Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

whirlpool objaw uszkodzonych łożysk

mario169 02 Wrz 2007 20:32 415936 1331
    Alski1
    Poziom 19  
    Hmmm, a musi być toploader? Nie zmieści się slim?
  • SterControlSterControl
    Jan_P
    Poziom 2  
    Niestety nawet slim odpada ze względu na układ łazienki. Jestem zmuszony kupić pralkę ładowaną od góry.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Jan_P :arrow: Odpuść sobie Siemensa. Ta pralka nawet nie stała koło fabryki Bosch'a :lol:
    Jan_P
    Poziom 2  
    PS663SBIO Co masz na myśli? Siemens chyba niekoniecznie musi stać obok Boscha. Według parametrów ten siemens ma wszystko co jest potrzebne a nawet więcej.:D
    Paul_O
    Poziom 11  
    Witam.

Od dobrych kilku dni przeszukuję elektrodę (i nie tylko) w poszukiwaniu pralki która spełni moje niezbyt wygórowane wymagania. Nie chcę wydać pieniędzy na coś co posłuży mi powiedzmy 2 lata a w przypadku usterki bardziej będzie opłacało się kupić nowy sprzęt niż naprawiać.
    Po analizie Waszych wypowiedzi wybrałem:

AEG LAVAMAT 45050

BOSCH WOR 16150 PL

ELECTROLUX EWT 10120 W TIMEMANAGER

ELECTROLUX EWT 9120 W TIMEMANAGER

SIEMENS WP 10 R 150

Jak widzicie musi to być pralka ładowana od góry (więcej miejsca brak) i niezbyt droga - najlepiej do 1300, ewentualnie 1500. Oczywiście ww. lista nie jest zamknięta. Z wymienionych Electrolux'ów warto dopłacić do wyższego modelu? Będę wdzięczny za pomoc w wyborze.
    Pozdrawiam.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Jan_P napisał:
    PS663SBIO Co masz na myśli? Siemens chyba niekoniecznie musi stać obok Boscha. Według parametrów ten siemens ma wszystko co jest potrzebne a nawet więcej.:D

Bo widzisz producentem tej pralki nie jest Siemens. Siemens tylko sprzedaje tą pralkę pod swoją nazwą. BSH produkowało pralki ładowane od góry jeszcze dwa lata temu i to były prawdziwe sprzęty. A to co teraz sprzedają pod swoją nazwą było już kilka lat temu na naszym rynku pod rożnymi innymi nazwami. No i po tych kilku latach można powiedzieć, że nie były to udane konstrukcje :?
    Wniosek: "Pseudobosz" na bok ;)
    Jurek2805
    Poziom 21  
    PS 663S BIO napisał:
    Jan_P napisał:

Bo widzisz producentem tej pralki nie jest Siemens. Siemens tylko sprzedaje tą pralkę pod swoją nazwą. BSH produkowało pralki ładowane od góry jeszcze dwa lata temu i to były prawdziwe sprzęty. A to co teraz sprzedają pod swoją nazwą było już kilka lat temu na naszym rynku pod rożnymi innymi nazwami. No i po tych kilku latach można powiedzieć, że nie były to udane konstrukcje :?
    Wniosek: "Pseudobosz" na bok ;)

Nie chodzi o funkcje. Radziłbym głęboko przemyśleć słowa Kolegi PS BIO. Inaczej można się bardzo... "przebrandtdzić". :? :wink:
    Alski1
    Poziom 19  
    Więc jestem ciekaw, jaka firma produkuje tą pralkę?
  • SterControlSterControl
    mir.mar
    Poziom 13  
    Alski1 napisał:
    Więc jestem ciekaw, jaka firma produkuje tą pralkę?

jaka firma ja produkuje to nie wiem...
    ale od siebie moge dodac, ze jak poszukiwalem kiedys pralki gornoladowanej to patrzac na: bosch, siemens i brandt mialem wrazenie ze jest to jedna i ta sama pralka tylko ze z roznym design'em...
    taki sam beben i pojemnik na detergenty, ten sam uklad/rozklad programow i przyciskow - roznily sie tylko wygladem [ksztaltem] i napisami/piktogramami... oraz "uchwytem" do otwierania klapy.
    ja_ma
    Poziom 2  
    Witam wszystkich poszukujących i znajdująch. Poszukuje informacji o praleczkach Elektrolux model EWS 12410W i EWS 10610W. Zastanawiam się którą wybrać, tylko niepokoi mnie fakt, że nie ma ich na oficjalnej stronie electroluxa (chyba nie jest to wersja hipermarketowa?). W grę wchodzi jeszcze Bosch WLF 20260PL, chociaż bardziej podobają mi się electroluxy. Pozdrawiam
    Alski1
    Poziom 19  
    Mir.mar, przecież BOSCH i Siemens to ta sama firma(BSH), a wcześniej produkowali również pod marką Brandt i Constructa.
    Fixxxer1
    Poziom 15  
    Zakup pralki dokonany - wybór padł na AEG-Electrolux Lavamat 47280 (toploader), jeszcze tylko podłączenie i można zacząć testowanie :) Dzięki za wszystkie rady, mam nadzieję że pralka będzie się dobrze sprawowała :) Teraz potrzebuję rady jaką kupić pralkę mamie, w cenie do 1.100zł, rozmiar nie ma znaczenia (łazienka jak u mnie duży pokój ;) )
    Może coś takiego?
    BOSCH WAE-20160
    http://www.allegro.pl/item239911767_okazja_pralka_bosch_wae_20160_f_vat_olsztyn.html
    korgojac
    Poziom 10  
    Proponuję Wirpoola . Mam taką pralkę z bębnem 4,5 kg od 8 lat i nic się nie dzieje . Miłe jest to , że pobiera mało wody , dzieki czemu rachunki są mniejsze .
    Persil Color
    Poziom 16  
    A ja bym Whirlpoola raczej nie polecał :P
    Alski1
    Poziom 19  
    Korgojac ma stary model Whirlpoola produkowany jeszcze w Szwecji. Obecnie dla Whirlpool Poland S.A. sprzęt(z wyj. mikrofalówek) produkuje Polar. Robią okropny "szmelc", psujący się i nie nadający do normalnego używania. Do 1100 zł można kupić nową, całkiem dobrą Beko(ja lubię tą firmę, testowałem i jestem zadowolony). Polecam ten model: http://www.beko.com.pl/WMD,25121,T,196.html . Wysokie obroty(1200) i klasa energetyczna A+ . Kosztuje 1074 zł.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Bzdura!
    Polar niczego nie produkuje, bo sam już nie istnieje :?
    To Whirlpool produkuje i sprzedaje produkty z logiem "Polar" :?
    Jurek2805
    Poziom 21  
    PS 663S BIO napisał:
    Bzdura!
    Polar niczego nie produkuje, bo sam już nie istnieje :?
    To Whirlpool produkuje i sprzedaje produkty z logiem "Polar" :?

Dodajmy, że z logiem dla polskiego klienta kojarzącego nazwę marki z fabryką i firmą z Wrocka. I starymi czasami z łezką w oku.
    Poszły konie po betonie, w ramach tzw. prywatyzacji. Pierwsze co zrobił W. to wyniósł produkcję pralek z fabryki we Wrocławiu. Na Słowację. Teraz to nie wiem gdzie robią te "polskie" Polary (równie dobrze mogą je robić na Księżycu). I to nie była żadna tajemnica. We Wrocku zostały lodówki. Ale ludność święcie wierzy, że to polska produkcja i polska firma.

Bo to i polskie tanie i dobre. I części tańsze, bo polskie. :wink:
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Jurek2805 napisał:

Dodajmy z logiem dla polskiego klienta kojarzącego nazwę marki z fabryką i firmą z Wrocka.
    (...)Ale ludność święcie wierzy, że to polska produkcja i polska firma.

Bo to i polskie tanie i dobre. I części tańsze, bo polskie. :wink:

Święte słowa!
    A później przy poszukiwaniu części wielki szok -bo nie można ich kupić w małym sklepiku tylko w autoryzowanym serwisie. A jak już dociera taki do serwisu to schodzi na zawał -bo ceny części dyktuje Whirlpool :lol:
    mir.mar
    Poziom 13  
    Alski1 napisał:
    Mir.mar, przecież BOSCH i Siemens to ta sama firma(BSH), a wcześniej produkowali również pod marką Brandt i Constructa.

to, ze Bosch i Siemens = BSH to wiem, ale nie wiem kto obecnie produkuje dawne Brandt'y pod tymi markami... bo wydaje mi sie ze wczesniejsze modele niemieckich marek inaczej wygladaly, a teraz sa takie brandtowskopodobne...
    [chcialem nawiazac do Twojego pytania i wczesniejszych wypowiedzi Jurka2805 i PS 663S Bio...]
    Alski1
    Poziom 19  
    Ok, więc dlaczego we wszystkich krajach Whirlpool to wiodąca firma, tylko w Polsce takie gó*no produkują? U nas konkuruje nawet z Miele, ba, wyprzedza. Moja poprzednia suszarka Whirlpool potrafiła wysuszyć 4.5 cu. ft. prania w 28 minut! Wskażcie mi inną, która to potrafi. Sąsiadka prała u mnie bieliznę bo jej GE deczko niszczyła. Na "HandWash" doprała się plama z czekolady mocno zaschnięta, nie niszcząc jedwabiu!
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Alski1 napisał:
    Ok, więc dlaczego we wszystkich krajach Whirlpool to wiodąca firma, tylko w Polsce takie gó*no produkują?

Bardzo prosta tego przyczyna -żeby obniżyć cenę :!:
    I tak jest ze wszystkimi markami z wyjątkiem MIELE :!:

Przykład:
    Polska -pralka Ariston AVL109: plastikowy, nierozbieralny zbiornik, brak możliwości wymiany łożysk

Holandia, Niemcy -pralka Ariston AVL169: identyczna jak model na polskę, tylko zbiornik ze stali nierdzewnej i żeliwnym krzyżakiem, miałem taką pralkę obecnie pracuje u mojego kolegi.

Gorenje na polskę też wypuszcza tandetę WA5... Za granicą -nie znają takich pralek! :?
    Alski1
    Poziom 19  
    No to brzydko.
    A ja się chyba nie doczekam opinii o pralkosuszarce Samsung. Cóż.

Dodano po 2 [minuty]:

Hmmm, ale ten jeden numerek różnicy w typie Aristona? w Polsce AVL109 a gdzie indziej AVL 169? Nie ma to znaczenia?
    Paw_el

Specjalista AGD
    Jurek2805 napisał:

.... Pierwsze co zrobił W. to wyniósł produkcję pralek z fabryki we Wrocławiu. Na Słowację. Teraz to nie wiem gdzie robią te "polskie" Polary ...

W Popradzie obok fabryki dawnego Tamatu stoi fabryka Whirlpool.
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Alski1 napisał:

Hmmm, ale ten jeden numerek różnicy w typie Aristona? w Polsce AVL109 a gdzie indziej AVL 169? Nie ma to znaczenia?

To jest liczba obrotów na minutę -w polsce 1000, za granicą 1600.
    I to jest następny krok do obniżenia ceny.
    Polskie społeczeństwo jest zbyt biedne, dlatego w sklepach królują tańsze AGD, droższe są spotykane bardzo rzadko.
    Ja też jestem biedny. Jestem zbyt biedny, aby kupować tandetę -bardzo mądre słowa. I właśnie dlatego pralkę mam używaną, przywiezioną z Niemiec ;)
    PS 663S BIO
    Poziom 31  
    Do 1100zł jakiś najtańszy Electrolux bez bajerów, ewentualnie Zanussi.
    Dobrego Bosch'a w tej cenie nie kupisz :?
    Jurek2805
    Poziom 21  
    Paw_el napisał:

W Popradzie obok fabryki dawnego Tamatu stoi fabryka Whirlpool.

Wiem, kiedyś nawet przejeżdżałem obok niej.
    Fixxxer1
    Poziom 15  
    Dzięki, o to mi chodziło :) Teraz tylko zamówienie i mama będzie zadowolona :)
    W razie czego jeszcze poszukam slima - coś jednak może wadzić w łazience :/