Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 29 Sie 2007 20:58 412432 1331
    Alski1
    Poziom 19  
    Nie, ja się nie denerwuję. Co się w tych pralkach najczęściej psuje? Zalewa się wodą silnik czy panel sterowania przez zapienienie czy zapchane/popękane rurki? Może łożyska albo kamień? Albo porozcinane zbiorniki? Może chodzi Ci o "sparciałe" czy "przeżarte" przewody wodne? No wymień proszę.
  • Relpol przekaźniki
    arckuss
    Poziom 11  
    Wlasnie Ty je wymieniles to one sa przyczyna najczestszych awarii a uzytkownik nie ma wplywu duzego na te czynniki tym bardziej ze obsuguja je czesto nasze panie domu-one nie zwracaja na te rzeczy uwagi-dopiero jak przestaje juz pralka prac.
    Alski1
    Poziom 19  
    Te, które wymieniłem są pozostałościami po inteligentnych UŻYTKOWNIKACH!!!
    - Zalewanie się wodą silnika/zapienianie/zapchane lub "sparciałe" czy "przeżarte" przewody wodne/kamień: zbyt duże użycie środków piorących, środki tanie niszczące pralkę, środki nie nadające się do pralek automatycznych, "uzupełnianie" proszku w mydła i płyny do np. kąpieli, brak zmiękczacza.
    - Łożyska padające szybko: normalne zużycie przez wiele prań dziennie(to jest NORMALNE NAWET W NAJDROŻSZEJ I NAJBARDZIEJ WYPASIONEJ PRALCE), pranie bardzo małych ilości dużych rzeczy typu szlafrok, same duże rzeczy, niestosowanie się do podanych wsadów, przeładowywanie urządzenia.
    - Porozcinane zbiorniki/grzałki: pranie biustonoszy prosto w bębnie, nie w woreczku, nie opróżnianie kieszeni, przeładowywanie pralki, w przypadku wąskich pralek TOP intensywne przeładowywanie, nieprawidłowe zamykanie zatrzasku.
    Mogę tak wymieniać w nieskończoność, ale palce mnie bolą. Wiesz, sądząc po Twojej wiedzy wolę naprawiać AGD całej rodziny sam niż oddawać je do takich pseudoserwisów, jak Twój. Sorki, ale to jest prawda.
    arckuss
    Poziom 11  
    Dzieki za ostatnie zdanie -nie potrzebuje reklamy.:)
  • Relpol przekaźniki
    raton laveur
    Poziom 19  
    arckuss napisał:
    Jak ktos chce szukac pralki to niech sobie sprawdzi na Forum elektroda.pl Strona Główna -> AGD i Systemy Grzewcze tam bedzie mial ktore pralki sa najbardziej awaryjne a nie odradzac komus ze np. pralki hoover sa zle a elektroluxs lepszy.Tam znajdziesz ktore sie psuja najbardziej: AEG, Gorenije,Bosh maxx,Ariston ,Amica to wymienione pralki z 1-wszej strony -a nie znalazlem tam aby Hoover mial jakies problemy.

A jaka liczba pralek Hoover jest w użyciu w polskich domach, w porównaniu z liczbą pralek np. Bosch, Electrolux, Gorenje, AEG? Wziąleś pod uwagę stopień rozpowszechnienia danej marki? Jeśli, przykładowo, jest gdzieś użyciu sto tysięcy sprzętu marki X oraz tysiąc marki Y, to na które natkniemy się najczęściej w serwisach? Jest to kwestia zwykłego rachunku prawdopodobieństwa, i dlatego nie bazowałbym w tej kwestii na rubryce "AGD i systemy grzewcze"-wole testy konsumenckie, które biorą ten czynnik, tzn. stopień rozpowszechnienia danej marki, pod uwagę.
    P.S. Do pralek Hoover nic nie mam, nie znam ich, może faktycznie psują sie rzadko, lecz nie oznacza to automatycznie, iż niektóre z wymienionych przez Ciebie innych marek (mam na myśli Bosch, Electrolux, Gorenje, AEG) należą do najbardziej awaryjnych, bo z testów konsumenckich to nie wynika-natomiast mówią one np. o dużej awaryjności pralek Candy, żeby wymienić tylko te.
    Alski1
    Poziom 19  
    Arckuss - ja nie robię reklamy. Ja się po prostu tarzam ze śmiechu z tego co Ty piszesz. Bo według mnie są to same "bzdety".
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Do tego dochodzi jeszcze fakt, że Hoover jako marka produkująca pralki do gospodarstw domowych, pojawiła się stosunkowo niedawno (6 lat temu), co znacznie ogranicza ilość użytkowanego sprzętu tej marki w porównaniu z innymi, kupowanymi od wielu lat.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    O właśnie!
    Za granicą marka Hoover była już od kilkudziesięciu lat, a w polsce?
    Jeszcze do niedawna Hoover należał do grupy Ardo -pralki były żywcem zerżnięte od Ardo, tylko inne maskownice. Tak samo jest teraz z Candy -seria Nextra to klon Candy Smart, Seria Vision HD to Candy Grando a seria Top Prodige to górnoładowane Candy ;) I do tego nie trzeba żadnej filozofii, wystarczy porównać te pralki w sklepie. Nawet z zewnątrz są prawie że identyczne.
    Jurek2805
    Poziom 21  
    PS 663S BIO napisał:

Za granicą marka Hoover była już od kilkudziesięciu lat, a w polsce?

U nas w dystrybucji od 2001 r. więc wcześniej mógł być tylko jakiś indywidualny import.
    arckuss
    Poziom 11  
    Firma hoover istnieje od 1908r z siedzibą w Ohio, USA, a candy od 50 lat

Dodano po 12 [minuty]:

Pralki candy sa o wiele awaryjne niz hoover mimo ze sa bardzo do siebie podobne zalezy w jakiej firmie sa skladane. To samo jest z innymi pralkami Bosh czy siemens,no i oczywiscie gdzie maja byc wyslane czy na europe wschodnia czy zachodnia

Dodano po 6 [minuty]:

Tu na forum jeden jak kupil pralke gorenje to przez 3 miesiace namawial aby kupowali pralke wlasnie tylko tej firmy-smiac mi sie chce z tych doradztw waszych .Kazda pralka czy ta za 700zl czy ta za 8000zl bedzie w czasie gwarancji swoja czynnosc wykonywac.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    A ja nie doradzam tylko jednej marki, jestem bezstronny.
    Hoover na tak, ale tylko ładowany od przodu. A jak ktoś kupi górnowsada -jego wybór. Ja tylko chciałem doradzić.

A tak poza nawiasem to mnie nikt nie płaci tutaj za doradztwo. Robię to całkowicie bezinteresownie i poświęcam swój wolny czas. I tak logicznie rzecz biorąc to powinienem polecać same najgorsze badziewia żeby mieć zajęcie :?
    arckuss
    Poziom 11  
    Ja tylko zwrocilem uwage ze na tym forum tak ostatnio sie dzieje.

Dodano po 44 [sekundy]:

Tez jestem bezstronny

Dodano po 2 [minuty]:

Ludzie kupuja przewaznie pralki w cenach od 1500 do 2000zl,malo kto tu kupuje pralke za 4000zl
    Jurek2805
    Poziom 21  
    arckuss napisał:
    Firma hoover istnieje od 1908r z siedzibą w Ohio, USA, a candy od 50 lat

Tak, tylko zapomniałeś dodać, że europejska część Hoovera została w 1996r. kupiona przez Candy (zresztą to żadna tajemnica). Teraz Hoover to marka. Zresztą jest to trend ogólnoświatowy i dotyczący także innych gałęzi produkcji. Takich przykładów jest więcej.
    A co do doradztwa na tym forum - jak ktoś uważa, że rady są złe niech postępuje wg własnego uznania. Nikt nikogo nie zmusza, umyślnie nie nakłania do złego wyboru i kropka.

Dodano po 16 [minuty]:

arckuss napisał:

Ludzie kupuja przewaznie pralki w cenach od 1500 do 2000zl,malo kto tu kupuje pralke za 4000zl

I trudnio się dziwić. Taka jest zasobność polskiego klienta i należy się z tym pogodzić. Gdyby było inaczej wszyscy kupowaliby Miele i byłoby po sprawie. Ale jakoś na świecie też kupuje się wyroby innych firm i marek. To walka o rynek i kawałek ze smakowitego tortu.
    arckuss
    Poziom 11  
    To jest rada kolegi PS 663S BIO kilka pozycji wyzej (28)--""Hoover to grupa Candy. Candy produkuje najgorsze z najgorszych pralek górnoładowanych. I nie sugerować się innym wyglądem -flaki w środku te same. Z górnoładowanych polecam wyroby grupy Electrolux, przed Candy przestrzegam!""-- a piszecie ze jestescie bezstronni

Dodano po 56 [sekundy]:

(28)
    Jurek2805
    Poziom 21  
    arckuss napisał:
    To jest rada kolegi PS 663S BIO kilka pozycji wyzej (28)--""Hoover to grupa Candy. Candy produkuje najgorsze z najgorszych pralek górnoładowanych. I nie sugerować się innym wyglądem -flaki w środku te same. Z górnoładowanych polecam wyroby grupy Electrolux, przed Candy przestrzegam!""-- a piszecie ze jestescie bezstronni

Dodano po 56 [sekundy]:

(28)

A co to ma do braku bezstronności? Bo napisał, że wg niego to szajs? Takie jest jego zdanie o tym sprzęcie. Polecił Electroluxa, a kto mu zabroni?
    Od tego jest forum. Czy gdyby napisał, że Hoover jest ekstra to bylby wg Ciebie bezstronny? Ty postawiłeś znak równości pomiędzy Hooverem wykupionym 11 lat temu przez włoskie Candy z Hooverem z Ohio pomijając fakt tegoż wykupienia. Jesteś bezstronny? Coś z logiką nie tak.
    Napisz, że wg Ciebie Hoover jest ekstra i go wszystkim polecasz ot i wsio.
    Takie masz prawo jak PS do tego żeby napisać, że nie poleca.
    raton laveur
    Poziom 19  
    arckuss napisał:
    (ciach) Tu na forum jeden jak kupil pralke gorenje to przez 3 miesiace namawial aby kupowali pralke wlasnie tylko tej firmy-smiac mi sie chce z tych doradztw waszych . (ciach)

Nie aby którąkolwiek pralkę właśnie tylko tej firmy, tylko konkretne modele Gorenje (np. WS43121, WS43100, WA64123), z których są bardzo zadowoleni-piszę w liczbie mnogiej, bo parę osób z tego forum nabyło te modele i pisali tu o tym, więc nie wiem, o którego konkretnie Ci chodzi, a w ogóle to moim zdaniem szukasz dziury w całym. Jeśli sami wypróbowali te modele i uważają je za świetne, to dlaczego niby nie mogą o tym pisac i doradzac ich kupna innym? W końcu po to zdaje się istnieje to forum? A może wg Ciebie powinni zazdrośnie strzec tajemnicy, że dany model pralki jest udany, i złośliwie polecac innym jakieś badziewie, żeby tym innym nie było za dobrze? Dziwna to jakaś logika :cry: . Zmuszają tu kogoś siłą do kupowania wybranych marek, czy co? Każdy ma wolny wybór i kupuje co chce, a to forum jest właśnie od doradzania i dzielenia się opiniami i doświadczeniami. Jak się komuś nie podoba, to niech nie czyta, do czytania też tu nikt nikogo nie zmusza.
    A jeśli jesteś zadowolony ze swojego Hoovera, to go opisz dokładniej, jakie ma programy, ile trwają, jakie są, Twoim zdaniem, jego zalety, a co Ci się w nim, ewentualnie, nie podoba, a nie krytykuj opinii innych o innych markach.

Dodano po 47 [sekundy]:

arckuss napisał:
    (ciach) Kazda pralka czy ta za 700zl czy ta za 8000zl bedzie w czasie gwarancji swoja czynnosc wykonywac.

Z tych za 8000 zł to pewnie prawie każda, choc też nie ma tu stuprocentowej pewności, ale co do tych za 700 zł, to NA PEWNO nie każda. I Ty podobno pracujesz w serwisie ?! I nigdy nie widziałeś pralki, która się zepsuła w okresie gwarancji, szczególnie z tych tańszych modeli? NIESAMOWITE.
    arckuss
    Poziom 11  
    Ja nie krytykuje marek to Wy opinie dajecie o pralkach
    ktore sa zle a ktore dobre.

Dodano po 2 [minuty]:

A propo te za 700zl Ty wymieniasz odrazu na nowe jak sie popsuje?
    Alski1
    Poziom 19  
    Arckuss? Co Ty chcesz i komu udowadniać? Wypisujesz same bzdety, najpierw mówisz, że Bosch jest bardzo awaryjną marką, potem, że jesteś bezstronny, a potem potępiasz pisanie o awaryjności i ocenianie Electroluksa vs. Candy. Nie rozumiem Cię. Napisz post, w którym wyjaśnisz, o co Ci chodzi, proszę. Bo coraz bardziej mi się wydaje, że ten Twój serwis albo nie istnieje, albo znajduje się w jakichś Kurozwęgach czy Krzynowłogiej Małej. Hmmm..., może to do Ciebie oddałem pralkę mamy? Nie miałeś kiedyś przypadku takiego, że urządzenie AEG wyświetla kod E90? Naprawiłem więc sam, z pomocą Forum. A Ty, nieznajdując problemu, który powstał od przepięcia w sieci, uznajesz pralki AEG za bardzo awaryjne. Hmmm...
    raton laveur
    Poziom 19  
    arckuss napisał:

A propo te za 700zl Ty wymieniasz odrazu na nowe jak sie popsuje?

O co Ci chodzi? Nie wyrażasz się jasno. Z Twojego poprzedniego postu wynika, że żadna pralka na gwarancji się nie psuje ("każda będzie w czasie gwarancji swoją czynnośc wykonywac"), a teraz wygląda na to, że chodziło Ci o "każda POWINNA w czasie gwarancji swoją czynnośc wykonywac". Jeśli to chciałeś wyrazic, to się zgadzam- każda powinna. Teoretycznie. Ale w realnym życiu nie ma rzeczy doskonałych, i nie każda wykonuje, niestety. Niektóre marki jednak psują się rzadziej, i po to właśnie istnieją takie fora oraz testy konsumenckie, aby wybrac sobie model w miarę mniej awaryjny. Całkowicie bezawaryjny sprzęt wybij sobie z głowy, na tym świecie coś takiego nie istnieje, Murphy czuwa ;) .
    A co do Twego pytania, to sprzętu za 700 zł nie wymieniam na nowe, jak się popsuje, z tej prostej przyczyny, iż nigdy nie kupuję najtańszych modeli-nie stac mnie na badziewie, które trzeba by wymieniac co 2 lata i naprawiac do kilku razy w roku. Brakuje mi też czasu, a że robię do 2 prań dziennie, więc już ponad 6 lat temu wykosztowałem się na pralkę Miele (raz na 15-20 lat mogę) i mam teraz święty spokój oraz superwyprane rzeczy. W zeszłym roku musiałem w niej tylko wymienic łożyska, no ale to normalne, po 5 latach i tej ilości prań miały pełne prawo się zużyc. Pralka za 700 zł zepsułaby mi się pewnie już po 6 miesiącach przy takiej eksploatacji. "Tanie" często wychodzi drożej, uwierz mi. I nie namawiam tu zaraz wszystkich na Miele, bo zdaję sobie sprawę z możliwości finansowych w Polsce, no i nie wszyscy piorą aż tyle, lecz warto moim zdaniem zainwestowac w pralkę chociaż ze średniej półki cenowej, a nie kupowac najtanszy szmelc, bo tani. W końcu pralka powinna wytrzymac (bez ciągłych awarii) przynajmniej 10 lat, a jakośc prania oraz płukania ma też wpływ na nasze zdrowie.
    skryn
    Admin grupy AGD
    Zaraz za kłótnie na Forum polecą ostrzeżenia! Wszelkie posty, niemające konstruktywnych wypowiedzi, polecą do KOSZA!
    Bastujcie Panowie!
    emer
    Poziom 19  
    yhy ... wyszeł małolat z pralki i straszy ... :D

Moderowany przez skryn:

Ostrzeżenie za pisanie wiadomości nic niewnoszących do tematu.

Persil Color
    Poziom 16  
    Pozwólcie, że włączę się do tejże dyskusji ;)
    Na wstępie obalę teorię, że "każda będzie w czasie gwarancji swoją czynność wykonywać": moja babcia miała jakieś 4 lata temu pralkę Amica, która w ciągu okresu gwarancyjnego była naprawiana 8 razy!
    P.S. Wybaczcie, ale mnie też nie stać na pralkę za 700zł.
    A co do Hoovera: mam tę pralkę i uważam, że nie jest ani szmelcem, ani też perpetum mobile. To pralka niezła, po 3 latach baaardzo intensywnego użytkowania jeszcze się nie zepsuła, pierze i wiruje dość dobrze, ale kiepsko płucze, jest głośna i zaczyna rdzewieć blacha. Hoover to typowy sprzęt - ma zalety i ma wady. Są lepsze od niego pralki, np. Miele czy AEG, ale są i gorsze: Amica, Indesit, Mastercook...

@arckuss
    Masz rację, może przez niektóre osoby marka Hoover jest krytykowana za bardzo, ale nie oczerniaj i Ty dobrych firm (np. Bosch). Owszem, skarg co do pralek Hoover jest mało, ale właśnie dlatego, że te pralki faktycznie są niezbyt popularne.
    Za to na niemieckich forach takich jak to bardzo często są opisywane wady pralek Miele. Dlaczego? - Bo w Niemczech Miele są bardzo popularne.

Pozdrawiam.

P.S. Nie kłóćcie się :P
    80arturr
    Poziom 18  
    Panowie, skoro tak wszyscy narzekają na Amice to czy bierzecie pod uwagę że to właśnie Amica sprzedawała w Polsce kilka lat temu najwięcej pralek to może stąd tyle awarii. Ja tam uważam pralki PA za bardzo dobre mam swoje zdanie i tyle; na dowód tego powiem, że odkupiłem 3 lata temu od klienta PA5580A520 z 2001 roku naprawiłem moduł, zamontowałem zestaw na przesuwanie, nowa pompa i łożyska i ta pralka od tych 3 lat mnie nie oglądała, a mało się u mnie nie pierze. Od tego momentu inaczej na To patrzę i cały czas się zastanawiam, jak ludzie umieją w rok np. pompę wykończyć. Co do hoovera to jest to to samo co Candy i nie ma różnicy oprócz ceny. Robią beznadziejne toploadery tak jak Candy, bo to to samo. Co do otwieranych normalnie, z oknem, to ok ale nie wąskie; tak samo porażka ile trzeba ludziom kitu nawciskać, żeby uwierzyli że pralka którą kupili jest naprawdę najlepsza na rynku. To tylko wszystko takie moje skromne zdanie. Zanim zaczniecie mnie obrażać powiem, że pracuję w dużym serwisie mającym autoryzację min. Amica , grupy Candy, grupy Electrolux, Indesit, SEG, Samsung. Coś tam mogę więc porównać.
    Persil Color
    Poziom 16  
    No wiesz, chyba mam prawo narzekać na Amikę, skoro była w ciągu 3 lat naprawiana 8 razy, nie sądzisz? Dodatkowo ciocia ostatnio kupiła pralkę też tej firmy, która po kilku praniach zaczęła gotować na programie 40*C. Któryś ze znajomych również nie był z Amiki zadowolony... Mów co chcesz, ale za dużo tych przykładów.

Dodano po 3 [minuty]:

P.S. Skoro odkupiłeś pralkę z zepsutym modułem, to jest to kolejny dowód awaryjności...
    A mój Hoover też od 3 lat pierze średnio 2 prania dziennie (bywało i 5 prań) i jeszcze nie nawalił.
    Alski1
    Poziom 19  
    Czy jest ktoś na Forum i posiada/posiadał/naprawiał/słyszał o pralko suszarce Samsunga? Prosze o ocenę.
    sebastiango
    Poziom 10  
    Witam ponownie
    I nie minęły dwa tygodnie od zakupu Boscha (dla przypomnienia BOSCH WAS28740PL) i przy pierwszym praniu (było już kilka ale w niższych temperaturach) ustawionym na 90C pralka (w połowie prania) wywaliła błąd F23 (Na dnie pralki zbiera się woda, nieszczelność urządzenia. Wezwać serwis!). Tak więc jak na początku byłem bardzo zadowolony z pralki tak teraz zaczynam mieć obawy co do wyboru.

Link do strony z zapytaniem o przyczynę:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4240094#4240094
    Alski1
    Poziom 19  
    Myślę, że to pojedyńczy przypadek. A tak nawiasem, co sypiesz do pralki? Podaj firmy detergentów.
    sebastiango
    Poziom 10  
    Alski1 napisał:
    Myślę, że to pojedyńczy przypadek. A tak nawiasem, co sypiesz do pralki? Podaj firmy detergentów.

Myślę, że proszki nie mają nic do działania pralki (ale może o czymś nie wiem). Ale w odpowiedzi używam VIZIR, Persil, Calgon.
    Alski1
    Poziom 19  
    Hmmm, z Vizira zrezygnowałbym. Ja używam tylko Tide he. I płynu Downy.
    Jan_P
    Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie i proszę o radę. Z racji tego, że moja dotychczasowa pralka "umarła" stanąłem przed wyborem zakupu jej następcy. Przeczytałem część tego tematu i wybieram pomiędzy:
    1. Siemens WP13T550BY
    2. AEG LAVAMAT 48380
    3. Elektrolux EWT 13921W

Są to najwyższe modele tych producentów ładowane od góry. Zależy mi by nowa pralka była cicha podczas pracy a szczególnie wirowania. Mój dotychczasowy Whirpool wirował jak odrzutowiec (świszczał tak że w łazience nie można było wysiedzieć - wezwany serwis stwierdził że z powodu płynnej regulacji prędkości wirowania "ten typ tak ma" i nic się z tym nie da zrobić.
    Drodzy forumowicze który z powyższych modeli jest cichy, dobrze płucze i dobrze pierze wełnę (pranie ręczne)

:D