jednak udało mi się zamówic w sklepie internetowym i to za nie wielka kwotę 1433zl przynajmniej mi się tak wydaje. A co do obsługi to jednak często sprzedawcy są niekompetentni bądź tak jak mówisz olewają klienta. Pozdrawiam
    Evunia
    Poziom 11  
    PS 663S BIO

Bardzoooo dziękuję za przetłumaczenie instrukcji :) Jestem zaskoczona, że tak szczegółowo opisałeś.
    Pozdrawiam!
    Persil Color
    Poziom 16  
    @sebastiango
    Ale Ty chyba w ogóle nie wspominałeś o pralkach na 4kg. Ciągle rozważaliśmy te na 7kg. Gdy rzuciłeś hasło Boscha 8-kilogramowego, stwierdziłem, że to przesada (no bo tak faktycznie jest). Zauważ, że gdy pierzesz, dajmy na to, 5kg w pralce na 8kg, no to zużycie wody, a co za tym idzie- również i prądu, jest wyższe.
    Uważam, że nawet jeśli będziesz prać 6kg ubrań w pralce na 6kg, to nie powinno to zakłócić działania sprzętu.
    Nie roztrząsajmy problemów, które tak praktycznie nie istnieją!

Pozdrawiam ;)
    kgs42
    Poziom 10  
    kgs42 napisał:
    Witajcie,

na poczatku chcialem zaznaczyc, ze to naprawde swietne forum, a zwlaszcza ten watek - widze, ze mozna liczyc na naprawde fachowe porady :)

Poszukuje pralki i stanalem przed nie lada problemem, otoz przynajmniej przez najblizszy rok bede mieszkal w mieszkaniu do ktorego najlepiej pasowala by chyba pralka slim (tzn. na sile zmiescilaby sie pralka poelnogabarytowa, ograniczajac troche miejsce w lazience, ale pozniej jak sie przeprowadze to kto wie do jakiego mieszkania trafie :> Miejsce jest zaraz za drzwiami po prawej stronie po wejsciu do lazienki - od sciany do otworu na drzwi jest wlasnie 61 cm). Wiec raczej jestem zdecydowany na slima, do tego do wydania mam absolutnie nie wiecej jak 1500 zl ze wszystkim (dostawa, wniesienie), w zasadzie to poczatkowo chcialem wydac maksymalnie 1300-1400 :> Pralka bedzie na dwie osoby (studenci :P). Nie ma problemow z praniem narzut czy koców od czasu do czasu w slimie?

Na oku mam 3 modele pralek (na podstawie tego co tu wyczytalem wczesniej i wedrowek po sklepach):

- GORENJE WS 43100, moge ja kupic za 1393 zł (wliczona dostawa i wniesienie do mieszkania).
    - AEG 1246EL, do kupienia za 1420 zł (tak samo, z wniesieniem).
    - GORENJE WS 43121, do kupienia za 1484 zł (dostawa i wniesienie wliczona). Jesli tylko jest faktycznie dostepna, bo z tego co czytam na forum sa problemy :>

Ogolnie bardziej z wygladu podobaja mi sie pralki GORENJE (wszystkie opcje wypisane po polsku na panelu, wyswietlacz zapewne duzo lepszy niz w AEG - w AEG z kolei wszystko jest opisane tylko symbolami, no ale to pewnie kweistia przyzwyczajenia).

Najtansza GORENJE na tej liscie ma niestety 1000 obr, a z tego co czytam to warto podobno dolozyc do 1200, naprawde warto nawet w mojej sytuacji? (pozostale dwa maja wlasnie 1200).

Wsadem te wsyztskie pralki sie chyba wogole nie roznia - 4,5kg.

Jak jest z funkcjonalnoscia? W AEG jest dodatkowo mozliwosc prania w 30 stopniach (bawelna). Z kolei w tej najbajrdziej bajeranckiej sa takie rzeczy jak prycznic, czesciowy aqua stop, czujnik czystosci wody - przydaje sie to? Jakies jeszcze zasadznicze roznice? Material wykonania podstawowych komponentow?

Dodatkowo po dzisiejsze wizycie w Saturnie spotkalem sie z opinia ze AEG jest lepsza bo niemiecka (Gorenje jest slowenska?). Do tego lepiej jest z serwisowanie wlasnie AEG. Prawda to?

Najbardziej bajerancka z opisow jest oczywiscie najdrozsza WS43121, pytanie tylko czy warto w mojej sytuacji dokladac?

Uff, dobrnalem do konca.
    Prosze pomozcie :) Co byscie w mojej sytuacji wybrali?

Pozdrawiam,
    Kamil

Hej,

jakoś niestety nie widzę zainteresowania postem ;) Może zatem ktoś z Was potrafi odpowiedzieć chociać na jedno pytanko - jak jest z awaryjnością/serwisem pralem Gorenje i AEG wg Was? Która przedstawia się lepiej? Obie dobrze?

Pozdrawiam,
    Kamil
    mir.mar
    Poziom 13  
    kgs42 napisał:
    (...)
    Najbardziej bajerancka z opisow jest oczywiscie najdrozsza WS43121, pytanie tylko czy warto w mojej sytuacji dokladac?
    Prosze pomozcie :) Co byscie w mojej sytuacji wybrali?

roznica miedzy najtansza i najdrozsza wynosi 91 zl, nie jest to wiec wielka kwota...
    ja tez sie zastanawialem i wybralem wlasnie ws43121... :-)
    [i jestem b. zadowolony]

p.s.
    zauwaz iz teraz jest sezon wakacyjny...
    ghen
    Poziom 1  
    Witam, napisałem wczoraj posta ale chyba posłałem go w kosmos bo tu to się nie ukazał:)
    Chodzi mi o pralkę Boscha WAA 2026 JPL. Czy ktoś zetknął się z takim tworem? Nie ma go nawet na stronce Boscha...
    Jestem nią poważnie zainteresowany, proszę o ewentualne opinie:)
    Pozdrawiam
    kgs42
    Poziom 10  
    mir.mar napisał:

roznica miedzy najtansza i najdrozsza wynosi 91 zl, nie jest to wiec wielka kwota...
    ja tez sie zastanawialem i wybralem wlasnie ws43121... :-)
    [i jestem b. zadowolony]

p.s.
    zauwaz iz teraz jest sezon wakacyjny...

Dzieki za odpowiedz. Tez sie najbardziej ku niej sklaniam, zastanowila mnie tylko ta podpowiedz sprzedewacy ze u AEG jest lepiej z serwisem. Wiesz cos o tym?

P.S. Jasne, wiem ze jest sezon wakacyjny - absolutnie nie mam do nikogo pretensji ;)

Pozdrawiam,
    Kamil
    sebastiango
    Poziom 10  
    No i kupiłem wczoraj BOSCH'a WAS 28740.
    Pierwsze wrażenia:
    Plusy:
    - bardzo wiele funkcji z możliwością zapamiętania dwóch własnych ustawień
    - ciężka przez co nie ma praktycznie drgań przy wirowaniu
    - ciekawa funkcja, po zważeniu wsadu wyświetla ilość potrzebnego proszku
    - tryb prania bardzo szybkiego (20 min).
    Minusy (w porównaniu do mojej poprzedniej pralki Zanussi FL 12 input)
    - jest głośna w szczególności przy pobieraniu wody i odpompowywaniu ( mi nie przeszkadza bo w pokoju jej nie słyszę)
    - wygląd zewnętrzny (kanciata, ale to chyba przez to ze możliwe jest wstawienie pod zabudowę)

@Persil Color
    Cytat:
    Ale Ty chyba w ogóle nie wspominałeś o pralkach na 4kg. Ciągle rozważaliśmy te na 7kg. Gdy rzuciłeś hasło Boscha 8-kilogramowego, stwierdziłem, że to przesada (no bo tak faktycznie jest). Zauważ, że gdy pierzesz, dajmy na to, 5kg w pralce na 8kg, no to zużycie wody, a co za tym idzie- również i prądu, jest wyższe.
    Uważam, że nawet jeśli będziesz prać 6kg ubrań w pralce na 6kg, to nie powinno to zakłócić działania sprzętu.

Zazwyczaj pierzemy ( :) oczywiście żona pierze :) )raz w tygodniu więc tych rzeczy trochę się uzbiera. W tej chwili pewnie nie wykorzystamy jej możliwości ale z czasem (jak pojawią się dzieci). Najważniejsze aby była bezusterkowa ;)

I najważniejsze DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE RADY! Mam nadzieje, że przez kilkadziesiąt lat ;) nie będę już potrzebował (oczywiści co do wyboru pralki dla siebie :) ) pomocy. Jeszcze raz DZIĘKI !
    mike_pe
    Poziom 1  
    Witam!
    Przeglądałem przez dwa dni opinie. No i mam dylemat......Poodrzucałem whirpoole, mastercooki i itp. Ael co wybrać z tych trzech pralek: AEG Lavamat 52610 (głównie do niej się skłaniam - jest wyprzedaż w sklepie dla idiotów za 1111 zeta), czy może Electrolux EWS 1021. Trzecia opcja to Gorenje WA 5010 lub 41101.
    Pozdrawiam